Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Včeraj sem v Grosuplju srečal belega tomosa z akrapovičem, šofer pa je imel belo jakno, kdo s foruma mogoče??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spodnji strani lonca je gumica ki jo snameš ven, notri je inbus mislim da 4 ali 5 in odtegneš vijak. Če ga še nisi dajal ven je najbrž še pripikan s švas aparatom amapak se lepo odlomi, no vsaj meni se je xD. Jaz sem se vozil skos brez dušilca in nisem nikoli imel problemov, le enkrat me je policaj nekaj spraševal o izpuhu pa sem rekel da je original xD, za na tehničnega ga pa le daj nazaj v lonec ker nikoli ne veš na koga boš naletel.

hvala :D za tehinčnega imam (bom imel) original avspuh tko da samo tega gor našraufam pa ne bo problemov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala :D za tehinčnega imam (bom imel) original avspuh tko da samo tega gor našraufam pa ne bo problemov :)

Jaz tudi nisem imel original akrapoviča ampak sem ga kupil posebej. Ko je bil enkrat na motorju pa ga nisem več jemal dol xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem imel 7 let nazaj ko je blo to aktualno maksimalno 3.2 porabo.. na Racelandu (tisti tank, vključena relacija tja pa nazaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi nove Mitas, poceni. Zmontira ti bolj kot ne vsak vulkanizer, gume pa naroči prek neta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Vem da sicer nisem v pravi temi, ker me zanima nekaj za Yamaho XT125, ampak se tam nič kaj ne dogaja, pa še motorja sta dokaj podobna.

Na svoji Yamahi imam BBR-ov 150 ccm kit (kupljen ker je prejšnja mašina zaribala v kompletu, nočete vedet zakaj :D ), in še serijski fergazer, na katerem pa sem menjal dizo (sedaj je noter 115). S to dizo se motorju dogaja, da ga cuka, tako kot da bi prekinjal vžig, in ne vem ali je kaj z elektroniko, ali je preprosto serijski fergazer premajhen in ni stalnega dotoka goriva. Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že komu na SM-ju  zgodilo, da motor zalaufa in potem vrezuje (backfire-a) skoz akrapota ko daš po gasu. Pa ne mislim normalno, ampak tako kot da bi bil launch control na avtu (bam bam bam) in ful vlkimi iskrami. Motor sicer nejde nikamor, pod nizkimi obrati racimo da gre toliko da sem ga spravil do doma. Svečka je črna, zato sumim na elektriko, ampak kaj točno bi lahko bilo ne vem. Poleg tega bi lepo prosil če mi zna kdo priporočat kje nabavit rezervne dele (02, 03 območje) ko ugotovim vzrok.

Hvala  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Mene zanima kje bi lahko dobil zadnji zobnik in zajlo za števec ker mi je ta počila. Preiskau sem že veliko trgovin in nisem našel ne ene ne druge stvari. Zgleda da so problem rezervni deli za ta model...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo ve, a bi pasal kakšen novejši akrapovič na tomosa sm replica cup? mogoče tisti ki paše tudi na wr 125?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo ve, a bi pasal kakšen novejši akrapovič na tomosa sm replica cup? mogoče tisti ki paše tudi na wr 125?

 

če ga odrežeš pol sigurno, sam nima smisla. v celoti pa sigurno ne...

 

pa še vprašanje od mene: tist ki je mel power kit za tomosa še lahko to uredi? ve kdo? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si kupil tistega iz avto.neta za drobiž? :D

Težka bo. Nov ni drag, ne vem pa če ga boš lahko dobil.

ne zaletu sm se pa use polomlen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali kdo prodaja sprednjo feltno za tomos sm125f?

 

Lp

Popravljeno . Popravil tunned
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si kupil tistega iz avto.neta za drobiž? :D

Težka bo. Nov ni drag, ne vem pa če ga boš lahko dobil.

Prav cel okvir? Isi je kot pri starih Yamahah če ti kaj pomaga. Koliko pa ima Tomos še delov, pa nevem. Ko sem jaz mojega razbil 7,8 let nazaj (nevem več točno), se je dalo vsak šrauf dobit, danes pa zgleda bolj bogo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Podaja kdo oz. če ve kdo kje se da kupit power kit za tomosa  cilinder, bat, vplinjač da se lahko tomos odpre..????

Če ve kdo nej piše.

Hvala

Popravljeno . Popravil xxdavidxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že komu na SM-ju  zgodilo, da motor zalaufa in potem vrezuje (backfire-a) skoz akrapota ko daš po gasu. Pa ne mislim normalno, ampak tako kot da bi bil launch control na avtu (bam bam bam) in ful vlkimi iskrami. Motor sicer nejde nikamor, pod nizkimi obrati racimo da gre toliko da sem ga spravil do doma. Svečka je črna, zato sumim na elektriko, ampak kaj točno bi lahko bilo ne vem. Poleg tega bi lepo prosil če mi zna kdo priporočat kje nabavit rezervne dele (02, 03 območje) ko ugotovim vzrok.

Hvala  :OK:

crna svecka=prevec goriva,bela svecka=prevec zraka,siva ali karamelno rjava svecka=prava nastavitev razmerja goriva in zraka(ponavadi ko se da drug izpuh gor je ta bolj odprt in posledicno je potrebna nastavitev goriva(vecja diza)in zraka.... :grim to se vem iz cajtov mf power  :grim  :grim  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal brskam za power kit za mojga tomosa... a bi gdo vedu kera odmična gred bi bla taprava? pa kje se jo dobi? sem prebral na forumu da to amp zrihta, pa sem mu že pisal pa zdej čakam odgovor... za fergazer pa če mi gdo lahko razloži tele oznake ''vhst'' pa kaj je razlika med 26 pa 28?

 

če pa kdo prodaja, se pa tud priporočam da se kej zmenmo... 

Popravljeno . Popravil Fzuur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal brskam za power kit za mojga tomosa... a bi gdo vedu kera odmična gred bi bla taprava? pa kje se jo dobi? sem prebral na forumu da to amp zrihta, pa sem mu že pisal pa zdej čakam odgovor... za fergazer pa če mi gdo lahko razloži tele oznake ''vhst'' pa kaj je razlika med 26 pa 28?

 

če pa kdo prodaja, se pa tud priporočam da se kej zmenmo... 

Anže Mlakar. Najd na fejsu al pa na googlu njegovo številko pa ga direktno kontaktiraj.

VHST je model vplinjača, 26 in 28 pa so velikosti (premer, če se ne motim) . Več je več .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Mahne76
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!