Skoči na vsebino

Hein Gericke


Roman

Priporočene objave

no, pa jim je ratal. :slap:

:l_01: celo ekipo gericke graz. odpustiti tiste ljudi, ki so res vedeli kako se stvari streze. po 10+ letih pri gericke in postavitvi trgovine "na noge". :angry:

upam, da ne postavijo kaksnega dunajcana v trgovino. :wacko:

kje hudica bom sedaj kupoval stvari?! :hmm:

ebay hir aj kam.:alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e brate, coolmax usnje (ali kako se ze imenuje) res hladi - do neke mere. ali drugace povedano, ni tako vroce v njem kot v navadnem ledru. sprobano.

vzel jih vseeno nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Coolmax je poliestersko vlakno, ki omogoča izdelavo zelo zračnih in dihajočih tekstilij. Če je uporabljeno pravilno, zna zelo dobro odvajat švic. definitivno bi ble bele hlače poleti hladnejše, ampak material je lahko kljub temu zračen in minimalno greje.

@ice: enkat si omenil de si kupil neki atlantis 4 podobnega iz gerickeja. can you be more specific?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

coolmax je.........

kaj pa vem. nekaj podobno coolmax je pisalo. se nisem prevec poglabljal v materijo, samo sprobano je obcutek v teh zadevah hladejsi kot v navadnem usnju.

neka prevleka usnja (ali obdelava), ki odbija infra zarke(?); ne vem ce sem pravilno raztolmacil.

@ice: enkat si omenil de si kupil neki atlantis 4 podobnega iz gerickeja. can you be more specific?

tour cool gore-tex pro shell kombi lockout.

sprobal se nisem, po izjavah znanca, ki se celo leto vozi samo z motorjem, se zadeva obnese odlicno (je bil to zimo ze veckrat doma; je poljak).

zanimiv sistem zapiranja namesto zadrg. zgleda kot zip-lock na vreckah, malo bolj sofisticirano. upam da tudi "diht". bom porocal.

je pa dve leti garancije na materiale in 5 let na "zadrge".

bila akcija novembra lani in nisem mogel mimo. jakna -25%, hlace -20%, skornji daytona gore-tex -10%. pa se nekaj stunfov, dolgih gat in majic -20%..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že zdavnaj si reku, da bom napisal, pa vedno pozabim...

Kupil HG olje 10W-50, full sintetika, do tu vse vredu... kar pa me je zmotilo, je to, da na ebalaži ni nikjer zapisano kakšnemu standardu ustreza (Api, Jaso,... )?!?

Po mailu so mi poslali nek dokument, ampak vseeno tu nekaj ne štima, ali pač?!?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa menda ne misliš, da HG dela olje, v ozadju je Motul, oni samo nalepke dajo gor in nižjo ceno. Na isti polici pa poleg Motul :)

Alojz im podoben sistem, samo da je na polici zraven Castrol al pa samo Castrol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že zdavnaj si reku, da bom napisal, pa vedno pozabim...

Kupil HG olje 10W-50, full sintetika, do tu vse vredu... kar pa me je zmotilo, je to, da na ebalaži ni nikjer zapisano kakšnemu standardu ustreza (Api, Jaso,... )?!?

Po mailu so mi poslali nek dokument, ampak vseeno tu nekaj ne štima, ali pač?!?

lp

To olje imam v motorju že nekaj časa in sem zelo zadovoljen.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz in precej kolegov smo že kar nekaj časa na HG olju in je super. Motul v drugi embalaži, za bistveno manjšo ceno :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz in precej kolegov smo že kar nekaj časa na HG olju in je super. Motul v drugi embalaži, za bistveno manjšo ceno :)

Saj glede na vsa vaša priporočila sem ga tudi nabavil.

Kako pa ste prepričani, da je to Motul v drugi preobleki?

Zmoti me dejstvo, da na embalaži ni podatka kateremu standardu zadošča, kar laično predvidevam, da je posledica tega, da niso opravili uradnega certificiranja in zato tega ne smejo izrecno napisat.

V kolikor bi to bilo motulovo olje, le v drugi embalaži, bi to že imeli?!?

Ali ne?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To olje imam v motorju že nekaj časa in sem zelo zadovoljen.

