Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

500€ za kaj? Za tistih 10 km/h? Ali za kaj?

mičken več kokr 200€ tm do 300€ za dodatne tm okol 20-30km/h če sm prov seznanjen pa dost bolše pospeške, sam to bodo pa bolš znal povedat sami lastniki tega motorčka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ne kvasi.

nevem od kje ti podatek 20-30kmh več

končna ostane skoraj ista, pospeški so pa opazni (3kw več se opazi kr fajn pri teh orginalnih 8kw)

keri fergazer pa je to sploh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ za kaj? Za tistih 10 km/h? Ali za kaj?

žnj... dobiš za 300€ fergazar in odmično... ferg pride dellorto vhst 26 ali 28, odmična pa pač športna kaj ti js vem :D... pa višine ventilov naštelane... to je v grobem... pozna se na končni max 10 kokr si reku... SAM se pa pozna na glasu :P in pospeških kar konkretno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, če kdo pozna tale motor http://www.avto.net/....asp?ID=3560040

če se nakup splača?

Lastnik Luka Hauptman. Vozi državno prvenstvo supermoto ( ne sekiraj se, ni s tem vozu hehe :D ) :) Zdj nit nevem več v kateri kategoriji je. Mora bit kr uštiman. Pa še eden redkih Openov ( če se ne motim jih je blo sam 13 izdelanih )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pole to pomeni, da se tega bolj splača kupiti kot replica cup? Sprašujem za prijatelja :P

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pole to pomeni, da se tega bolj splača kupiti kot replica cup? Sprašujem za prijatelja :P

Open je skoraj dirkalnik z registracijo :) Replica Cup je pa pač ... malo širše gume pa bolše bremze od navdnga modela :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes sem postal ponosni lastnik Open-a ;)

Čestitam :P ti kr mal zavidam :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh :D hvala :)

Ja in to lih Hauptmanovo raketo :D bomo vidli kak je on to čuvau zdj :P

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! (podoben post sem napisal v temi glede Husqvarne)

Sem bolj nov na forumu, zato se prosim ne jezite na mene, če bom vprašal kaj takšnega, ki je mogoče vam samoumevno.

Sem star malo več kot 16 let, in imam namen it delat izpit za 125ccm (A1). Zdaj pa me zanima par stavri glede Tomosa SM 125 Replica Cup.

Čez eno leto imam namen it delati tudi izpit za B kategorijo.

No, zanima me, če bi kupil tega Tomosa

-Ali ima Tomos kakšne blokade in kje?

-Poraba?

-Kvarljivost?

-Servisi?Na koliko KM, generalke...?

-Na kaj moram pazit pri nakupu motorja (po vsej vrjetnosti rabljen).

Nebi se rad zafrknil pri nakupu motorja, ker 125ccm več ni isti hec kot pa 50ccm, ampak je dražji.

lp, Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej Tomos je brez bokad, poraba je nekje med 3 in 4 litri, je skoraj neuničljiv, razen men so spustili semeringu pri vilicah (pod garancijo ti jih zamenjajo), servisi so na 6000km, ostalo naj pa kdo drug pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končna je nekje med 100 in 110 km/h, pospeški so pa podobni kot pri večini 125 4-taktnih motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa končna in pospeški ? (Replica Cup)

Staaari replica cup negre popolnoma nič hitrej od navadnega... razlikujeta se SAMO po feltnah, gumah in sprednjemu disku in nalepkah očitno XD... kar se tiče mašine, elektrike, vilc, gištela je isti kurac... tko da gre motor isto če ne replika kšn km manj zaradi večjega kotalnega upora zard gum ki so širše... okol 110 se gibljejo hitrosti +- oz raj - 5-10 km... pospeški pa trgajo roke z balance... joke :P mulc z skuterjem pa mid race 70 kitom te bo nesel za šalo pol veš kolk potegne :D

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Staaari replica cup negre popolnoma nič hitrej od navadnega... razlikujeta se SAMO po feltnah, gumah in sprednjemu disku in nalepkah očitno XD... kar se tiče mašine, elektrike, vilc, gištela je isti kurac... tko da gre motor isto če ne replika kšn km manj zaradi večjega kotalnega upora zard gum ki so širše... okol 110 se gibljejo hitrosti +- oz raj - 5-10 km... pospeški pa trgajo roke z balance... joke :P mulc z skuterjem pa mid race 70 kitom te bo nesel za šalo pol veš kolk potegne :D

Samo v tehničnih podatkih ma replica cup 0,4kw več (replica cup ima 8,2 "navaden" pa 7,8) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v tehničnih podatkih ma replica cup 0,4kw več (replica cup ima 8,2 "navaden" pa 7,8) :whistle:

teh 0,4 kw je pomembnih samo za registracijo, saj s tem avtomatsko padeš v višji zavarovalni razred. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba 2 sta mal prtegnena :D... kakšni zavarovalni razredi js sm dau za aprilio lih tok k za tomosa registracijo... ei motorist... replica ma zto 0,4kw več ker ma akrapovič že zravn uštet... smf ma pa podatek za moč brez akrapoviča, čeprav so se isto že serijsko nekateri prodajali z akrapoti, nekateri pa brez... Akrapovič poveča z 7,8 na 8,2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba 2 sta mal prtegnena :D... kakšni zavarovalni razredi js sm dau za aprilio lih tok k za tomosa registracijo... ei motorist... replica ma zto 0,4kw več ker ma akrapovič že zravn uštet... smf ma pa podatek za moč brez akrapoviča, čeprav so se isto že serijsko nekateri prodajali z akrapoti, nekateri pa brez... Akrapovič poveča z 7,8 na 8,2

Aha, nism vedu da je v replici že vštet akrapovič, je pa res da je vešina smf-jev z akrapovičem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako da pri smf moraš imet homolulu krtonček, pri replici pa ti ga ni treba imet ker je že original?

samo ferbec (:

To pa nimam pojma... Js sm kupu navadnega in je biu brez akrapoviča, potem sm ga dokupu posebej pa nism nobenga kartončka meu al pa karkol, ustavl me pa tut niso :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa nimam pojma... Js sm kupu navadnega in je biu brez akrapoviča, potem sm ga dokupu posebej pa nism nobenga kartončka meu al pa karkol, ustavl me pa tut niso :D

hoziju so težil zarad tega. nevem kako se je končalo pol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!