Skoči na vsebino

Čelada + dioptrijska očala


cresh

Priporočene objave

Glavno da se komplicira ane.

 

Pač ko kupuješ špegle, gledaš da gredo lepo v čelado. Če se jih da zadaj zravnat, če tolk boljše.

Pr flip-up čeladah pa itak nobene frke, sem mel do nedavnega (butl gor stopil) lesene špegle v Nolan N104EVO, brez kakršne koli frke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Dimen pravi:

Najkice so mi všeč jskrablin. Kje si jih kupil? Ne najdem optike, ki bi zastopala Nike znamko dioptrijskih očal. Tudi google ne najde nič pametnega.  Hvala vsem za hitre  in koristne informacije. Lp D

Lih v Clarusu sem jih dobil. Imajo spodaj v BTC-ju celo kolekcijo. Ne vem če se je vmes kaj spremenilo - to je že kr par let nazaj. So bili super okvirji... dokler jih nisem enkrat po nesreči povozil z enduro mopedom :D 

 

pred 11 minutami, bambi61 pravi:

adidas evil eye pro !! vložek z dioptrijo je še kakšnih 80 EUR kolikor se spomnim.Tudi jaz imam cilindre!!www.ad-sportbrillen.com

Jaz tudi uporabljam Adidas evil eye s klipom. Sem tud kr cilindrast, pa ni težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da večkrat omenjate superiornost kontaktnih leč.Kolikor jaz vem se kontaktne leče pri cilindrih sploh ne morejo uporabljati.Prav tako vsako oko ne prenaša leč.Zato imam jaz očala-pač z vsemi minusi(čiščenje) in plusi(ker jih dam dol da lahko čitam,kar z očali ne morem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bambi61 pravi:

Vidim da večkrat omenjate superiornost kontaktnih leč.Kolikor jaz vem se kontaktne leče pri cilindrih sploh ne morejo uporabljati.Prav tako vsako oko ne prenaša leč.Zato imam jaz očala-pač z vsemi minusi(čiščenje) in plusi(ker jih dam dol da lahko čitam,kar z očali ne morem)

Jaz mam cilindre in sem začel uporabljati (oz se še navajam na) kontaktne leče. Se dobijo tudi za cilindre. Jaz jih mislim uporabljati samo za offroad vožnjo in za bicikl, ker mi ni za tlačit očal pod MX očala, pa ko je bolj hladno se mi očala na biciklu rosijo. Brez sicer vidim dovolj dobro zaenkrat, se pa to hitro spremeni če je manj svetlobe al pa so oči že malo utrujene. Sej včasih je boljš ne videt točno kam greš... ne pa vedno :D 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

jap, tudi jaz prakticiram leče, samo motorizem in šport, rekreacija

hitro se navadiš, vidiš bo bolj kot z očali, z večjo površino in bolj naravno.

Jaz za vožnjo z motorjem uporabljam eno žariščna očala - samo za na daleč. Očala z več dioptrijami, teh pa ne priporočam za motor - tam je resnično ostro vidno polje močno zoženo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bambi61 pravi:

Vidim da večkrat omenjate superiornost kontaktnih leč.Kolikor jaz vem se kontaktne leče pri cilindrih sploh ne morejo uporabljati.Prav tako vsako oko ne prenaša leč.Zato imam jaz očala-pač z vsemi minusi(čiščenje) in plusi(ker jih dam dol da lahko čitam,kar z očali ne morem)

Ne bi govoril o superiornosti, ampak o boljši vidni kvaliteti. Pa tudi ko snameš čelado, si natakneš prava sončna očala, sicer moraš nositi poleg še sončna z dipotrijo in menjavati, ali pa kakšni nastavki.

Vsako oko pa jih res ne prenaša, ampak je toliko tipov leč, da se slej ko prej najde pravi oziroma se tudi oko navadi tujka.

Na lečah imaš tudi 0.25 manjšo dioptrijo, ker je goriščna razdalja manjša. Vidna ostrina pa je z lečami boljša, ker z očali pride do popačenja proti robovom.

Tudi ponoči se bolje vidi z lečami.

---

Po drugi strani pa so očala simpl, daš na nos in je zadeva takoj rešena. Stvar navade.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Scarabeo 500 pravi:

Jaz za vožnjo z motorjem uporabljam eno žariščna očala - samo za na daleč. Očala z več dioptrijami, teh pa ne priporočam za motor - tam je resnično ostro vidno polje močno zoženo.

