Skoči na vsebino

Yamaha XT 125 X


veveritos

Priporočene objave

jao play, najbl glasn si o tem kok 125 4t nikamr ne grejo, sam maš pa eno 50cc prdulco...

če maš 2t al pa 4t zablokirano na 11kw gresta enak...125km/h gre vrjetn... je pa res, da niso use 4t tok močne, da bi jh blo treba blokirat, pol pa še oblika igra tle vlogo ... sm se pelou s hondo cbr 125...pa 2 sva bla gor...pa je šlo 115-120 po števcu...

tko da ne posplošvt da so use 4t mašine zanč...

Očitno se brat tut še nisi nauču, a si kje mogoče vidu da pravim da so 125 4-takt mašine zanič al pa da nikamor ne grejo, vse kar sm napisov je da zablokirana mašina 125 4-takt ne gre 125 km/h to je pa tut vse. Pa zmeraj vmešate zraven ja ti maš pa 50cc prdulco kva boš pa vedu, sm furov od frenda yamaho dt 125, odblokirano seveda in mu po števcu kaže nič več kot 125 km/h (realno nekje 120 km/h) in le ta je bila odblokirana, od kje vam potem hitrost 125 km/h pri zablokirani 125 4-takt mašini ??! Sicer pa brezveze razpravljat o tem, ker očitno mate vi neke supermodele, ki grejo že zablokirani več kot večini odblokirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. zadeva: nism še slišov za 125cc 4T blokirano (mogoče se motm)

2. zadeva: govorimo o xt in ne nasplošno o 125 4T

ker xt ma recimo okol 7,5 kW (se mi zdi) recimo mz rt ma pa 11kW pa 4 ventile in ne 2 kot xt, kar je tud razlika .)

tko d...za primerjavo recimo: aprilia rs pa cagiva mito pa honda nsr pa...--> vsi 125cc 2T, pa niti prbližno ne z enakimi zmogljivostmi :grrr

125cc 4T ne glede al mz, honda, yamaha pa v originalu ne gre po ravnem nobena preko 125 .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. zadeva: nism še slišov za 125cc 4T blokirano (mogoče se motm)

2. zadeva: govorimo o xt in ne nasplošno o 125 4T

ker xt ma recimo okol 7,5 kW (se mi zdi) recimo mz rt ma pa 11kW pa 4 ventile in ne 2 kot xt, kar je tud razlika .)

tko d...za primerjavo recimo: aprilia rs pa cagiva mito pa honda nsr pa...--> vsi 125cc 2T, pa niti prbližno ne z enakimi zmogljivostmi :grrr

125cc 4T ne glede al mz, honda, yamaha pa v originalu ne gre po ravnem nobena preko 125 .)

to je res ja, najjači je mito :devil: potem doooooooooooooooolgo ni nič, potem se pa zadaj nekje najdeta RS pa NSR :D , to govorimo o zmogljivostih in ne o ribanju :P

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res ja, najjači je mito :devil: potem doooooooooooooooolgo ni nič, potem se pa zadaj nekje najdeta RS pa NSR :D , to govorimo o zmogljivostih in ne o ribanju :P

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hello! Jaz svoje Yamahe zdej že ene 2 meseca nism užgal. Stala je u garaži in je nisem niti premaknu. Zdaj me pa zanima če jo lahko kar poskušam užgat al bi mogu še kej druzga prej narest (karkoli). Garaža je na prostem (ni v bloku), ja kar hladna in tudi dosti vlažna.

Hvala za odgovore! Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi se akomulator cez zimo vzame ven in se ga ne pusca v motorju...drgac pa lahko probas vzgat zakaj pa ne in ce ne bo delalo, ga vzames ven, napolnis in je to to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi se akomulator cez zimo vzame ven in se ga ne pusca v motorju...drgac pa lahko probas vzgat zakaj pa ne in ce ne bo delalo, ga vzames ven, napolnis in je to to

akumolator vn dej poglej kok je kisline... maš gor napisan kok je max... pa če jo je kj manj, sam destilerano vodo notr ulij pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa neki zanima za xt125x. Rad bi ga mal zrihtal. Zdj nočem met ogormnih stroškov, če se da kaj za poštimat da bi motor mal bolj šou. Se da odvzet kakšno blokado ali kaj podobnega? Vem da ima blokado na 10000obr/min sam a se je ne da kak odstrant? Kok pa so kaj izpuhi in koliko bi se realno poznal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za investicijo približno 200k Sit oziroma enih 800Eurotov, dobiš dirkalni kit plus Akrapoviča kar ti prinese 13-15 konjev (rajši manj kot več). Glede izpuha mislm da obstaja tudi Sebring, cena je bila okol 80k Sit.

