Skoči na vsebino

Za prvo silo


ismaeil

Priporočene objave

Primer, uvoznik proda izdelek trgovini za 4.eur, trgovina pa ta izdelek prodaja naprej za 70.eur in potem je to nevem kakšna znamka in kvaliteta. Mi pa budale, ki to kupimo. Evo pa imaš, kolko para toliko muzike. :headbang:

To si pa mal falil zdele, iz 4eur na 70pa težko, take marže pa še najbolši sosed nima hahaha :rolleyes:

Po tej logiki potem sploh nebi blo razlike med robo, ampak med prodajalci, to pa ne drži čist :krneki: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo poskusil tehnično spodnje perilo in dežni kombinezon in Hoferja?

Tisto iz Lidla je, vsaj kar sem tukaj bral, bolj za zimo, je to iz Hoferja dobro za poleti?

men je dobro služil (enkat k me je dež ulovil) mel sem dvodelca in hlače nucam kot iberhoze. zelo fajn. u pondelk grem po novga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si pa mal falil zdele, iz 4eur na 70pa težko, take marže pa še najbolši sosed nima hahaha :rolleyes:

Po tej logiki potem sploh nebi blo razlike med robo, ampak med prodajalci, to pa ne drži čist :krneki: :)

Ma ni prav nič falil. Pred leti sem imel to srečo, da sem videl proizvodno ceno Nike superg (Nike Air Jordan, ali nekaj takega, v glavnem najdražje kar so jih imeli takrat). Proizvodna cena je bila 10-15 usd (točno številko sem do sedaj že pozabil) pri nas pa so se prodajale po 250 dem, ravno tako je bil "famozni" Vorverkov sesalec z vsemi možnimi priključki (300-400dem) po koliko so jih prodajali pa veste.

Smo pač "žrtve" globalizacije, tako "firme" kot "no-name" delajo isti kitajci, razlika je samo v tem, da ne vemo "kateri kitajci" delajo kaj (če bi vedel pod katerim no-name imenom delajo kitajci Dainese ali kaj podobnega, bi dvakrat premislil preden bi kupil "original").

Pod "kitajci" mislim tudi vse ostale (pakistan, bangladeš, vietnam...)

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni prav nič falil. Pred leti sem imel to srečo, da sem videl proizvodno ceno Nike superg (Nike Air Jordan, ali nekaj takega, v glavnem najdražje kar so jih imeli takrat). Proizvodna cena je bila 10-15 usd (točno številko sem do sedaj že pozabil) pri nas pa so se prodajale po 250 dem,

Pod "kitajci" mislim tudi vse ostale (pakistan, bangladeš, vietnam...)

le coc sportif kateri poznate firmo se večina izdeluje v vietnamu.Jaz jih imam od tam in so stale 8eu pri nas v trgovini pa preko 100eu!North sales superge 8eu pri nas okoli 100eu

Levi"s kavbojke veste kolk so pri nas ali Italiji?Zdaj si jih je bratranec prinesel in imajo gor etiketo made in italia,plus na etiketi ceno 140eu,original zapakirane je dal 15eu!

Pa to govorimo o nabavi samo po en artikel!Kje pa so cene,ki jih dobijo ti veletrgovci,ki nabavijo na tisoče komadov!

P.S

On ima še smučarski kombinezon dainese,kratke majce,vse in ni našel spodi kje kakšne trgovine z dainese :unsure: pa sva se oba veselila :whistle:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je brat prnesu is Sri Lanke majice od Lacoste direkt iz firme, jih je pr njih dubu po 6€, pr nas se pa prodajajo po 30-40€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pliz, povejte še kej lepga. . .kako vam je bratranc od sosedovga frenda iz sudana prnesu patek philippe uro. direkt iz firme kjer jo delajo za 17 centov. . . . prnas pa bi pršla okrog miljončka evrov. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je brat prnesu is Sri Lanke majice od Lacoste direkt iz firme, jih je pr njih dubu po 6€, pr nas se pa prodajajo po 30-40€.

