Skoči na vsebino

Čelada + dioptrijska očala


cresh

Priporočene objave

Imam. Za očala je maska odlična. Dihalni sistem je speljan izven čelade in rosenja ni sploh. Prav tako je precej zračna in ima vgrajen vizir za sonce. Mogoče je malo težka (1800g).

Jaz sem imel to smolo, da sem enkrat preveč nasilno spulil masko in se mi je zlomil gumb za pritrditev maske. Moram nest popravit.

Sicer pa nameravam v bljižni prihodnosti uporabljati leče, ker so očala zoprna kar se zornega kota tiče.

Se ti ne zdi da je v 6-ih letih že vse to pogruntal?

Ampak še vseeno je dobro da si napisal, za druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

mene pa zanima če ima kdo izmed vas dioptrijo in nosi očala medtem ko vozi, ali je moteče ..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim s korekcijskimi očali ali lečami, odvisno od moje lenobe in dolžino fure. :D Načeloma je fino probat čelado z očali - da slučajno kje ne tišči okoli ušes, itd. Moja Nolan N104 ima očitno lepo predvideno oblazinjenje, da mi očal ne stiska na nos ali kaj podobnega. Tudi sončni vizir se mi lepo spusti mimo očal. 

 

Kaj kmalu ugotoviš ..? po mrazu in mokrem ti pinlock ne pomaga veliko, če imaš očala.  :grrr Sicer je ponavadi prezračevanje zadovoljivo tudi za odroševanje očal, če slučajno preveč globoko dihaš. :P Torej se da preživet, ni pa idealno. Izogibat se je treba pogledom na vroče mladenke ali pa ta čas zadrževati dih!  :whistle:

 

Minus je seveda manjši zorni kot - sploh pogost pogled proti števcu mimo roba (lom svetlobe) očal, sončnega vizirja, pinlocka in še zunanjega vizirja zna biti malo problematičen. Se navadiš ... ni spet tako kritično, predvsem pa je važno tudi kako velika stekelca imaš na očalih. Treba je malce več telovaditi z vratom in ni problema.

 

Če te zanima še kaj bolj specifično pa z besedo na dan! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam ocala. Kaj naj bi me motilo? Ce ne spucam prej ocal, me seveda moti. Ce se zelo rosi, pinlock ne pomaga ocalom. Pomagajo pa razni spreji proti rosenju. Rec optiku, pa ti bo z veseljem kej prodal... pomaga pa tut antifog maska. Recimo od Respro. Ampak mi je potem na dolgi rok sla precej na zivce, ker mi je prevec na nos pritiskala. Ampak meglilo se ni pa nic, pa ceprav nisem imel pinlocka, tudi pozimi ne.

Drgac pa, ce kupujes nov pisker, preveri, da ti gre soncni vizir cez ocala normalno gor in dol.

Pa ponoci ti zna jet kdaj kej na jetra, se posebej, ce mas se pinlock, ker je potem toliko lomnih ploskev pred ocmi.

Ampak se bos ze navadil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Včeraj so mi na mojo žalost sporočili, da laserska operacija za moje oči odpade. Ostanejo mi torej "glup..." očala, ki jih moram itak zamenjati.
Mi zaupate prosim vaše izkušnje. S katerimi okvirji (znamka, tip, oblika) kombinirate čelado (preklopno ali zaprto)? 
Da ni prevelikega pritiska na temena, da nameščanje in snemanje čelade ne ogroža okvirjev očal.
Kontaktne leče mi ne "dišijo" zaradi možnosti infekcije.
Lp D

p.s.
Če tema že obstaja me prosim usmerite. Nisem našel pod išči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Moje mnenje ,preklopne so za uporabo z očali bolj primerna. Osebno uporabljam Schuberth C3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Dimen pravi:

Včeraj so mi na mojo žalost sporočili, da laserska operacija za moje oči odpade. Ostanejo mi torej "glup..." očala, ki jih moram itak zamenjati.
Mi zaupate prosim vaše izkušnje. S katerimi okvirji (znamka, tip, oblika) kombinirate čelado (preklopno ali zaprto)? 
Da ni prevelikega pritiska na temena, da nameščanje in snemanje čelade ne ogroža okvirjev očal.
Kontaktne leče mi ne "dišijo" zaradi možnosti infekcije.
Lp D

p.s.
Če tema že obstaja me prosim usmerite. Nisem našel pod išči.

