Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

Izraz zrnje od plevela je bil zgolj izraz.. in to je letelo, da so tudi med južnjaki dobri ljudje, spoštovanja vredni in taki, ki so delikventni, neasimilirani itd...... in ti so bili označeni za plevel in ostali južnjaki za seme.......

nisem pa delala primerjave med nami in njimi, ker se mi zdi to nepotrebno in tudi nemogoče.

kapiš??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izraz zrnje od plevela je bil zgolj izraz.. in to je letelo, da so tudi med južnjaki dobri ljudje, spoštovanja vredni in taki, ki so delikventni, neasimilirani itd...... in ti so bili označeni za plevel in ostali južnjaki za seme.......

sej počas ti bo potegnil, kaj si napisala...

Plevel običajno odstranimo, kajne? pogosto z dost agresivnimi sredstvi, če prav vem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V štartu zgrešena debata. Izraz čefur ima morda prvotno ne-negativen pomen, isto, kot cigan, ... ampak predsodkarji so ga začeli uporabljati za negativistično etiketiranje mladih delikventnih potomcev priseljencev z juga, ki se vozijo brez čelad in z belimi nogavicami ter oblečenih v trenirke.

Hecna je tvoja izjava ločevanja zrnja od plevela... samo zato, ker ti neka skupina ljudi ni všeč, še ne pomeni, da so plevel. in tudi ti morda nisi zrnje. ali jaz. ali kdorkoli, ki se zmrduje nad nekom drugim ...

je pa pač res, da gre pri vsem za subjektivna občutja glede raznih družbenih skupin... jebat ga, ko pridemo mi v bosno ali kam, smo pa morda mi označeni s čim negativnim - mi, ki se imamo tukaj za biološko-sociološko kulminacijo pozitivnih lastnosti.

vse je relativno, le da si ljudje včasih želimo biti sposobni dajati absolutne sodbe.

branje tvojih postov postaja poucno in zanimivo.

in zakaj so cefurji trenirkarji in belostunfi. a ne poznate nbenga high-karkoli tipa, ki bi bil tko oblecen. a se res obracate in na usesa vlecete kaj mislijo ljudje o vasi obleki. men je to mal mim. ve se kam pase poslovna obleka, kdaj, zakaj..in vem, da grem v stacuno lahko v lila, 5 cm prekratki trenirki, ki je vsa flekasta od raznih astonishev(je bla od gnoja usrana), v supergah, k ma desna skor ze lukno na prstu, neobrit in se ne sikiram kaj si misli folk. kadar pa okoliscine zahtevajo, je pa obraz obrit in vrat stisnjen s kravato, cevli zlosceni, hlace zlikane.

in enacenje cefurjev s poslusanjem cece. mislim..to je etikiranje. pa se cist brez razloga. mislim, da smo se zmer polni predsodkov. prepolni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej počas ti bo potegnil, kaj si napisala...

Plevel običajno odstranimo, kajne? pogosto z dost agresivnimi sredstvi, če prav vem ...

seveda..... vse, ki so v prekrških oz. delajo take in drugačne pizdarije je treba "odstraniti".....

se bojim, da boš mogoče šel čez neko določeno fazo in boš prebral, kaj pišem......

če pa si ne daš dopovedat, pa takole, na zelo simpel način:

ČEFURJI - KATERI KRADEJO, ROPAJO, PRETEPAJO, DELAJO PREKRŠKE - PLEVEL

VSI OSTALI JUŽNJAKI - KATERI NE KRADEJO, NE ROPAJO, NE PRETEPAJO, SO KULTIVIRANI IN CIVLIZIRANI IN ASIMILIRANI - SEME

bo zdej šlo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SO KULTIVIRANI IN CIVLIZIRANI IN ASIMILIRANI

kaj tocno to pomen. ker eni majo prevelika pricakovanja.

Jep, treba je postaviti merila ... ali sem jaz civiliziran in kultiviran? Če , po nekih kriterijih, sem - ali imam moralno pravico nekomu očitati, da ni, in ga zato označiti kot plevel?