No za razliko od tebe jaz pod čelado zdaj uporabljam bifokalna očala in kot zanimivost lahko povem, da sem najmanj težav na privajanje imel ravno pod čelado. Ker je s čelado že tako zmanjšan zorni kot, je potrebno obračati glavo in prav to potrebujejo dvolečna očala. Če bi imel samo očala za daljavo, na armaturko nebi videl nič, če bi pa bralna očala nataknil, bi se pa sigurno stresel v prve maline.:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, raza pravi:

No za razliko od tebe jaz pod čelado zdaj uporabljam bifokalna očala in kot zanimivost lahko povem, da sem najmanj težav na privajanje imel ravno pod čelado. Ker je s čelado že tako zmanjšan zorni kot, je potrebno obračati glavo in prav to potrebujejo dvolečna očala. Če bi imel samo očala za daljavo, na armaturko nebi videl nič, če bi pa bralna očala nataknil, bi se pa sigurno stresel v prve maline.:cool:

Saj je jaz tudi ne vidim dobro. Gledam samo cajgr za obrate (tistega še vidim) ostalo pa po občutku :lol1:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, GS Marko pravi:

Pri preklopni čeladi ne rabiš snemat očal dol ko si nadevaš čelado.Pri meni so očala skozi gor tudi pri snemanjun in dadevanju čelade.Je pa res poskusi zapret temen vizir ,da di ne bo prijemal v očala.

Blagor tebi! Pri šprejšnji Caberg preklopni in sedanji C3 ni šans, da nataknem čelado z očali na nosu ... tudi zato večinoma uporabljam leče (tudi zaradi rosenja očalv hladnih dneh) - sončni vizir pri obeh brez zatikanja v očala ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, nofla pravi:

Blagor tebi! Pri šprejšnji Caberg preklopni in sedanji C3 ni šans, da nataknem čelado z očali na nosu ... tudi zato večinoma uporabljam leče (tudi zaradi rosenja očalv hladnih dneh) - sončni vizir pri obeh brez zatikanja v očala ...

Školjke iz VPS plastike so mehkejše in se dajo ob natikaju na glavo malo raztegniti (preklopne), zato lahko imaš očala na glavi, ko jo natikaš, za razliko školjk čelad iz kompozitnih materialov, ki so trdi in bolj togi - tu je resnično težko imeti očala na glavi in jo natikati na glavo.

Verjetno je v tem primeru bolje vstavljati očala, ko je čelada na glavi, vendar z mehkimi - titan okvirji ne gre. Moraš imeti bolj kompaktne okvirje - gre lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 3. 2017 ob 14:16, Scarabeo 500 pravi:

Saj je jaz tudi ne vidim dobro. Gledam samo cajgr za obrate (tistega še vidim) ostalo pa po občutku :lol1:.

Na zdej pa se napol slepi na motor.....sej ni cudn da je tok nesrec.....:ras:

 

No jaz tut nosim ocala ze celo zivljenje. S celado in ocali nikoli nobenega problema. Mam N103. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Na zdej pa se napol slepi na motor.....sej ni cudn da je tok nesrec.....:ras:

 

No jaz tut nosim ocala ze celo zivljenje. S celado in ocali nikoli nobenega problema. Mam N103. 

Jaz imam Nolan N90 in imam en sam problem :), da je pikant rdeča in jo vsi vidijo.

Resnično je pa to, da skoraj ne potrebujem pinloka. Ko je mrzlo še gre z njim, ob dežju je pa brez veze. Takrat se mi rosijo očala in moram odpirati vizir in kmalu je polno mokrote in vlage. Tako, da pinlok odstranim med glavno sezono in imam bister pogled, če pa že dežuje sem pač malo moker.

Bom povprašal, če izdelujejo stekla za očala, ki se ne rosijo :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Scarabeo 500 pravi:

Bom povprašal, če izdelujejo stekla za očala, ki se ne rosijo :)

Za očala ne vem. Morda kakšen sprej proti rosenju.

Obstajajo pa dioptrijska plavalna očala ki se ne rosijo :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3/10/2017 ob 21:58, Scarabeo 500 pravi:

Bom povprašal, če izdelujejo stekla za očala, ki se ne rosijo :).

Imam šipce, ki se ne rosijo. Res je, da dobiš krpcio z katerim aktiviraš vso to zadevo (in ja deluje ker sem sprobal) ampak nej bi držalo ene 3 dni. Po 3 dneh je pa itak fajn spucati očala :D

Da bi fasal infekcijo z uporabo leč bi pa moral imeti nesrečo, oziroma bi moral biti res malomaren pri njihovi uporabi. Po mesecu ali mogoče še manj ti bo pravilno umevanje zob vzelo več časa zjutraj kot pa vstavljanje leč.

