Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Zdravo.

Meni je jeseni spustilo olje iz mašine.. Sedaj sem ugotovil da pušča pri tački za menanje (šaltanje). Zanima me kje lahko pušča? najbrš semering? kje to kupiti in kako zamenjati.. doma ali pri serviserju.
lp, Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je isto zgodilo. Semerig sem kupil v jamahini trgovini in ga sam doma zamenjal. Prvo odstraniš prestavno ročico in zamenjaš semering.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo 
pomoje da je ze stara tema ampak ja... 
mam sm125 f supr zadevca  ampak mot me ker se prestave ne zavrtijo do konca in me zanima če zamenjam odmično , da bi zmanjšal prekrivanje ventilov in bi imel večji izkoristek 

prosim za odgovor ki potrjuje da je izkoristek boljši in kje in za koliko bi se dalo nabavit gred

za pover kit se pa še odločam če ga bom nabavil zato bi prosil tudi za link ker sem ze vse preiskal in nisem našu nč 
hvala in Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Živjo

Mene pa zanima kje se da dobiti jekleno vrv za števc ker se mi je strgala in sprednjo žarnico močnejšo (za dolgo luč) da paše na tomosa..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima, če se kje da dobit pokrovček od rezervoarja na ključ(ampak more met luknco za zrak, kot jo ima original)? Ker nočem fasat kakšnega cukra v tank.. hvala za odgovore    

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj med voznjo vecinoma med 2-3-4 prestavo poka iz akrapovica..mislim da bi bilo potrebno nastaviti ventile...ali pe je mogoce za tem se kaj drugega...ima pa 27000km...ce je ze kdo imel tak primer in ga uspesno resil bi ga prosil za informacije kako in kaj...hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če se kje da dobit pokrovček od rezervoarja na ključ(ampak more met luknco za zrak, kot jo ima original)? Ker nočem fasat kakšnega cukra v tank.. hvala za odgovore    sem tut jaz iskal tak pokrovcek in ti povem da ga nisem uspel dobiti ker original itak ne obstajajo ce pa bi hotel dati kaj drugega pa bi moral nekaj stvari predelati kar pa je na te tomosovi bedni kvaliteti zelo tezko..

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, mene pa zanima če so pnevmatike dunlop arrowmax streetsmart dobra izbira za na ta motor? Namreč imam že zadnjo novo, spredaj pa je čisto znucana sava mc50 pa mi je škoda da bi nov komplet kupil. Torej se jo da primerjat s savino mc50? je dosti slabša od nje ali se še zmeraj lepo drži ceste, polaga ovinke itd.?

 

 

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj med voznjo vecinoma med 2-3-4 prestavo poka iz akrapovica..mislim da bi bilo potrebno nastaviti ventile...ali pe je mogoce za tem se kaj drugega...ima pa 27000km...ce je ze kdo imel tak primer in ga uspesno resil bi ga prosil za informacije kako in kaj...hvala lp

 

meni poka, ko mi zmankuje bencina, tko da predvidevam da je preveč zraka, tko da ja najprej probi mal fergazer naštimat, pol pa če ne bo pa ventile.... drgač pa a ni fajn k mal seka :smoke: :grim hehe

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem peljal nastavit ventile in jih je "kao" nastavu in je blo 20km uredu pol je pa spet zacel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kaksen zadnji zobnik naj kupim ker bi ga bilo treba menjati..?

 uriginal je 47 no usaj tko mam jst , sam ne kupt uriginalnga k je za en k rajs nabau ksnga mocnejsga ker te so presvoh in ga hitr pozre se pusebi ce mas ketno nategneno ;) sej ves use menat (zobnik,ketna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se splača nabaut športni filter(original uplinjač),(kje, za kok?)pa se glede airboxa kaj nrdit ga dat cist stran al ga mal narezat? pa kaj nrdit pol glede cevke k gre iz masine za hlape?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se splača nabaut športni filter(original uplinjač),(kje, za kok?)pa se glede airboxa kaj nrdit ga dat cist stran al ga mal narezat? pa kaj nrdit pol glede cevke k gre iz masine za hlape?

Eden od dirkačev je reku, da ni nobene razlike pri menjavi filtra. tko da brezveze. Če še vztrajaš...vsaka mototrgovina jih ma na zalogi, cilinder.si preko neta.

Cevko pusti na miru.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uriginal je 47 no usaj tko mam jst , sam ne kupt uriginalnga k je za en k rajs nabau ksnga mocnejsga ker te so presvoh in ga hitr pozre se pusebi ce mas ketno nategneno ;) sej ves use menat (zobnik,ketna)

. Ja sej vem da je ta original za en k...ampak nepoznam nobene znamke zobnikov in nevem kerga narocit...?☺
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bok, zanima me če ima kdo od vas al pa če ve kje se da dobit  glavni zavorni celinder in pa polža, lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte pobi tisti k mate Replico objavt slikce svojih motorjev da vidimkdo ma mojega katerega sem novega kupil daljšenag 2007 leta :) Se mi zdi da je blo tisti leto no, hehe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte pobi tisti k mate Replico objavt slikce svojih motorjev da vidimkdo ma mojega katerega sem novega kupil daljšenag 2007 leta :) Se mi zdi da je blo tisti leto no, hehe..

 

Ti nisi mel replice, če si že pozabu...  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!