Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

če maš $$$ pol ziher Touratech  :OK:

saj teh kufrov raznoraznih je kulk hočeš, problem so nosilci, ki pa so večinoma narejeni in prodajani za potovalne endure.

in mi lastniki superšportnih traktorjev pa izpademo, čeprav radi potujemo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj teh kufrov raznoraznih je kulk hočeš, problem so nosilci, ki pa so večinoma narejeni in prodajani za potovalne endure.

in mi lastniki superšportnih traktorjev pa izpademo, čeprav radi potujemo..

Kaj čete drugega B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nosilce? :hmm:

Pol pa pejd do enga majstra, ki se spozna na švasanje & krivljenje cevi, ti zmeri stare nosilce, pogledata kaj je blo narobe pri njih, nardita kakšno izboljšavo ter jih ojačata tam kjer je treba

Špil, tuleje nekej genau za tvojgo Bemflo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kje si jih pa to videl, pa kakšne so kaj cene?

Na čeških GSih in KTMjih. Na spletni strani dobiš info o njihovem emailu, kjer se naročiš ali povprašaš po ceni za svoj model. Izdelujejo tudi nosilce. Kufri so netani, ne le zvarjeni. Ne skrivajo, da so namenska kopija znane firme.

Delavnica pa je v Českih Budejevicah (Sherpa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekaj bolj amerčanskega, ličijo sicer na truge za mrliče :(

sem gledal njihov PDF za montažo ba R1200GS pa se mi zdi kar uporabno, razen to, da je potrebno prestavit zadnja žmigovca

več tukaj: jesseluggage

post-5241-1128972671.gif

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hi, ker sm nov v tem *SPORTU* me zanima kje bi se dalo zrihtat stranske nosilce V-maxa. Thanx.

HVALA, za info. Klical fantje res za pohvalit. Skoda samo ker so mal predalec. Ma ni panike zihr bom tm nabavu. Je videt, da se spoznajo, ne kot nekateri drugi ki jim je interes pobirat sam mastne $$$$. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zanima me, kako imate tisti z alu-kufri notri zloženo robo za daljša potovanja in koliko cca po kilogramih naložite notri :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, kako imate tisti z alu-kufri notri zloženo robo za daljša potovanja in koliko cca po kilogramih naložite notri :glare:

Saj gre tudi na kovčke ne samo v njih. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj gre tudi na kovčke ne samo v njih. :kva2:

Na gredo samo izredni tovori :grim

post-5241-1134322121_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno pač, na kakšnem motorju so.... :yes:

Na tvojega zihr ne bi pasali :grrr

(StahlGegenLederPress)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lepo al ne lepo, to je vprašanje, se pa da naložit na takšno "RIKŠO" pa še dihta ponavadi zelo dobro.

Če imaš kakšno nalenkost na dnu kovčka je kot pri avtu, ko greš na morje s polnim prtljažnikom in imaš gumidefekt.

BTW, glede širine je pa pri nas za motocikel predpis 1000mm.

V resnici zgleda pa takole, pardon je zgledal. Sem že prodal, razen kovčkov gredo na drug motor!

post-7865-1138212918.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živ.

Očitno je vaša ideja z Alpos kovčki pogosto uporabljana, saj v Alposu takoj vedo za kaj se najpogosteje rabi neka vrsta njihovih kovčkov. Mi lahko kdo opiše ali morda celo "naslika" kako ste Alposove kovčke pritrdili na nosilce? Hvala in bodite v cvetju (pa ne krizantemah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

HI!

Bolje pozno kot nikoli.

Na YAMAHI (slika zgoraj) sem imel za osnovo nosilce za BMW Krauser potem pa malo

rokodelskih spretnosti. Zadeva je služila kar en lep čas (CCA 65K Km na 4 različnih motorjih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo opiše ali morda celo "naslika" kako ste Alposove kovčke pritrdili na nosilce

Nosilce za kovčke sva naredila s kolegom (kopirala sva ene nosilce od FiveStarsa), kateri pa niso bili uporabni za alu-kovčke zato je bilo potrebno nove malo predelati

na Ebayu sem ugodno kupil Anbausatz für Alukoffer 18 mm od Touratecha

IPB Slika

ter potem to privijačil na alu-kufre, približno tako kot je to narejeno pri Touratechu

ewo še par slikc

post-5241-1143312755_thumb.jpg

post-5241-1143312826_thumb.jpg

post-5241-1143312989_thumb.jpg

post-5241-1143313086_thumb.jpg

post-5241-1143313226_thumb.jpg

post-5241-1143313367_thumb.jpg

post-5241-1143313455_thumb.jpg

post-5241-1143313576_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc a mi lahko poveš kateri tip Alposovega kufra si uporabil. Ker iščem na njihovi strani pa so takih hecnih dimenzij da ne pašejo na motor niti pod razno.

Se čedalje bolj ogrevam za to varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kovček - 36L

sem gledal tudi jaz na njihovi strani pa ga res ni gor (upam, da jih še izdelujejo)

če pokličeš v njihovo prodajalno v Šentjur bodo takoj vedeli za katere kovčke gre, če jim omeniš, da jih rabiš za motor

Alpos - Industrijska prodajalna

Cesta Leona Dobrotinška 2

3230 Šentjur

Tel:

03 74 63 121

Mobilni telefon:

041 651 605

Ali pa počakaš, do motoboom-a, mogoče bodo tudi dol s kakšnim dodatnim popustom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc dej povej koliko te je vse skup stalo.

Sedaj me samo še pogreva ali naj kot topcase obdržim Givi maxia ali je bolje vreči ga dol in namontirati ALU kufer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za Alu-kufra (2 kom) sem dal predlani 16.000 Sit

nosilce home-made (5000 Sit, od tega največji strošek piri :D )

Pritrdilni komplet za Alu kovčke (Anbausatz für Alukoffer 18 mm) od Touratecha 18 EUR (ebay), pri Touratechu stanejo 41,99 EUR (za en kovček) :doze:

še ena slikca fajn naloženga motorja :OK:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc kaj bi se dalo te nosilce za kufr, pritrdilni komplet za Alu kovčke (Anbausatz für Alukoffer 18 mm), narediti doma?

Mislis, da bi se dalo uporabiti orig. nosilec na motorju od Kappa kufrov.

Kako pa kufr pritrdis na nosilec? A je gor prisravfan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc kaj bi se dalo te nosilce za kufr, pritrdilni komplet za Alu kovčke (Anbausatz für Alukoffer 18 mm), narediti doma?

Če imaš doma, kakšno stružnico ali rezkalnik, bi si jih ziher lahko sam naredil iz aluminija (moji so sicer uliti iz neke trde plastike), tiste vijake, ki so zraven pa itak dobiš v vsaki malo boljši železnini :grim

Mislis, da bi se dalo uporabiti orig. nosilec na motorju od Kappa kufrov.

Po moje bi to šlo, sicer pa ne vem, kakšne oblike je nosilec (pravokotnik ali romb), če ga gledaš z strani

Kako pa kufr pritrdis na nosilec? A je gor prisravfan?

Z pritrdilnim kompletom za Alu kovčke (Anbausatz für Alukoffer 18 mm), to je privijačeno na kovček in je potem fiksno na kovčku... bom danes še enkrat poslikal montažo na nosilce in prilimal slikce tu gor :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!