Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Stvar je taka, imam Tomos SM125 in sem pred kakim tednom dal na servis centrirati zadnje kolo, nato pa so mi sporočili da so jim 3 napere (špici) počli...

 

Torej me zanima kje bi jih lahko dobil, ter cena ?

 

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taka, imam Tomos SM125 in sem pred kakim tednom dal na servis centrirati zadnje kolo, nato pa so mi sporočili da so jim 3 napere (špici) počli...

 

Torej me zanima kje bi jih lahko dobil, ter cena ?

 

Hvala in LP

 

če so jih oni polomil, nej jih še sami zrihtajo... ti si jim plačou (oz. boš) in vrjetn pričakuješ nazaj ''popolno'' centrirano, celo feltno nazaj... kar je manj od pričakovanj mal reklamirej... 

 

...moje razmišljanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ziujo.

Letos grem delat a1 ispit in iscem motor. Najbol kul mi je tomos, a sem omejen z 1000€. Zadnje case se mi zdi da se cene teh tomosou samo dvigujejo, zato me zanima ce ima kdo od tukaj namen prodajat ta motor- od zdaj do spomladi imam namen kupit. Se cene motorjev glede na del sezone kaj spreminjajo?

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2015 at 19:42, Jure99 pravi:

Ziujo.

Letos grem delat a1 ispit in iscem motor. Najbol kul mi je tomos, a sem omejen z 1000€. Zadnje case se mi zdi da se cene teh tomosou samo dvigujejo, zato me zanima ce ima kdo od tukaj namen prodajat ta motor- od zdaj do spomladi imam namen kupit. Se cene motorjev glede na del sezone kaj spreminjajo?

Hvala :)

Cene se spreminjajo, ja. In ja...grejo sam proti gor, ker je teh motorjev zelo malo, ubistvu vsak dan manj. :)

Izbira je dobra, za 1000€ bi že moral dobiti navadnega.

Pred zimo in pozimi so cene menda najnižje, sredi spomladi se začnejo menda dvigovati. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo! Sm dobil motor za pravo ceno a ima nekaj z elektriko uniceno. Prodajalca sem klical je rekel naj bi bil usmirnik kriv za to da se baterija ne polni. Kje bi lahko dobil kaksne dele za elektriko- v najslabšem primeru iščem tudi alternator... Kje se cene tega gibljejo?

 

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mogoče kdo ve kakšno olje gre originalno v vilice, oz kaksnega priporocate?

Motor malo trokira na nižjuh obratih ko popustis gas, vene normalno vlece. Laj bi lahko bilo? Je treba samo mešanico zraka in bencina nastavit?

 

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 12. 2015 at 13:47, Jure99 pravi:

Rabil bi vedeti koliko in katero olje gre v vilico in katero v zadnji amortizer

Hvala :)

Nimaš kaj zgrešit z oljem. Katerokoli FORK OIL boš dal noter, bo vredu. Zgolj količina in gostota sta pomembni. Za normalno uporabo bo po mojem 5W čisto vredu, nimaš kaj zgrešit. Bel Rey, Motul, Fucs...vzam ful sintetiko, dobiš pod 10€/liter že vse.

Gre pa na vilico ponavadi med 300 in 400ml. Preveri v navodilih koliko točno. Se pravi za obe je ponavadi dovolj liter in še ti bo ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tomosu mi je sel regulator. Zdaj sem namestil novega in se pocasi greje, a baterijo polni. Na koliko je normalno da se regulator segreje? Meni je motor laufal na mestu!!! (Torej okrog njega ni bilo pretoka zraka- hlajenja) in se mi je v nekje 10 min vrtenja na cca 2000-2500 obratih segrel na nekje 35°. A je to normalno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

To je tok malo konjev, da boš prej prodal motor, kot uničil verigo in zobnik. Če vzamemo v obzir, da boš redno mazal. Tako da vzami najcenejšo znamko, ki ni ravno kitajska. DID je imel dokaj poceni zadevo.

Število členov moraš vedet in je to to. Zadnji zobnik je pa itak čist vseeno.

Za 50€ maš pr Možetu vse kar rabiš.

http://jakamoze.com/sl-SI/p-4i7NrcW0n0Ou-RKWA4SDIw/veriga-prostuf-profesional

Če pa hočeš nekej za zmerem:

http://www.motomirci.si/e-trgovina/motorno-kolo/aprilia/125/sx-125/prenosi-2300/#good_detail=o-ring-veriga-520-sro6-112-clenov-new-gen-2015-279a61601b082b94ef9997fd55b42dd6m

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!