Mogoče na tržnici cena dobrega ponaredka 30-40eu!Lacoste kratka majica polo vratnik enobarvna je v trgovini od 60eu dalje,dvo ali več barvna pa od 80eu dalje!Dolgi rokav pa več! :whistle: so pa "večne" in dober nakup-z leti se jih nabere v omari :krneki:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče na tržnici cena dobrega ponaredka 30-40eu!Lacoste kratka majica polo vratnik enobarvna je v trgovini od 60eu dalje,dvo ali več barvna pa od 80eu dalje!Dolgi rokav pa več! :whistle: so pa "večne" in dober nakup-z leti se jih nabere v omari :krneki:

Js sm te majce dubu za tak dnar pred osmimi leti ko so stale cirka 40€. Drugač pa je marsikatera roba ki jo kupš poceni včasih dost bolša kukr kaka priznana draga stvar. Sm mel tud že majco ki sm jo dubu iz madžarske s tržnice za sto tolarjev, pa sm jo ful rad nosu in je tut dali zdržala kokr kakšne od nike al pa druge bolš firme. Tko da mal je treba pogledat kak je material, pa se odločt na podlag tega in ne gledat kaj piše gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1190-1237554365_thumb.jpg :010

Danes že probal, sem ga primerjal z Uniorjevim, pa je točen :)

Sem tudi jaz naročil tašči, da naj mi prinese moment ključ in polnilec za akumulatorje. Polnilec sem že dal v uporabo, bom videl kako se bo obnesel. Imam en akumulator, ki je bolj bogi, pa bom videl ali se ga da rešit.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ABS...........materijal.........kaj je za en...............namreč te čelade iz Hoferja..izdelane .......... :unsure: !!

ABS...(PA NI ANTI- BLOKIR- SYSTEM) :rolleyes: .....kdo ve :huh:

-sam je pa kr lahka 1350gr

-za na skuter ...cool :ninja:

ajd................ :photo:

post-11527-1237831241_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....bogcati..................... :rolleyes: .....yebena plastika.svašta....!!! :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

de naus mislu...... tudi drazje celade so deloma iz abs-a. niso vse kompozit, pa karbon, pa fenci. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

de naus mislu...... tudi drazje celade so deloma iz abs-a. niso vse kompozit, pa karbon, pa fenci. :naughty:

To je res a vse čelade ki so mal boljše so iz kompozita. Če se ne motim so X-lite vse iz kompozita??? Naj me nekdo popravi če nimam prav.

Drugače sem pa zdaj lih iz Lidla in Hofera prišel... Ta iz Lidla je katastrofalna, že ko jo pogledaš ugotoviš da je to xxxxxx roba!

Tista iz hoferja je malce boljša kaj se tiče vizirja, in tesnila vizirja. Tudi design je nekoliko 'boljši'!

Jaz take čelade nebi ime resnično niti za na moped, saj sem imel padec z čelado znamke BT (ki je pomoje še za odtenek boljša od teh iz Lidla in Hofera) z mopedom pri enih 75km/h.

Zašita brada je bila posledica le te, predvsem pa prevelike čelade. Če bi kupoval nekje ki se spoznajo na to kaj prodajejo in jim ni vseeno za varnost kupcev bi mi take čelade ne bi prodali. Sam pa nisem vedel kdaj mi je čelada prav in kdaj ne. To sem kupil v Petovia-Avto. Tudi drugače imam z njimi le salbe izkušlje. Razen enega uslužbenca so vsi ostali bili zmeraj sila nepriazni.

Popravljeno . Popravil Barracuda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1190-1237554365_thumb.jpg :010

Danes že probal, sem ga primerjal z Uniorjevim, pa je točen :)

Mi je kolega rekel, da je dobro pri teh moment ključih nastavitveni vijak po uporabi sprostiti, da se vzmet, ki je noter ne stisne in ključ posledično ne dela pravilno.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JP, to je prvo pravilo pri moment ključu, ko ga odrabiš, takoj sprosit pa je :) Bo dolgo prav delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo droben namig: bodite pametni in pustite te čang - šlang lubenice (si ne zaslužijo ime čelada) pri miru na policah; kupite si jo le v primeru, da svojo glavo cenite na 40 €. Po moje to ni ne za skuteriste in ne za sovoznike na motorjih (čeprav se velikokrat sliši "ah, saj za mojo je pa dobra, saj sedi za menoj" :headbang: )...

in pol vidm enga ata v lidlu, ki pravi svoji ženi: "Poliester je poliester, itak ne more bit kej slabša od ostalih" :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res a vse čelade ki so mal boljše so iz kompozita. Če se ne motim so X-lite vse iz kompozita??? Naj me nekdo popravi če nimam prav.

in ti praviš x-lite čeladi malo boljša? hmmm... mislim, da je cenovni razred zelo različen, zato se ne mora govorit o malo boljših čeladah, razlika pa celih 200€!

