Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

mene se zmer neki zanima..kako komentiras, da se z anglezi, nemci, amerikanci poslovno pogovarjamo v njihovem jeziku, s hrvati pa tut pod razno ne.

to so navodila in konkreten primer iz drzavne firme.

Vsi, ki delamo v gospodarstvu se s takimi vprasanji nikoli nismo ukvarjali. Jezik ne steje. Steje opravljen posel(dodana vrednost).

Sicer pa PUPA :OK: :OK:

Pa lep pozdrav vsem, brez razlik, seveda ce razumete.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hm zanimiva debata moram rečt....najprej nisem hotel nič pisat,ampak se ne morem zadržat :P ...

...kot prebivalec Kranja še kako dobro vem o kakšnih je bilo govora v tej debati....namreč Kranj je postal nekakšno "leglo" takih :SS ...

...verjetno se zdej sprašujete kaj sem mislil s tem takih....takih čapcev jz rajš rečem temu kot čefurjev,...ker jaz si besedo čefur razlagam po svoje...zame je čefur oseba,ki je balkanskega porekla,nosi vse naštete dodatke,posluša muzko ala Ceca,govori v družbi v svojem jeziku in ne v slovenščini.........ampak dokler mene in ostale ta "čefur" pusti pri miru in ne teži,povzroča težav,krade,.....je men čist vseen in sem lahko z njim še celo dober prijatelj :) ....in jih poznam kar dosti takih pa z nobenmu ni problemov .) ...nasprotno še celo dobro se razumem z nekaterimi :)

..druga zgodba so pa t.i. "čapci".....to si pa jz razlagam kot "čefurje" in ne-čefurje z vsemi slabimi lastnostmi,ki ste jih že vsi naštel...se pravi,da se obnašajo barbarsko,težijo,kradejo,se vozijo z ukradenimi motorji,....v glavnem veste kaj mislem....to so pa zame izmečki,divjaki,necivilizirani ljudje....in na žalost je takih med čefurji in Slovenci skoz več :angry2: ....

...pa sej ne bi pisal v tej temi,...sam ker to videvam vsak dan v tednu sem se moral oglasit...

...samo v bistvu ti ljudje si niso sami krivi,da so taki kot so...kriva je družba,...še bolj pa družina v kateri živijo,...samo na žalost vseh nas...se to najbrž nikoli ne bo spremenilo :(

...pa mene ful moti,ker nekateri za vsakega,ki se piše na ić že rečejo (pa se ne pišem tko .) )....o lej ga cgana,šiptarja,čefurja.....ja pi*** sej smo vsi enaki,vsi smo ljudje....ne moreš zdej kr enga tko "zmerjat"....

...no upam da sem v temu postu vsaj kej pametnga napisal :P ,...če ne druzga vsaj moje mnenje .)

lp cagiva B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kvescn se..vidim, da vsi, ki opisujete cefurje al capce pravite, da poslusajo ceco..a je res obisk pri mariu naredil tako promocijo?

pa se nagradna igra

na pamet se tri izvajalce muzke ceca pa podobn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kvescn se..vidim, da vsi, ki opisujete cefurje al capce pravite, da poslusajo ceco..a je res obisk pri mariu naredil tako promocijo?

pa se nagradna igra

na pamet se tri izvajalce muzke ceca pa podobn.

moj adut je Dragana Mirkovič. Pa še Lepo Breno navržem. Pa Jeleno Blagojević, pardon, Heleno Blagne ;) pa uno tačrno, kaj je že, Natalijo V.. ups, a moram sam iz Srbije? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kvescn se..vidim, da vsi, ki opisujete cefurje al capce pravite, da poslusajo ceco..a je res obisk pri mariu naredil tako promocijo?

pa se nagradna igra

na pamet se tri izvajalce muzke ceca pa podobn.

