Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ob ‎2‎.‎4‎.‎2016 at 11:37, shark90 pravi:

Mi pa imamo plan sicilije sicer 20.maja. me pa zanima kako to da vas večina hodi do Dubrovnika in nato preko v Bari? Mi imamo kupljene karte iz Civitavecchie (rim) in nato nočni trajekt v Palermo. Cena trajekta za 2 osebi in motor je bila 141€ z kabino pa 173€. 

 

Ob ‎4‎.‎4‎.‎2016 at 15:16, zmilan pravi:

Razen mogoče krog.Do  Civitavecchie kot je napisal Shark, Palermo, nazaj pa na Bari.Pa na poti tja razmišljaš kako bo lepo, ko boš šel nazaj po drugi poti.

 

Ob ‎4‎.‎4‎.‎2016 at 17:24, shark90 pravi:

Ok zdaj razumem :) ker pa nikoli ni dovolj časa za potovanje, sem iskal alternativo da smo čimprej na Siciliji in tam uživamo. Italjanske ac tudi sam sovražim, zato nekako izberem pot do benetk po ac potem pa se tega izogibam kolikor se le da. Me prav zanima kakšna bo cesta Raven Rim (E45) zdi se kot nekakšna hitra cesta. Iz Civitavecchie je odhod trajekta ob 18:00, prihod v Palermo pa naslednji dan ob 8:00. Plan iz Sicilije pa je trajekt Palermo - Neapelj ( prav tako nočni trajekt) in nato še ogled amalfijske obale. 

Mi smo tudi šli prvi del tvoje poti :OK: ko pristaneš v Palermo lahko takoj greste pogledat katakombe.... mi smo šli nazaj iz Catanije na Mesino in do Barija na ladjo za Bar. Pazite se voznikov v večjih mestih, so kamikaze :) če ne boste šli na Etno niste bili na Siciliji (dobro se oblecite in kakšna kapa ne bo škodila) je še kar veliko snega in piha, ko pri norcih.

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Midva sva šla pa od gondole naprej peš. Dan po sneženju, toplo pa za kratke rokave....to je bilo tri dni za vama.

 

 

IMG_20180504_124716.jpg

IMG_20180504_112708.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da sta imela tudi srečo z vremenom. Ko sva bila midva na vrhu je bilo 2 stopinji in pihalo je precej. Do kot sta šla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do tja, kjer greš lahko še sam. Nad zgornjo postajo avtobusov. Za ogled delujočega kraterja je možnost samo z vodičem.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tedybear pravi:

Do tja, kjer greš lahko še sam. Nad zgornjo postajo avtobusov. Za ogled delujočega kraterja je možnost samo z vodičem.

 

 

Še informacija za bodoče obiskovalce. Zadnja gondola odpelje v dolino ob 16.00. Zakaj pelje tako hitro ne vem, morda pa imajo v višji sezoni drugače. Vsekakor je potrebno prej se pozanimati, kdaj pelje zadnja. Zato priporočam obisk v dopoldanskem času. No, če gondolo zamudiš pač greš peš do parkinga, hoje pa je kar nekaj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan pred obiskom Etne sem se osebno pogovoril z domačini. Gor je treba zjutraj, najbolje z prvo gondolo ob devetih. Vreme zdrži (ponavadi) tam do poldneva. Popoldne se začnejo meglice, veter in pa bolj množičen obisk.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, GO_Tomi pravi:

Ta pa zmaga, v vseh kategorijah, rubrikah in potopisih :)

Ta kavica je bila planirana že doma :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/16/2018 at 9:30 PM, Scarabeo 500 said:

seveda makarone z omako

Samo info, nič slabega ali pikolovskega: sigurno ne bi bili makaroni. Najverjetneje bi bile tagliatelle, če je bila dolga pasta. Pa ne zato, ker smo jih danes delali doma ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, GO_Tomi pravi:

Samo info, nič slabega ali pikolovskega: sigurno ne bi bili makaroni. Najverjetneje bi bile tagliatelle, če je bila dolga pasta. Pa ne zato, ker smo jih danes delali doma ;)

Jaz delim te italijanske stvari samo na makarone in špagete :). Nič od tega mi preveč ne diši, rad pa poskusim, če je cena primerna in moram reči, da so me večkrat prijetno presenetili.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Scarabeo 500 said:

Jaz delim te italijanske stvari samo na makarone in špagete

O majka mila ... :blush:
Danes smo, kukr rečeno, nardili domače testenine. Tagliatelle. Perfektne! Naredite doma, boš videl, kaj pomeni proti kupljeni 'pašti'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, GO_Tomi pravi:

O majka mila ... :blush:
Danes smo, kukr rečeno, nardili domače testenine. Tagliatelle. Perfektne! Naredite doma, boš videl, kaj pomeni proti kupljeni 'pašti'

Ni to naša kuhinja in je vprašanje, če bi bilo pripravljeno kot naj bi bilo. Lej, midva prideva na ..... kaj že ....Tagl....., vidva pa na ajdove žgance z grumpi. :) 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dolino templjev vama je lahko žal...vredno ogleda. Agrigento od daleč izgleda lepo (slika) dejansko je pa mesto, ki je eno bolj zanemarjenih na otoku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Tedybear pravi:

Za dolino templjev vama je lahko žal...vredno ogleda. Agrigento od daleč izgleda lepo (slika) dejansko je pa mesto, ki je eno bolj zanemarjenih na otoku.

