Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj


Gregs

Priporočene objave

danes obiskal spodnjo stajersko navezo motosveta (duh in fury) na ovinku - pa ka si ti nor! kak se vozijo! AAUUUUUU.... potem pa po stranskih cestah v vecernih urah nazaj do graz-a.lepo piano (nova guma),brez sodra na cesti,cista uzivancija.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu, jaz pa sem se včeraj preganjal po Veliki planini... gor na vrhu je še vse ledeno in snežno na gozdnih cestah, dvakrat sem skoraj tako usul, da "sem skor nehal biti ateist" eheheh.

LJ - Kamnik - Črnivec - hrib in nazaj... 150 km, eno popoldne.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črnuče-Ljubljana (Tromostovje)-Črnuče...

kratko a slatko....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzel prosto popoldne v službi in rezultat je ena krasna Solorunda:

LJ - Logatec - Godovič - Col - Ajdovščina - Potoče - Branik - Štanjel - Sežana - Divača - Ilirska Bistrica - Knežak - Pivka - Postojna - Planina - Cerknica - Ribnica - LJ

Skupaj: 270km / 3.5h = 77km/h

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se pred kratkim peljal (sicer z avtom, ker bike še ni mel tablce), iz MB skozi Lenart v MS. Vsem motoristom toplo odsvetujem to turo, ker je cesta razkopana. V cesti so take jame naredili, da če z motorjem not priletiš se moraš skotat. Cesat je vtrgana ponekod na strani (1/2 voznega pasu manjka), ali pa kar povprek čec cel vozni pas.

Včasih mi je ta tura bila všeč, zdaj se mi pa zdi ful nevarne, če seveda ne veš točno kje so te luknje.

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo klapa!

Včeraj (petek) sem se odločil, da naredim eno furco z mojo skuto. Pot je potekala takole: Kranj - Jezersko - Pavličevo sedlo (!) - Luče - Lubno - Gornji grad - Črnivec - Kamnik - Kranj. Vega skupaj je 150km, trajalo pa je 3 ure. Glavna posebnost izleta je bila ta, da je bil mejni prehod Pavličevo sedlo zaprt. Odpre se šele aprila, tega pa jaz nisem vedel. Zato sem izvedel ilegalni prehod. Ker se prehod še ne uporablja, je bila cesta zelo svinjska. Polno peska, kamenja in iglic, nekaj sto metrov pa tudi snega in ledu. Zame je bila to prava mala adventure. Na celi poti sem srečal samo dva motorista - enega v A in enega v SLO.

Mimogrede: Na Jezerskem sta mi šla oba policaja (slovenski in avstrijski) preverjati podatke v računalnik. Mogoče sem se jima zdel sumljiv, ker sem imel pod čelado podkapo. Eeeee... - a niso tistih roparjev iz Radovljice že polovili?

LP, Jason

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota štart ob cca 9h

LJ - Logatec (srečam Gregsa) - Kalce - Podkraj - Col - Ajdovščina - Pivka - Razdrto - Divača - Kozina - Podgrad - Rijeka (dež) - Grobnik (dež, ledeni dež, dež s snegom, Furry, Ghost, in ostali čakajo boljše vreme za dirkanje) z Gregsom in Climberjem naprej - Rijeka - Opatija - vzhodna obala Istre do Brestove in še malo naprej - Pazin (zgubim G in C) - Poreč - Novigrad - Buje - Dragonja - Koper - Kozina - Divača - Sežana - Štanjel - Branik - Preserje - 10 pirov + sleepover na RD žurki MK Rihenberk - Nedelja štart 9:30

Preserje - Ajdovščina - Col - Podkraj (sneži) - Kalce - Logatec - LJ

skupaj 510km sicer planiranih za en dan ampak kaj hočeš, če pridejo vmes nepredvidene svari.

Ta vikend se je izkazal kot odličen test za moje nove alpinistične/motoristične (opremazahimalajo press) podobleke. Včasih me je zeblo že pri 15°C zdaj pa se je dalo zdržat tudi pri 0°C.