Scarabeo

Tudi jaz in precej kolegov smo že kar nekaj časa na HG olju in je super. Motul v drugi embalaži, za bistveno manjšo ceno :)

Kako sta pa lahko zadovoljna z oljem? Ni provokacija, me resno zanima. Ali sta zadovoljna zato, ker mašina še ni zaribala? Ali pa sta odprla motorje in izmerila obrabo?

Na motosvetu vas je kar precej, ki ste zadovoljni z motornim oljem, pa mi nikakor ni jasno, kako si lahko z motornim oljem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnik dela lepo in gladko, ob menjavi ne priteče vn prežgana črna "voda", motor olja ne kuri, to je pa uglavnem to kar se da ugotovit brez razdiranja mašine. Enako velja tudi za Motul, Castrol in osale drage firme, ki so kar se mene tiče "boljše" samo v tem, da so veliko dražje.

Res je, da so pač Motul in ostala znana olja preizkušena in niti ni potrebe po nekem preverjanju, kaj se dogaja z mašino, ker ga že toliko ljudi, toliko časa uporablja brez težav. Ampak saj je pri HG in Louis olju podobno. Če se prav spomnim je forumaš Danci na SVju na teh oljih naredil okoli 90k km brez kakšnih težav. Poleg tega v Avstriji in Nemčiji ogromno folka uporablja ta olja in še nisem zasledil nikakršnih problemov, pa sem prebrskal kar precej tujih forumov takrat ko sem se prvič odločal za uporabo tega olja. Pa je bil tut folk, ki je imel ogromno km narejenih. Tut jst osebno poznam kar ene par ljudi, ki imajo lepe kilometre na sportakih, pa že kar nekaj časa točijo HG olje.

Zdej kar se mene tiče, mi zgoraj opisana lastna izkušnja in omenjene izkušnje drugih zadostujejo, da sem se odločil za to olje. Če je pa kdo skeptičen, se bo pa pač odločil za 2x dražji Motul ali Castrol.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako sta pa lahko zadovoljna z oljem? Ni provokacija, me resno zanima. Ali sta zadovoljna zato, ker mašina še ni zaribala? Ali pa sta odprla motorje in izmerila obrabo?

Na motosvetu vas je kar precej, ki ste zadovoljni z motornim oljem, pa mi nikakor ni jasno, kako si lahko z motornim oljem zadovoljen.

Na butasto vprašanja lahko dobiš samo približno enako butast odgovor. A je že kdo zaradi olja odpiral mašino in meril obrabo, hojla!!!!!

Ni provokacija.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na butasto vprašanja lahko dobiš samo približno enako butast odgovor. A je že kdo zaradi olja odpiral mašino in meril obrabo, hojla!!!!!

Ni provokacija.

Scarabeo

V svojih motorjih sem imel že vlitega motula 5100, 7100, Gericke 15-50, Yamalube 10-40, pa nisem nikoli bil ne bolj ne manj zadovoljen z oljem. Glede motorjev sem lahko z marsičem zadovoljen ali manj zadovoljen,kar sam občutim na motorju, ne vem pa, kako pa bi lahko bil zadovoljen ali nezadovoljen z motornim oljem.

Tudi v avtomobile so mi mehaniki točili mnogo različnih vrst oljev, pa nisem nikoli opazil razlike. Najbrž sem tak hlod. :hmm:

Aja, sem pozabil. Supercorsa pa Motul 300V rules... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne vem pa, kako pa bi lahko bil zadovoljen ali nezadovoljen z motornim oljem.

Tudi v avtomobile so mi mehaniki točili mnogo različnih vrst oljev, pa nisem nikoli opazil razlike. Najbrž sem tak hlod. :hmm:

Ravno v tem je fora.. Večina olj dandanes je itak dovolj kvalitetnih, da motocikel / avto z njimi delata čisto solidno. Tudi jaz neke razlike v delovanju med različnimi firmami nisem občutil (prej sem uporabljal, Motul in Shell).

Ti pa vseeno zelo preprosto lahko povem kako sem jaz osebno bolj ali manj zadovoljen z motornim oljem. Če dobim neko olje, ki mi služi identično (menjalnik gladko dela, olje se ne prežge takoj, itd.. ) kot neka ostala bolj znana olja in je 3x cenejše, sem pač občutno bolj zadovoljen, ker lahko za preostali denar, ki bi ga sicer vrgel stran za "ime", porabim za kakšno dodatno furco, gume, itd..