Zmeraj je potrebno še kaj pustiti za drugič. Sicer nimaš vzroka, da bi se vračal :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/19/2018 at 4:55 PM, Scarabeo 500 said:

IMG_2067.thumb.JPG.2fd548b2f38a61064c612c27fda738f2.JPG

Ne vem, ali bom kdaj razumel, zakaj imajo v apartmajih 4 koše za smeti, če pa večina smeti ločuje na tak način.

Eden večjih skoraj legalnih mafijskih zaslužkov preteklih let je odvažanje in uničevanje smeti, po centralni in južni Italiji. Se boš spomnil, da se je pred leti Napoli utapljal v smeteh, ker država ni hotela podaljšati pogodbe z smetarskim podjetjem. In potem je znana družina iz Sicilije za nekaj manj denarja podpisala sporazum, da bo odstranila in odstranjevala smeti. Smetarski problem je hipoma izginil.

Pojavil pa se je nov problem. Tale 'firma' iz Sicilije nima nobenih sežigalnic smeti ali ustreznih obratov za ločevanje odpadkov. Pobirajo pa industrijske, gospodinjske in medicinske odpadke. Te odpadke sežigajo kar sredi polj. Tipično tam, kjer je najlažje. V kakšni manjši globeli, poleg cest. Posnetkov sežiga odpadkov je kolikor hočeš, tudi od državnih televizij. Težava nastane, ker je dim toksičen, vsi odpadki pa, ki ne grejo v zrak, pronicajo do podtalnice. Ugotovljeno je (bilo, pred par leti), da je zelenjava, ki raste na teh poljih, toksična, ker jo zalivajo s to podtalnico. Dokazano. Vso zelenjavo odkupujejo podjetja za prodajo in predelavo hrane.

Dober tek z italijansko zelenjavo. Jaz je ne kupujem že par let.

Evo, zdaj veš.

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, GO_Tomi pravi:

Eden večjih skoraj legalnih mafijskih zaslužkov preteklih let je odvažanje in uničevanje smeti, po centralni in južni Italiji. Se boš spomnil, da se je pred leti Napoli utapljal v smeteh, ker država ni hotela podaljšati pogodbe z smetarskim podjetjem. In potem je znana družina iz Sicilije za nekaj manj denarja podpisala sporazum, da bo odstranila in odstranjevala smeti. Smetarski problem je hipoma izginil.

Pojavil pa se je nov problem. Tale 'firma' iz Sicilije nima nobenih sežigalnic smeti ali ustreznih obratov za ločevanje odpadkov. Pobirajo pa industrijske, gospodinjske in medicinske odpadke. Te odpadke sežigajo kar sredi polj. Tipično tam, kjer je najlažje. V kakšni manjši globeli, poleg cest. Posnetkov sežiga odpadkov je kolikor hočeš, tudi od državnih televizij. Težava nastane, ker je dim toksičen, vsi odpadki pa, ki ne grejo v zrak, pronicajo do podtalnice. Ugotovljeno je (bilo, pred par leti), da je zelenjava, ki raste na teh poljih, toksična, ker jo zalivajo s to podtalnico. Dokazano. Vso zelenjavo odkupujejo podjetja za prodajo in predelavo hrane.

Dober tek z italijansko zelenjavo. Jaz je ne kupujem že par let.

Evo, zdaj veš.

Se popolnoma strinjam.

Eden večjih mafijskih legalnih zaslužkov v južni Italiji je verjetno vse kar se tiče komunalnih storitev, zato pa je vse v razsulu. Prav tako izgradnje cest. Kasirajo kot bi moralo biti, narejeno pa katastrofalno. Posedene ceste, zgrajene skoraj brez zadostnega temelja...

Na jesen sem bil par dni v Neaplju in zvedel, da tam na pobočju Vezuva vsake toliko časa zagori - tako mafija prekrije odvoz smeti. Saj vsi vedo, kaj se dogaja, a noben ne upa kaj storiti.

Kolega je bil letos na Siciliji in se pogovarjal z določenimi ljudmi. Potrdili so, da je varščina lokala... še zmeraj čisto normalen in družbeno sprejemljiv posel.

Vzrok je bil zažiganje smeti. Kriv pa naj bi bil Vulkan :). Vojgn je pač malo všov. :lol1:

IMG_5602.thumb.JPG.f1d476dda02b895bf6ac62b45d53d811.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!