Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

ka se pa buniš...... bodi srečen da še vse drugo kaj je kitajsko na tem motorju ne pušča xD

za 3 jurje pač ne moreš pričakovat nevemkaj

pričakovanje ja... da mi vilca ne spusti olja... dozdj težav nisem imel sploh...

pa tud drugače ni z motorjem nč narobe.. pač ma mladostniške defekte.

me pa bolj zanimajo rešitve kot pripombe ;):P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene sam zanima kok kej stane zadnji bremzni cilinder?

A u tomosu nevejo?? hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej niso tomosove zavore? kako naj oni vejo (hec)

če se ti bremze pokvarijo poklič tisto vgravirano številko na disku pa vprašaj činčončung

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in to lih Hauptmanovo raketo :D bomo vidli kak je on to čuvau zdj :P

Evo mau pozn sam mij komp crknu:headbang: tko da ja motor ni biu od luka hauptmana ampak od luka pavlina ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mau pozn sam mij komp crknu:headbang: tko da ja motor ni biu od luka hauptmana ampak od luka pavlina ;)

Potem je pa vmes že enega lastnika zamenjau. :D Tak polepljenega je meni Hauptman kašno leto nazai prodajal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, zdj sem ugotovil da ne spusti semering ampak se vilca kr odšraufa... jo lahk zategnem kolk gre ampak se po 1h vožnje spet odvije in olje spet teče ven.

a je kak način da jo zalimam na mesto...kakšno tesnilo za navoj od vilce, da bi jo bol trdno prijelo in da zdrži olje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, zdj sem ugotovil da ne spusti semering ampak se vilca kr odšraufa... jo lahk zategnem kolk gre ampak se po 1h vožnje spet odvije in olje spet teče ven.

a je kak način da jo zalimam na mesto...kakšno tesnilo za navoj od vilce, da bi jo bol trdno prijelo in da zdrži olje?

Probi s bakreno mastjo. Namažeš, pustiš neki časa, da naredi svoje in probaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi s bakreno mastjo. Namažeš, pustiš neki časa, da naredi svoje in probaš.

hvala, bom probal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima nepredelan Tomos zelo slabe pospeške? A ima najboljši zvok od 125 ccm Supermotov?

Glas vsekakor. Glede pospeškov pa...kako misliš nepredelan? Vse original ali samo z akrapovičem?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega tomosa v pospeških pihne dobro nastavljen aerox z zx auspuhom tak da...dobro v končni gre pa tomos več.

Glede zvoka,ima vsekakor dosti boljšega kot kakšna XT ali WR125,se pa vsaj po mojem ne more primerjati z zvokom navitega 2T.

lp.dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjooj :unsure: A Yamaha wr 125 x pa ima bistveno boljše pospeške kajne?

Ja yamaha pa kr trga roke z balance... SUPERMOTO 555 majstr usak 4t 125 je počasn k polž nimaš kej kle... Če te skrbi da te bo kdo ruknu z navito 70cc skuter mašino pol ni druge kot da kupš 2t 125 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4-5 konjev je razlike an...

ja sam ma pa motor skor 40kg več... Z navitmu tomosom sm brez blema pihnu sošolćevo yamaho. Bi blo zanimiv vidt kolk bi sploh ustou za njemu s serijsko mašino :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam ma pa motor skor 40kg več... Z navitmu tomosom sm brez blema pihnu sošolćevo yamaho. Bi blo zanimiv vidt kolk bi sploh ustou za njemu s serijsko mašino :D

hmm,maš prav ja+ tega bi znal bit tomos dosti bolje vodlijv,popravte me če se motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm,maš prav ja+ tega bi znal bit tomos dosti bolje vodlijv,popravte me če se motim

O vodljivosti newem lih. Oba motorja se zelo lepo peljeta, edino drža mi je na tomosu bila dosti bolj ušeč kot na yamahi pa tudi na moji aprilii je dost slabša zto ker ima tomos višjo in širšo balanco. Ne samo da to zgleda bolj sploh z ščitniki :P ampak maš filing d furaš večji motor medtem ko imaš na ostalih motorjih roke nižje in bolj skupi kar men osebno ne sede tok :D ampak jebiga ne morš met usega :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O vodljivosti newem lih. Oba motorja se zelo lepo peljeta, edino drža mi je na tomosu bila dosti bolj ušeč kot na yamahi pa tudi na moji aprilii je dost slabša zto ker ima tomos višjo in širšo balanco. Ne samo da to zgleda bolj sploh z ščitniki :P ampak maš filing d furaš večji motor medtem ko imaš na ostalih motorjih roke nižje in bolj skupi kar men osebno ne sede tok :D ampak jebiga ne morš met usega :D :D

kup širšo balanco in distančnike pa ti bo na tvojmu tud vsec drza ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup širšo balanco in distančnike pa ti bo na tvojmu tud vsec drza ;)

Maš prou ja :D sam po pravic povedan se kr nekako ne upam ker newem a bo zgledal to oky al ne hehe... Je pa sigurno zanimiv prodlog :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prou ja :D sam po pravic povedan se kr nekako ne upam ker newem a bo zgledal to oky al ne hehe... Je pa sigurno zanimiv prodlog :P

nč ne bo smešn... pa če ti pozicija ustreza, je pa še tok bolš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!