Osebno menim da je predrago karkoli predelovat, bi pa zamenjal auspuh najraj za Akrapoviča (hexagonal :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preber si temo frizura za 125 4T

js tud gruntam za moj ybr, k ma pa v osnovi enako mašino kot xt, ceu kit z akrapovičem, bi pršou okol 1000€, drgač pa js mislm zamenjat odmično gred in pa frgazer za začetk, pol bi pa vidu še kko je s tem. Drugač s temi zadevami se ukvarjajo pr GIL - Motosportu s husqvarnami in tomosi k majo take mašine :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zacelo se je novo leto:D ... motor ze pripravljen za novo sezono .. ampak brez tezav tui ne gre:D. pa me zanima če kdo tu gori na forumu ve kje se da dobiti elektronika za xt 125x ( misljeno da odpravis blokado za obrate ) lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am poblaščeni servis nevem ce bi kaj pomagal... am kolk si dobil ti za tvojo yamahico?? jaz tui premisljujem o prodaji samo potem bi sel na večjo kubikturo:D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej pozdravljeni usi skupaj :D:D

Mene pa zanima neki: namreč poleti imam željo kupiti motor. Verjetno bo 4-taktar saj so 2-taktarji malo predragi. Oklevam pa med Tomosom sm(običen, ne replica cup) in pa Yamaho XT. A mi lahko kšn kej pametnega svetuje za katerega naj se odločim. Zanima me tudi če je kakšna razlika v moči med tema dvema motorjema itd......

Hvala usem za odgovore :D Ewo še moj msn miha.kvas@hotmail.com (zelo je zaželjeno če me kateri doda ki ima izkušnje z omenjenema motorjema ali pa vsaj z enemu in da malo podebetiramo.)

PS: sm novi na forumu zato se za morebitne napake že vnaprej opravičujm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz bi na tvojem mestu kupil Tomosa...treba ga je samo hvalit :D zgleda odlicno, ima 4T yamahin agregat, tako kot je bilo receno, se da kupit kar nekaj dodatne opreme (npr. akrapovic) itd.

tako da izberi domaci proizvod :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos :OK: Bo tudi moj ko se 50cc prdalce znebim :BUA: . Uglavnem, ker mi ne rata dobit Tomosa ne na telefon, ne na e-mail (zgleda da majo preveč dela :) ), me zanima :) Kje lahko najdem cenik na uradni strani? Ima navaden model Supermotard SM 125F že namontiran akrapovič kot prikazuje slika, ali :? ? Pa če kdo ve.. obljubljali so OPEN varjanto v prodaji, pa enga običnega z dodatno opremo al kk.. tole:

Uspešno nadaljevanje vozil s 125 kubičnim pogonskim agregatom bodo zastopali modeli SM 125 FS z izpušnim sistemom Akrapović. Poleg tega bomo v letu 2007 ponudili kupcem model SM 125 Replica Open, ki je enako vozilo kot so ga mladi dirkači uporabili v sezoni 2006, v klasi Open. Prav tako bo razstavljen model SE 125 F z razpoložljivo dodatno opremo.

Hvala za odgovore :P

LP, Nejc

(pardon za offtopic)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos je mal večja igračka, lažje gre na sprednjega, širše gume-večji nagib (velika izbira gum :devil: ), ma pa ozek sedež, zato na kakšnih daljših izletih zna rita močno bolet :)

Yamaha je nekoliko bolj potovalno usmerjena, ima slabšo opremo, zelo ozko izbiro gum( nobene športne :cry: ), je pa cenejš :P

Glede dodatne opreme, motor lahko naviješ enako (logično ker je isti .) ), akrapoviča se dobi tudi za yamaho, če te pa še kej zanima pa kr praši :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!