Skoči na vsebino

Priporočene objave

Prevoz    :hmm: To bi bilo tudi zanimivo vprašati?

Hvala, Motoristek. Jako zanimiva zadeva! :yes:

Vsaj za eno smer, glede na to, da je dopust vedno prekratek za lagodno truckanje gorpadol, autostrade so pa yeba vseh yeb.

Trenitalia, kadar dela povezava s centralnim čarunalnikom (trenutno seveda ne dela... :doze: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, Motoristek. Jako zanimiva zadeva!  :yes:

Vsaj za eno smer, glede na to, da je dopust vedno prekratek za lagodno truckanje gorpadol, autostrade so pa yeba vseh yeb.

Trenitalia, kadar dela povezava s centralnim čarunalnikom (trenutno seveda ne dela...  :doze: )

Tole bi bilo dobro preštudirati je res zanimivo. pa koliko stane. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je.. te, samo 2dni nisem gledal gor, pa se je na temi našlo x novih odgovorov.... Jipiii, si mislim, pa so se le fantje ojunačili. In grem brat - po vseh debatah in komentarjih bom očitno spet sam trajbal to traso. ČE še noben ni pogruntal, sem že pred prvo objavo predelal vse vozne rede, trajekte,..... (pardon, vlaka nisem vkalkuliral, ampak se pri teh relacijah in kratki časovni omejitvi ne izide. Drugače - zanimiva opcija). Časa res več ni blazno dosti, zato...... Mogoče pa bomo res ujeli še kakšne Etnine izdihljaje. Če koga zanimajo slikice, je tule samo en link http://www.sicilian.net/photoalbum, od zadaj pa je tega še dosti več. Čakam dalje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pegula evo ti trajektne povezave

Ancona (22.00) - Zadar (6.00) odhod TOR, ČET, PET

Zadar (23.00)- Ancona (7.00) odhod PON, SRE, PET, NED

Cena na tej relaciji oseba 7650SIT Moped 3930 SIT (paluba),

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rijeka (PON 18.00) - Bari (SRE 8.00)

Bari (SRE 22.00) - Rijeka (PET 7.00)

Cena na tej relaciji oseba 11370SIT Moped 5730 SIT (paluba)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Palermo (19.30) - Napoli (7.00)

Napoli (19.30) - Palermo (7.00)

Vozi vsak dan. Cena na tej relaciji oseba 6240SIT Moped 7344 SIT (paluba)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdaj pa edina OK zadeva

Livorno - Palermo (povratna)

Trajekt vozi vsak dan odhod 23.00, prihod naslednji dan 18.00 kar je malo sitno ker prideš na cilj zvečer.

Cena za povratno karto oseba+motor bi bila od 50 000 (palubni potnik) do 60 000 v kabini.Kar se mi ne zdi prav veliko.

Našel sem pa tule http://www.aferry.to/Livorno-ferry.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevoz    :hmm: To bi bilo tudi zanimivo vprašati?

Tale varianta bi znala biti kar zanimiva, še pšosebej če nam ni cilj pot do Siciluje, ampak sama Sicilija.

Glede časa je itak hitrejši vlak, pa še spočit prideš dol (itak se splača doplačat par jurčkov za spalnik, pa še koga se da švercnat v njemu :)

Da ne govorimo o neskončni vožnji po ITA avtocestah - po mojem, da na poti do dol in nazaj lahko ubiješ čisto novo gumo :(

Na Treniitalia ne najdem nobene pametne informacije, tako da bom vesel, če bo kdo drug našel in sporočil.

Hvala in LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Treniitalia ne najdem nobene pametne informacije,...

Tuki je osnovna info. Poklikaš Promozioni e vantaggi, nato Treno e moto, et voila!

Drugače pa desno spodaj najdeš knof Contattaci, s pomočjo katerega naj bi pošiljal razna vprašanja na Trenitalia. In če so modeli za kako rabo, bodo menda že odgovorili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki je osnovna info. Poklikaš Promozioni e vantaggi, nato Treno e moto, et voila!

