Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Ma kdo ta stroj v okolici Ilirske Bistrice alpa Postojne? Da si mal ogledam zadevšno :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam dB killerja je pa res najlažje vn dobit, ni ga lažjega res, 20 sec, pa je to to :winkiss:

Ja pac nismo bli tok pametni :headbang: da bi najprej sli vn ulect ce je biv zašravfan (sej tko smo misl) ni pol smo ugotovil da sploh ni notr sravfa blo in smo vzel klešce in potegnil vn to je biv najmanjsi problem sm smo pa rabil pov ure da smo to ugotovil :whistle: (da ni sravfa[Vijaka])

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pac nismo bli tok pametni :headbang: da bi najprej sli vn ulect ce je biv zašravfan (sej tko smo misl) ni pol smo ugotovil da sploh ni notr sravfa blo in smo vzel klešce in potegnil vn to je biv najmanjsi problem sm smo pa rabil pov ure da smo to ugotovil :whistle: (da ni sravfa[Vijaka])

a je Akrapovič začeu šparat na šravfih :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yo

ja jst sm tut meu manjse probleme z dusilcem ker sm se bau da bom kej skrivu cev pol sm se pa spomnu, da ga tko al tko ne bom meu nc not tko, da sm ga nahit potegnu vn p je blo, ma pa 100x bols zvok brez dusilca jjiiiiihaaaaaaaa :worship: :naughty:

ej mene neki zanima, ce se da kje dubit kksn power kit za tomosa ( jst mam unga s tekm tko da ze mam odmicno in dellorto frgazer ,no dellortota mam sam za odmicno ne vem...) ker nek sm slisu da se da dubit cilinder pa bt pa se kksne malenkosti nek sm pa slisu da se nardi en poseg v masini tko da ce kdo kej ve mi nej pove k me ful zanima...hvala ze vnaprej

drgac bi pa power kit, ce je seveda, vstavlu sele enkrat spomlad k bom meu clo izpit :whistle:

lp in srečno jonny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yo

ja jst sm tut meu manjse probleme z dusilcem ker sm se bau da bom kej skrivu cev pol sm se pa spomnu, da ga tko al tko ne bom meu nc not tko, da sm ga nahit potegnu vn p je blo, ma pa 100x bols zvok brez dusilca jjiiiiihaaaaaaaa :worship: :naughty:

ej mene neki zanima, ce se da kje dubit kksn power kit za tomosa ( jst mam unga s tekm tko da ze mam odmicno in dellorto frgazer ,no dellortota mam sam za odmicno ne vem...) ker nek sm slisu da se da dubit cilinder pa bt pa se kksne malenkosti nek sm pa slisu da se nardi en poseg v masini tko da ce kdo kej ve mi nej pove k me ful zanima...hvala ze vnaprej

drgac bi pa power kit, ce je seveda, vstavlu sele enkrat spomlad k bom meu clo izpit :whistle:

lp in srečno jonny

ti maš to use že notr ;) tko da to je to...ne jambri :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fante, kolk mate kej kilometrov z tomosom? js zaenkrat počivam na 2600.. vreme pa to :headbang:

jest pa na 400,9

Ej dejmo se prestet tisti k mamo tomose evo jes sm ze prvi(1)

Popravljeno . Popravil Stafuc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah kaj boš štel, brezveze :) Preveč nas je :D

3

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene, že drugič prišel domov iz Paga :worship: :worship:

300 km, povprečen čas 4 ure.

Motorček delal super, brez težav.Edina zamera so luči.

Kratka luč sveti tako, kot da bi svečo prižgal. Pri uporabi dolge luči, mi pa mrkne vsakič ko zaviram, verjetno je problem v zelo tankih žicah.

Doživel dve neprijetnosti.Prva, ko mi je muha prišla v čelado in se skrila v uho, po 10ih minutah je prišla ven.

Druga pa efekt-imena se žal ne spomnim, ko ti začne krmilo metat levo in desno-grozen občutek.

V kampu Straško srečal enega nemca z repliko.Šla sva en drag, je kar krepko ostal zadaj,očitno tudi filter nekaj doda.