In mislim, da se mi bo pri tem mnenju pridružil še marsikateri "zadovoljen" uporabnik HG olja, ki ne kupuje več precenjenega Motula. Ker ravno v tem kar si napisal je fora - nekih razlik med olji itak ni.. zakaj potem kupovat nekaj kar je 2x, 3x dražje? To je vir "zadovoljstva".

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno v tem je fora.. Večina olj dandanes je itak dovolj kvalitetnih, da motocikel / avto z njimi delata čisto solidno. Tudi jaz neke razlike v delovanju med različnimi firmami nisem občutil (prej sem uporabljal, Motul in Shell).

Ti pa vseeno zelo preprosto lahko povem kako sem jaz osebno bolj ali manj zadovoljen z motornim oljem. Če dobim neko olje, ki mi služi identično (menjalnik gladko dela, olje se ne prežge takoj, itd.. ) kot neka ostala bolj znana olja in je 3x cenejše, sem pač občutno bolj zadovoljen, ker lahko za preostali denar, ki bi ga sicer vrgel stran za "ime", porabim za kakšno dodatno furco, gume, itd..

In mislim, da se mi bo pri tem mnenju pridružil še marsikateri "zadovoljen" uporabnik HG olja, ki ne kupuje več precenjenega Motula. Ker ravno v tem kar si napisal je fora - nekih razlik med olji itak ni.. zakaj potem kupovat nekaj kar je 2x, 3x dražje? To je vir "zadovoljstva".

nekateri s(m)o pač ziheraši, ki nočejo za 30€ na 6000km preizkušati nekaj, v kar nis(m)o prepričani. ne govorim, da je kaj boljše ali slabše ampak le to, da če piše motul,... na plastenki, potem je to velika garancija, da je zadeva ok. motorji se vendarle vrtijo na 10krpm in več. če bi pa pisalo na plastenki made by motul, bi zadeva bila drugačna, pa še v tem primeru bi se našel kakšen posameznik, ki bi dvomil (dacia je tudi made by renault, pa kljub temu še ni renault, aurora je tudi made by hankook, pa to vendarle ni,...ali pač?!)

jure, dal si dobro obrazložitev, zakaj si z oljem zadovoljen, pa vendar razumem vprašanje kako si sploh lahko zadovoljen z oljem? dokler ti ne zariba mašina?!

vsakomur svoje.

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno v tem je fora.. Večina olj dandanes je itak dovolj kvalitetnih, da motocikel / avto z njimi delata čisto solidno. Tudi jaz neke razlike v delovanju med različnimi firmami nisem občutil (prej sem uporabljal, Motul in Shell).

Ti pa vseeno zelo preprosto lahko povem kako sem jaz osebno bolj ali manj zadovoljen z motornim oljem. Če dobim neko olje, ki mi služi identično (menjalnik gladko dela, olje se ne prežge takoj, itd.. ) kot neka ostala bolj znana olja in je 3x cenejše, sem pač občutno bolj zadovoljen, ker lahko za preostali denar, ki bi ga sicer vrgel stran za "ime", porabim za kakšno dodatno furco, gume, itd..

In mislim, da se mi bo pri tem mnenju pridružil še marsikateri "zadovoljen" uporabnik HG olja, ki ne kupuje več precenjenega Motula. Ker ravno v tem kar si napisal je fora - nekih razlik med olji itak ni.. zakaj potem kupovat nekaj kar je 2x, 3x dražje? To je vir "zadovoljstva".

Dober odgovor, ni kaj. Tudi jaz sem uporabljal HG olje, in poleg ugodne cene nisem čutil drugega posebnega zadovoljstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem skoraj vedno pred menjavo olja v dilemi: Motul ali HG... Potem si pa vedno rečem ''klinc, par evrov gor-dol, Motula noter''. Ker dejansko za komplet menjavo me pride razlika pod 10 evrov. Uporabljam 15W-50, polsintetika. Pri polnosintetičnih pa zna razlika biti velika, to pa ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem skoraj vedno pred menjavo olja v dilemi: Motul ali HG... Potem si pa vedno rečem ''klinc, par evrov gor-dol, Motula noter''. Ker dejansko za komplet menjavo me pride razlika pod 10 evrov. Uporabljam 15W-50, polsintetika. Pri polnosintetičnih pa zna razlika biti velika, to pa ja.