Že sto let vozim z očali! Uporabljam sadidA  sončna očala z vložki za dioptrijo(ki se lahko menjajo) tako da očala ostanejo.Zadovoljen že leta in leta.Seveda mi čelado ob nakupu malo obdelajo v ušesnem delu( Velenje) da lažje smuknejo v njo in ne tiščijo okrog ušes!

To je to.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi zaupaš kakšen link. Če googlaš " sadidA " ne najde nič pametnega.  Imam pa na desnem očesu ekstremen cilinder in mi vsa zaobljena očala odpadejo.
Tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vozim z ray ban wayfarer korekcijskimi očali na x-lite x-551 čelado brez problema ali časovnih omejitev. 

Sem imel tudi preklopno (Nolan N104) pa se mi je zdelo manj praktično vedno un predbradni del odpirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Dimen pravi:

Včeraj so mi na mojo žalost sporočili, da laserska operacija za moje oči odpade. Ostanejo mi torej "glup..." očala, ki jih moram itak zamenjati.
Mi zaupate prosim vaše izkušnje. S katerimi okvirji (znamka, tip, oblika) kombinirate čelado (preklopno ali zaprto)? 
Da ni prevelikega pritiska na temena, da nameščanje in snemanje čelade ne ogroža okvirjev očal.
Kontaktne leče mi ne "dišijo" zaradi možnosti infekcije.
Lp D

p.s.
Če tema že obstaja me prosim usmerite. Nisem našel pod išči.

Shark ima v svojih čeladah pene okoli oči prilagojene očalom tako, da če boš v kratkem menjaval čelado si lahko ogledaš še njihove izdelke. Kar se pa tiče straha pri infekciji z lečami ti lahko iz svojih izkušen po 15 letni uporabi povem, da ni opravičen. Pa sem leče dobesedno zlorabljal. Tako, da poizkusi, če še nisi. 

Bom pa letos prvič prevozil sezono brez očal/leč saj je na mojo srečo operacija oči pred dobrim mesecem uspela. 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem očala+čelada. Velika večina je prilagdljivih za tiste ki to rabijo. Tam kjer ti okvir sedi na glavi, se odstrani malo pene v notranjosti čelade (na nolan n87 je to v velikosti nohta) in potem ti okvir ne tišči nikamor.

Ne vem pa kaj mislis s tem da snemanje ne ogroza okvirja? Očala itak prej dol uzameš preden čelado daš gor...

Tip čelade niti ni pomemben, vzemi kar ti paše na kepo, ampak če ima notranji sončni vizir se prepričaj da se odpira/zapira brez da ti drgne po špeglih.

Kar se samih očal tiče: vzemi okvir, ki se lahko malo upogiba. Ray ban ima super plastične okvirje (cena od 40-150€). Meni je važno tudi da ima okvir čim manj različnih delov in luknjic, "razpok" ipd kamor se nabira svinjarija. Na mojem okvriju so tudi tiste "blazinice" na nosu integrirane v okvir- dejansko je okvir tako ulit da tega sploh ni in je tam plastika bolj debela.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri preklopni čeladi ne rabiš snemat očal dol ko si nadevaš čelado.Pri meni so očala skozi gor tudi pri snemanjun in dadevanju čelade.Je pa res poskusi zapret temen vizir ,da di ne bo prijemal v očala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosim korekcijska očala že ves lajf in zadnjih 12 let z njimi tudi motoriram.

Najbolj tečno opravilo, mi je tlačiti očala na nos z (integralno) čelado na glavi. Nikakor "ne zadaneš" za ušesa in, ko se ustaviš, preden snameš čelado, moraš sneti očala, jih nekam(kam?) odložiti in šele potem sneti čelado. Meni vse skupaj čisto preveč tečno... ...skratka snemanje korekcijskih očal pri natikanju/snemanju čelade je zame čisti NO-GO.