Drugače pa desno spodaj najdeš knof Contattaci, s pomočjo katerega naj bi pošiljal razna vprašanja na Trenitalia. In če so modeli za kako rabo, bodo menda že odgovorili.

Ej Hvala;

sem gledal na Angleških straneh, pa nisem našel.

Spodaj pa prilepim še Copy/paste Altavistinega prevoda:

  Which motion is possible to transport in train:

Every motion or scooter must:

to be registered and in efficient state of march

it must have a height from the maximum earth of mt 1,58 (included eventual windshield)

      and one the maximum width of cm 85 (included eventual ags and/or travelling cases)

to be fortified of the support

The characteristics of the service

Like loading the Motion on the train

The operations of cargo and drainage of the motorcycle from the railway wagon are up exclusively to the customer. For the cargo to the inside of the railway wagon the motorcyclists must wear their helmet perfectly connected and to lead the own motion to the designated place being held the low head, in order to avoid to hit the advanced plan of the same wagon. The motion must close be posizionate to the longitudinal guides of the wagon to a such distance from being able to be tied with of the appropriate straps. The motorcyclist must arrange the own motion on the support centers them and the Trenitalia staff or from delegated it supplies to the anchorage of the motorcycle on the wagon.

Like unloading the Motion from the train

The drainage operations have beginning after 60 minuteren approximately from the effective arrival of the train. The reduction of the motorcycle from the railway wagon is to cargo of the traveller, which, also for this operation, it must wear the perfectly connected helmet. Where it does not supply in just, the traveller can authorize to the withdrawal of the motorcycle other fortified person of appropriate written delegation, of a valid proof of identity and of copy it is of the bulletin acquired motion is of the proof of identity of the traveller who has carried out the shipment.

Insurance Cover

The service is active from the moment in which the motion it comes coupled to the railway wagon and until the moment in which it comes uncoupled (excluded therefore every operation of cargo and drainage of the motion). The cover previews a massimale of 5.000,00 euro for every motion and 250,00 euro for every stablily fixed baggage on the motion.

To use the new service is simplest: you address to the ticket offices of Station and the qualified Travel agencies from Trenitalia.

For ulterior information, the Call Center Trenitalia 89 20 21 calls

The prices and the relations of the transport motion to the continuation

Prices 2005 for the Transport of the motion to the continuation

Relation

              Km  Price

Bologna-Bari  650  80

Bologna-Catania  1300  120

Bologna-Lamezia  1000  120

Bologna-Villa SG  1100  120

Bolzano-Bari  950  80

Bolzano-Lamezia  1300  120

Bolzano-Rome  700  80

Bolzano-Villa SG  1400  120

Brunico-Rome  800  80

Calalzo-Rome  700  80

Foggia-Turin  900  80

Genoa-Lamezia  1100  120

Genoa-Villa SG  1200  120

Milano-Bari  900  80

Milan-Brindisi  1000  120

Milan-Catania  1500  120

Milan-Lamezia  1200  120

Milan-Milazzo  1400  120

Milan-Palermo  1600  120

Milan-Villa SG  1400  120

Rome-Catania  800  80

Rome-Lamezia  550  80

Rome-Palermo  950  80

Rome-VillaSG  700  80

Torino-Bari  1000  120

Turin-Catania  1500  120

Turin-Lamezia  1300  120

Turin-Milazzo  1400  120

Turin-Naples  900  80

Turin-Palermo  1600  120

Turin-Rome  700  80

Turin-Villa SG  1400  120

Venice-Villa SG  1300  120

* promozionale price of valid launch until the 31/03/2005 for single draft for

  only transport motion

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kaj sem dobil v odgovor na mejl:

"We’re sorry, there is a service called “auto o moto a seguito del viaggiatore” (“car or motorcycle with passenger”) from Venezia Mestre to Villa S. Giovanni (Train N°1681), but the first train is starting on the 10/06/2005 untill 09/09/2005.

