Skoči na vsebino

Hein Gericke


Roman

Priporočene objave

Poglej: konkretne številke.

Motul 5100 15W/50 me pride 4 litre (2x2 litra) ....35,74 evra

Primerljivo HG 15W/50 kanta 4 litre................34,99evra

Zdaj, če potegneva črto, ni razlike niti en evro. Bi še vztrajal pri svoji kritiki? Saj pravim, pri fullsintetiki zna biti razlika občutna, za svoje olje je ne vidim... No, tisti evro bom pa že nekako pogrešal. Če pa bi bila razlika res v par deset evrih, potem bi pa človek res malo pomislil pri menjavi. Jaz pravim takole: ne menjaj konja ki zmaguje. V tem primeru, olja s katerim sem zadovoljen. Zadovoljen v tem smislu, da ob menjavi ven ne priteče skoraj katran, ampak je olje še vedno rjavkasto. Pa da mi ga ne pije.

5100 je delno sintetično

HG je 100% sintetično

Za mojega pride priporočeno olje vsaj 14€/L, HG pa sem dobil na dom za 7,5€/L.

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nimajo rafinerije? Ja, ni je :)

Hein Gericke je "Lidl" olje od Motula (rebranded), ki je cenejše in iz tega vidika "best buy".

Mene zanima, od kje vam informacija, da je HG v bistvu Motul?????????????

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej: konkretne številke.

Motul 5100 15W/50 me pride 4 litre (2x2 litra) ....35,74 evra

Primerljivo HG 15W/50 kanta 4 litre................34,99evra

Zdaj, če potegneva črto, ni razlike niti en evro....

Ni to čist prava primerjava..

Če primerjaš Motul 5100 (polsintetika) moraš primerjat s HG polsintetiko, ki v HG stane 20€.

S HG fullsintetiko, ki stane 34,99€ je pa primerljiv Motul 300V. 4 litre tega pa stane 66,57€.

Če upoštevamo še dejstvo, da ima HG vsaj ene 2x letno razne akcije, ko to njihovo olje znižajo in dobiš 4 litre sintetike za 20€ (jaz sem že ene 4x kupil po 20€ na kanto) in dejstvo, da je še nedolgo nazaj bil 300V na večini prodajnih mest okoli 80€ (v HG do lani celo 100€!!!) je bila razlika res ogromna. Če si kupil 4 litre sintetike v času akcije HGjevih izdelkov in primerjal ceno z njihovo ceno Motula, je bilo razlike na kanto 80€.

Ajde, tega sedaj ni več, ampak tudi 35€ vs 66€ ni majhna razlika, glede na to, da ti oboje olje enako služi.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, od kje vam informacija, da je HG v bistvu Motul?????????????

lp

Poleg tega, da sem enkrat o tem nekje bral (se ne spomnim kje) mi je to rekel tudi trgovec v HG Villach. Ali se je zlagal ali ne ne vem, ampak pri meni se to olje zaenkrat čist fajn obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure, imaš prav, ja. HG sem gledal sintetiko, nisem bil pozoren na to. Potem je pa razlika res malo večja.. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko to kako potrdiš?

In tudi če bi to veljalo, še ni garancija, da sta olja identična!

Kvečjemu bi bil nek '+' da to le ni totalen poden.

lp

točno to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tudi jaz in precej kolegov smo že kar nekaj časa na HG olju in je super. Motul v drugi embalaži, za bistveno manjšo ceno :)

Kdo in kje izdeluje - polni olja Motul----HG olje izdeluje-polni neka rafinerija v Nemčiji.(se mi ne da iti na kanto gledat) tako da to teorijo Motul vs HG olje bolj pravljica za "gute nacht"......ne trdim pa da olje v končni fazi ni ok (kupil sem 1L 10/40 za kosilnico, ker je res poceni)

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo in kje izdeluje - polni olja Motul----HG olje izdeluje-polni neka rafinerija v Nemčiji.(se mi ne da iti na kanto gledat) tako da to teorijo Motul vs HG olje bolj pravljica za "gute nacht"......ne trdim pa da olje v končni fazi ni ok (kupil sem 1L 10/40 za kosilnico, ker je res poceni)

Olja HG imajo navedene sledeče podatke; po teh podatkih OK ..ampak na embalaži teh podatkov ni-zakaj ne?

