Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

ker na to temo nisem našel nič uporabnega, me zanima kakšne izkušnje imate tiski, ki uporabljate takšne kovčke...

vem, da obstaja v tujini, kar nekaj firm ki prodajajo take komplete (nosilec + kovčki) Hepco & Becker, Turatech....

pa me zanima kako se to obnese, kolikor sem videl švabe na večjih endurah imajo izredno dost aluminjakov, pr nas sem pa zasledil mal takih motorje...

zaželjena tudi kakšna slika z namontiranimi kovčki... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tejle kovčki so za moje pojme svinjsko dragi, pa še nerodni ko sam satan, res pa je da so precej praktični in uporabni.

Sam bi jih takoj dal na mojo lubico samo ni bilo cvenka tako da sedaj imam od GIVIJA plastik fantastik.

Sem pa našel eno cenejšo varianto za domače mojstre ki radi malo čez zimo požgačkajo svoje motorje in tudi kaj sami naredijo. v katalogu podjetja Josef steiner ki prodaja lestve, stopnice, ograje, montažne odre in podobno sem našel aluminijaste kovčke za shranjevanje (vodotesni, s ključavnico) katerih cena je smešno nizka vendar kovčki na izgled enaki kot tisti od touratecha. ZA ceno pogledam jutri in jo napišem tukaj.

Skratka po moje bi se dalo te kovčke z malo domišljije brez problema pripet tudi na motor. Če koga zanima naj napiše pa priložim tukaj gor scan kataloga.

Sam se bom verjetno tega podviga lotil ob koncu letošnje sezone.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od modela, vendar vem, da v šentjurskem Alposu tudi izdelujejo aluminijaste kufre za motorje.. kolega jih je nabavil za sitnico (BMW R1150GS), malce priredil nosilec in voila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav !

Alu kovcki so zakon za vsako resnejse potovanje. Z estetskega vidika ne izgledajo ravno najlepse (ali pac ?). Pa kaj je estetika napram prakticnosti, katero alu kovcki ponujajo. Poleg tega, da hranijo kramo, ki jo imamo na potovanjih lahko sluzijo kot stol ali miza. Lahko je tudi stojalo za lazje enduro motorno kolo ali pa dodatno sluzi zasciti motorja pri morebitnem padcu (preverjeno !). Plasticni naj raje ostanejo za "potovanja" do Portoroza.

Domacim mojstrom predlagam naj ne uporabljajo pretanko alu plosco za izdelava kovckov. Kar izgleda v garazi dovolj trdno je lahko pri polnih kovckih na potovanju precej "zvijajoce". Pred leti sem videl tudi alu kovcke domacega Alpos-a, ki pa so po mojem nekoliko "pretanki" za resnejse potovanje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor glasujem ZA aluminjaste kovčke.

Seveda, če imaš namen resno hodit okoli, ne samo do Portoroža, kot je nekdo že napisal :)

Moji so od Touratecha. Zdržijo tudi resne padce motorja (preverjeno :( ) in razen, da so se malo vdrli na boku, ni nič drugega. Fajn tudi dihtajo in še noben dež in neurje ni prišlo skozi.

So pa tudi luštni, ker lahko gor nalagaš kako kramo, ko si kje, ker imajo ravno površino. Ali pa pokrov daš na tla in uporabiš kot mizo.

Fajn je da imajo na vrhu tiste rinke, da lahko kaj gor privežeš.

Nosilec sem dobil že zraven motorja, ampak če imaš mal šlosarske žilice, ti ga ne bo problem naredit sam. Mi smo kar sami naredili podaljšek za auspuh.

Dobro je tudi to, da so precej fiksno montirani in lahko v kufre zelo natlačiš in klipsne še vedno super opravijo svoje delo.

Moj brat sicer pravi, da motor igleda, kot bi bil raznašalec pic :)

LP, Matjaz

Nekaj slikic: http://tabla.xenya.si/gallery/album322 (bolj spodaj) in http://tabla.xenya.si/gallery/album322?page=2

ter nekaj še na http://www.celje.tk/viewtopic.php?t=53

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od modela, vendar vem, da v šentjurskem Alposu tudi izdelujejo aluminijaste kufre za motorje.. kolega jih je nabavil za sitnico (BMW R1150GS), malce priredil nosilec in voila!

Špilferderber hvala za PM,

sicer jaz Alu-kovčka že imam, sem jih lani kupil na obrtnem sejmu v celju, ko so imeli popuste sem dal za 2 x 36l švoh 20k Sit. :D

na Ebay-u pa sem še dobil set za pritrditev kovčkov na nosilec od Turatecha... :D

zdajle ni en šloser še nosilce dela, ker prejšni od Five Stars niso bili OK .) , jih je treba preuredit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor glasujem ZA aluminjaste kovčke.

