Skoči na vsebino

Za prvo silo


ismaeil

Priporočene objave

Pa zakaj tako rabite te polnilce? Meni se v desetih letih še enkrat ni spraznil akumulator na motorju, pa ga čez zimo nikoli ne odklapljam... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto čudo iz Lidla je bolj boge sorte.

Če kdo kupuje polnilec naj kupi malo močnejšega in z možnostjo nastavljanja amperaže. ali pa avtomatski, ki bo sam kontroliral polnjenje.

To da ima lidlov malo amperažo ni prednost, niti ni za dolgotrajno uporabo.

NAPAČNO RAZMIŠLJANJE: Pred pribl. mesecem sem priklopil avtomobilski polnilec na moj aku, da ga osvežim. Na žalost sem pozabil in ga polnil pribl. 12h in to s 6A. Rezultat: akumulator sem zaj..., s premočnim tokom. Kupil novega ( 75 Evr ) in nov polnilec z max. tokom 1 A. To velja za akumulatorje, ki so polnjeni z gelom!!!

Najbolj primerni polnilci za gel-akum. so takoimenovani "smart charger - pametni polnilec"; ko zazna, da je aku skoraj poln, ga polni s 1/2 močjo, kasneje pa ga impulzivno nedoločen čas vzdržuje. Ta sistem imaš ( oz. je priporočljivo ) lahko priklopljen celo zimo. Ne škoduje, aku pa je vedno v polni kondiciji.

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseni je Lidl imel en tak ''ohranjevalni polnilnik'' za 19 evrov. Celo zimo sem imel nanj priklopljen akomulator. Meni je O.K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roks63

nisi me razumel.

Takšne zadeve iz lidla ne moreš pustiti da polne cel dan ker se lahko pregreje, pa :whistle: .

Z avtomatskim polnilcem sem mislil takega, ki sam preverja koliko je napolnjen aku, in ga ko je poln samo dopolnjuje, med polnjenjem pa sam manjša amperažo.

So pa takšni polnilci malo dražji od tistega , ki ga prodaja lidl.

Iz hofra je pa boljši v tem ker ima večjo amperažo.

Nisem ga videl zato ne morem reči kakšen je.

Je pa treba biti pri vsakem polnjenju pazljiv in nadzorovati polnjenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ta iz Lidla ima tudi tak način delovanja. Citat iz navodil tega polnilca: S samodejnim vtičnim polnilnikom lahko samodejno polnite vse svinčene akumulatorje z napetostjo 2V,6V oziroma 12V. Ko priključeni akumulator med polnenjem doseže končno polnilno napetost, se polnilni tok zmanjša in zavaruje akumulator pred prenapolnjenostjo. Elektronska omejitev napetosti in toka omogoča, da je priključeni akumulator vedno optimalno napolnjen, istočasno pa preprečuje prenapolnjenost in s tem nastanek pokalnega plina.

Frfljot@-tist ponilec iz Hoferja je tudi OK-sploh zvezni prikaz napolnjenosti mi je všeč, drugače sem pa pred nekaj časa kupil podoben 5A polnilec v Baumaxsu (pomoje morajo imet tudi manjše).

Se mi pa zdi da smo že malo zakomplicirali stvar okoli teh polnilcev...

Popravljeno . Popravil trojan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škornji na sliki sploh ne izgledajo slabo za tak denar. Kako zgledajo v resnici pa bo seveda treba pogledat in probat v trgovini.

Ti na sliki so ocitno taksni kot lani, ko so bili 39 eur - edino šivi so rdeci.

Bil sem letos v Padovi in v Minhnu (kao ceneje). Skornjev pod 100eur skoraj da ni bilo, in niti eni od teh cenejsih niso imeli taksno

zascito kot ti hofferjevi. Izgled je, kakrsen je, skripljejo ne, noga normalno diha, za tak denar se mi zdijo best buy.

Jasno, ce imas vec denarja za ta namen, kupi preizkusene skornje od priznane firme, saj je tiste kdo ze testiral v kaksni hudi situaciji, za tele pa se se ne ve cist tocno... :krneki:

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil lani te škornje in morem rečt da so full udobni, noga noter ne švica in so za

kako bolj umirjeno vožnjo turierja dobri..

zaščite po drugi strani nimajo neke xtra tak da če razmišljate o malo bolj "športni" vožnji ne razmišljat o tem..

aja.. prodam te škornje št.44 rabljene 1 sezono za poceni :D

če koga zanima .. pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takšne škornje iz hofrja sem jaz kupila lani. prestali so tudi 2 "testa". prvič ko sem padla in dobila nogo pod motor. vse kar je takrat bilo na škornju, je bil malo podrsan tisti ščitnik. mene je sicer gležen bolel, samo ni bilo nič narobe.

drugič pa je bilo na 4-kolesniku v gozdu, ko mi je nogo zagrabilo in obrnilo za okoli 100°. tudi takrat me je gleženj samo bolel in ni bilo nič narobe.

tako da... zdaj zbiram denar za diadorine (ker so mi kot uliti in imajo boljšo zašlito), ki bodo za na motor za cesto, ti hoferjevi pa ostanejo za 4-kolesnik.

je pa tudi res, da ko se voziva s 4-kolesnikom (blato, sonce, sneg,...) in se potem tudi pereva kar s šlaufom, nikoli ne premočijo.

mislim, da so odlični za ta denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V Hoferju imajo od 5.5. na voljo spalno vrečo za 20€. Piše, da je za -10 do +10 stopinj, kar mi je malce sumljivo, glede na polnilo (150g/m2) in na težo (1kg). Ustrezni Louisovi so za nekje +6 do +18 stopinj intehta 1700g.