You can buy the check by our site or in every italian station."

Spraševal pa sem po možnosti transporta motorja iz Trsta oz. severa Italije na Sicilijo.

Druga možnost, ki se je pojavila, pa je izlet do Črne gore - natančneje mesto Bar in od tam na trajekt za Bari,....naprej pa magar z motorjem ali pa v Neapelj na naslednji trajekt.

http://www.montenegrolines.net/index.htm

P.S.:

V Baru ima en motorist oštarijo Pulena, ki bo zagotovo vesel obiska motoristov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mislite, da je šlepanje po ex Yu varianti čim bolj južno in potem čez v I udobno, prijetno in kulturno, je odgovor ne. Sploh trajekti čez Adriatik, ki ne izponjujejo več tudi minimalnih higienskih in človeških standardov. varianta je zanimiva pod pogojem emocionalne navezanosti na Balkan in njegove navade, sem lahko prištejemo tudi večjo domačnost in lažji preskok jezikovnih barier. Ampak do Sicilije se boste vozili z motorjem po najbolj revnih in redko naseljenih, pa s tem tudi usekanih področjih.

Varianta dva je kompletna ježa po Apeninskem polotoku. Do Salerna ni problem, potem se pa začnejo resnejše težave ježe. Da se v enem dnevu iz Neaplja do recimo Taormine, a je peklensko tudi za maratonce. Iz Lj. do Taormine vas čaka cca 240 tunelov, ki so ali pa niso osvetljeni in znotraj njih cesta zavije ali pa ne.

Varianta tri je a kombiniran prevoz s trajektom. Če startate v Livornu, imate od Slo meje do Pise cca 450 km, tako da si jo lahko ogledate (a je dolgočasna, razen res odštekanega stolpa). Če pa startate v Neaplju, vas do tam čaka 1000 km ježe. Opcij za kaj početi pred trajektom je bistveno več. Enkrat vmes predrnohate v Toskani (San Gimignano na primer) ali potegnete do Orvieta. Mesteca za na kruh namazat. Če ste pa že v Neaplju, zavijete spodaj do Costiere Amalfitane (Amalfi, Positano). Lahko se greste tudi malo zgodovine, ujete v trenutku smrti mesta - Pompei.

O Siciliji pa kdaj drugič.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Samo v informacijo, zelo ugodna varianta trajekta je iz Civitavecchie v Palermo, karte se kupi v Lj ali Portorožu.

Mene pa zanima kako je dol glede spanja, sploh za termin konec Aprila, začetek Maja. Nekateri trdijo da so odprti kampi (bungalovi ) v tem času zelo redki, drugi spet kontra. Kje je sedaj resnica????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ni problema za spanje :OK: zdajle je Trontelj povedal, da je na Siciliji 25 stopinj. :worship: Alaha mu! O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mali nasvet ce se ustavite v Taormini (kar je zelo priporocljivo, ker je to meka Siciljanov - zelo lepo mestece) - cene so naravnost ENORMNE, tako da ce nimate ravno neomejenega budzeta (jst ga nism mela), fajn premislite preden se vsedete v barcek in narocite 0,5l vode in prazen brios, zna se namrec zgoditi, da bo stalo celih 5,70€ :kva2: (ja, sm upala da je racun od tistih, ki so od mize ravnokar odsli :glare:)