Na to opozarjam predvsem zato, ker ravno pri rasnih zadevah taka ljudska retorika, kot jo uporablja Pupa in še nekateri, lahko postane tisto najbolj neumno populistično orodje, s katerim se hujska množice in poziva k genocidu.

zadeve so bolj občutljive, kot se povprečnemu človeku zdi takole na prvi pogled, ok z lahkoto otresa jezik o čefurjih in plevelu...

PS: upam,da z zakoni še nimamo predpisanega, ali in kdaj lahko kdo nosi trenirko, superge in bele zokne? čelade vem ,da so, ampak so tudi sankcije in ustrezne službe, ki naj bi to sankcionirale. podobno velja tudi za ukradene motorje ... vse drugo pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj tocno to pomen. ker eni majo prevelika pricakovanja.

Jep, treba je postaviti merila ... ali sem jaz civiliziran in kultiviran? Če , po nekih kriterijih, sem - ali imam moralno pravico nekomu očitati, da ni, in ga zato označiti kot plevel?

Na to opozarjam predvsem zato, ker ravno pri rasnih zadevah taka ljudska retorika, kot jo uporablja Pupa in še nekateri, lahko postane tisto najbolj neumno populistično orodje, s katerim se hujska množice in poziva k genocidu.

zadeve so bolj občutljive, kot se povprečnemu človeku zdi takole na prvi pogled, ok z lahkoto otresa jezik o čefurjih in plevelu...

PS: upam,da z zakoni še nimamo predpisanega, ali in kdaj lahko kdo nosi trenirko, superge in bele zokne? čelade vem ,da so, ampak so tudi sankcije in ustrezne službe, ki naj bi to sankcionirale. podobno velja tudi za ukradene motorje ... vse drugo pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo preprosto... da se znajo kultivirano obnašati (upam, da tu ni potrebe razlagati, kaj naj ti to pomenilo), da sprejemajo naše običaje, navade in nas kot Slovence kot narod.... da niso povzročitelji kriminala - takega in drugačnega.. in da me ne žalijo s tem, ko mi rečejo v neslovenščini (čemur jaz rečem čefurščina) Ajde, pa saj se svi razumemo..... in da že 40. let živi v SLO pa besede slovensko ne zna.......

uf, a jim boš še predpisala misijonarsko pozo za seks, pa da vsak dan jedo ajdove žgance s kislim mlekom, nosijo slovensko narodno nošo (ali avstrijsko) in ob nedeljah jedo goveđo juho?

halo? A tebi se zdi,da morajo priseljenci v slovenijo govoriti slovenski jezik?

PS: kultivirano obnašanje ... saj veš, da je to hudoo rilativen pojem, a ?

kriminal pa lahko povzroča pri nas prav vsak, ki je pripravljen nositi posledice (morebitne)... tudi to je osebna, intimna odločitev posameznika ... če pa ti kar pričakuješ od nekoga, da ga ne bo povzročal - well, previsoka pričakovanja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nobenega k ničemur ne hujskam... če prevzame moj način razmišljanja je to njegov problem, če slučajno ni dovolj hrbteničarja...

Simon..... prosim te lepo, bi odraščal v okolici kot so Fužine in Štepanjsko naselje (govorim o teh predelih, ker jih bolj poznam), bi hodil na eno bolj poklicno srednjo šolo, pa bi ti bilo jasno, zakaj imamo nekateri tako mišljenje, kot ga imamo. Če nimaš kontakta z drugačnimi niti ne veš da obstajajo in še manj razumeš, da jih eni ločijo.....

in ti pa vse povprek udrihaš po vsakemu, ki se ti zdi primeren..... aja ne, se opravičujem - samo po meni!  <_<

sploh ne udriham - samo provociram v debati ... da bi mogoče kdo razmislil, preden diagonalno vleče svoje sodbe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf, a jim boš še predpisala misijonarsko pozo za seks, pa da vsak dan jedo ajdove žgance s kislim mlekom, nosijo slovensko narodno nošo (ali avstrijsko) in ob nedeljah jedo goveđo juho?

halo? A tebi se zdi,da morajo priseljenci v slovenijo govoriti slovenski jezik?

