Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

Ne niti na morju nisem tujec. Ko pa grem v kako drugo državo, grem kot turist ali pa po nakupih, ne delam problemov in ko porabim ves denar se vrnem domov. Če mi verjameš ali ne, ti "BUJKI" (izraz za tujce) celo smrdijo vsi isto.

pa ti kot turistu ne smrdi hrvati???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti kot turistu ne smrdi hrvati???

Nisva se razumela. Bujkov ne maram, ker se z njimi srečujem poklicno vsak dan. Sami problemi! Z hrvati (zanimivo) imam dokaj solidne izkušnje, pa prav tako ne hodim k njim na morje (zakaj mislimo, da imajo samo oni morje). Ko si rekel, da je samo vprašanje časa, ko bodo švabi rekli "cigani slovanski" in, da se zgodovina ponavlja, na kateri del zgodovine si mislil. Kolikor jaz vem "iz zgodovine" smo na koncu mi rekli "švabi spizdite" :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisva se razumela. Bujkov ne maram, ker se z njimi srečujem poklicno vsak dan. Sami problemi! Z hrvati (zanimivo) imam dokaj solidne izkušnje, pa prav tako ne hodim k njim na morje (zakaj mislimo, da imajo samo oni morje). Ko si rekel, da je samo vprašanje časa, ko bodo švabi rekli "cigani slovanski" in, da se zgodovina ponavlja, na kateri del zgodovine si mislil. Kolikor jaz vem "iz zgodovine" smo na koncu mi rekli "švabi spizdite" :angry:

ja s podporo rdece armade, zaveznikov...prej je pa dobrsenj del svabam lizal rit.

in zdej jo spet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja s podporo rdece armade, zaveznikov...prej je pa dobrsenj del svabam lizal rit.

in zdej jo spet.

ne verjamem, da lahko rečeš, da sedaj vsi lezejo v rit Nemcem...... in zdej lezejo v rit Američanom........... kar je še slabše, če se mene vpraša........ :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ok a se vam ne zdi,da zdej že mal pretiravate no .)

...pustmo zgodovino,...raj se kregajte glede sedajšnjega stanja.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, da so pa prej Beogradu v rit lezli te pa nič ne moti?  :hmm:

seveda me moti, sam kaj se je pa spremenil.

vojska->spet tuji jezik

zakon->spet tuji

beograd->bruselj, berlin, washigton, skor pozabu vatikan

jake spremembe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne verjamem, da lahko rečeš, da sedaj vsi lezejo v rit Nemcem...... in zdej lezejo v rit Američanom........... kar je še slabše, če se mene vpraša........ :BUA:

Tako globoko smo v riti, da le nogice bingljajo ven .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - v vednost in ravnanje: angleščina in nemščina sta svetovna jezika, "srbohrvaščina" pa ne (štosom "govori srbski, da te ceo svet razume" navkljub - vkolikor je to sploh prav napisano :)).

Joj, to pa nisem vedel...

Veš, mi na Jugu SLO nismo taki svetovljani, da bi to vedeli...... :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Predvsem se mi zdi brezvezno prepiranje zaradi zgodovine, čefurjev,ciganov, domobrancev , itd....

V temi politiziranja nikakor ne zasledim dosti tem in komentarjev glede sedanjosti....

Pa je to za nas dosti bolj pomembno....

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to meni razlagaš, saj nisem jaz teme odprl. Sploh pa imaš ti vse možnosti da odpreš temo s tematiko ki se ti zdi pomembna ... :doze:

Poleg tega pa - če si se že vtaknil v temo - nisi odgovoril kako se tebi zdi smiselno - odpovedat se komunikaciji z zahodom ker oni slovensko pač ne bodo znali? Da ne bomo v rit lezli .. :hmm: Ali pa pač da se naučimo še hrvaščine, da ne bo kdo mogel očitati, da *samo* zahodu kam lezemo :krneki:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to meni razlagaš, saj nisem jaz teme odprl. Sploh pa imaš ti vse možnosti da odpreš temo s tematiko ki se ti zdi pomembna ...  :doze:

Poleg tega pa - če si se že vtaknil v temo - nisi odgovoril kako se tebi zdi smiselno - odpovedat se komunikaciji z zahodom ker oni slovensko pač ne bodo znali? Da ne bomo v rit lezli ..  :hmm: Ali pa pač da se naučimo še hrvaščine, da ne bo kdo mogel očitati, da *samo* zahodu kam lezemo  :krneki:

Govorim o ljudeh, ki apriori "ne znajo " ali, če hočeš "ne znate" hrvaško srbsko , itd, ker so pač oni iz Juga in so že po tem manjvredni.

jaz se potrudim v deželi, kamor grem, naučiti vsaj nekaj njihovih osnovnih besed, (kjer pač ne znam jezika). Tako AUT, Nemčija, kakor madžarska (kjer si malo zlomiš jezik...). Srbohrvaško in angleško znam precej dobro, zato pač tam govorim po njihovo. pa ne vem, če je to stvar politike, ampak se mi zdi bolj stvar kulture..

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim o ljudeh, ki apriori "ne znajo " ali, če hočeš "ne znate" hrvaško srbsko , itd, ker so pač oni iz Juga in so že po tem manjvredni.