Drgaci pa zelo priporocam tudi Gole del Alcantara (pa ne samo vhod, ampak tudi not ce je mozno - ne vem kako je zdej s temperaturami reke, ampak zacetk septembra je bla bolj ledena ku Soca pomoje :blink:) in seveda Etno... ce vas pa mikajo plaze (glede na to, da se pri njih poletje zacenja ze aprila), so na jugu sanjske (kdor ma rad kilometerske pescene, prazne plaze), jih je pa zelo tezko najt (tiste najlepse), ce ti ne pomagajo lokalci... sever je bolj iz kamenckov :doze: pa Catania je ful lepo mesto, Messina pa nej bo samo za prehod, pa se to cim hitrejse skozi... ker je lih prvo mesto v katerega se ponavadi pride (ce se gre po skornju, pa tud pristanisce ma) in najgrse kar sm jih kdaj vidla :SS

ce bi kdo slikce mam doma en poln, velik album! :P

ce bi pa kdo nasvete, pa lahko povprasa po PMju... sm namrec kar spoznala sicilijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mali nasvet ce se ustavite v Taormini (kar je zelo priporocljivo, ker je to meka Siciljanov - zelo lepo mestece) - cene so naravnost ENORMNE, tako da ce nimate ravno neomejenega budzeta (jst ga nism mela), fajn premislite preden se vsedete v barcek in narocite 0,5l vode in prazen brios, zna se namrec zgoditi, da bo stalo celih 5,70€ :kva2: (ja, sm upala da je racun od tistih, ki so od mize ravnokar odsli :glare:)

Taormina je svetovljansko mesto in še najmanj meka za Siciljance. Slednji hodijo v Cefalu.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taormina je svetovljansko mesto in še najmanj meka za Siciljance. Slednji hodijo v Cefalu.

men so rekli drugace... pa tudi iz lastnega vtisa mi je bla Taormina ful lepse mesto kot Cefalu (park v Taormini je za popeesdit lep, pa arena, ulica skoz mesto..) Cefalu ma fuuuul draga prenocisca (ne vem kako je s kampi), pa tud hostla nima, in kar sm ga vidla se mi ne more primerjat s Taormino - je pa res da ma vsak clovek svoj okus! :) ne vem... tud ljudje s katerimi sm mela kontakt, so bli totalno opaljeni na Taormino (siciljanci pac)...

Vsak se na koncu odloci po svoje! :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeste devilish. Želel sem le povdariti, da je Taormina mesto, v keterega hodi cel svet, v Cefalu pa Siciljanci kao v Poreč.

Taormina je za naju z Mačko eno naj mestec/človeških naselbin, kar sva jih konzumirala. Z Etno v ozadju vred, dimom in vonjem po žveplu. Zadevo sva zabelila s koncertom Petra Gabriela v Areni (me je kar malo zvilo, ko to pišem) in spanjem v eni najbolj razhojsanih vil na svetu in postaranim atom kot šefom, ki seveda še danes živi preteklosti (ogledala sva si vse slike iz zgodovine stavbe), ne pozna kreditnih kartic, za zajtrk ponudi le marmelado, a na kakšnem vrtu! in s kakšnim razgledom!

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eee... tako dozivetje pa verjamem da ti priraste h srcu... jst nism bla te srece... (bolj hostli in tako...) mogoce drugic in mi bo Cefalu bolj prirastu k srcu! :)

drgac pa... mene tud zvijajo spomini na sicilijo... priraste h srcu! :grim

le pejte! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi razmisljamo it na Sicilijo letos poleti. Seveda, gremo dol z motorji. Samo mene ful skrbi pot do dol. Devilish, ti k si ze bla, a je ful nevarno it dol? Kake so pa kaj ceste? A moram ful pazit, da mi ne ukradejo motorja, al ni panike? K sm slisala da na jugu ful kradejo :angry:

lp, Fabi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi razmisljamo it na Sicilijo letos poleti. Seveda, gremo dol z motorji. Samo mene ful skrbi pot do dol. Devilish, ti k si ze bla, a je ful nevarno it dol? Kake so pa kaj ceste? A moram ful pazit, da mi ne ukradejo motorja, al ni panike? K sm slisala da na jugu ful kradejo  :angry:

lp, Fabi

Malo še počakaj, če mi ne pridemo nazaj pol ful kradejo! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!