Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

ja tut 50ccm ne gre nikamor dokler ga ne porihtaš :grim

tale mopedek u svoji kategoriji niti ni tako zelo slab

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si sam gre v vsak klanc z lahkoto. Če sta pa dva mu pa že hmal zmanka moči. Garantirano pa prideš z dvema u prvi na šmarno goro ;)

 

P.S. Pol k ti tvoj 50cc 2t na sred klanca zariba se pa 125cc 4t lepo mem odpele :D

 

LP Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta 125cc 4t jajca nikam ne grejo ko jih jaz z 50c prehitim

Zakaj se voziš s 50cc 2 takt, če imaš doma 750 4 takt? :D

Je tut moja 50ka šla hitreje, kot Tomos, vendar je morala dušo spustit, da je dala take rezultate. Poraba lih nekje 6-7 litrov, na tomosu pa polovico manj. Plus, da ima tomos zvok, ekonomičnost, zanesljivost in še marsikaj boljšega, kot ima 50cc navita čebelica. Pejt na morje s kšno RS 50 navito...

Sicer pa dvomim, da kateri 50cc supermoto prehiti tomosa, razen če ima kakšen high end kit noter. Sportaki pa že. :) Vendar tomos je narejen za marsikaj drugega, kot pa končno hitrost.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa delou? si ga položu preveč ? :S

En avto je pred mene levo zaviu. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni :)

Kupil bi ta motor ampak, lahko kdo napiše povzetek na kaj vse moram biti pozoren pri nakupu?

Kako je z deli in servisi?

Tema ma 630 strani in res nimam volje prebirat vsega.
Pa tud prvič kupujem motor (sploh pa supermoto)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni :)

Kupil bi ta motor ampak, lahko kdo napiše povzetek na kaj vse moram biti pozoren pri nakupu?

Kako je z deli in servisi?

Tema ma 630 strani in res nimam volje prebirat vsega.

Pa tud prvič kupujem motor (sploh pa supermoto)

 

LP

Mislim da nekih hudih posebnih okvar tomos nima, no vsaj jaz jih nisem imel, le lučke so malo slabe xD drugače pa malo postrelaj okvir od zadaj da vidiš da ni kaj kriv. Pa ene 5 krogov okoli vse pogledat če se kje kaj najde če je bil paden, recimo tačke spodaj ali gumice na balanci spodaj (to včasih kdo ne zamenja), če se boš zapeljal probaj če kaj zavore tresejo in poglej če so mogoče vilice kaj mastne saj so ene parim forumašom semeringi  spustili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ko se boš peljal spusti balanco.. če potegne v stran je nekaj zvito

brez da bi se šel prej peljat pa motorja ne kupuj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za odgovore, kak pa kaj glede servisiranja, se da vse sam če si mal tehnika?
:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel sem enega gledat in pri vožnji ga je vleklo malo v levo.
Potem pa grem spredaj, in vidim da je zadnje kolo montirano bolj v desno (zatiča sta na enaki luknji)
Če bi hotel kolo nastavit na sredino pa je napoti veriga (guma je 150).

Človek pravi da je verigo menjal za močnejšo, sam vseen ne vrjamem, da je razlike toliko.

 

Poleg tega je bil počen in varjen nosilec pred motorjem ter počena tud zadnja dva.

Je normalno vse to pri tem motorju?

Vem da je to Tomos :)
In tud moj ATX je že iz trgovine imel serijsko mal ukrivljen okvir, ampak vseeno.

Popravljeno . Popravil Relanium
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mislm da to ni normalno. Mal je tud čudn da so trije nosilci počeni. Jst sm mel pred dvema mescema kr orng nesrečo pa je sam en počil.

 

Kje pa si gledal ta motor ?

 

LP Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga vleče v eno stran in da so bili počeni in varjeni nosilci je bil motor paden.

Sicer moj primer pri mojemu je malo drugačen, 2x bil namestu paden, nikoli pa med vožnjo pa sem pred cca 500km opazil rjavo razpokico na prednjim zgornim desnim in zadnjim zgornim levim nosilcem motorja kar mi je dalo vedet, da je napokal. Če je to normalno da bi zaradi dveh na mestu padcev po moji nerodnosti lahko nosilci napokali? in tudi preveril sem če je okvir zvit, na oko ni videt, ko pa se peljem brez rok se pelje motor ravno in ga nikamor ne vleče. Tako da tudi sam material kakor zgleda neprenese hudih obremenitev, saj ko sm peljal prijatelja, oba sva nekje glih z kilažo (70-80kg) je bilo občutiti majhno upogibanje okvirja. 
Se je komu tudi že podobno zgodilo? 

LP 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče že kdo kupoval na Tomosu original platišča (samo obroče)? Kakšna je kaj cena?

 

Na husqvarni bi rad 21/19 col platišča zamenjal s supermoto 17/17 od tomosa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprednje platišče je 120€ pa neki drobiža pr Tomosu. Zadn je pa najbrž mal dražji.

 

LP Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!