Seveda, če imaš namen resno hodit okoli, ne samo do Portoroža, kot je nekdo že napisal :)

So pa tudi luštni, ker lahko gor nalagaš kako kramo, ko si kje, ker imajo ravno površino. Ali pa pokrov daš na tla in uporabiš kot mizo.

Fajn je da imajo na vrhu tiste rinke, da lahko kaj gor privežeš.

Moj brat sicer pravi, da motor igleda, kot bi bil raznašalec pic :)

LP, Matjaz

Nekaj slikic: http://tabla.xenya.si/gallery/album322 (bolj spodaj) in http://tabla.xenya.si/gallery/album322?page=2

ter nekaj še na http://www.celje.tk/viewtopic.php?t=53

čuj matjažek, a si ti tista deca s kake ture prpeljal al so tvoji, taman pašejo not, morm pa rečt da motor zgleda špica z alu kovčki :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj matjažek, a si ti tista deca s kake ture prpeljal al so tvoji, taman pašejo not, morm pa rečt da motor zgleda špica z alu kovčki  :OK:

Hehe, tista deca je nečak od mojega brata :)

Se pa strinjam, meni je tudi včeš mopi z aluminjastimi kufri. Na nek svoj način je še bolj "šminkerski", kot če bi imel ene plastične svetleče...

LP,

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno leto ali dve nazaj sem kupil alu kovčke Alpos. So malo širši, za vsak slučaj sem ju povezal še z gurtno, nosilce in posebno ključavnico so naredili domači mojstri. Vozil sem ju na dveh motorjih (KLE in TA) brez vsakršnih težav, edino prvi dan potovanja je širina malo nerodna... So pa zelo poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno leto ali dve nazaj sem kupil alu kovčke Alpos. So malo širši, za vsak slučaj sem ju povezal še z gurtno, nosilce in posebno ključavnico so naredili domači mojstri. Vozil sem ju na dveh motorjih (KLE in TA)  brez vsakršnih težav, edino prvi dan potovanja je širina malo nerodna... So pa zelo poceni.

lo1ma

a maš kako slikco da bi jo prpopal gor, ali pa kje bi se dalo to mal videt ? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lo1ma

a maš kako slikco da bi jo prpopal gor, ali pa kje bi se dalo to mal videt ? :eek:

Ja slikce imam na diasih, torej za enkrat nič, jih bom dal poskenirat - nekoč..

Sem v času montaže kovčkov zmeril širino - 120 cm. V D imajo pa največjo dovoljeno-če se ne motim 110cm. V škarje prehitevanje pač odpade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
lo1ma

a maš kako slikco da bi jo prpopal gor, ali pa kje bi se dalo to mal videt ? :eek:

Takole je široka kočija s stranskimi (ta poceni) kovčki...

post-1682-1114112860_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

evo, takole zgleda moj Benko zdej, ko sem mu namontiral Alposova kovčka(2x36L) :D

post-5241-1118847157_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse vrste ALU kovčkov imate v Merkurju na Viču (proizvajalca Alpos) cene so smešno nizke, kovčki pa so :OK: . Na vrhu imajo celo tesnilo da voda ne kaplja notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse vrste ALU kovčkov imate v Merkurju na Viču (proizvajalca Alpos) cene so smešno nizke, kovčki pa so  :OK: . Na vrhu imajo celo tesnilo da voda ne kaplja notri.

to imajo, v vseh večjih Merkur centrih, v Šentjurju ( pazite na Špilferderberja :devil: ) pa imajo tud lastno industrijsko prodajalno, kjer majo vse na zalogi, pa še za popust se da zmenit za cash :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Včasih je bilo v D 120cm. Na JV Eu pa dokler ne zapneš oviro na cesti....

Včasih :hmm: Kaj pa danes :?

Sprašujem zato,ker mam namen dat druge kufre na motor.

Če je res 120cm,ni nobene panike. :yea2:

Morda kdo ve,kako je dejansko s to širino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem si ogledal več motorjev z nekoliko cenejšimi, pa zelo hudimi kufri (ter nosilci) - Sherpa. Delajo jih pa pri :

www.alukufry.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kje si jih pa to videl, pa kakšne so kaj cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst plastika nič več. Vsi trije GIVIti razpadli. V Ukrajini mi je pa topcase z dokaj masivnim GIVI alu nosilcem vred odtrgalo :BUA: .

Za resna potovanja Alu, vprašanje je kateri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst plastika nič več. Vsi trije GIVIti razpadli. V Ukrajini mi je pa topcase z dokaj masivnim GIVI alu nosilcem vred odtrgalo :BUA: .

Za resna potovanja Alu, vprašanje je kateri?

če maš $$$ pol ziher Touratech :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!