Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

Če ima kdo namen na Alposovih kufrih prevažat spalko,šotor ipd. mu toplo priporočam zamenjavo pantov(tečajev)z bolj solidnimi,z notranje strani dodati v višini panta ploščat kos Al, pa tudi vpetje tistega jermenčka se mora molo ojačat.Kufri so se obnesli OK na ON in OFF roadu,samo če obtežen pokrov v originalni verziji pri odpiranju ne pridržiš,ga bo odtrgalo pri pantu.LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je boljše kot ALU..

Samsonite touring :lol1:

post-685-1153982666_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo namen na Alposovih kufrih prevažat spalko,šotor ipd. mu toplo priporočam zamenjavo pantov(tečajev)z bolj solidnimi,z notranje strani dodati v višini panta ploščat kos Al, pa tudi vpetje tistega jermenčka se mora molo ojačat.Kufri so se obnesli OK na ON in OFF roadu,samo če obtežen pokrov v originalni verziji pri odpiranju ne pridržiš,ga bo odtrgalo pri pantu.LP FLY

jap, tole je pa čist res :yes:

tako da sledijo preko zime posodobitve glede tega :yes:

drugače sem pa jaz dal na pokrove kar alu ročaje, ki jih uporabljajo tišlerji (mizarji) za predale

ewo slikce [attachmentid=77071]

@Špil - :OK:

post-5241-1153983793_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem končno na Varo montiral dva stranska 41l alposova kovčka

[attachmentid=77657][attachmentid=77656]

[attachmentid=77655][attachmentid=77654]

...

[attachmentid=77659]

post-311-1154461756_thumb.jpg

post-311-1154461833_thumb.jpg

post-311-1154461919_thumb.jpg

post-311-1154462097_thumb.jpg

post-311-1154462504_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst mislim tole zadevo na mojga zmontirat, sam zgleda precej široko - že skor SMART :D :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širina je natanko 108cm, vendar pazi če daš gor od givija 41l monokey kufre je motor le za 1cm na vsaki strani ožji kot z alposovimi kufri. Čeprav pogled precej vara zaradi oglatosti.

JE pa res da moraš vedeti zakaj rabiš kovčke, za enotedenski dopust na Jadranu in spanje v apartmajih ali hotelih je dovoj kaka manjša in cenovno ugodnejša varianta od Givija ali Kappe. ČE pa se kam odpraviš recimo za tri tedne in boš s sabo vlekel šotor, pribor za kuhanje......... potem je tole prava izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vse kar pravi leteci je res!!!! ( bravo leteci) :OK:

Pravkar prispel iz 12 dnevnegga potepanja po romuniji in kovcki so se obnesli zelo dobro!!!

Rzaen seveda da se je prvi dan neka nora zena zabina v parkiran motor in na njem pustila udrto zadnjo stran (na avtu je razbila zadnjo luc :OK: )!!! :OK: :(

Motor je prezivel tudimanjsi padec na mestu kjer je prislo do vdrtja kovcka in lazjega loma aluminijaste plocevine saj je bila skoraj vsa teza motorja na kovcku( 350kg in prva guma je bila 20 cm od tal)

ma bomo vse sanirali!!! :OK:

Na mojih kovckih imam klipsne z obeh strani in na njih tudi kljucavnice kljuci so vsak drugacen kar sem resil z barvo!!! :OK: :D

post-9752-1155324334_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je prezivel tudimanjsi padec na mestu kjer je prislo do vdrtja kovcka in lazjega loma aluminijaste plocevine saj je bila skoraj vsa teza motorja na kovcku( 350kg in prva guma je bila 20 cm od tal)

ma bomo vse sanirali!!! :OK:

JA tole sem tudi sam ugotovil da zna biti problem, če motor pade bo kovček zvilo. HEc je ker je kovček zares močan le na robovih (spodaj in zgoraj) če ga hočeš tam zvit mora biti res velika sila, če pa se nasloni kjerkoli vmes bo pizdarija.