hotschko

Popravil/a - hotschko dne 24/03/2002 ob 13:23:34

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da jaz tole napisem zelo na kratko........ tako, zjutri vstajanje (dollgggooo), vrtenje telefona in poslusanje Zarje al bi al ne bi... ajd pa dejmo, ob 12.30 (akademskihpetnajstzamojomalenkost) little [litl] zborcek na Vrhniki. Nabere se banda: Zoolo, Zarja, Desmo, pa se jaz... in glej ga prihrumi se Racer... no, spet telefone v roke in klicanje Macice (nej slisala) in Perle ter Rolya, slednja sta bila preckej za... ta dva sta pridivjala za nami ravno na Planini, kjer smo cakali na dez... mislim, smo mu verjetno ravno pravi cas usli, hehe smo pa v Postojni bezal pred snegom... hehe dobro, da je edini chopper med samimi "nagibalniki" vodil kolono, ja a ne, ce ne bi v Portoroz prisli sami snezeni mozje in deklice na motorjih ( jaja rada vas imam )... ja, tako je bilo... FEJST LEPO... pot do morja in nazaj... je koga kaj zeblo? neeeeeee... (malo) kdo bil lacen? neeee...

Joj, sem pozabila povedat, da je bilo to v soboto, 23.3.

I promise I will be goon..ee..goof..ee..goob..ee..g...BAD. I am sorry I just can't be GUT!

Popravil/a - viragica dne 24/03/2002 ob 18:59:10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem vseeno prišla v stik s skupino, ki je šla na morje ampak šele ob pol treh. In sem takoj zajahala mašinco, sam mi je ratalo prit sam do škocjanskih jam. mal zarad mraza, mal pa zaradi tega,ker sem bila tolk pozna, da mi nikakor ne bi ratalo prit pravi cajt na morje. Pol pa sm štartala iz tistih krajev hkrati kot so ostali iz Pirana (vsaj po Viragicinih informacijah). Sem računala, da me bojo do Vrhnike vsaj nekateri dohiteli. Pa se to ni zgodilo No, pa sem šla še v Julči na pizzo, kjer sva se dobila še s Suzukijem in še enim mojim frendom. Suzuki je prinesu pokazat svojo novo pridobitev iz Hein Gericke trgovine. Tko, da je na konc koncev še kr nekak izpadu tale sobotni popoldan.

p.s. ne priporočam, da greste na sendvič v gostilno pri škocjanskih jamah, ker stane en krajček belega kruha s parimi rezinami sira 500 sitih !!!

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že najavil....vas sedaj obveščam....spoštovano in cenjeno bralstvo.....da sem najavljano turo tudi opravil.

Pot me je vodila izpred domače garaže na adrenalinski podvig....vožnjo po Celovški cesti.Srce je razubijalo,adrenalin je v potokih tekel po maojih zamaščenih,zožanih žilah in z veliko muko dovajal prepotrebni kisik v možgane,da so s skrajnimi napori sledili strašni bitki,ki se na omenjeni cesti odvija.Čutila so bila izostrena.....mišice napete in pripravljene,da v trenutku očesa odreagirajo v smislu zaščite mojega nepomembnega bivanja na tem planetu.

Po dobrih 50 metrih prevožene Celovške ceste sem že ves razgret od psihičnih in telesnih naporov zavil na Drenikovo ulico in se po njej kljub hudim....občasno že kar orkanskim sunkom primorske burje.... prebijal proti drugemu semaforju,kjer sem zaradi visoke stavbe Metalkinega poslovnega kompleksa pričakoval malo zatišja.In glej ga zlomka.....želja se mi je uresničila.Čisto brezveterje me je navdalo z dodatnim pogumom,da sem mašino navil proti rdečemu polju obratov in v zavidljivem času dosegel neverjetno hitrost 50km/h.Občutki so bili božanski......pešci so drveli mimo mene , kot trop splašenih kamel nekje v puščavi Gobi.Toda nekje v podzavesti mi je kljuvalo........"pazi...prihaja raven del ceste,nezaščiten,brez semaforjev in z ogromnim številom stranskih uličic"....toda jaz se nisem dal.....še naprej sem vstrajal na warp hitrosti.....vse v smislu CPP.

Iznenada se pred mano prikaže Avtohiša, končni cilj današnje poti.BRAVO sem si dejal....kljub vsem težkim razmeram na cesti,povezanim še z dodatno nevarnostjo orkanskega vetra si uspel...BRAVO.....s svojo vztrajnostjo,pogumom,včasih z reakcijami , ki mejijo na znanstveno fantastiko in ogromno izkušnjami,skoraj profesionalnega dirkača si v enem zamahu opravil pot,za katero se nekateri odločajo po več dni....včasih mesece,in še takrat niso popolnoma prepričani,da bodo preživeli.....BRAVO.

