Jump to content

Tomos SM (SuperMoto) 125

jupiter

Recommended Posts

• Replies 9.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• NejcZ

1647

• Noiser69

600

• Tomyboy

503

• tomazin

454

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ma ste pacijenti....tomos v originalu gre cca. 80 kmh... in se dobro da je biu tomos na prvem mestu na testih....seveda ce ima agregat od yamahe...mah sej ste pametni

sam najbel smejšno je pa to da voznik cagive prevozi 500m z zaprtim bencinom in ker misli da se je kaj pokvarilo na roke pha motor domou ( po hribu navzgor :naughty: )

ti bos o pacientih govoru k misls da mas 41KM na zadnji gumi

Posted Images

• 2 months later...

Joj spammer :P Se še spomnem, kak teden nazaj, si še imel vsaj 100 postov manj kot js :D Peace :blush:

Uglavnem, kako je zdaj s temi Tomosi? Js ga hočem in bom imel, samo rabim kakšne podrobnejše podatke, kako je z morebitnimi novimi modeli, in kje dobiti stare? Tomos se na javlja, ne na telefone, ne na maile, tako da od njih ne morem izvedeti NIČ! Podn...

:rolleyes: prejšn tedn sm meu počitnce... B) :P

on topic:

rabljenih sploh nisem nikjer opazu, razen tistih dirkalnih na avto pika net-u, glede nakupa novih pa: tomose prodaja hidria v kopru (ne vem zdej...al je to čist druga firma, al je to eno in isto oz. pač tomos)...en znanc ma tomosa, pa vem, da ma pooblaščen servis v delta-teamu v krškem (gre se pač za yamahin agregat), tko, da možno, da so mu tam kej zrihtal, ne vem...vem pa, da jih prodaja (vsaj pred enim letom jih je) vovk renault center v trebnejm, to je privat, tko, da mislim, da bojo bolj uslužni ;)

Aham, bom povprašal malo :) Ampak kolikor mi je znano so za letos obljubljali še par stbari glede teh supermotov.. upam da bo kej :hmm: Ker js bi vzel vsaj FS verzijo, če ne že OPEN :grim

Edited by NejcZ

Joj spammer :P Se še spomnem, kak teden nazaj, si še imel vsaj 100 postov manj kot js :D Peace :blush:

Uglavnem, kako je zdaj s temi Tomosi? Js ga hočem in bom imel, samo rabim kakšne podrobnejše podatke, kako je z morebitnimi novimi modeli, in kje dobiti stare? Tomos se na javlja, ne na telefone, ne na maile, tako da od njih ne morem izvedeti NIČ! Podn...

tako kot je bilo prerokovano in že napovedano je projekt Tomos 125 padel v vodo. razlogi: finančni, logistični in kar je ostalega ekonomskega s...nja. No, na koncu jih je pa še ekologija zaklala, ker tista uboga yamahca mlinček ne gre skoz EURO 3 norme.

Tistih par ki so jih ročno naredili za SM pokal tako ostajajo edini. Pa kdaj drugič!

čak...nekej o ekologiji agregata si govoru že za xt...sm, zakaj pa je potlej xt v prodaji oz. izdelavi še vedno?

pa kokr sm js nekje zasledu (ne bom prepričan, ampak mislm da), izpolnjuje euro 3 standarde...prhaja pa euro4 standard...se mi zdi :? če nism kej pomešov

popravte me

Edited by C4V4L13R

Aham, bom povprašal malo :) Ampak kolikor mi je znano so za letos obljubljali še par stbari glede teh supermotov.. upam da bo kej :hmm: Ker js bi vzel vsaj FS verzijo, če ne že OPEN :grim

Če ze moreš kupiti tomosa, kupi tomos cup replico al pa open, ker drugi so za en k. :)

Open različico so obljubljali, ima pa vse predelave, kot so jih imeli tekmovalni. CUP Replica ima enake vilice kot navaden..

LP

Open replica ima marzzochi vilce gor, pa naj bi ble boljse bremze, balanca tomasseli. Drugace Open-a ni treba kupit replico ker jo itak prodajajo dirkalno, in ima gor kit, pa se homologiran je. :)

Oglasa ni že dalj časa.. ko pa je še bil in sem se pogovarjal z stričkom je rekel da jih je še 15....

LP

15 je blo vseh motorjev, cup & open in vecina je ze prodanih. Poklici na tomos ali pisi jim na mail, pa prasi jih glede open-ov, ce zelis.

Nobena od varjant ki si jih napisal ni delovala Sem pisal, ni bilo odgovora, ko sem klical se niso javili. ne prodaja, ne info, ne nič :glare:

Enkrat se bojo ze mogli javit :D, in niti ne razmisljat o osnovnem modelu, ker ima nekvalitetne komponente. :)

čak...nekej o ekologiji agregata si govoru že za xt...sm, zakaj pa je potlej xt v prodaji oz. izdelavi še vedno?

..prhaja pa euro4 standard...se mi zdi :? če nism kej pomešov

popravte me

Oj. ti razložim: Euro 3 standard velja za 2 kolesnike, euro 4 za zdaj samo za avte + ostala 4koles golazen

Kdaj velja nov standard? Velja od datuma uveljavitve (v glavnem letos) za vse novo izdelane motorinčke (tisti ki pridejo s tekočega traku).

Prodajajo pa se še lahko tisti s starim standardom EURO 2, ki so pr trgovcih, uvoznikih, zastopnikih inu ostalih mešetarjih.

Kapiš?

Zato se še lahko prodajajo stara j..a kot XT 125, ki je izm...k na 2kolesih, razni Čungilungi itd. Seveda je Yamaha Europe reagirala in pri Minarelliju so že začeli delat 125 mlinček (vodno hlajen) zelo podoben stroju v MZ-ju 125 (ki je daleko naj, naj 4T 125) na ajnšpric.

Kolk bo stala nova XT 125? stara + 20 %

Kolk bo stala nova XT 125?

cena yamahe xt 125 x letnik 2007 je 3.130,00 EUR (750.073,20 SIT) !

letnik 2006 je 2.816,31 EUR (674.900,00 SIT) ! CE SM TE PRAV RAZUMEL, DA SPRASUJES PO CENI :)

LP, Hozi .)

Edited by AbNormaln
  • 2 weeks later...