Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Tedybear

156

• gandi

93

• She

67

• pupa

38

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da nisem vsak vikend na Nanosu Paše tudi malo spremembe ... Ker je letos / lani tako naneslo da je bil novoletni "žur" ogled ognjemetov na Opčinah in je bila naslednji dan glava brez kakršnihkoli pos

Ker je bil včeraj še en dan za izkoristit, sem se spet odpravila malo višje – tokrat na Nanos, a z druge strani kot ponavadi. Zapeljala sem se do Stran, kjer se začne pot. Iz vasi gor po kolovozu – do

Naj bodo celo leto jutra najlepša .Po jutru se dan pozna!! Vstanem sred noči z namenom,da pozdravim prve sončne žarke v tem letu in prehitim sončni vzhod nekje okrog 1000mnv in nekje sred go

Posted Images

• 3 weeks later...

Naprimer 100 žensk na Triglav

Naprimer 100 invalidov na Triglav

Naprimer 100 politikov na Triglav

Naprimer 100................

:SS :SS :SS :SS

Triglav ni nič drugega kot avtocesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vso romantiko hribolazništva je že davni izgubil!!!!!!

Če greš med tednom je prav ok.. par tujcev srečaš in par naših nadobudnežev, nikakor pa ne hodt čez vikend.

Ko sem jaz v soboto odhajala dol s Triglava je bil nek jubilejn železničarski pohod na Triglav in jih je šlo 400 gor...... jaooo :slap: sem mislila, da bom umrla... ko mravlje so lezli gor in še totalno nekulutivirani in se prerivali in ene parkrat sem skor dol padla, ker so se kar rinili gor, čeprav sem bila na sredini najbolj ozke poti...... tako da grem gor samo kak torek, sreda....... vikendi odpadejo...

sicer je pa tako za vse hribe in gore. Med vikendom že težko najdeš, da bi nekam šel in ne videl vsaj 50. ljudi...... - oz. se bom drugače izrazila, na vseh teh hribih in gorah, ki so bolj "popularni".....

pupa....a maš v planu mogoče Triglav letos....al pa kdo drug :hmm:

Mogoče mogoče, to je itaq sam en mal daljši sprehod...če maš dost kondicije seveda.... če je pa tapravadružba, se pa lahko še mal zabuši spotoma :eek:

• 4 months later...

:: 27. avgust 2005 ::

Pokljuka - Vodnikov dom - Kredarica

6h

vremenarji so se hvalabogu zmotili in namesto dežja smo imeli samo meglo.. na Kredarici malo ljudi.. med drugimi debatirali tudi z lokalnimi meteorologom Jankom, ki nam je povedal vse o Mobitelu, Si.mobilu, Laškem in Unionu, Janši in Bajuku, Uranu in Kučanu.. Priporočam pogovor z njim, če ga boste zahaklali..

post-685-1125299438_thumb.jpg

(od leve proti desni: Mali Triglav, Triglav in Špilferderber)

:: 28. avgust 2005 ::

Kredarica - Triglav - Kredarica

3h

vremenarji so se žal zmotili in namesto megle nas je zjutraj od 4h do 8h pričakal dež.. ob osmih je ostanek ciklona odpihnil veter s hitrostjo 6 km/h in pogoji so bili zasilno toliko dobri, da smo se vseeno odločili za vzpon.. :yea2: idioti.. :whistle:

post-685-1125299633_thumb.jpg

Kredarica - Staničev dom - Kot

6h

po sestopu na Kredarico pa šest ur dežja v dolino... :slap:

Edited by Špilferderber

ej predlagam eno lepo turco...planina kuhnja-krn-batognica-lužnica-maselnik-planina kuhnja. batognico se splača videt...štenge vklesane v skalo, kaverne in trije gromozanski lijaki kjer so avstrijci zaminirali italijane... (dobri stari cajti :afro1: )

nisem najbolj fit, prlezem pa prav povsod :afro1:

res, probaj na Kredarici zahaklat tistega meteorologa Jankota (glej par postov višje).. muchos zanimivos infos.. :OK:

oprostite, malo je :topic: ampak sem OGORČEN in SIT teh trapastih križev! prav na vsak kucelj ga rinejo! meni so osebno taki, ki so bili že dolgo let gor in so meli nek pomen (vojne, žrtve nesreč v gorah, prvi vzponi itd) pa popravljeni čisto uredu, ampak ta norija svetohlincev s temi križi na vsakem vrhu je pa zame žaljiva! za mene je isto, ko da bi dali gor reklamo za mercator ali pralni prašek... <_< medtem se pa spominska obeležja po hribih zgodovine pušča vnemar (mislim na kar je ostalo od 1 vojne) :SS

Ampak križi so bili na teh vrhovih tudi še pred komunističnim režimom v naši deželi. Sedaj jih samo vračajo tja, kjer so nekoč bili. .)

Pa da me ne bi narobe zastopil, tudi zame niso nič več kot nekaj, kar je v napoto in privlači strele..