Popravljeno . Popravil interista
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, interista pravi:

Imam šipce, ki se ne rosijo. Res je, da dobiš krpcio z katerim aktiviraš vso to zadevo (in ja deluje ker sem sprobal) ampak nej bi držalo ene 3 dni. Po 3 dneh je pa itak fajn spucati očala :D

 

Ali je fora v steklu ali krpici? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vožnjo z mopedom sem imel na obrazu vedno očala "za daleč", v sončnem vremenu sončna z dioptrijo in v vremeu brez sonca navadna z dioptrijo, vendar se ne spomnem več :blush: kako je bilo z rosenjem ...

Ker se je pa rosenje na mojih kolesarskih očalih z dioptrijo, v hladnejših dneh pojavljalo tudi med vožnjo s kolesom, mi je "moj" optik predlagal in tudi prodal sprej, ki deluje ... :worship:

IMG_0115.JPG.1054b0cb66259a1ca0f986ff8a1e272d.JPG

IMG_0116.thumb.JPG.f2bf00d79ee9e6c2e33c66bf73b09f60.JPG

IMG_0117.JPG.f15f1672b3d1d80468a4ece8bf5ccaea.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 3. 2017 ob 6:51, zoranko pravi:

Za očala ne vem. Morda kakšen sprej proti rosenju.

Obstajajo pa dioptrijska plavalna očala ki se ne rosijo :P

... in potem svizec zavije čokolado v folijo ... več kot 25 let že skoraj vsak dan v ali ob bazenu, pa še nisem videl plavalnih počal, ki se ne bi rosila ... se da marsikaj narediti s slino (kot pri potapljaških maskah) ampak na daljši rok ni rešitve (ura v bazenu je primerljiva z 3-4 ure motoriranja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, nofla pravi:

... in potem svizec zavije čokolado v folijo ... več kot 25 let že skoraj vsak dan v ali ob bazenu, pa še nisem videl plavalnih počal, ki se ne bi rosila ... se da marsikaj narediti s slino (kot pri potapljaških maskah) ampak na daljši rok ni rešitve (ura v bazenu je primerljiva z 3-4 ure motoriranja)

http://www.optikarimc.net/plavalna-ocala-brezice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, zoranko pravi:

Preizkušeno??? Ne verjamem, morda prvih nekaj ur, ali pa tudi to ne. Sicer ne vem kaj imajo plavalna očala z motoriranjem in tudi nisem prepričan o reakcijah morebitnih navzočih ali celo policistov ob kontroli, ko boš snel čelado in imel spodaj plavalna očala :blush: ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3/15/2017 ob 7:26, nofla pravi:

Preizkušeno??? Ne verjamem, morda prvih nekaj ur, ali pa tudi to ne. Sicer ne vem kaj imajo plavalna očala z motoriranjem in tudi nisem prepričan o reakcijah morebitnih navzočih ali celo policistov ob kontroli, ko boš snel čelado in imel spodaj plavalna očala :blush: ....

Ta del mojega posta, ki te je tako zmotil, je bolj mišljen v hecu. Je pa temeljen na anekdoti ko je kolega, sicer potapljač, vozil avto po Italiji s potapljaško masko. Seveda je imel priliko to pojasnjevati italijanski policiji.

Kar se tiče plavalnih očal, meni zdržijo eno do dve sezoni kopanja v morju. Ko pa začnejo rositi, še slina prav ne pomaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 12. 3. 2017 ob 14:28, Scarabeo 500 pravi:

Ali je fora v steklu ali krpici? 

Na to nikoli nisem pomislil....če je samo fora v krpici so me pač nategnili za nekaj 10€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, interista pravi:

Na to nikoli nisem pomislil....če je samo fora v krpici so me pač nategnili za nekaj 10€.

Ravno danes sem se na hitro pozanimal pri lokalnem optiku. Gre za nanos, ki ti ga dajo že v tovarni na steklo in ga obnavljaš (ponovno aktiviraš) s krpico. Toliko sem na hitro izvedel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ob 30. 3. 2017 ob 20:17, Scarabeo 500 pravi:

Ravno danes sem se na hitro pozanimal pri lokalnem optiku. Gre za nanos, ki ti ga dajo že v tovarni na steklo in ga obnavljaš (ponovno aktiviraš) s krpico. Toliko sem na hitro izvedel.

 

Danes sem zadevo stestiral v dežju. Resnično deluje. Rosilo se mi je področje vizirja, kjer ga pinlok ne pokriva, ostalo brez rosenja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!