Prva logična izbira je bila i.t. flip-up/preklopna čelada. Najprej sem imel Schubertko C3, potem Nolanko N103 (imam še vedno) - saj so te čelade praktične za natikanje in snemanje s špegli na nosu, so pa težke in znajo biti glasne.

Potem sem si pred 3-4 leti kupil t.i. Crossover Nolanko N43 Air - BINGO!:OK:

Lahka, uporabna tudi poleti, kot odprta jet čelada, ogromno vidno polje in preprosto natikanje z očali na glavi. Snameš prednji del, natakneš (odprto-kao jet) čelado na glavo in zatakneš nazaj predbradni del. Grif dobiš v 5 minutah in gre 1-2-3.

Zame super rešitev in odkar imam N43 Air nisem dal preklopne N103 nikoli več na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lece so zakon.

Negativni argumenti gor ali dol - je pozitivnih veliko, veliko prevec, in so veliko, veliko pretezki, da ne bi prevagali na svojo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Dimen pravi:

Včeraj so mi na mojo žalost sporočili, da laserska operacija za moje oči odpade. Ostanejo mi torej "glup..." očala, ki jih moram itak zamenjati.
Mi zaupate prosim vaše izkušnje. S katerimi okvirji (znamka, tip, oblika) kombinirate čelado (preklopno ali zaprto)? 
Da ni prevelikega pritiska na temena, da nameščanje in snemanje čelade ne ogroža okvirjev očal.
Kontaktne leče mi ne "dišijo" zaradi možnosti infekcije.
Lp D

p.s.
Če tema že obstaja me prosim usmerite. Nisem našel pod išči.

Takšna očala imam jaz. Pravzaprav včasih niti ne veš, da jih imaš.:)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Nolan N104 (preklopno). Ima dovolj prostora za očala tudi ob spuščenem sončnem viziru. Se ne rosi ob dežju. Seveda se natika in snema v odprti poziciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caberg preklopna čelada v kombinaciji z Nike športnimi očali, ki imajo zelo tanke 'ročaje' - bp. Kr nekaj tisoč kilometrov, edino v bolj mrzlem vremenu je lahko problematično rosenje očal. Za očala pač ni pinlock vložka. Malo bolj konkrenih Bogner okvirjev se je bilo treba navaditi... pa je tudi šlo. Nikol težav s sončnih vizirjem, prostora je dovolj. Določeni proizvajalci (Schubert, pa verjetno še kdo) ponujajo oblazinjenje, prilagojeno za nošenje očal. Se splača pozanimati. Pa jaz nisem nikol vlekel čelade preko očal. Očala dol, čelado gor, očala nazaj gor. Priporočam ti kak bolj športen model s tankimi okvirji/ročaji. Pa ko jih natakneš pod čelado naj ti ne sedijo popolnoma na nosu - da te ne bojo tiščale ko se čelada popolnoma namesti na glavo po parih kilometrih vožnje. Takile Nike okvirji so meni najbolj sedli (model 4100):

 

0418C052.JPG

Za offroad pa se navajam na leče. Drugače z dnevnimi lečami ni problema, možnost raznih okužb je minimalna - itak jih več kot 10 ur naj ne bi nosil, pol pa jih vržeš stran. Pa res so mehke. So pa tečne (sem čisto nov uporabnik) za dobit v oko. Vaja pomaga, menda. Ko je sončno in se ne gremo nekih resnih jeb pa namesto offroad očal uporabljam Adidas športna očala s klipi in lečami ustrezne dioptrije in cilindrov. Lepo zatesnijo okoli očesa, pa dovolj trdne so da zaščitijo oko pred tujki (tanke veje, pesek, prah). Polarizacijska sončna stekla so pa itak zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj let sem se muči z nošnjo očal pri motoriranju, imel preklopno čelado ( težka, hrupna,... ) pri integralki mnogokrat snel z očeli vred ( sem star in malo pozabljiv ) krivil okvirje, pri odlaganju očal, ko sem se ubadal z čelado, so večkrat končale na tleh ( obtolčene leče,....), tudi vračal sem se ko sem jih kje pozabil, V hladnem in vlažnem vremenu so se

