Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

Zanima me, na kakšno delavno temperaturo se vam segreje vaš huso. S tem mislim predvsem na položaj kazalca na merilniku temperature. Meni pride ponavadi le kakšne 0.5cm nad 0, včasih še manj. Pa tudi precej niha. A je to normalno? Meni se zdi, da je to skoraj malo premajhna delavna temperatura. Pa ne vem, ali je s termostatom kaj narobe, da napačno pokaže, ali se motor dejansko ne segreje..

Ventilator se ti kdaj vklopi? Če se, potem je po moje vse OK - ti pač merilnik tako kaže... Če pa se ne, potem pa pusti moped laufat na mestu - ventilator bi se ti moral vklopiti in poglej, kaj ti kaže merilnik takrat...

Pa še to, je imel še kdo probleme s tresenjem prve zavore? Meni se zdi, da je zvit disk, ker je precej čutit. Najprej sem mislil, da se morajo zavore samo malce ulaufat, vendar je po 600km tresenje še vedno enako kot na začetku..

Če me spomin ne vara, je o tem že bilo govora v prejšnji temi. Kolikor se spomnim, je bila napaka odpravljena pod garancijo.

Vsekakor tresenje zavore ni sprejemljivo.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lastniki husotov, a res ne more noben povedat kako je pri njemu s kazalcem za temperaturo? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lastniki husotov, a res ne more noben povedat kako je pri njemu s kazalcem za temperaturo?  :(

kazalec se full malo dvigne... še posebno zdaj ko je še hladno zunaj....poleti ko stojiš na mestu se začne nekaj premikat... nekje pri polovici pa se že vklopi ventilator...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je situacija podobna...res pa je ,da kazalec temperature potrebuje nekaj več časa,daa doseže sredino števca.

Pri daljših turah v poletnih dneh se nivo števca sicer poveča,vendar ostaja v mejah normale, nihanja pa niso več tako občutna...

Sam da ti ne rine v ta rdečo,takrat bi znal biti problem...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TNX za info fanta, sem se že bal, da motor pri meni sploh ne doseže delavne temperature.. Res pa je, da se po vročini nisem še nikoli peljal, verjetno bo takrat tudi temperatura motorja malce višja kot je ob zdajšnjih temperaturah.. Ker zdaj mi sploh ne pride do sredine števca, tudi po neprekinjeni 100km furi ne. Je pa res, da sem skozi vozil pri dokaj nizkih vrtljajih, ker še "ulaufavam" motor.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lastniki husotov, a res ne more noben povedat kako je pri njemu s kazalcem za temperaturo?  :(

Pri men velja enako, temp. ne naraste čez polovico, tudi po daljši furi-še zunaj prehladno?Ko motor teče na mestu, pa ventilator na trnutke zažene.

LP

Andi

Popravljeno . Popravil dr-big
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj gre itak za dve razlicni stvari:

- Kdaj je motor dovolj ogret - Pri Hornet900 je pisalo v navodilih, da takrat, ko se kazalcek premakne nad crko C (za "cold"). Dodajam sliko, da bos imel predstavo. To se je zgodilo v 2-3 kilometrih.

- Do kje naraste temperatura - temperatura mi nikoli ni narasla cez polovico pri Horneti. Tudi pri vec-urni poletni mestni voznji ne. Tam nekje se je vklopil ventilator.

Pri S3 se ventilator vklopi pri 100 stopinjah, obicajna temperatura je okrog 75.

post-528-1113144333_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave, hvala za inf. To je moj prvi motor, ki ni zračno hlajen, pa nisem čisto vedel kako pa kaj. Skozi sem mislil, da mora biti kazalec na sredini, ker imam take izkušnje iz avtomobilov, ki sem jih vozil. Tam je bila navadno na sredini merilca oznaka 90°C, okoli katere se je navadno gibal tudi kazalec.

Kako je pa z nihanjem? Pri meni precej niha temp, a je to zardi tega ker hladilna tekočina ni skozi v obtoku, ampak samo kadar temperatura doseže določen nivo? Te spremembe temperature na merilniku so precej pogoste, cca na 1 min (nihanje za par mm gor in dol)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da termostat vklaplja ventil kdaj bo tekočina krožla in kdaj ne.... možno ker so še tako mrzli dnevi se kdaj zapre tudi med delovanjem...preveri še nivo tekočine v hladilniku....če je poln pol brez skrbi.... ne vem, js se ne tolko ukvarjam s tem kazalcem..... tudi tebi ni treba .. glej raje na cesto!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, na cesto je treba gledat, da ne bo kake pizdarije! :) To me je samo toliko za inf zanimalo, kako je pri drugih, ker mam v kratkem v planu servis. Tekočine je pa dovolj, tako da pomoje je vse ql.. Sicer pa kaj se sekiram, saj imam 2 leti garancije :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo imel težave z zapiranjem voznikovega sedeža? Moj se namreč ne zapre do konca ( med tankom in sedežem zeva 2cm-ska špranja).

Motor ima 600 prevoženih km in še ni bil na servisu.

LP

Popravljeno . Popravil mitnik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusi ob zapiranju z roko drzat zatic ven. Meni se tudi ni hotel zapreti samo s tem, da bi ga pritisnil dol k motorju..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremze tresejo, bo treba disk zamenat..

Menjalnik je u kurcu.. Iz 6 brzine meče u 5, včasih pri višjih vrtjajih kar nekaj preskakuje.. Kot je že nekdo rekel, filing je kakor da bi ketna preskočila in bi se vse skupaj za trenutek zavrtelo u prazno..

