Skoči na vsebino

Hribolazenje


pupa

Priporočene objave

Mogoče še ena slikca na sončno stran, kjer ni bilo nič snega v primerjavi s hribom nasproti :D

post-1199-1171783589_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ajde, riti auf pa v hribe :grim

danes je rawno prawo wreme B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jutri pa pridemo Korošci v žabarijo. Probali bomo osvojit Šmarno goro. Poročilo o tem hudem podvigu sledi.

Držite pesti!!! :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem še vedno član PD Kozjak, Maribor, čeprav v hribe ne hodim že kar nekaj cajta ( no zdaj se mi spet lušta da bi kam šou) :D , ful dost sn hodo okol s fotrom ko sn še bil v osnovni šoli, ker je pač foter navdušen hribolazec in me je zraun potegno. no, v sloveniji sem v glavnem bil na vseh najvišjih dvatisočakih, nekaj smeri sem tudi preplezal. (platke na raduhi, via feratta na mangart, hanzova na mojstrovko in prisojnik, pa še bi se kaj našlo). no v tujini pa mi je najbolj v spominu ostal durmitor v črni gori ter jahorina in hribi okoli nje v osrednji bosni, predvsem zaradi pokrajine ki je res čudovita. skratka, po dolgem času me spet vleče v gore, in letos poleti načrtujem spet kakšen podvig, vendar nimam nekih pravih kompanjonov za zraven, tak da če je kakšen interesent ali interesentka(še bolje) se lahko zmenimo za kako turo :D :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri pa pridemo Korošci v žabarijo. Probali bomo osvojit Šmarno goro. Poročilo o tem hudem podvigu sledi.

Držite pesti!!! :P :D

Osvojili Grmado in Šmarno goro! :OK: Tolk dobrih ritk in lepih jošk še na nobenem pohudu nisem videl. :eek: :grim Od danes naprej bom na same take kucle lezo,ne pa nekam u skale! :grim

Pol smo si pa še malo Ljublano pogledali in sprobali vzpenjačo na grad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri pa pridemo Korošci v žabarijo. Probali bomo osvojit Šmarno goro. Poročilo o tem hudem podvigu sledi.

Držite pesti!!! :P :D

pazite, da ne zbudite Srečkota Katanca :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazite, da ne zbudite Srečkota Katanca :-)

Ga ni blo treba budit. Je že dol nazaj laufav. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre keri od motosvetovcev letos v Bavščico na tečaj za planinske vodnike? js pa dva frenda (vsi od MOPD žalec) gremo od v julijskem terminu (11. do 22.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo a bi sel kdo v soboto 31.3.dopoldan na Nanos ,če bi šel naj pokliče 041/302020 pa se zmenimo ,da gremo še v kak hrib preden se orng začne moto sezona :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jutr grem na Krnska jezera(1340m) in verjetno še na Krn (2244m) :devil:

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noge mi bodo odpadle..... :doze:

slike propam v album k pridem k sebi :blush:

(Krn odpadel zaradi snega in neprimerne opreme) :cry: bo padu pa z JZ strani....upam :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noge mi bodo odpadle..... :doze:

slike propam v album k pridem k sebi :blush:

(Krn odpadel zaradi snega in neprimerne opreme) :cry: bo padu pa z JZ strani....upam :fredy:

srečno-slike bomo pa pogledal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noge mi bodo odpadle..... :doze:

slike propam v album k pridem k sebi :blush:

(Krn odpadel zaradi snega in neprimerne opreme) :cry: bo padu pa z JZ strani....upam :fredy:

...a si šel do jezera?...na kako višino so jo pa letos prbili?

post-2263-1178794435_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a si šel do jezera?...na kako višino so jo pa letos prbili?

ja.

table za leto 2007 pa zgleda ,da niso še prbil gor....je še ni :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

noge mi bodo odpadle..... :doze:

slike propam v album k pridem k sebi :blush:

(Krn odpadel zaradi snega in neprimerne opreme) :cry: bo padu pa z JZ strani....upam :fredy:

Jst sm bil en teden pred tabo gor Miha, na Krnskih pa na Debeljaku in naslednji dan še na Krnu.

Od opreme sem imel gojzarje in palice, ker derez ne rabiš, je zjutraj lih prov trd sneg, da lepo zabiješ čevelj v sneg in narediš stopnico pa gre, za spust pa na stmih delih sedeš na rit in ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :))

Užitek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm bil en teden pred tabo gor Miha, na Krnskih pa na Debeljaku in naslednji dan še na Krnu.