Koliko velja verjeti Hoferjevim podatkom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spalke imajo ponavadi oznake "con" in sicer comfort, še nekaj in še nekaj2. komfort pomeni normalno, druga recimo da te zene, tretja da preživiš :whistle:

ta je verjetno da pri -10 preživiš brez večjih ozeblin in pretirane podhlajenosti, + 10 pa je komfort oziroma da pri +10 pa se da spat v njej. z tistimi -10 nategujejo že leta vsi pri spalkah. jaz imam dobro alpinistično ki ima -30 oznako pa ti povem da je do nule ali mogoče malo pod topla, vse ostalo pa je res samo za to da ne zmrzneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

če mogoče kdo išče kaj za prvo silo, naj povem, da sem včeraj in danes v lidlu v kopru videla:

- rokavice

- čelade

- hlače

- jakne

- želve

- podobleko

- govorno napravo

hlače se mi zdijo kar solidne, ostalo nisem gledala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo silo bom kupil čelado, škornje, kombinezon, rokavice...nema ništa neki napol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, potem ko so mi eno sezono ti hofer škornji dobro služili in tudi 2x opravili svojo nalogo, se je zdaj pričela kazati njihova 'za prvo silo' narava: na desnem škornju je podplat popustil in se odlepil od ostalega škornja, tako da kar lepo zazeva, če potegneš podplat stran. podplat je na teh škornjih precejšnja šibka točka, saj je premehak in se zelo hitro obrabi ali naluknja (prav tako na desnem škornju luknja na podplatu zarad kurbla). no ja, bo treba kaj boljšega kupiti v vsakem primeru :)

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem pred malo več kot letom kupila te škornje v hoferju. tudi moji so 2x odlično opravili svojo nalogo.

samo problemov pa z njimi nimam. sedaj sem kupila druge, tako da so ti samo še za na 4-kolesnik, ampak so še vedno kot novi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ni ravno roba s Hoferja, Lidla.....je pa podobno

torej, zanima me če ima kdo tole perilo in če se ga splača kupiti. Ali je bolje dati še 1x toliko zraven in kupiti kaj boljšega?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam točno to. Sem kar zadovoljen, za ta denar ne dobiš boljšega :) Nima nobenega slabega vonja in hitro se posuši. Verjamem, da se dobi tudi boljše perilo ampak meni ni žal 20eur za to, bi takoj še enkat kupil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam točno to. Sem kar zadovoljen, za ta denar ne dobiš boljšega :) Nima nobenega slabega vonja in hitro se posuši. Verjamem, da se dobi tudi boljše perilo ampak meni ni žal 20eur za to, bi takoj še enkat kupil.

LP

ni pa windstoper? ali pač? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni windstoper. Navadno blago iz 100% poliestra. Ampak ni neprijetno za nosit kot nekatere poliestrske cune in tudi noben neprijeten vonj ne nastaja, ko se spotiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh rabim jo predvsem za to da nekaj oblečem pod kombinezon......tako perilo lahko redno perem......kombinezona pa ne bom mogel v koliko se bo navlekel švica.

hvala za info

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj za ''prvo silo''. Forstinger ima znižane textil jakne na 49 Evrov, še hlače za 59 Evrov, pa si za 110 Evrov za silo oblečen. Sem kupil, leder zna biti težak, sploh poleti še vroč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
Še nekaj za ''prvo silo''. Forstinger ima znižane textil jakne na 49 Evrov, še hlače za 59 Evrov, pa si za 110 Evrov za silo oblečen. Sem kupil, leder zna biti težak, sploh poleti še vroč...

..samo diha pa ne najbolj, ta zadeva. Ali pa se jaz tako znojim...

Lidl bo spet imel nekaj od moto opreme. Rokavice sem kupil lani (ali je to bilo predlani...?), pa se že sedaj znojim v njih. Tako, da že sedaj vozim v usnjenih s tanko podlogo. Za hladno vreme so pa O.K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam iz lidla podkapo, ki sem jo kupila 2 leti nazaj in je še sedaj v uporabi.

lani sem potem kupila še eno za rezervo in je v uporabi, ko tiste prej ni pri roki.

sem pa tudi lani poleti kupila podkapo od alpinestarsa, pa se že trga :headbang: , pa je sploh ne nosim veliko. na glavi je bila max. 5x.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej sem v Lidl-ovi reklami opazil nekaj za motoriste klik

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj link ne deluje, zdaj pa se posta ne gre vec uredit. Vglavnem v Lidlu od cetrtka naprej majo nekaj motoristicne opreme v akciji. Za vec info pa lahko obiscete njihovo spletno stran.

LP Vucko

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!