Odločim se za kratek postanek,morda kakšen požirek hladne tekočine.Ko stopim v ogrevan prostor Avtohiše zagledam dolgo vrsto ljudi.Premišljujem....naj se postavim v vrsto in počakam.....naj odidem in vse pretavim na jutri...pojutrišnjem??????Ne , moja neverjetna vztrajnost,"prirojena in izpiljena do zadnje finese",me postavi v vrsto.Mimogrede se okrepčam s požirkom mlačne vode in čakam,čakam,dočakam.....pljunem 100kSIT pa še neki zraven,izsilim nalepko na pravem (hahahaha nevidnem) mestu.........in se ponovno spustim v boj s samim seboj,cesto ..........itd.

Glede na to,da to lahko sedaj berete....in ste seveda vsi navdušeni , da vas tak "moj" velemu osrečuje s svojimi doživetji......pomeni,da sem srečno preživel to neverjetno pot,ki je bila glede na ceno prevoženega km najdražja v moji.....sicer neverjetno dolgi in uspešni.....motoristični karieri.

52.713,00 Sit/km press

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja šment, Klimbra če bi pa tako vedel, pa ne bi šel na furo v Planino pa nazaj! Bi se pred metalko postavil pa gledal.

No ja, pa je bilo meni tud luštno. Ob 16.00 mimo paviljona (tam samo štirikolesniki), pa lepo naprej do Postojne. Postanek na ridah. Vreme je bilo prijetno sveže, nobene vročine, je lepo pihljalo. Na poti nazaj še v cvetličarno po rožco za diktatorco (menda je bil mama dan), pa domov. Po celi poti sem pozdravil samo tri(3) motoriste, pa nisem nobenega spustil.

No to je bilo to! Imejte se fajn!

(Tudiracesoimeletrdeklunepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil dons na Ljubelju, noro dobr, ceste splužene, motorista pa srecal samo enega, ce odstejem tiste v ljubljani. Folk, kje ste.

LP Twix

READ MY FACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kjub mrazu sm eno lepo mejhno turco do cernivca pa nazaj,pa še pod Amroža, kjer je blo res mraz,ampak se je splačal ker je blo res lepo.

"LIFE IS OURS, WE LIVE IT OUR WAY"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredil nekaj ćez dvesto km danes v lepem vremenu in dobri družbi(viragica, desmo, suzuki, twix in pero). Dan nam je pokvarila nesreča andreja - Racerja na kačjih ridah. Upam samo da ni kaj hujšega, so ga odpelajli v ljubljano. Sicer pa ovinkov prevozili nešteto ampak škoda ker so bili samo levi in desni.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes lepa voznja do sentilja, malo na rondo dva kroga (ah morem menjat zadnjo gumo je prevec "adrenalinska"). srecal renegada, skupaj na belveue po super cesti, ki je ponekod polna peska in nazaj. ni dosti km ampak je pa pasalo!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bla ta nesreča na Planini - rumen motor pod ograjo? Glih zraven pripeljal... Se zgodi...

Drugače pa ni čudno - po teh ovinkih ga vsi peglajo kot zmešani, zraven pa še ful prometa (v petnajstih minutah mimo mene najmanj 40 motoristov... )

Upam, da bo racer OK

Jebat ga, takav ti je život!!! Pol pa itak crkneš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem se pa glih na RIDE odpravlala mal pofirbcat pa so mi že na začetku Planine mahali motoristi naj grem počas,o.k radar pač,no na srečo pa sem že par ovinkov prej videla položen motor in policijo tako da sem rajš obrnila proti domu,valda sem ratala full slabe voljeboljš bi bilo če bi mi mahali za radar kot pa to nesrečo,in lej ga zlobca,pridem domov in pred garažo stoji skuter gillera180ccm,od fotra kolega se je z njo pripeljal in to brez čelade,ispita in registriranega motorja,fant jo je šel mal sprobat baje gre kot hudič,no ko se možak po 2 pivih odpravi domov,se čez 15 slišiš rešilec,pohecam se da kakega motorista strgajo s špohtlom in izvem da je bil glih ta kolega,sedaj je v bolnici in upam da bo vse o.k,Kot kaže so se že začele nesreče zato VOZIMO VARNO IN PAMETNO,KAJTI ŽIVLJENJE JE KRATKO.Obema motoristoma pa želim hitro oklevanje.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danasnji dan je bil pa kar utrujajoc.