očala  kljub pinlocku in super duper premazom na njih stalno rosila. Lasersko korekcijo so mi odsvetovali ( zaradi starosti ) vstavili so mi umetni leči v oko, super, vidim kot mladenič, težav v povezavi z čelado ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pašejo pod čelado nimaš druge kot da greš z čelado v optiko...imam 4 očala...ene so zadovoljive,ene super,ene tak nekak malo tišči po sencah,ene ne gre imeti saj preveč tišči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil včeraj v optiki Clarus (s čelado) in smo izbrali ene dioptrijske iz titana in adidas sončne. Z lečami vred bo dobrih 700€ kar je skoraj polovica laserske operacije.

Lipstik: leče pridejo zame v poštev čez kakšnih deset let. Pravijo da je obdobje med 40 in 50 let neka siva cona kjer ni v resnici primerna nobena tehnika ker začne prihajat do kratkovidnosti. Do štirideset laser, od pedeset dalje leča, načeloma. Bo treba pač počakat.

Najkice so mi všeč jskrablin. Kje si jih kupil? Ne najdem optike, ki bi zastopala Nike znamko dioptrijskih očal. Tudi google ne najde nič pametnega.  Hvala vsem za hitre  in koristne informacije. Lp D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Takšna očala imam jaz. Pravzaprav včasih niti ne veš, da jih imaš.:)

 

To imaš kake Lindberge?

pred eno uro, Lipstick pravi:

Kar nekaj let sem se muči z nošnjo očal pri motoriranju, imel preklopno čelado ( težka, hrupna,... ) pri integralki mnogokrat snel z očeli vred

Mnogokrat? mene preganja travma že ene 9 let, pa mi je samo 1× uspelo....

pred 11 minutami, Dimen pravi:

Sem bil včeraj v optiki Clarus (s čelado) in smo izbrali ene dioptrijske iz titana in adidas sončne. Z lečami vred bo dobrih 700€ kar je skoraj polovica laserske operacije.

Lipstik: leče pridejo zame v poštev čez kakšnih deset let. Pravijo da je obdobje med 40 in 50 let neka siva cona kjer ni v resnici primerna nobena tehnika ker začne prihajat do kratkovidnosti. Do štirideset laser, od pedeset dalje leča, načeloma. Bo treba pač počakat.

Najkice so mi všeč jskrablin. Kje si jih kupil? Ne najdem optike, ki bi zastopala Nike znamko dioptrijskih očal. Tudi google ne najde nič pametnega.  Hvala vsem za hitre  in koristne informacije. Lp D

 

Fino da si rešil. Žal imam precej izkušenj s tem, in po vseh testih, do danes do očal najbol prijazna integralka Arai Astro. pa tudi dražje imajo okrog ušes presenetljivo dosti prostora. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Cartman pravi:

To imaš kake Lindberge?

 

Crush. 

Če ni dovolj prostora za okvirje očal ali ti ni prijetno, ker čutiš okvir, se stiropor kjer gre okvir malo odvzame - stisne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Dimen pravi:

Mi zaupaš kakšen link. Če googlaš " sadidA " ne najde nič pametnega.  Imam pa na desnem očesu ekstremen cilinder in mi vsa zaobljena očala odpadejo.
Tnx

adidas evil eye pro !! vložek z dioptrijo je še kakšnih 80 EUR kolikor se spomnim.Tudi jaz imam cilindre!!www.ad-sportbrillen.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Zok pravi:

Lece so zakon.

Negativni argumenti gor ali dol - je pozitivnih veliko, veliko prevec, in so veliko, veliko pretezki, da ne bi prevagali na svojo stran.

jap, tudi jaz prakticiram leče, samo motorizem in šport, rekreacija

hitro se navadiš, vidiš bo bolj kot z očali, z večjo površino in bolj naravno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!