PS: kultivirano obnašanje ... saj veš, da je to hudoo rilativen pojem, a ?

kriminal pa lahko povzroča pri nas prav vsak, ki je pripravljen nositi posledice (morebitne)... tudi to je osebna, intimna odločitev posameznika ... če pa ti kar pričakuješ od nekoga, da ga ne bo povzročal - well, previsoka pričakovanja ...

simon, še tole ti povem, potem pa neham s tabo v katerikoli temi razpravljat, ker je škoda zgubljati besede, ker se spuščaš na osebni nivo, kar mi je totalno neprimerno in pod pasom:

JA, ČE GREM V ŠTACUNO SREDI LONDONA NE BOM PRIČAKOVALA, DA BOM GOVORILA SLOVENSKO IN DA ME BO KDO KURAC RAZUMEL. ENAKO JE, KO PRIDEM NA HRVAŠKO NA MORJE ALI V SRBIJO ALI BOSNO SE BOM TRUDILA NJIHOV JEZIK GOVORT, KER JIH SPOŠTUJEM IN KER NE PRIČAKUJEM DA ME BODO RAZUMELI.

in če že ne drugega, če ima slovensko državljanstvo (kar jo ti ljudje imajo) MORAJO znati slovensko govoriti, saj je to pogoj zanj. Pa ne znajo.... vsaj nekateri.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo en nemec toliko časa živel, tko določeni živijo v sloveniji, pa ne bo znal besede slovensko bi tudi njega grdo gledala. In ko me poleti hrvati, srbi, bosanci (turisti) povprašajo za pot jim brez problema iz z velikim veseljem pokažem (če jo poznam)......

in z vsakim bom govorila v njihovem jeziku, ali v angleščini, ki je priznan tuj jezik - svetovni.

če bi bil pa esperanto, bi pa esperanto govorila.......

pizda, mene samo zanima, a je to podjebancija, al res ne štekate, da proti določenim nimam nič, določeni mi pa pač dvigenjo pritisk in a tudi ni dovolj razvidno, kateri so tisti, ki večini slovencev dvigne pritisk????

ma se mi smilite............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA, ČE GREM V ŠTACUNO SREDI LONDONA NE BOM PRIČAKOVALA, DA BOM GOVORILA SLOVENSKO IN DA ME BO KDO KURAC RAZUMEL. ENAKO JE, KO PRIDEM NA HRVAŠKO NA MORJE ALI V SRBIJO ALI BOSNO SE BOM TRUDILA NJIHOV JEZIK GOVORT, KER JIH SPOŠTUJEM IN KER NE PRIČAKUJEM DA ME BODO RAZUMELI.

glej, ti očitno ne razumeš osnovnega načela demokratične družbe - čefurji, kdorkol, lahko govori kakorkoli želi. neke minimalne stvrai, ki jih urejajo z državo, so dolžni urejati v slovenščini, sicer pa lahk ov trgovini ali na ulici govorijo tudi kitajsko... če jih bodo ljudje razumel in bodo dobil, kar bodo hotl, kul, če ne pa bodo pač sestradani izumrli, k naujo mogl tut kruha kupit ... in to, kaj ti, jaz al ikdorkoli "pričakuje" -tako v Sloveniji, kot v londonu, dalmaciji ali na kitajskem, je pač osebna stvra ... jaz ne pričakujem, da me bodo razumeli, probam pa lahko. če me ne, probam uporabit še veščine tujih jezikov ... če tudi tako ne gre, pač pokažem s prstom .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, ti očitno ne razumeš osnovnega načela demokratične družbe - čefurji, kdorkol, lahko govori kakorkoli želi.  neke minimalne stvrai, ki jih urejajo z državo, so dolžni urejati v slovenščini, sicer pa lahk ov trgovini ali na ulici govorijo tudi kitajsko... če jih bodo ljudje razumel in bodo dobil, kar bodo hotl, kul, če ne pa bodo pač sestradani izumrli, k naujo mogl tut kruha kupit ... in to, kaj ti, jaz al ikdorkoli "pričakuje" -tako v Sloveniji, kot v londonu, dalmaciji ali na kitajskem, je pač osebna stvra ... jaz ne pričakujem, da me bodo razumeli, probam pa lahko. če me ne, probam uporabit še veščine tujih jezikov ... če tudi tako ne gre, pač pokažem s prstom .

