Skoči na vsebino

Skuter tuning!


x8r-x

Priporočene objave

Jst mam pa enga kitajca pa me zanima če se da kje tut dobit primarne in sekudarne zobnike za kitajce,ker mislem v kratkem menjat kit in sem brav da potem kit nima takega učinka brez večjih zobnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa enga kitajca pa me zanima če se da kje tut dobit primarne in sekudarne prenose za kitajce,ker mislem v kratkem menjat kit in sem brav da potem kit nima takega učinka brez večjih prenosov.

poprava namest zobnikov prenosi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

pozdravljeni :)

vem da je že tema malo stara ampak ja me pa nekaj zanima meni je danes skuter (Peugeot vivacity 50ccm 2stroke) zaribau -.- in ja zdaj bi rad kupil kit 70ccm na skuterji ni nic drugega preprihtanega ko pa slepa cev na auspuhi je dana vstran in me zanima če se splača če bi rabo še kaj drugega kupit zram da bi pol delalo tak ko bi moglo al bi biu samo kit dosti da bi to malo bol letelo :D

za kit 70 sm pa tega gledau http://trgovina.cilinder.si/product_info.php?cPath=413_281_282&products_id=1274&osCsid=dkk175o51cfpiae76bddq2bmmcg0sujf ker ja nimam glih veliko dnarja na raspolago pa se ne spoznam tolko na to :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nimaš veliko denarja, lahko poiščeš tudi rabljeno zadevo (original ali 70). prvo preveri tudi zakaj je sploh zaribalo in odpravi napako. pa če boš dajal notri 70cc bo velika razlika če boš še izpuh zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

A kdo pozna kakšnega ki bi mi odstranu blokade pri Apriliji sr 50, 2010 letnik okoli Kranja ?

Vomberger ne dela več tega zaradi policije :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

kot prvo upam da sem se javil v pravilni temi. Imam skuter Aprilia SR 50 2001 letnik (kupili smo ga novega) pred kakim letom oz dvema je bil dan kit 70, menjan fergazer (vplinjač) in športni filter. Že od samega začetka pa je zrihtan tudi varomat. Izpuh je originalen. Motor pa gre le 70kmh, misili smo da gre 90 a se je pred kratkim izkazalo da števec laže. Zakaj gre tako malo? Bi bilo bolje če bi menjal izpuh. Imam doma leovincija ZX samo je razdrt pa cev bi bilo potrbno zrihtat.

PS Če ve kdo rešitev za števec naj prosim pove kaj storiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kot prvo upam da sem se javil v pravilni temi. Imam skuter Aprilia SR 50 2001 letnik (kupili smo ga novega) pred kakim letom oz dvema je bil dan kit 70, menjan fergazer (vplinjač) in športni filter. Že od samega začetka pa je zrihtan tudi varomat. Izpuh je originalen. Motor pa gre le 70kmh, misili smo da gre 90 a se je pred kratkim izkazalo da števec laže. Zakaj gre tako malo? Bi bilo bolje če bi menjal izpuh. Imam doma leovincija ZX samo je razdrt pa cev bi bilo potrbno zrihtat.

PS Če ve kdo rešitev za števec naj prosim pove kaj storiti.

Kot prvo, števci na 50cc skuterjih vsi lažejo in to ni nič takega, vendar vseeno bi ti skuter moral iti vsaj nekje realnih 80-85kmh, tudi z navadnim izpuhom. Kar se tiče ZX-a, pa se ga splača zrihtat in dat gor, ker bo razlika.

Original števec boš težko popravil, ker na 50 ti laže za približno 5 kmh, pri 90 pa že za 20kmh in tukaj nimaš kaj.

