Jump to content

Tomos SM (SuperMoto) 125

jupiter

Recommended Posts

dobro je, da je skos namazana oz. nasprejana. drugač pa kot je pinkvin reku, obvezno po pranju pa vožnji v dežju. sicer pa kadar se spomneš pa jo mal našpricaš.

s pucanjem je pa jeba. tist pejt v temo o pucanju motorjev vprašat. če jo hočeš res temeljito spucat, da se sveti :headbang: :headbang:

• Replies 9.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• NejcZ

1647

• Noiser69

600

• Tomyboy

503

• tomazin

454

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ma ste pacijenti....tomos v originalu gre cca. 80 kmh... in se dobro da je biu tomos na prvem mestu na testih....seveda ce ima agregat od yamahe...mah sej ste pametni

sam najbel smejšno je pa to da voznik cagive prevozi 500m z zaprtim bencinom in ker misli da se je kaj pokvarilo na roke pha motor domou ( po hribu navzgor :naughty: )

ti bos o pacientih govoru k misls da mas 41KM na zadnji gumi

Posted Images

zanime me če je biu kdo s foruma učer na pozdravcu s tomosom sm125 kr sm enga vidu k se je vozu...zvok je ful hud (na začetku mislš da je ena 600tka sm pol k se na gas prtisne vidš da to ni to) :trance_33_sleep:

dones sem šel na malo daljšo turico.končno je šel dušilec stran. :yea1:

še zmeraj mam mal težav s prestavljanjem sam bo že šlo. :blush:

Glede cviljenja zavor mam samo 15km tako da nc niso ble ne ulaufane pa opažam da to cvili sam pri nižji hitrosti.

Edited by tada
mogoče plastike na katerih piše cup replica :P

Tako je. pri padcu sem podrsal eno plastiko, oz nalepko.pa so jih prodajali v kompletu, pa je bila cena za navadne pa replico enaka, sem pač vzel tiste od replike.

Tako, da imam sedaj repliko od cup replice. :naughty:

MOtorček so mi pa danes poštarji odpeljali v Koper ne servis, tako da bom kakšnih 10 dni brez :headbang: :closedeyes:

Sm niso to tomosi kej preveč prida...skus se vam neki zjebe al pa kej podobnega...nevem nevem če se a splača met...res da je 3000€ sm se mi zdi da je pol vzdrževanje dražje ku pr dvotaktnih (joke) :winkiss:

Sm niso to tomosi kej preveč prida...skus se vam neki zjebe al pa kej podobnega...nevem nevem če se a splača met...res da je 3000€ sm se mi zdi da je pol vzdrževanje dražje ku pr dvotaktnih (joke) :winkiss:

SM 125F dobiš v TrgoAvto že za 2550€, pa še Merkatorjeve pike dobiš. Poglej stran 84

Pa ne poslušat ene, ki cviljo ko babe ob zlomljenem nohtu. :trance_33_sleep:

• Like 2
SM 125F dobiš v TrgoAvto že za 2550€, pa še Merkatorjeve pike dobiš. Poglej stran 84

Pa ne poslušat ene, ki cviljo ko babe ob zlomljenem nohtu. :trance_33_sleep:

Pa zanimivo sm še zmer k berm kaj se usm neki zjebe mi ni hlih fajn...sej sm meu tut jst namen tomosa kupt sm me je glih ta forum odvrnu od njega. Pa glede na tu kaj pišejo mislm da niso k babe k cviljo k se jim noht zlomi..pol sm se pa počas odloču za yamaho dt125r (siver sm meu u mislih skos štritaktnega sm jebiga)...nek sm mogu kupt in sm čist zadovoln :trance_33_sleep:

Jst sem ga vzel in ni mi žal. Edina stvar k me je zezala so bile bremze AJP in agregat yamaha. Tako da se to lahko nardi vsakmu motorju s temi komponentami, pa nej bo to yamaha ali pa tomos.

Ja tu je res (sej ne da kurcam tomos) sm se skus nekomu neki dogaja...sej ne praum da ni dobr...lušna oblika in use...sm nenazadne bulš da prej plastika poči kuda da agregat jebe...

Pa zanimivo sm še zmer k berm kaj se usm neki zjebe mi ni hlih fajn...sej sm meu tut jst namen tomosa kupt sm me je glih ta forum odvrnu od njega. Pa glede na tu kaj pišejo mislm da niso k babe k cviljo k se jim noht zlomi..pol sm se pa počas odloču za yamaho dt125r (siver sm meu u mislih skos štritaktnega sm jebiga)...nek sm mogu kupt in sm čist zadovoln :trance_33_sleep:

DTjko sem imel, z tomosom sm pa dirkal...

Tomos dela če ga uporabnik uporablja prav (kot vidis 3/4 tehle ni še slišalo za ulaufavanje novih ploščic)

DTjka pa ima omejeno uporabnost...na zemlji ni nič kej odličnega, na cesti pa še manj kr je pač enduro...

Tomosa lahko vozis na pisti in se bo dobro odrezal...

Edited by dr_lunatic

Vsaka šola nekaj stane, sedaj bo pač teh par evrov za nove ploščice..Imam eno vprašanje. S čim se nastvlja zadnji amortizer? Je prav kakšno orodje za tisto al kako?

Vsaka šola nekaj stane, sedaj bo pač teh par evrov za nove ploščice..Imam eno vprašanje. S čim se nastvlja zadnji amortizer? Je prav kakšno orodje za tisto al kako?

Ti kolkor js vem zadnjega amortizerja nimaš za naštelat...

Drugače so 2 ali več vijaka za štelat kompresijo pa vračanje...

ti lahko samo zadnji feder zategnes al popustis , glede na svojo težo... za to delat je velik vijak pod vzmetjo na zadnjem blažilcu ki se ga premika več al manj na silo....

Edited by dr_lunatic

sm že ugotovu kje bi se ga dalo na zadnjo spravt.

odzadi stopš na sovoznikove tačke se dvigneš, pa mal dol prtisneš da ti ga nazaj gor fukne daš mal gasa pa mal balanco dvigneš pa je.mal sm že probaval po travi pa bi šlo.

Sej gre, enkrat je e skor mal prevč šlo, tak da ne prakticiram več :whistle: Za ziher bi blo pametno met desno nogo na bremzi an :rolleyes:

Edited by NejcZ
sm že ugotovu kje bi se ga dalo na zadnjo spravt.

odzadi stopš na sovoznikove tačke se dvigneš, pa mal dol prtisneš da ti ga nazaj gor fukne daš mal gasa pa mal balanco dvigneš pa je.mal sm že probaval po travi pa bi šlo.

Tudi če sediš greš lahko pozadni.