ok... od danes naprej ne razumem nobenega več, če mi ne govori v slovenskem jeziku... mater, bomo tako daleč prišli......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene se zmer neki zanima..kako komentiras, da se z anglezi, nemci, amerikanci poslovno pogovarjamo v njihovem jeziku, s hrvati pa tut pod razno ne.

to so navodila in konkreten primer iz drzavne firme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene se zmer neki zanima..kako komentiras, da se z anglezi, nemci, amerikanci poslovno pogovarjamo v njihovem jeziku, s hrvati pa tut pod razno ne.

to so navodila in konkreten primer iz drzavne firme.

Moj komentar: zamenji firmo....

kaj jaz vem..... saj nisem najbolj pametno bitje na svetu...... samo povem svoja mnenja...... in ti svoja... in če ti kaj ni všeč, potem menjaj... če pa ne, pa se prilagodi... kot ste se ti in tvoja familija ko ste prišli sem......

kot vedno rečem...vsak po svoji vesti............ kaj meni vse v službi pravijo... jebatga, tako je.... al se strinjaš al pa ne, če hočeš imeti službo moraš tako delati. Če je pa to najbolj pametno, je pa to že drugo vprašanje.....+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj komentar: zamenji firmo....

kaj jaz vem..... saj nisem najbolj pametno bitje na svetu...... samo povem svoja mnenja...... in ti svoja... in če ti kaj ni všeč, potem menjaj... če pa ne, pa se prilagodi... kot ste se ti in tvoja familija ko ste prišli sem......

kot vedno rečem...vsak po svoji vesti............ kaj meni vse v službi pravijo... jebatga, tako je.... al se strinjaš al pa ne, če hočeš imeti službo moraš tako delati. Če je pa to najbolj pametno, je pa to že drugo vprašanje.....+

sluzbo sem ze menjel..drgac pa jest sm padu na svet na slajmarjevi, tko da sem slovenc. prilagojen. dva bozica, dve velki noci, rad mam potico, odojka, prebranac, kranjsko...

pa se poliglot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sluzbo sem ze menjel..drgac pa jest sm padu na svet na slajmarjevi, tko da sem slovenc. prilagojen. dva bozica, dve velki noci, rad mam potico, odojka, prebranac, kranjsko...

pa se poliglot.

to mi sliči že na ženitno ponudbo hehehe .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi sliči že na ženitno ponudbo hehehe  .)

ne..to je zivljenje glih prav asimiliranih..poberes iz obeh svtov tist kar ti pase. pa ti nben ne more nc zamert in nc ocitat. pa pr vsaki budali k te sil v to al uno reces, da si ti tisto, k ne praznujete to. pa si hitr zmenjen okol kaksnih godov, pravoslavnih rekordnih postov, polnocnic itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne..to je zivljenje glih prav asimiliranih..poberes iz obeh svtov tist kar ti pase. pa ti nben ne more nc zamert in nc ocitat. pa pr vsaki budali k te sil v to al uno reces, da si ti tisto, k ne praznujete to. pa si hitr zmenjen okol kaksnih godov, pravoslavnih rekordnih postov, polnocnic itd....

brihtno polde........ sicer pa ko baba od cimre pošlje paket "vaših" dobrot sem tudi jaz kaj hitro srbkinja hehehe .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo pa našli temo....

Daj nam bog lepega vremena in sonca, da se usedemo na moped ter nehamo razmišljati in razpravljati o neumnostih.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!