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala bo treba pošvasat pa udrtino zravnat(to mal teži) Pa demfr zamenat :) mogoče veš zakaj gre tako švoh? Hvala še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pred tedni sem kupil 2006 letnik keeway matrix...ne vem veliko kaj je bilo predelano, ugotovil sem naslednje

-v variomatu sem kupil nove 5g valčke in zadaj je modra fedra na sklopko

-ZX hand made izpuh

-odstranjen "prstan" v variomatu

problem:

-slabo potegne sred klanca in gre max 20km/h v strm klanc

-po ravnem pa "leti" prehitro (kar me ne moti).. po števcu tud nad 80km/h

Rad bi da bi šel po klancu boljše in po ravnem naj gre manj,

gledal sem tale fergazer

http://www.ebay.com/itm/Carburetor-Yamaha-Jog-50-50cc-90-100-Scooter-Carb-PZ-/180618965754?pt=Motors_ATV_Parts_Accessories&hash=item2a0dbab2fa&vxp=mtr

in

http://www.ebay.ie/itm/Yamaha-Piaggio-Zip-Jog-50cc-19mm-CARBURETTOR-Carb-Fits-Chinese-2-Stroke-Scooters-/190679962108?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2c656951fc

ampak sem opazil da je 19mm kar je pa menda pa praveč za 49cc ter verjetno bi imel preveliko porabo (skuter bi imel tu pa tam zato da bi manj porabil kot z avtomobilom)?

Čudno je da če na "originalni" uplinjač priklopim športni filter, motor zamori ko mu dam gas...mi je pa kolega posodil njegov fergazer pa ni zadušilo motorja ko sem navil gas...torej je nekaj narobe z uplinjačem?, ali morem samo dizo menjat? no z njegovim uplinjačem je šel motor samo 55km/h ampak je pa boljše spleljal sred klanca..čudaško

kaj pa tole bi ustrezalo za keewaya

http://www.ebay.ie/itm/Cylinder-Kit-Changes-2-Stroke-Scooters-50cc-70cc-/190677450693?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2c6542ffc5

...kdor se spozna kaj na skuterje prosim za kakšen konkreten odgovor ;)...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred tedni sem kupil 2006 letnik keeway matrix...ne vem veliko kaj je bilo predelano, ugotovil sem naslednje

-v variomatu sem kupil nove 5g valčke in zadaj je modra fedra na sklopko

-ZX hand made izpuh

-odstranjen "prstan" v variomatu

problem:

-slabo potegne sred klanca in gre max 20km/h v strm klanc

-po ravnem pa "leti" prehitro (kar me ne moti).. po števcu tud nad 80km/h

Rad bi da bi šel po klancu boljše in po ravnem naj gre manj,

gledal sem tale fergazer

http://www.ebay.com/...dbab2fa&vxp=mtr

in

http://www.ebay.ie/i...=item2c656951fc

ampak sem opazil da je 19mm kar je pa menda pa praveč za 49cc ter verjetno bi imel preveliko porabo (skuter bi imel tu pa tam zato da bi manj porabil kot z avtomobilom)?

Čudno je da če na "originalni" uplinjač priklopim športni filter, motor zamori ko mu dam gas...mi je pa kolega posodil njegov fergazer pa ni zadušilo motorja ko sem navil gas...torej je nekaj narobe z uplinjačem?, ali morem samo dizo menjat? no z njegovim uplinjačem je šel motor samo 55km/h ampak je pa boljše spleljal sred klanca..čudaško

kaj pa tole bi ustrezalo za keewaya

http://www.ebay.ie/i...=item2c6542ffc5

...kdor se spozna kaj na skuterje prosim za kakšen konkreten odgovor ;)...

hvala

Poglej, sestavi motor nazaj (uplinjač in filter) tako kot je bilo, ker tebi ne nagaja motor, ampak variomat.

Kako boš zrihtal variomat? Najprej dobi nekje original povratno vzmet, ker zaradi te ti obrati padejo, potem pa še najdi pravo težo valjčkov.

Če motor deluje normalno s polnim gasom (se pravi da ga ne duši, mori ali pa trokira) potem je motor v redu in ga ne pipaj, čeprav za neizkušenega opazovalca deluje ravno tako, kot da bi motor nagajal.

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!