Saj je ql motor, sam čedalje bol mi bo žal d nisem ostal pri Kawasakiju, če se bodo težave še nadaljevale.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem ne

z šasijo tudi ne

zavore zadne cajte neki jebejo--ma ročka prve zavore nekam velik hoda tako ,da jih bo verjetno treba prezračit oz. menjat ploščice

A pa še neki pri 5600 prevoženih bila potrebna menjava navitja na magnetu-napaka odpravljena pod garancijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremze tresejo, bo treba disk zamenat..

Menjalnik je u kurcu.. Iz 6 brzine meče u 5, včasih pri višjih vrtjajih kar nekaj preskakuje.. Kot je že nekdo rekel, filing je kakor da bi ketna preskočila in bi se vse skupaj za trenutek zavrtelo u prazno..

Saj je ql motor, sam čedalje bol mi bo žal d nisem ostal pri Kawasakiju, če se bodo težave še nadaljevale..  <_<

Kok ma pa km tvoj motor? Pa pri kok km so se zaceli pojavljati problemi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjan disk pod garancijo. Zaenkrat ostalo BP :OK:

@tepko & DeX

Kaj pa serviser pravi na to metanje iz prestave? A vrže iz prestave, ko pri visokih obratih hitro odvzameš gas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni še nikoli vrglo iz prestave, če sem odvzel gas pri visokih vrtljajih, razen npr v 2. ali tretji brzini, je med tem ko motor sam zavira včasih čutiti, kot da za kakšno sekudo skoči v prosti tek, oz tisto sekundo sploh en zavira..

Bolj je problem, če se npr. pelješ v 6 prestavi (konstantna vožnja), pri 6000-7000rpm kar niso neki grozni vrtljaji, pa ti začne kar nekaj preskakovat, pol ti pa vrže v nižjo brzino.. Pa zagotovo ni problem, da bi premalo v brzino dal, ker če še tako butnem menjalnik gor se to pojavlja.. Stvar je ista pri višjih vrtljajih. Se mi je tudi že ene parkrat zgodilo, da mi je pri pospeševanju s polnim plinom pri ene 195 vglo v nižjo..

S serviserjem sem se mienil o tem problemu in mi je povedal, da se je podoben problem pojavljal pri Cometih 250, da je blo treba menjalnik razdirat pa nek porihtat al zamenat.. Da se kao brzina ne zaskoči dovolj in vrže vn. Nisem čist natančno razumel. Skratka rekel mi je, da če se bo problem ponavljal bo treba mašino razdrt pa porihtat to.. Pod garancijo seveda..

Mam pa 1100km

Problem tresenja diskov je prisoten že od samega začetka, stvar z menjalnikom sem pa prvič opazil pri kakih 500km, ko sem se peljal pri 6500 rpm u peti pa mi je začelo preskakovat.. Potem je bilo spet ql, ker sem vozil precej zmerno do 1000km. Zdaj, ko ga pa že pritisnem, je pa teh situacij s preskakovanjem pa metanjem v nižje prestave vse več.. .) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, serviser bo že vedu.

Jeba. :BUA:

FYI:

Service manual za cometa pravi:

Transmission jumps out of gear.

1. Worn shifting gears on driveshaft or countershaft.

2. Distorted or worn gearshift forks.

3. Weakened stopper pawl spring on gearshift cam.

4. Worn gearshift pawl.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tepko & DeX

Kaj pa serviser pravi na to metanje iz prestave? A vrže iz prestave, ko pri visokih obratih hitro odvzameš gas?

suni po tistem menjalniku kaj menjavaš kot da se bo zlomilo vse skupaj!!!!!!!!!!

po moje vam, ko skače iz brzine ne znate vozit motorja...... moj ima 12000km in se to še ni zgodilo!!!! pa je motorček pretrpel že marsi kaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pri meni ni v tem fora.. Nisem pretirano nežen z menjalnikom pri menjavanju. Pri meni se to "preskakovanje" čuti tudi takrat ko motor zavira, npr pri 8000rpm spustim v 3 gas in je med tem ko padajo vrtljaji do npr 5000rpm, je npr enkrat ali dvakrat čutiti, da se vse skup zavrti v rpazno za kakšno sec, kot da bi za sekundo stisnil sklopko..

Nekaj ni ok, zihr! Ni to prvi motor, ki ga vozim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bo koga zanimalo:

The carbs have been adjusted way too lean, that causes possible misfiring. Also there are reports of broken front cylinder rubber manifold (mine was broken after 2500 kms... ) that also can cause misfiring and also too lean a mixture and therefore worse engine damage.

I bought bigger main jets and instruction for further modifications for carbs and intake filter from a guy who works in a Finnish tuning shop, and who has dynod Comet gt 650 with different mods. The best is with bigger main jets, slide needles 1 position higher, intake hole in air filter element opened up wider and with straight thru -type of a silencer. Stock Comet gave about 63 hp from rear wheel, with these mods it was 72 hp, which means about 90 hp from crank. But the best part is that the torque in 4500 rpms gained a whole 40% ! The difference in driveability is awesome!

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon, tut jst bi meu 72hp na zadnjem kolesu pa 40% več navora! :D Samo nekaj me bega, ne razumem besede misfiring. Anyone?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misfiring=klenkanje

Ko se mešanica v cilindru vžge preden to povroči iskra sveče.

Ponavadi je vzrok prerevna mešanica, kar povzroči povišanje temperature v izgorevalnem prostoru in samovžig mešanice. Velikokrat pa tudi sajasti ostanki v glavi cilindra, ki lahko zažarijo, povzročijo samovžig.

Posledice so lahko zelo neugodne, celo katastrofalne.

Rešitev1: Nastavitev bogatejše mešanice na vplinjačih.

Rešitev2: Uporaba višjeoktanskega goriva (samo za mile primere klenkanja)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!