Hein Gericke 4-Takt Motorradöl SAE 10 W-50

Vollsynthese SAE 10W-50, entspricht Spezifikation: API SG, JASO MA, 1 Liter

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

no, pa jim je ratal. :slap:

:l_01: celo ekipo gericke graz. odpustiti tiste ljudi, ki so res vedeli kako se stvari streze. po 10+ letih pri gericke in postavitvi trgovine "na noge". :angry:

upam, da ne postavijo kaksnega dunajcana v trgovino. :wacko:

kje hudica bom sedaj kupoval stvari?! :hmm:

glanc novo iz jelou pres:

gericke avstrija sef odletel, ker ni pravilno/popolno porocal o poslovanju gericke trgovin v aut v centralo.

harry prevzel gericke trgovino v grazu kot poslovodja.

ocitno so se stvari nekako normalizirale. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

stvari so se ne normalizirale. v juliju so zamenjali/odpustili kompletno ekipo gericke graz.

ce kdo isce harry-a za servis celade ali potrebuje kompetentno pomoc pri izbiri opreme............... pri gericke v graz-u, po odhodu gisi in harry-a, zal ne vec.

ebay, hir aj kam. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

vrtec. komedija. never ending story.

slaba novica:

vmesnim ekipam (skupaj 6) ratalo nabiti skoraj pol maljona ojrosongoff minusa. v letu in nekaj mesecev.

slovenski politiki spljoh niso tako slabi.

dobra novica:

harry in tomi nazaj pri gericke graz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

No, pa je tudi Fairchild potegnil črto. Včeraj mi je pisal g. Rutian Liao, da je njegov fotr kupil Hein Gericke in da je sedaj on predsednik uprave.

Gre za "družinsko" fabriko, ki izdeluje LS2 čelade. Tako, da sedaj lahko gremo tudi v Avstrijo "h Kitajcu".

Glede na to, kje je največ cenovno ugodne opreme izdelane, bo mogoče še kaj ceneje (?).

Ker je nazadnje bila v Grazu štacuna čisto prazna - še stojala so manjkala, je bilo kaj takšnega pričakovati.

Upam, da bodo prodajali tudi poceni Benellije ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh... v HG sem pa zadnjič bil predlani, v Beljaku.... Bo treba čez kak teden skočit gor, pa v Lojzeka tudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

bil v grazu, trgovina je normalno založena. nikoli pa ni bila nabasana kot louis.

 

reklamiral led smerokaz, ki sem ga preko neta kupil pred 14 meseci, in se je z uporabo malo vlage nabralo v notranjosti. prodajalec (odkar hodim gor je ta isti že tam), prijazen kot vedno samo pogleda, vpraša kako gre motor, in brez problema pove, da bo novega naročil in mi javil, ko pride. ko gre nazaj v trgovino pa ugotovi, da ga celo ima na zalogi in mi ga kar izroči. ponudi mi celo orodje, če bi ga takoj zamenjal. ker imam vse zalotano in zgledno zvezano, seveda nisem imel časa menjati. starega mu moram vrniti, da lahko zaključi reklamacijo.

verjamem, da bi tudi naše mototrgovine  ravnale enako korektno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Graškem Hein Gericke sem imel do sedaj samo pozitivne izkušnje. Edino tista njihova kartica mi ni nikoli prav prišla, al je nimam s sabo ali pa tak poredko grem gor pa verjetno zamudim in je prazna.

 

Tip je pa res nezatežen in prijazen, mi je že vizir menjaval, ko si mi oni vijaki na strani ven padli (zastonj) pa vsakič nekaj primakne. Meni je cool pa nisem non stop tam. Je bolj taki "treffpunkt"

 

vsake toliko pa potrošim tam (izpuhi, multifunkcijska jakna za žensko itd.)

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
Ob 17. 5. 2014 ob 19:36, lasagna pravi:

Me veseli, da je še vedno stara skulirana ekipa tam.

Ni več ekipe.

Tudi jaz sem dobil marsikaj v tej trgovini v Gracu in bil zelo zadovoljen z ekipo. Žal so trgovino ZAPRLI. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!