Tiana Dapčević

Jelena Karlouša

sanja đorđevič

stoja

Zlata petrović

Dragana Mirković

Ana Bekuta

a je dost???? :OK: :OK: :OK: :OK: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kvescn se..vidim, da vsi, ki opisujete cefurje al capce pravite, da poslusajo ceco..a je res obisk pri mariu naredil tako promocijo?

pa se nagradna igra

na pamet se tri izvajalce muzke ceca pa podobn.

kaj dobim za nagrado????????? :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej jih mate ze vi..opazam, da se u fuzinama ne cuje vise poznata pesma :D

v postojni so od nekdaj...v postojni smo imeli v času juge par vojašnic in vsega skupaj okoli 14.000 vojakov.....veliko je potomcev oficirjev, mamo oficirska stanovanja, ki sedaj žal propadajo in ostalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva debata. Je bla na koncu kar konstruktivna,ni kaj.....(glede na to kak je vse skupaj izgledalo). Moram pa priznat, da se mi zdi, da na mariborskem koncu to ni tak izrazit primer (dopuščam možnost da se motim). :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprva me sploh niso motili (cigani, čefurji, čapci, musliči,...), ampak, ko imaš z njimi opravka vsak jebeni dan, ti vsi skupaj dokurčijo :angry2: .Sicer nisem nek nacionalist ampak najraje sem ko nobenga ne vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kvescn se..vidim, da vsi, ki opisujete cefurje al capce pravite, da poslusajo ceco..a je res obisk pri mariu naredil tako promocijo?

Pa še promocija na Gorenjski. Saj veš, ne? Napol slečena bluza polna melon. Ok, v redu, potem pa silikona, no. (tole mi tukajle ena teži)

BTW, Ceco, pa Breno, pa .... poslušam ravno toliko kot Heleno. Zdaj sploh ne vem več, če sem pravi šovinist. :huh:

Ma, je prostora dosti za vse, ne vem zakaj eni vedno drgim po prstih hodijo. Tako kot je zelo lepo tudi Cagiva spesnil.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všeč mi je bil prispevek, ki je trdil, da je čefurstvo stanje duha, ne pa stvar porekla posameznika.

Kot vidim po nekaterih prispevkih, so tudi ti stanje duha...in to precej ubogega....

Kako smo nekateri pogumni in odločni, ko bi bilo treba delati red na jugu in z iz Juge prišleci.....,

ko pa nam bo zahodnjak,German povedal svoje , lizal' mu bomo čeveljce, se zbal bo za podplate svoje.......

zavsakegaSlovencaobstajakrajnazemljikjergabodoimelizačefurjapress..........

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damjan, kak je torej tvoj recept - da poskušamo z Angleži/Nemci govoriti po slovensko ali da skušamo mlatiti spakedranko ki ji z veliko dobre volje potem rečemo "srbohrvaščina"? Ker - jasno, redki res znajo govoriti hrvaško/skrbsko, ostali pa tolčejo po svoje nekaj - in rezultat je dostikrat kar tak, da tujec (Hrvat, recimo) reče, naj raje po slovensko povemo ... (opazil to večkrat v službi).

Nekako imam občitek, da te tu bolj nekonsistentnost moti - če že govorimo angleško/nemško (tisti ki pač zna) ... zakaj ne še hrvaško?

Jaz imam drugačna opažanja ... čim pride do dialoga z osebo iz katere od južnejših držav ... se pri Slovencih v hipu užge ideja, da morajo govoriti "srbohrvaško", četudi jih je več, Hrvat/Srb/itd. pa samo en. In potem slišiš kako tolčejo nekaj, kar slovnično precej spominja na branje indianskih dialogov v kaki knjigi Karla Maya ... <_<

Sicer pa - v vednost in ravnanje: angleščina in nemščina sta svetovna jezika, "srbohrvaščina" pa ne (štosom "govori srbski, da te ceo svet razume" navkljub - vkolikor je to sploh prav napisano :)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damjan, kak je torej tvoj recept - da poskušamo z Angleži/Nemci govoriti po slovensko ali da skušamo mlatiti spakedranko ki ji z veliko dobre volje potem rečemo "srbohrvaščina"? Ker - jasno, redki res znajo govoriti hrvaško/skrbsko, ostali pa tolčejo po svoje nekaj - in rezultat je dostikrat kar tak, da tujec (Hrvat, recimo) reče, naj raje po slovensko povemo ... (opazil to večkrat v službi).