Videl v Straškotu tudi eno slovensko repliko, kdo od tukaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene, že drugič prišel domov iz Paga :worship: :worship:

300 km, povprečen čas 4 ure.

Motorček delal super, brez težav.Edina zamera so luči.

Kratka luč sveti tako, kot da bi svečo prižgal. Pri uporabi dolge luči, mi pa mrkne vsakič ko zaviram, verjetno je problem v zelo tankih žicah.

Doživel dve neprijetnosti.Prva, ko mi je muha prišla v čelado in se skrila v uho, po 10ih minutah je prišla ven.

Druga pa efekt-imena se žal ne spomnim, ko ti začne krmilo metat levo in desno-grozen občutek.

V kampu Straško srečal enega nemca z repliko.Šla sva en drag, je kar krepko ostal zadaj,očitno tudi filter nekaj doda.

Videl v Straškotu tudi eno slovensko repliko, kdo od tukaj???

Tisto z dolgimi je res čist adijo..ko bremzaš čist mrkne :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga pa efekt-imena se žal ne spomnim, ko ti začne krmilo metat levo in desno-grozen občutek.

tank slapper, ampak mi ni jasno kako se ti je to pripetilo na tomosu... nekako je to bolj v navadi na močnejših motorjih in to cestnih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene, že drugič prišel domov iz Paga :worship: :worship:

300 km, povprečen čas 4 ure.

Motorček delal super, brez težav.Edina zamera so luči.

Kratka luč sveti tako, kot da bi svečo prižgal. Pri uporabi dolge luči, mi pa mrkne vsakič ko zaviram, verjetno je problem v zelo tankih žicah.

Doživel dve neprijetnosti.Prva, ko mi je muha prišla v čelado in se skrila v uho, po 10ih minutah je prišla ven.

Druga pa efekt-imena se žal ne spomnim, ko ti začne krmilo metat levo in desno-grozen občutek.

V kampu Straško srečal enega nemca z repliko.Šla sva en drag, je kar krepko ostal zadaj,očitno tudi filter nekaj doda.

Videl v Straškotu tudi eno slovensko repliko, kdo od tukaj???

tank slapper, ampak mi ni jasno kako se ti je to pripetilo na tomosu... nekako je to bolj v navadi na močnejših motorjih in to cestnih...

shimmy efekt ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tank slapper, ampak mi ni jasno kako se ti je to pripetilo na tomosu... nekako je to bolj v navadi na močnejših motorjih in to cestnih...

Ko sem bil mulc sem to doživel na navadnem Pony kolesu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

my bad. kaj pa je potem tank slapper če ne to ko ti belanco nabija levo desno do tanka?

Nism sigurn, sam se mi zdi da je shimmy tko, sam rahlo metanje balance, tank slapper je pa do konca, do tanka..(iz tega tud tank slapper, ker se lohk nrdi da ti poškoduje tank)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, slapper je ponavadi neizbežen, shimmy pa se da ustavit... Slapperja se načeloma ne "preživi" brez padca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

my bad. kaj pa je potem tank slapper če ne to ko ti belanco nabija levo desno do tanka?

tank slapper je ubistvu res nihanje balance levo in desno in to tako sunkovito, da ti balanca udarja ob tank. Nastane pa pri močnih motorjih, ko recimo priletiš na kakšno izboklino... in ti dvigne sprednje kolo in ob ponovnem stiku s podlago

Nism sigurn, sam se mi zdi da je shimmy tko, sam rahlo metanje balance, tank slapper je pa do konca, do tanka..(iz tega tud tank slapper, ker se lohk nrdi da ti poškoduje tank)

:yes:

Sam sta pa različna vzroka za to. Pri shimmy efektu je ponavadi zaradi vrtinčenja zraka, gum in še česa. Tank slapper pa zaradi previsokih hitrosti, ko ti dvigne mal kolo in ob ponovnem stiku ne pride guma ravno na podlago.

Am, slapper je ponavadi neizbežen, shimmy pa se da ustavit... Slapperja se načeloma ne "preživi" brez padca.

Če veš, kako ga umirit, se ga da. Sam pustit moraš balanco, da se izniha... če boš pa balanco na trdno prijeu, ker si se ustrašu, greš pa res po tleh, ker s tem še dodaš moč slapperju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!