Jaz take čelade nebi ime resnično niti za na moped, saj sem imel padec z čelado znamke BT (ki je pomoje še za odtenek boljša od teh iz Lidla in Hofera) z mopedom pri enih 75km/h.

jaz bi jo pa imela.

in sem jo tudi imela. priznam.

ko sem začela vozit skuterja, sem si kupila čelado v avstriji, ker je bila mnogo cenejša kot najcenejša pri nas. pa mi je služila 3 leta. potem sem kupila drugo. tudi eno najcenejših pri nas. pa mi ni žal. za njo sem kupila preklopno čelado, ki je bila glede na zdajšnje razmere najcenejša čelada (beri 50€ iz louisa), čeprav je takrat bila to čelada višjega razreda. a takrat, ko je bila draga je bila vredu, zdaj ko je pa to nekaj cenejšega pa ni več vredu?

te tri čelade so bile vse namenjene 50 ccm skuterju in tzr-ki. pa mislim, da če bi še enkrat kupovala, bi kupila isto.

lani sem imela doma suzuki sv650s, na katerem sem vozila x-lite 701 in skuterja peugeot speedfight 1, na katerem sem nosila zgoraj omenjeno preklopno čelado. pa mislite, da mi je padlo na pamet, da bi na skuterju vozla x-lite 701? da. samo 1x, ker ni bilo preklopne pri roki. in sem se počutila zelo "čudno".

tako da... če bi še enkrat kupovala čelado za skuterja, bi kupila največ Grex R2 čelado za 100€. več 100% ne bi dala. pa še to, če ne bi nikjer našla druge čelade, ki bi mi "pasala" na glavo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam namena prepričevati prepričanih, ampak vseeno bom nanizal nekaj mojih misli, ki se mi porajajo ob branju:

1. Imam znanca, ki pravi: v avtu se privežem samo ko grem na avtocesto - ampak jaz mislim, da pas v kombinaciji z airbagom pomaga pri nesrečah samo pri hitrostih, ki so še v mejah omejitev (ali naselje ali AC) - potem je pa itaq vse drobno; od avta do ljudi ...

2. Skuterji v veliki meri letijo tudi 80 km/h in več (vsaj tako se "hvalijo" lastniki ... ) in zopet špekuliram: će se zalepiš s to brzino ti edino mogoče dobra čelada reši glavo pred hujšimi poškodbami - tako da jaz teze "za na skuter in za ženo, ki sedi zadaj je dobro" ne podpiram.

In še izkušnja enega od urednikov hrvaškega MOTOPULSA, ki mi je ostala v spominu (takole je zapisal): Vedno se podajte na motor v popolni opremi in opisal svojo nezgodo: v delavnici so na testno XJR 1300 zmontirali komplet Akrapoviča in se je s čelado na glavi, moto jakno in rokavicami zapeljal po ulici do kafiča; ko je peljal mimo bočno parkiranih avtomobilov pa mu je nekdo iz desne strani speljal iz parkirnega mesta. Ker ni bilo prostora za umik v levo se mu je zaletel v bok - sledil je padec pri mali brzini in poškodba gležnja: ker je bil v tenis copatih. Sam je žaključil, da bi se sigurno končalo brez poškodbe, v kolikor bi bil obut v škornje ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je fixno! Tudi sam sem se svoj čas še kdaj zapeljal lepo v kavbojkah naokoli, sedaj se že kar nekaj časa povsod in kadarkoli peljem v polni bojni opremi in raje 100€ več zanjo kot manj! Potrdila se je ta modrost ponovno včeraj, ko sva z dekletom vsak s svojim mopedom šla na furo in se lepo vozila, po nekaj časa pa se odločim zapeljati na avtobusno postajališče in ustaviti. Pobegnem ji naprej da bo ja videla mojo nameno, dam desni smernik, bremzam, lepo vse umirjeno...ustavim...ona od začetka lepo isto, a ne vidi 20cm široke precej dolge špure peska...seveda lepo bremza a nimaš kaj...sledi en pošten zdrs pri recimo dobrih 20km/h. Na vso srečo je imela na sebi vso dobro opremo in ji ni bilo nič. Samo malček jo boli zapestje, to je vse. Se pa močno pozna na obleki - obdrgnjene rokavice, obdrgnjeni so kolenčniki, cel bok hlač, potem cel rokav, komolčnik, močno obdrgnena rama...vse!!! če ne bi bilo dobre opreme bi jo zlahka odnesla z zlomom, vse bi imela krvavo...

