Skoči na vsebino

Honda CB 900 Bol d´Or


B-52 bomber

Priporočene objave

Lep pozdrav :kva2:

Sem brskal po forumu pa ne najdem te teme!

Zanima me ali kdo ve kje bi lahko dobil dele (veriga za odmično gred, tesnila...) za Hondo cb 900 Boludor, l. 80!

Baje da so zelo ugodne cene v Italiji, ampak jaz ne vem kje :blush: :eek:

Za vse info bom zelo hvaležen! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.louis.de

Jutr grem ke, tko da poišči kataloške številke, dostavi še dons maljone u eurih pa jutr pop. dobiš. Pošlji PM če te zanima

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.louis.de

Jutr grem ke, tko da poišči kataloške številke, dostavi še dons maljone u eurih pa jutr pop. dobiš. Pošlji PM če te zanima

LP

Joj, sem videl šele danes, vseeno hvala za ponudbo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Kakšno je vaše mnenje o tem motorju?

Nabava rezervnih delov!

Tržna vrednost!

"oldtimer registracija"

...

post-453-1140798081_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Noise
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav :kva2:

Sem brskal po forumu pa ne najdem te teme!

Zanima me ali kdo ve kje bi lahko dobil dele (veriga za odmično gred, tesnila...) za Hondo cb 900 Boludor, l. 80!

Baje da so zelo ugodne cene v Italiji, ampak jaz ne vem kje :blush: :eek:

Za vse info bom zelo hvaležen! :D

Zanima me kaj in kako si uredil z hondo,je šlo vse uredu,kje si kupil dihtunge ?

Hvala za odgovor ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Mislim da si ta tema vsekakor zasluži malo več pozornosti

Sam sem lastnik in velik ljubitelj boldorke

Motor je malo predelan:

marvic magnesium platišča obuta v z. 160/60-18 in s. 110/80-18

odprta izpušna cev (home made), krivine sebring 4v1

veliko kromanih in poliranih detajlov

air brush poslikava

weight reduction

slika je stara 4leta, ko sem motor restavriral in spravu na cesto

motor sem kupil v originalnem stanju, predelava pa je moja

post-13585-1165951991_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno je vaše mnenje o tem motorju?

Nabava rezervnih delov!

Tržna vrednost!

"oldtimer registracija"

...

To je bil včasih motor "za klobuk dol dat". Vem, da se varčeval, kar nekaj časa, da sem si ga takrat lahko kupil. Noro. Potem pa ga je, ko vsakega, povozil čas. Čeprav ga je Honda z novim CB-jem 1300 spet obudila k življenju. Meni je "na oko" še zmeraj všeč.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je moj fotr vedno govoril o bol'd'or-ki meni pa se sanjalo ni kaj je to :)

Sem zgleda vseen še mal premlad da bi vedel :)

Zvok z marvingi je bil menda fantastičen, vsaj po očetovih besedah naj bi bil brutalen :devil:

Če ima kdo kakšne video posnetke ali pa slikce bi blo dobrodošlo za v moj arhiv :)

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja takale je bila pa moja ljubica !

Pa tista druga gor na Gulliarijevem zicu za mano, joj joj joj... O:-)

post-3412-1166041742_thumb.jpg

post-3412-1166041838.gif

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja takale je bila pa moja ljubica !

Pa tista druga gor na Gulliarijevem zicu za mano, joj joj joj... O:-)

Če je tudi tej gospodični na spodnji sliki ime Boldorka, jo takoj kupim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele starejše Honde so mi zelo všeč. Tudi štima je taprava :OK: Od teh CB-ejk mi je sicer bolj všeč una klasična verzija 750 four letnik tam okol 79. Kako so pa te zadeve kej vozne? Baje, da je okvir pri modelu bol'd'or premalo tog, je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele starejše Honde so mi zelo všeč. Tudi štima je taprava :OK: Od teh CB-ejk mi je sicer bolj všeč una klasična verzija 750 four letnik tam okol 79. Kako so pa te zadeve kej vozne? Baje, da je okvir pri modelu bol'd'or premalo tog, je to res?

O štimi nebi zgubljal besed, glede voznih lastnosti po moreš vedet, da je bila boldorka l. 81 najbolj super športen motocikel na tžišču, iz lastnih izkušenj pa ti lahko povem da se kljub veliki teži vozi zelo lepo,

mislim da ji bol ležijo krajši ovinki in vzponi pri dolgih hitrih ovinkih pa zna biti malo nemirna, vse pa je seveda odvisno od pnevmatik in nastavitve vzmetenja, glede togosti pa je problem bolj v nihajki kot pa pri okvirju.