Vstal ob 7:00, ob 8:00 start na poligonu varne voznje do 12:45, nato pa gasa do Vrhnike (do Suzukija in ostalih), nato pa z njimi do Stare poste (pred Podkrajem), rekel en lep pozdrav in nato pici misko proti Postojni oz, malo pred njo zavil na Unec, nato Cerknica, Zlebic, Ribnica, Kocevje, Dvor, Straza, Novo Mesto, sel na obisk in kosilo, obrnil ter nato cez Mirno pec, Dobrnic, Ivancno Gorico, Visnja Gora, nato pa avtocesta in gasa nazaj na poligon varne voznje na obisk popoldanske skupine. Prisel tja ob 18:15, nato pa se malo domov, do stacune, pa do doma starsev, nato pa DOKONCNO na svoj dom nazaj. Ej, zmatran sem...

Ljubo doma, kdor ga ima.... Zzzzzzzz....zzzz.zzzz.zz.z..zzz..zzz.zzz.z

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No današenj dan se je začel s čiščenjem in mazanjem motorja. (1 letos). Nato sem se malo po polenajsti odpeljal do paviljona kjer sem srečal falcota s svojo družbo ki so jo mahnili proti Puli. Se veda sem tebe gregs in še koga zamudil ker se nisem držal 10 ure ampak enajste. Nič zato sem odpeljal pa eno soloridersko furo mimo postojne Ilirske bistrice Reke, do Grobnika. Na Grobniku sem si eno uro ogledoval "norce" ki vozijo motorje da mi je kar malo žal za njih. Ampak kaj morem saj niso moji. sicer pa kapo dol tistim katere sem danes videl še posebno nekomu ki je streetfighterja podil po Grobniku tako da mu je bilo samo nekaj kos. Prav čudim se kako mu je uspelo zdržati na motorju pri 200+(250)+ brez najmanjše šipce ali kosa plastike. Nato ob poltreh odhod proti Kočevju kjer sem pred Delnicami videl še kupe snega za cesto. Na meji so hoteli videti spet vse dokumente,(kaj nam pa morejo če smo vesel) nato preko Kočevja Ribnice do sorodnikov na Blokah. Po kratki debati odhod proti kačjim ridam, kjer so spet dežurali miličniki danes v boljši vlogi kot včeraj. Ko sem bil tam ni bilo nobene nesreče kot včeraj niti ni bilo radarja ampak samo obična kontrola predvsem mopedistov in skuteristov. Motoriste so mislim kar nekako pustili na miru. Saj zdelo se mi je tako. Ob 5.30 odhod proti Lj in prihod v Lj malo pred pol sedmo.

Prevozil nekaj km manj kot 400 videl morje, slišal hrumenje in dirkanje motorjev videl sneg, in dva ovinka(levega in desnega). To so bile dobre stvari. Slaba pa je ta da sem na poti med Blokami in Ridammi izgubil mobitel (pozabil zapreti žep) in se bom najbrž kar poslovil od njega. Sicer mi je že nekaj časa nagajal in bi ga tako ali tako zamenjal ampak zdaj ga ne morem zamenjati z drugim ker ne morem vrniti starega. Spet bodo zagovori v službi, ampak upam da ne bo prevelikih problemov.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ob 10:00 prisel do Paviljona, kjer sta bila Metalbike in Horjotov sin s svojima choperjema. Malo poklepetali, onadva cakala se prijatelja, jaz pa odpeketal proti Postojni, Crnemu Kalu, Buzetu, Pazinu, nato pa naredil en full-stop v Rovinju, kjer je bil Climber z druzino na plezariji. Malo si odpocil, poklepetal, pofotkal Climberko in Climberja, malo pomalical, nic plezal (prevec utrujen od sobotne sole varne voznje, se bolj pa voznje po njej; roke bolele), nato pa nazaj proti LJ.

Na ridah ob 19:30 policijska kontrola, motoristov nobenih, polomljenih na sreco se manj.

Naredil nekaj cez 400 km. Bilo enkratno. Jutri pa proti Stajerski...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi bil zunaj.

Soloriderska od Ce preko Vojnika, Vitanja, Doliča, Sl.Gradca in Dravograda na mejni prehod nad Radljami, potem pa na Pesniški rondo, kjer je bilo nekaj motoristov v stanju pripravljenosti, da se organ v beli vektri skida stran. Potegnil do Šentilja, na povratku opravil častni krog po rondoju nato pa skozi Maribor, Sl.Bistrico in Sl.Konjice zopet na Vitanje, Dolič, Velenje in domov v Celje. 310 km, 5 ur.

Poleg bele vektre srečal še tri policijske patrulje, ki pa so samo opazovale promet.