Nauk - poceni nikoli, raje šparat še eno leto za moped, kot pa nabaviti poceni ali pa sploh ne!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti praviš x-lite čeladi malo boljša? hmmm... mislim, da je cenovni razred zelo različen, zato se ne mora govorit o malo boljših čeladah, razlika pa celih 200€!

jaz bi jo pa imela.

in sem jo tudi imela. priznam.

ko sem začela vozit skuterja, sem si kupila čelado v avstriji, ker je bila mnogo cenejša kot najcenejša pri nas. pa mi je služila 3 leta. potem sem kupila drugo. tudi eno najcenejših pri nas. pa mi ni žal. za njo sem kupila preklopno čelado, ki je bila glede na zdajšnje razmere najcenejša čelada (beri 50€ iz louisa), čeprav je takrat bila to čelada višjega razreda. a takrat, ko je bila draga je bila vredu, zdaj ko je pa to nekaj cenejšega pa ni več vredu?

te tri čelade so bile vse namenjene 50 ccm skuterju in tzr-ki. pa mislim, da če bi še enkrat kupovala, bi kupila isto.

lani sem imela doma suzuki sv650s, na katerem sem vozila x-lite 701 in skuterja peugeot speedfight 1, na katerem sem nosila zgoraj omenjeno preklopno čelado. pa mislite, da mi je padlo na pamet, da bi na skuterju vozla x-lite 701? da. samo 1x, ker ni bilo preklopne pri roki. in sem se počutila zelo "čudno".

tako da... če bi še enkrat kupovala čelado za skuterja, bi kupila največ Grex R2 čelado za 100€. več 100% ne bi dala. pa še to, če ne bi nikjer našla druge čelade, ki bi mi "pasala" na glavo!

Jaz je pa ne bi imel! Ajde, eno so čelade nižjega cenovnega ranga znanih proizvajalcev, ki so namenjene skuterjem in mopedom, tako kot je npr. Nolan N62, in podobne zadeve. Te čelade so kljub temu, da so cenejše od višjih rangov vseeno oreng preizkušene in kvalitetno narejene in niso bistveno manj varne, se pa pač pozna, da pri višjih hitrostih piha, je zračenje slabše, notranjost drugače oblikovana, ipd. Ampak point je to, da če boš pri 50 km/h nekam na polno usekal z glavo, bo npr. N62 vseeno dobro opravila funkcijo..

Na drugi strani imaš pa te cenene olupke. Ajde, če gledaš samo z vidikov, ki sem jih prej omenjal, slabša zračnost, bolj glasne, piha, ipd, to so vse stvari ki mene osebno na enem mopedu ali skuterju ne motijo. In zaradi tega bi z veseljem vzel čelado, ki je poceni. Ampak ni samo to tisto, kar taki ceneni čeladi manjka. Verjemi, da razni kitajski olupki za 30-40€ niso tako dobro preizkušeni in stestirani kot uvefljavljena konkurenca. Čelada že lahko na zunaj zgleda kul in vse, ampak važno je pa samo to, koliko sile bo prenesla na tvojo glavo ob padcu, oziroma kakšen pospešek bodo v tistem trenutku doživeli možgani. Torej namen čelade je da ublaži silo udarca, in 100x bolje je da ob tem magari poči, kot da ostane ob udarcu nedotaknjena kakor v tistem primeru iz že omenjenega članka, glava pa fajn poškodovana..

Skratka mišljenje, češ saj je za na skuter/moped tudi to dobro je zgrešeno. Tudi za sem je potrebno imet kvalitetno čelado, lahko je nižjega cenovnega ranga, mora pa bit neka stestirana in preizkušena zadeva, ki je varna in opravi svojo fukncijo ko je potrebno.

Ni potrebno veliko.. Ko je kolega imel nesrečo z motorjem, je tudi priletel v skale samo še s cca 40-50km/h. Sharkova kompozitna RSX čelada, cenovni rang 400€ je počla spredaj ker je bil tako močan in direkten udarec. K sreči jo je odnesel s pretresom, nočem pa si predstavljat kaj bi bilo z njegovo glavo, če bi imel gor en tak kitajski pisker! In to pri 40km/h.

Folk, glava je samo ena, če se kje ne špara je to pri čeladi! Stran od teh hofer pa Lidl zadev. Saj so tudi drugi proizvajalci, ki niso veliko dražji, pa BISTVENO bolj preizkušeni in ziher!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti praviš x-lite čeladi malo boljša? hmmm... mislim, da je cenovni razred zelo različen, zato se ne mora govorit o malo boljših čeladah, razlika pa celih 200€!

Daj preberi še enkrat prosim

rekel sem da ja BT čelada še pomoje mal bolša od teh kitjcev.

Za X-lite sem pa rekel da so vse iz kompozita!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!