Od opreme sem imel gojzarje in palice, ker derez ne rabiš, je zjutraj lih prov trd sneg, da lepo zabiješ čevelj v sneg in narediš stopnico pa gre, za spust pa na stmih delih sedeš na rit in ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :))

Užitek :)

če bi vedel..... :doze:

no ja pa drugič :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota 19.5 07 Triglav

Zgodnje prebujanje že ob 2h :trance_33_sleep: . Furanje prek Avstrije,čez Korensko sedlo in v dolino Krme. Rukzak na hrbet in gremo!!!

Lepo sončno jutro brez oblačka na nebu.Steza se kar lepo vzpenja. Prva postojanka in okrepčilo pri Pastirski koči.

Vzpenjamo se in končno zagledamo sneg. :worship: Super. Po 4.5 urah hoje prispemo do koče na Kredarici.

Pogled na Triglav je veličasten. Mene osebno skrbi sneg na vztopu v steno. Spijemo čaj,nekaj pomalicamo,navlečemo dereze,gamaše,čelado na butico in cepin v roke. Gremo!!!

Mater,kolk je snega! Navpično gre brez problema. Sunki vetra. Mater,nobenega klina ni nikjer,niti zajle se ne vidi! Sunki vetra vedno hujši.Po skupnem premišljanju se odločimo,da je najpametneje,da se vrnemo. Triglav bo že počakal.

Zdelo se mi je,da je minilo 15 minut,od kar smo šli od koče. V snegu smo bili 1.5 ure. Hitro minli.

Potem martinčkanje pri koči. Pride nekaj mladih fantov iz Belgije. Super opremljeni: kratke hlače in trije celo v supergah! Namestijo si varovalne štrike in mislijo resno naskočit Triglav.

Mi uporabimo znanje agleščine (predvsem štihanje z rokami :yea1: ) in jim izbijemo neumno idejo iz razgretih glav. So si raje premislili in odšli nazaj v dolino.

Bom probal prilepit nekaj slikic!!!

post-12013-1180012396_thumb.jpg

post-12013-1180012436_thumb.jpg

post-12013-1180012543_thumb.jpg

post-12013-1180012585_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota 19.5 07 Triglav

Zgodnje prebujanje že ob 2h :trance_33_sleep: . Furanje prek Avstrije,čez Korensko sedlo in v dolino Krme. Rukzak na hrbet in gremo!!!

Lepo sončno jutro brez oblačka na nebu.Steza se kar lepo vzpenja. Prva postojanka in okrepčilo pri Pastirski koči.

Vzpenjamo se in končno zagledamo sneg. :worship: Super. Po 4.5 urah hoje prispemo do koče na Kredarici.

Pogled na Triglav je veličasten. Mene osebno skrbi sneg na vztopu v steno. Spijemo čaj,nekaj pomalicamo,navlečemo dereze,gamaše,čelado na butico in cepin v roke. Gremo!!!

Mater,kolk je snega! Navpično gre brez problema. Sunki vetra. Mater,nobenega klina ni nikjer,niti zajle se ne vidi! Sunki vetra vedno hujši.Po skupnem premišljanju se odločimo,da je najpametneje,da se vrnemo. Triglav bo že počakal.

Zdelo se mi je,da je minilo 15 minut,od kar smo šli od koče. V snegu smo bili 1.5 ure. Hitro minli.

Potem martinčkanje pri koči. Pride nekaj mladih fantov iz Belgije. Super opremljeni: kratke hlače in trije celo v supergah! Namestijo si varovalne štrike in mislijo resno naskočit Triglav.

Mi uporabimo znanje agleščine (predvsem štihanje z rokami :yea1: ) in jim izbijemo neumno idejo iz razgretih glav. So si raje premislili in odšli nazaj v dolino.

Bom probal prilepit nekaj slikic!!!

:blink: :blink: :blink: s supergami je šel .... uf.... bogi skočni sklep (po domače gleženj) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bil samo eden,ampak trije! In resno so mislili it na vrh!!!! Mi pa vsi v polni bojni opremi,pa nismo upali rinit naprej.

Ne morš vrjet,kak so ljudje lahkomiselni!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bil samo eden,ampak trije! In resno so mislili it na vrh!!!! Mi pa vsi v polni bojni opremi,pa nismo upali rinit naprej.

Ne morš vrjet,kak so ljudje lahkomiselni!!! :headbang:

ja resno... niso to samo gležnji, ampak nobenga oprijema nimajo superge, sploh če so luknjice v podplatu s snegom zapacane... kokr da bi drsalke dal gor... svašta :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!