V soboto dopoldne bil z avtom na poti iz KP v CE in srečal 4 leteče. So jih že spustili ven.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tudi mi (Lindau in jaz, Diablo in Lena ter Rocky in Renegade) smo napravili ta vikend kar nekaj kilometrov.

V soboto smo štartali iz Maribor okrog 12h do Celja po stari cesti, skočili na grad (bil čudovit razgled), nato pa mimo rogaške do Poljčan, kjer se nam je pridružil Rocky (pa BTW nas je prišel pozdraviti tudi Furioso). Potem smo pičili proti Ptujski gori, vmes skočili še do doline Winettou (upam, da sem prav napisala), kjer je idealen plac za postanek (imajo ribnik, kjer si lahko naloviš ribice in ti jih potem pripravijo - priporočamo). No, potem pa mimo Ptujske gore po stranskih poteh proti Hotinji vasi, mimo Slivnice nazaj za Maribor. Skupaj cca. 160 km!

V nedeljo po kosilu ponovno ena turica. Tokrat Lindau in jaz, Diablo in Lena, Rocky ter Renegade. Štart okrog treh popoldan iz Šentilja na Sladki vrh, mimo Trat, Apač, Gornje Radgone, Radenc do Ljutomera v smeri proti Ormožu (kratek postanek na bencinski za lulanje in sladoled!!!!! - je pasal), nato mimo Ptuja za Duplek do pesniškega rondoja (žal smo jih zamudli). Tu smo se razkropili, midva z Lindau-om sva šla še pozdravit kolega, pa naju je en kmetavzar skoraj zradiral s ceste (zavijal levo brez žmigavca - klasika), posledic razen mojega malce bolečega kolena na srečo ni bilo! Skupaj je bilo cca. 180 km!

Tak, vikend poln doživetij. V primerjavi z vašimi dolžinami v kilometrih se ne moremo primerjat, a za začetek je bilo več kot dovolj! Ampak navdušenje raste in zato pravim še še še še in gasaaaaaaaaaaaaaa!

Pozdravček od delčka mariborske motosvetove naveze!

How's your day? Ready to play?

Popravil/a - uti dne 01/04/2002 ob 10:07:35

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole od radarja seveda ne drži! INKASANTI so postavili rdečega golfa in na tak svet dan veselo obirali poštene ljudi! Jaz bi predlagal piknik z žarom, oni angeli zla naj pa vohljajo 100 m nižje... Seveda vožnja po predpisih... 0.0 promila... BANDO JE TREBA JEBAT!!!

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že Gregs rekel smo se včeri dobil pr paviljonu,prjatli pol pršli in smo se lepo odpravl do morja. Ustavl v Portorožu, pomalical, (vmes sm še jurja zgubu :( ).Nazaj grede pa se je prjatu z cagivco mito zložu, ampak ni blo tok hudo. Se je dal odpelat dam.On pa je dobu 7 šivov na kolenu.Na konc smo se pr Paviljonu ustavl, še kšno rekl in šli vsak v svojo smer.

Z izjemo tega je blo lepo.

"LIFE IS OURS, WE LIVE IT OUR WAY"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil kar lepo furo... Ob 13. uri sva se z Gregsom odpravila iz LJ najprej proti Zasavju - sevea čez Moravče do Izlak, kjer so fajni ovinki. V Kisovcu sva pobrala Giannija in smo jo skupaj preko Trbovelj mahnili čez hrib v Prebold. Prvoten načrt je bil, da me pospremita na Koroško, vendar smo se odločili, da gremo najprej pozdraviti Štajerski del Motosveta...

Pred Mariborom smo zavili še malo na Hoško Pohorje - na ene ful dobre ride z odličnim asfaltom. Huuudooo!!!

Končno smo spoznali še naše Štajerce - Duheca, Diablota, Lindaua, Furiosota, Pervija.............. so nam lepo razkazali Pesniški rondo in nora polaganja. Žal brez nesreč spet ni šlo... Dva z Ninjama sta malo pretiraval in končala v ograji, na srečo brez hujših posledic.

Pol sem ga pa s čisto adijo zadnjo gumo stisnil na Koroško (v hitrih ovinkih - nad 120 km/h mi je moped že prav treslo...), Gregs in Gianni pa sta občudovala mojstrovine štajerskih kolegov in jo potem sama pihnila nazaj proti LJ in Zasavju.

Pa hvala Štajercem za lep sprejem - se še priporočamo...

Jebat ga, takav ti je život!!! Pol pa itak crkneš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!