Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

a loh gdo pove kaj bi blo lah narobe pr tomosu sm open, k držim neki časa konstanten gas, obrati pa niso skos isto enkat pride skor na štantgas engat pa kr največ ubratov. gas pa skos isto držiš. pa k se peleš pod konstantmu gasam ful cuka. hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včeraj se vozil..nakar se v križišču ustavi gospod in reče: 600??...To se pomoje ne zgodi nobeni drugi 125-ki. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat kot si misliš. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker se je obdobje lepega vremena končalo je čas, da predstavim svojega Tomosakija...

 

Pred sezono se je naredil malo večji servis

-semeringi v prednjih vilicah

-olje v motorju (Motul)

-svečka (NGK)

-prednje ploščice (Ferodo)

-zadnje ploščice

 

Motul 5100 (12€), Motul Fork oil Factory line (20€)

 

Evo ga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker se je obdobje lepega vremena končalo je čas, da predstavim svojega Tomosakija...

 

Pred sezono se je naredil malo večji servis

-semeringi v prednjih vilicah

-olje v motorju (Motul)

-svečka (NGK)

-prednje ploščice (Ferodo)

-zadnje ploščice

 

Motul 5100 (12€), Motul Fork oil Factory line (20€)

 

Evo ga...

 

Lep, ni kaj. A maš na plastikah karbon folijo, in pa kje si dobu tiste zlate šraufke za feltno?

Popravljeno . Popravil tunned
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo! bi mi bil kdo pripravljen posoditi akrapovič db killer, samo za en dan (samo tok bi ga namestil,da spravim svojga tomoska čez tehničnega hehe),ker sem svojega sem založil nekje. Če pa kdo prodaja ga pa lahko tudi kupim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo shemo, oz. se je kaj bolj poglabljal v pipico za bencin? Zanima me, če ima v originalu noter kakšno tesnilo, jaz ga namreč nimam, pa mi vsake toliko pušča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz auspuha mi poka ko spustim gas iz visokih vrtljajev. Nekje sem prebral da se to zgodi če gre preveč zraka skoz fergi in da naj bi se mešanco zrak/bencin nastavilo z nekim vijakom na fergazerju. Lahko kdo pove kje je ta vijak na original mikuniju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj poka :D

sej to je tko edina dobra stvar na tomosu (auspuh) :)

 

Sej če bi samo ene parkrat med vožnjo počlo bi mi blo še všeč, ampak ko poka vsakič ko spustim gas z visokih vrtljajev, in to kar glasno, da me po dolgi vožnji ušesa bolijo. Pa tudi za mašino nevem če je dobro da tko poka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašini nima biti kaj saj poka zaradi neizgorenega bencina. In te hlapi se v izpuhu vžgejo in poči :D . jaz imam zaenkrat še originalen izpuh in tudi poka ko spustim gas, sicer ni tomos je malo več ccm a je princip enak  :D

Popravljeno . Popravil DIINGGO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za mašino ni nič slabše samo manjši iskoristek goriva je in izpuh se bolj paca po moji logiki točno pa nebi vedel :D  neka poka ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če slučajno koga zanima, da se nas nekej z Tomosi dobi pa gremo in sicer 12.4, v soboto bo na Racelandu dan odprtih vrat. Lani sem bil in lahk rečm da za začetk sezne super mal povadt pa kj slišat. Več pa na spodnjem linku.
Uglavnem, kdo je za naj mi napiše privat da se kj zmenmo.

http://karting.raceland.si/dogodki/akcija-quot-motorist-quot-2014-dan-odprtih-vrat_53 

Popravljeno . Popravil gizmy17
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima mogoče kdo za prodat dušilec za avspuh ker bom imel kmalu tehniškega in bi ga  rabil :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima kako oz. kolk je zajeban dobit vn iz akrapoviča dušilc? pa a to kej težijo na tehničnmu al pa kifeljci?


Se opravičujem če se ponavljam, sam je 600 strani foruma mal velik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ne to sam odšeraufa en vijak in potem dB killer daš vn in zašeraufaš nazaj vijak? :) Tko lajk 5 minut dela s pripravami vred? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako oz. kolk je zajeban dobit vn iz akrapoviča dušilc? pa a to kej težijo na tehničnmu al pa kifeljci?

Se opravičujem če se ponavljam, sam je 600 strani foruma mal velik...

Na spodnji strani lonca je gumica ki jo snameš ven, notri je inbus mislim da 4 ali 5 in odtegneš vijak. Če ga še nisi dajal ven je najbrž še pripikan s švas aparatom amapak se lepo odlomi, no vsaj meni se je xD. Jaz sem se vozil skos brez dušilca in nisem nikoli imel problemov, le enkrat me je policaj nekaj spraševal o izpuhu pa sem rekel da je original xD, za na tehničnega ga pa le daj nazaj v lonec ker nikoli ne veš na koga boš naletel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!