Sam sem rešil zadevo tako da sem sam kovček postavil tako da če motor pade se spodnji rob kovčka nasloni na nosilec.

DAnes sem zadevo dokončno zmontiral in zatesnil, jutri pa bom dal kovčke gor in Helgo spustil na tla da vidimo kaj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je boljše kot ALU..

Samsonite touring :lol1:

men se zdi močno sumljivo, da sem tega tipa vidu. a je slika tvoja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Na mojih kovckih imam klipsne z obeh strani in na njih tudi kljucavnice kljuci so vsak drugacen kar sem resil z barvo!!! :OK: :D

Če imaš vse ključavnice enake in gre ključ iz ene v vse notri, je razmeroma enostavno predelati ostale ključavnice na en ključ.

Poznam ključarja, ki to lahko naredi. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih zvedu.

Vijak d.o.o. na Gerbičevi v lj.

Sistemska ključavnica. kolikor jih želiš na enak ključ, ni problema. NAj bi pasale v tele alposove klipsne. cena nekaj manj kot 900 SIT/kos.

Preverim v ponedeljek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne ker sem klipsno dal enemu ključavničaru in mi šče ključavnice na enak ključ, zdajle so imeli kolektivnega in nisem zvedel nič, ga moram jutri poklicat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mal za razmisljanje :

Kako pritrditi na original nosilce od gs 1200a kovcke od alposa tako da bi imeli zraven se zascito proti deformaciji (padec) in enostavno za vzet dol!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal za razmisljanje :

Kako pritrditi na original nosilce od gs 1200a kovcke od alposa tako da bi imeli zraven se zascito proti deformaciji (padec) in enostavno za vzet dol!?

za pritrditev si poglej tole

samo je treba zadevo malo ojačat :yes: , kajti meni so kovči popokali po zadnji notranji strani (cca 10cm dolga špranja) in to na obeh straneh <_<

.....da bi imel zaščito zraven, pa da bi jo enostavno vzel dol bi se moral pa malo potruditi in preizkušati ter improvizirati (zima bo pravi čas za to) :yes:

P.S. Če bi si že privoščil GS1200A, bi se zapeljal še do Touratecha, da mi zmontirajo nosilce in kovčke..... B)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tudi na Touratechovih ni nobene zaščite ki ob padcu zaščitila kovček. Ker če pri samo 20km/h pade na kovček 300kg teže ga nije majka stvorila da ga ne zličkaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ima kdo mogoče cenik za alposove kufre :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tudi na Touratechovih ni nobene zaščite ki ob padcu zaščitila kovček. Ker če pri samo 20km/h pade na kovček 300kg teže ga nije majka stvorila da ga ne zličkaš.

Mogoče si je trteba kaj tazgale umislt. Sem vidu tega tipa (mislim da belgijski policaj), ko je položu motor, pa niti praske na kufrih :OK:

[attachmentid=83557]

post-5391-1160381583_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj v tem smislu, le da sem si zadevo zamislil vgrajeno na sam kovček, tako da ga s kovčkom vred snameš dol.

Zima bo dolga, bom že kaj stuhtal, definitvno bo slikca izdelka v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo mogoče cenik za alposove kufre :?

13.000 so 40 literski

11.000 pa je 32 literski

informacija fiksna za par tolarjev gor dol... no jaz nabavil ravno prejsni teden 40 literske. tak da cena je taka nekje 500 sit gor ali dol....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom šel kar dol do njih, ko bo motor doma, pa da malo pomerim pa vidim, kako bodo pasali gor....

zdej na tastarem sem imel širino 114cm, pa je blo kar malo dosti :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc pa kaj je bil to za en motor.

Jaz imam na Varaderu ki je znan po široki zadnjici :P z dvema 41litrskima kovčkoma širino 108cm. Kar je skoraj enako (1cm razlike) kot če bi gor nataknil GIVI Monokey plastik fantastik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!