Tole pa je moja forka l.80, ki pa že ima 16v motor isti kot pri modelu boldor

to je cb750k, to je že novejši model z DOHC 16v motorjem, verjetno si mislil starejši model

no pa tale slikca tud nebo škodla :D

post-13585-1166119663_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bakho :OK:

Lep motor maš ni kaj. Vsaj v Sloveniji je teh motorjev relativno malo. Lepo je videt kakšno, pa čeprav na samo na sliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja enkrat ko bo čas... :blush:

Sem že gledal za kakšno L. 1980 (isti letnik kot moj)

Ja lepo bi bilo peljat motor, ki je star prav toliko kot sem sam. :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo se par lepih primerkov tega "legendarnega" motorja.

eni malo bol spet drugi malo manj predelani :OK:

:naughty:

post-13585-1167321658_thumb.jpg

post-13585-1167321686_thumb.jpg

post-13585-1167321716_thumb.jpg

post-13585-1167321758_thumb.jpg

post-13585-1167321786_thumb.jpg

post-13585-1167321818_thumb.jpg

post-13585-1167321836_thumb.jpg

post-13585-1167321869_thumb.jpg

post-13585-1167321882_thumb.jpg

post-13585-1167321894_thumb.jpg

post-13585-1167321943_thumb.jpg

post-13585-1167321961_thumb.jpg

post-13585-1167321973_thumb.jpg

post-13585-1167322031_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ja, kdor je v osemdesetih letih imel "boldorko" je bil res car. Pa saj ji je Honda z restylingom v obliki novega modela CB 1300 izkazala vso spoštovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kwa, a ZRX ti pa ni všeč?

Gugo ma še vedno tiste dele zate... kwajdej?!

LP

Sej veš kuko je... prve ne pozabiš nikoli!!! Kwa sva delela, ej! Porivanja je blo do nezavesti, potegnt je tud znala, včasih je bla čist mokra, enkrat sm jo kr sredi križišča položu! Pa da vidš kwa je z ritjo delala... Sej res, da je zlo rada močnejše japonce dol dajala, samo k je pa mene vidla... ti povem... erotika!!!

Mela je samo eno slabo lastnost: žrla ga je pa več k jest! Samo sm tud to zrihtal...

ZRX je pa čist zakon, samo Honda bi mogu bit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ČAO

a ima kdo kaj izkušenj s to hondo letnik 81-82? neki sem slišal, da naj bi bil v ovinkih zelo nestanilen zarad prevelike medosne razdalje?

kako je pa potem s CB-750? a je enako?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto odvisno kok si odtrgan. Ko si enkrat tako izkušen in si še živ, in si na ovikih enakovreden motorjem z 28 leti razvoja več, potem vožnja postane užitek in lahko si rečeš CAR. Namreč obvladaš zdrsavanje spredaj, zadaj, kombinacija obojega, zvijanje geštela, zavorna pot je dvojna, ... Pestro, ti povem!

Drugače pa če misliš CB750 boldoro, sta imeli zelo isti geštel z 900 in 1100, je bilo pa nebroj sprememb in različnih variant vilic, bremz,.. v enem modelnem letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, mislim, da nas je tukaj kar nekaj, ki smo začenjali ''kariero z težkokategorniki'' ala Boldor, Z, GSX,... Saj ne pravim da so bili to slabi motorji, za tiste čase so bili zakon in višek tehnike. Je pa razvoj marsikaj prinesel. Tako kot bi primerjal Golf 1 in 5. Z pravo mero pameti v glavi je vsak motor lahko dober, tudi za začetnika. Po mojem osebnem mnenju je taka stara Honda malo preveč za začenjat ''iz nule''.

Kar se pa modelov tiče: Bol d'or je ime (po dirki, če se ne motim), tako kot dandanes recimo Ninja. In nekako vse CB-F so bile boldorke. Ne pa mešat z CB750Four, ker je bila to ''mama'' boldorkam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

take teme so mi všeč...

lohko bi se zbrali vsi lastniki teh starih klasik in imeli svojo sekcijo kot imajo BMWjaši... in šli malo na skupne fure...

sem lastnik HONDE CB 750 K L. 80, katera ima že DOHC motor, isti kot je pri modelu boldor 750F...

kupu sem ga iz ljubezni do teh starih klasik... ampak res ma čar sprednji in zadnji bladnik krom... o glasu ne govorimo (avspuh je speljan iz 4 v 1.)

glede njenih 250 kg, je zelo lepo okretna... ampak je res da je moja vožnja je turistična in ne športna... za začetnike ga ne bi priporočal to je za ljudi ki vedo da imajo pod ritjo pionirja štiri valnih motorjev :worship:

glede togosti boldor 900 je že Bakho omenjal prej.

una bordo ku je bla od Bakhota je zdej moja :naughty:

drugače Bakho jih ima še enih par v garaži zdej si rihta boldor 1000 :worship: , on pa bi že kašno hornetko al pa bandita znal šibat skoz ovinke s to staro klasiko...

no lastniki starih klasik se kej zmenmo za kšno furco :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!