To je bullshit, vsaj v mojem primeru ... če mislim da znam povedat se potrudim in povem, sploh če sem na tujem oz. pri njih. Saj drugje itak nisem potreboval ... Ampak pač - srbohrvaščino sem imel eno leto v osnovni šoli, ne vem zakaj sem imel 4, govorit ni bilo treba nič, domačo nalogo vedno prepisal ... mislim .... dejansko je ne znam, od kje jo bi. Tisti starejši ki so imeli to smolo da so še vojsko služili kje na jugu že kaj znajo, ja ... tisti moje starosti in mlajši pa ... bolj dvomim. Edino če so iz tega ali onega razloga stalno v stiku s tem jezikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So true, ampak vseeno nisem navezoval takih stikov :D Če sem hotel sirov burek se je vseeno dalo v slovenščini zmenit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar ni težko, če malo več po LJ hodiš, ali po Kranju, ali Jesenicah... in drugih mestih  :lol1:  :lol1:

In zadnji pravi Jeseničen reče na smrtni postelji; Evo, odoh i ja! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tle u N.Gorici so se spet neki pretepali in streljali...kdo drugi kot naša boga nerazumljena med samimi nestrpneži živeča JUGOČEFURSKA GOLAZEN. <_<

ma ko jih jebe naj se popokajo med sabo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magnifico Kdo je čefur?

Kdo je čefur?

Jest sem Čefur

Ti si Čefur

on je Čefur

mi smo Čefur

vsi smo Čefur

Čefurji raus

Čefur, Čefur, kdo je Čefur

lej ga Čefur, t'm je Čefur

Čefur, Čefur, kdo je Čefur

ej, kva me boli kurac, jest sem Čefur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Res ne vem čemu vse sprenevedanje ..... tam kjer sem jaz gor rasla....v Šiški...čefur je točno to kar ima za povedat Manifico.....nobenmu slovencu se nikoli ni reklo čefur...loh si kmetavz, lohk mesarjev sin, lohk slovencelj, lohk nekdo ki ima žaganje v laseh, lohk samo Janez ali enostavno bacil-imbicil, breme za družbo in državo.

S tem, da to ni nič slabše/boljše kot čefur...tist slovenci/slovenke, ki pa bi enostavno bili radi podobni čefurjem oz. prevzemajo navade, ki nikakor niso njihove...so pa lignji, muzgavci, trakulje, hlapci.....

Pa še neki....kadar jaz uporabljam besedo čefur...sploh nima predznaka...zgolj kot opis, ker če že padem v kakšen konflikt z človekom...... ta izraz uporabljajo ljudje brez lastne domišljije...in nikoli ne bi nekoga zgolj in samo zaradi nacionalnosti ,,ne marala,, ...ponavadi me razpizdijo druge stvari, ki nimajo veze z narodnostjo...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem čemu vse sprenevedanje ..... tam kjer sem jaz gor rasla....v Šiški...čefur je točno to kar ima za povedat Manifico.....nobenmu slovencu se nikoli ni reklo čefur...loh si kmetavz, lohk mesarjev sin, lohk slovencelj, lohk nekdo ki ima žaganje v laseh, lohk samo Janez ali enostavno bacil-imbicil, breme za družbo in državo.

S tem, da to ni nič slabše/boljše kot čefur...tist slovenci/slovenke, ki pa bi enostavno bili radi podobni čefurjem oz. prevzemajo navade, ki nikakor niso njihove...so pa lignji, muzgavci, trakulje, hlapci.....

Pa še neki....kadar jaz uporabljam besedo čefur...sploh nima predznaka...zgolj kot opis, ker če že padem v kakšen konflikt z človekom...... ta izraz uporabljajo ljudje brez lastne domišljije...in nikoli ne bi nekoga zgolj in samo zaradi nacionalnosti ,,ne marala,, ...ponavadi me razpizdijo druge stvari, ki nimajo veze z narodnostjo...

protislovje..

cefur nima predznaka, zgolj opis

nobenmu slovencu se nikol ni reklo cefur.

ne gre skup. vseeno si nacionalno nastrojena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si užaljen...jest povem kako je in ne zavijam dreka v celofan...beseda čefur je obstajala pred mano...jest sem jo samo povzela...kot me je naučila družba. In res nikoli nisem slišala, da bi se reklo slovencu (če dejansko veš, da je slovenec po očetu in mami ali vsaj po priimku---tako podrobno pa jaz ne poznam veliko ljudi, ker mi ta podatek nič ne pomeni) čefur. Sama beseda je taka kot jo je opisal Magnifico....in nekomu z rdečimi lici in zadebeljenimi ušesnimi mečicami in dlanmi kot lopata...ne rečem čefur...pa tut če ima šumečo trenirko-DG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si užaljen...jest povem kako je in ne zavijam dreka v celofan...beseda čefur je obstajala pred mano...jest sem jo samo povzela...kot me je naučila družba. In res nikoli nisem slišala, da bi se reklo slovencu (če dejansko veš, da je slovenec po očetu in mami ali vsaj po priimku---tako podrobno pa jaz ne poznam veliko ljudi, ker mi ta podatek nič ne pomeni) čefur. Sama beseda je taka kot jo je opisal Magnifico....in nekomu z rdečimi lici in zadebeljenimi ušesnimi mečicami in dlanmi kot lopata...ne rečem čefur...pa tut če ima šumečo trenirko-DG

se enkrat.

cefur reces neslovencu, slovencu nikoli, torej je beseda v tvojem zakladu nacionalno obravana. zdej razumes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!