Nekako imam občitek, da te tu bolj nekonsistentnost moti - če že govorimo angleško/nemško (tisti ki pač zna) ... zakaj ne še hrvaško?

Jaz imam drugačna opažanja ... čim pride do dialoga z osebo iz katere od južnejših držav ... se pri Slovencih v hipu užge ideja, da morajo govoriti "srbohrvaško", četudi jih je več, Hrvat/Srb/itd. pa samo en. In potem slišiš kako tolčejo nekaj, kar slovnično precej spominja na branje indianskih dialogov v kaki knjigi Karla Maya ...  <_<

Sicer pa - v vednost in ravnanje: angleščina in nemščina sta svetovna jezika, "srbohrvaščina" pa ne (štosom "govori srbski, da te ceo svet razume" navkljub - vkolikor je to sploh prav napisano :)).

ti se kr drz juznjaskega, ti bo na vasem konc se kdaj prav prsu.

Sprva me sploh niso motili (cigani, čefurji, čapci, musliči,...), ampak, ko imaš z njimi opravka  vsak jebeni dan, ti vsi skupaj dokurčijo  :angry2: .Sicer nisem nek nacionalist ampak najraje sem ko nobenga ne vidim.

kako se pocutis med slovenci..kaj pa na morju med vsemi svabami.pa cehi..pa verjetno si na morju tudi ti tujec.

Vse na živilski vlak pa DOL.  <_<

a to tko kukr so nemci tvoje starse. na kafu, rakiju i slatko.

Všeč mi je bil  prispevek, ki je trdil, da je čefurstvo stanje duha, ne pa stvar porekla posameznika.

Kot vidim po nekaterih prispevkih, so tudi ti stanje duha...in to precej ubogega....

Kako smo nekateri pogumni in odločni, ko bi bilo treba delati red na jugu in z iz Juge prišleci.....,

ko pa nam bo zahodnjak,German povedal svoje , lizal' mu bomo čeveljce, se zbal bo za podplate svoje.......

zavsakegaSlovencaobstajakrajnazemljikjergabodoimelizačefurjapress..........

ne nekje na zmelji. kar na tejm kosu pod alpami. samo vprasanje casa je kdaj bomo svbe naglas rekle prokleti cigani slovanski.

zgodovina se ponavlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se pocutis med slovenci..kaj pa na morju med vsemi svabami.pa cehi..pa verjetno si na morju tudi ti tujec.

Ne niti na morju nisem tujec. Ko pa grem v kako drugo državo, grem kot turist ali pa po nakupih, ne delam problemov in ko porabim ves denar se vrnem domov. Če mi verjameš ali ne, ti "BUJKI" (izraz za tujce) celo smrdijo vsi isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK obdelali ste čefurje, čapce, bujke, jugose,šipce :blink:

Kja pa Rođevina-rođerji (na kratko)?

(uporaba v stavku)....Pa je bil tam en rođer z ,,naki najt,, supergami....pol je pa še en ganzizi čist črn mim uletu :glare:

:zzz:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK obdelali ste čefurje, čapce, bujke, jugose,šipce :blink:

Kja pa Rođevina-rođerji (na kratko)?

(uporaba v stavku)....Pa je bil tam en rođer z ,,naki najt,, supergami....pol je pa še en ganzizi čist črn mim uletu  :glare:

:zzz:

ganzisi? :eek: naki najt? :eek: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!