Saj če tako gledaš, če pri vsaki stvari vzameš dražjo (gume, svečke, filter, bencin, oprema,... ), na koncu se potem nabere že zelo lep kupček, ki pa bi ga lahko porabil drugje. ;)

Nekje je treba začet oz. potegnit črto.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri s(m)o pač ziheraši, ki nočejo za 30€ na 6000km preizkušati nekaj, v kar nis(m)o prepričani. ne govorim, da je kaj boljše ali slabše ampak le to, da če piše motul,... na plastenki, potem je to velika garancija, da je zadeva ok. motorji se vendarle vrtijo na 10krpm in več. če bi pa pisalo na plastenki made by motul, bi zadeva bila drugačna, pa še v tem primeru bi se našel kakšen posameznik, ki bi dvomil (dacia je tudi made by renault, pa kljub temu še ni renault, aurora je tudi made by hankook, pa to vendarle ni,...ali pač?!)

jure, dal si dobro obrazložitev, zakaj si z oljem zadovoljen, pa vendar razumem vprašanje kako si sploh lahko zadovoljen z oljem? dokler ti ne zariba mašina?!

vsakomur svoje.

To z dacio in renojem je super primerjava. Glede na to da je Renault totalna jajca (moje mnenje, ki je neispodbitno, in o tem sploh ne mislim debatirat če me kdo izzove) se Dacia super odnese. Podobno je pri oljih HG in Motul. Motul je odlična zadeva v tem se vsi strinjamo, moramo pa povedati, da je tudi HG olje super, saj še nisem najdel koga ki bi rekel da z HG oljem ni bil zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa menda ja ne mislite, da ima HG rafinerijo? :)

To je olje Motul z drugo nalepko in v drugi embalaži. Folk pač to kupi, ker misli, da je nekaj "extra", kot "swarowski" edition, hehe.

Drugače pa je primerjava med Dacio in Renaultom netočna.

Bolj točna bi bila primerjava med Oplom in Vauxhallom, kjer je dejansko samo volan na drugi strani ter zamenjani simboli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če tako gledaš, če pri vsaki stvari vzameš dražjo (gume, svečke, filter, bencin, oprema,... ), na koncu se potem nabere že zelo lep kupček, ki pa bi ga lahko porabil drugje. ;)

Nekje je treba začet oz. potegnit črto.

lp

Poglej: konkretne številke.

Motul 5100 15W/50 me pride 4 litre (2x2 litra) ....35,74 evra

Primerljivo HG 15W/50 kanta 4 litre................34,99evra

Zdaj, če potegneva črto, ni razlike niti en evro. Bi še vztrajal pri svoji kritiki? Saj pravim, pri fullsintetiki zna biti razlika občutna, za svoje olje je ne vidim... No, tisti evro bom pa že nekako pogrešal. Če pa bi bila razlika res v par deset evrih, potem bi pa človek res malo pomislil pri menjavi. Jaz pravim takole: ne menjaj konja ki zmaguje. V tem primeru, olja s katerim sem zadovoljen. Zadovoljen v tem smislu, da ob menjavi ven ne priteče skoraj katran, ampak je olje še vedno rjavkasto. Pa da mi ga ne pije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa menda ja ne mislite, da ima HG rafinerijo? :)

To je olje Motul z drugo nalepko in v drugi embalaži. Folk pač to kupi, ker misli, da je nekaj "extra", kot "swarowski" edition, hehe.

....

Lahko to kako potrdiš?

In tudi če bi to veljalo, še ni garancija, da sta olja identična!

Kvečjemu bi bil nek '+' da to le ni totalen poden.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko to kako potrdiš?

In tudi če bi to veljalo, še ni garancija, da sta olja identična!

Kvečjemu bi bil nek '+' da to le ni totalen poden.

lp

Da nimajo rafinerije? Ja, ni je :)

Hein Gericke je "Lidl" olje od Motula (rebranded), ki je cenejše in iz tega vidika "best buy".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!