Skoči na vsebino

Čelada + dioptrijska očala


cresh

Priporočene objave

Imam doiptrijska očala in me zanima, kakšne izkušnje imate vi pri tem, če imate vizir na čeladi zaprt in če se vam rosijo šipce, skratka vaše izkušnje.

Tudi jst mam očala z dioptrijo in z njimi nimam nobenega problema. V hladnih ali vlažnih dnevih se mi na npr. semaforju prej zameglil vizir kot očala. Da se izognem rošenju na semaforju malo dvignem vizir. Na mojih očalih imam tudi nastavek(tipo sončna očala), tako da mi ni potrebno kupovati temnega vizirja in obenem se izognem menjave z navadnim vizirjem zvečer pred nočno vožnjo. Je pa res, da ti čez nekaj časa počasi ta očala gredo mal na živce(očala dol nato čelado gor in potem še očala dat noter in jih zacentrirat, da ti palčka ne tišči ob uho :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ima HJC FG-14 čelado z običajnim, nezatemnjenim vizirjem. Že nekaj časa me moti močno sonce, ki mi "prbija" skozi vizir v oči. Ker vem, da je uporaba zatemnjenega vizirja prepovedana, imam namen pod čelado nositi sončna očala.

Pri tem pa nastane problem, ker nobenih očal ne morem dobiti pod čelado. Poskusil sem na način, da najprej namestim čelado, potem pa skozi odprtino poskušam namestiti še očala. Ni se obneslo; drugi način pa je bil, da sem najprej namestil očala, potem pa poskusil namestiti čelado. To pa sploh ne gre.

Zanima me kakšne so vaše izkušnje s to kombinacijo; vem, da se pri integralnih čeladah to da, zanimajo me izkušnje s klasično čalado. Prosim, da napišete znamko in model čelade ter znamoko in model uporabljenih sončnih očal.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima HJC FG-14 čelado z običajnim, nezatemnjenim vizirjem. Že nekaj časa me moti močno sonce, ki mi "prbija" skozi vizir v oči. Ker vem, da je uporaba zatemnjenega vizirja prepovedana, imam namen pod čelado nositi sončna očala.

Pri tem pa nastane problem, ker nobenih očal ne morem dobiti pod čelado. Poskusil sem na način, da najprej namestim čelado, potem pa skozi odprtino poskušam namestiti še očala. Ni se obneslo; drugi način pa je bil, da sem najprej namestil očala, potem pa poskusil namestiti čelado. To pa sploh ne gre.

Zanima me kakšne so vaše izkušnje s to kombinacijo; vem, da se pri integralnih čeladah to da, zanimajo me izkušnje s klasično čalado. Prosim, da napišete znamko in model čelade ter znamoko in model uporabljenih sončnih očal.

LP.

Airoh TR 1

Čelada ima notranji sončni vizir, tunanji običajen vizir, snemljivo zaščito (lahko je mestna čelada)..

Skratka sem ful zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mene tudi muči podoben problem :slap:

Imam Shark RSF2 race in nikakor ne morem spraviti sončnih očal v čelado :BUA:

A mogoče obstajajo kakšna "motoristična" sončna očala, ki so ožja, bolj čvrsta, da se ne vse zvija, ko jih poskušaš natakniti ter da ne pretirano žuli, pritiska ali kakorkoli moti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolan N100, brez problema sončna očala vstaviš ne glede, ali je predbradni del dvignjen ali spuščen. Tudi, ko snemaš čelado (predbradni del dvignjen), očala ostanejo na nosu. :OK: Pa sploh ne tišči ob straneh. Aja, očala. Ne ravno Ray-ban, neka plastična iz DM. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri čeladah kjer se dvigne sprednji del (ala nolan N100) nisem imel težav športna sončna očala julbo spodaj spravit ampak me je na daljši vožnji začelo tiščat v sence in boleti glava. pri nekaterih integralnih sem spravil ista očala spodaj ampak me je začelo takoj tiščati, skratka jaz z to kombinacijo nisem bil zadovoljen.

sedaj imam v nolanki temni pinlock in je zadeva super, po temi pa v 2 min snameš temni pinlock in je vse normalno.

če ti čelada lepo objema glavo kot bi mogla boš težko vozil z očali v njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospoda resitev je enostavna...

Preklopne celade omogocajo, da not porinete katera koli soncna ocala.

Odkar pa sem presel z N-100 na X-lite 601 pa imam (tako kot po moje pol slovenije) ocala 3M - plastika, ampak deluje. dovolj tenki in upogljivi, da pasejo v vsako celado. Kupil v Gama centru v BTCju, drugace pa jih imajo tudi v Louisu (za cca 1/2 cene)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospoda resitev je enostavna...

Preklopne celade omogocajo, da not porinete katera koli soncna ocala.

Odkar pa sem presel z N-100 na X-lite 601 pa imam (tako kot po moje pol slovenije) ocala 3M - plastika, ampak deluje. dovolj tenki in upogljivi, da pasejo v vsako celado. Kupil v Gama centru v BTCju, drugace pa jih imajo tudi v Louisu (za cca 1/2 cene)

Očala imajo tudi v Velenju pri uvozniku Nolana, v MOTOSI pa so jih pozitivno ocenili. Sam imam N102 s VPS senčilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa Hondina očala, ki so izredno tanka in lahka :OK:

Sploh jih ne čutim saj imajo izredno tanek okvir (Titan :naughty: )

Aja čelada je Arai Rx-7 sam to sploh ni važn. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima HJC FG-14 čelado

Enaka čelada! Nimam problemov z očali (no, vsaj zaenkrat ne :blink: ). Očala pa so sicer Replay, Uvex in 3M. Nekaj težav s 3M, drugače OK.

Pri očalah pazi, da imajo tanke in ozke "ročke", kakšnih športih očal ala "oukli" itak ne notr tlačit.

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam tut fg14 in pravm notr očala od uvexa, sam k pridem do morja pa mislm da mi bo glavo raznesl...

sam je pa bolš da mal glava boli k pa da nč ne vidm:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado X-Lite 801 R,nosim pa očala z dioptrijo.

Okvir je kovinski in precej tanek in kjub temu nisem mogel nasaditi očal.

In kaj sedaj.Razmontirat čelado,odstranit oblogo,in na poziciji,kjer naj bi očala nasadil sem odstranil stiropor(približno 5mm globoko na vsaki strani in približno 3cm2),nato vse nazaj zalepil,sestavil in sedaj je :OK: .

Na prejšnji Nolanki sem imel isti problem :BUA:

Pa veselo na delo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej mam nolan n102, tako, da ma že senčnik gor, ki se zelo obnese, drugač sem pa prej meu airoh speedfire, pa sm čis komot stlaču očala gor in nč niso tiščala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima HJC FG-14 čelado z običajnim, nezatemnjenim vizirjem. Že nekaj časa me moti močno sonce, ki mi "prbija" skozi vizir v oči. Ker vem, da je uporaba zatemnjenega vizirja prepovedana, imam namen pod čelado nositi sončna očala.

Pri tem pa nastane problem, ker nobenih očal ne morem dobiti pod čelado. Poskusil sem na način, da najprej namestim čelado, potem pa skozi odprtino poskušam namestiti še očala. Ni se obneslo; drugi način pa je bil, da sem najprej namestil očala, potem pa poskusil namestiti čelado. To pa sploh ne gre.

Zanima me kakšne so vaše izkušnje s to kombinacijo; vem, da se pri integralnih čeladah to da, zanimajo me izkušnje s klasično čalado. Prosim, da napišete znamko in model čelade ter znamoko in model uporabljenih sončnih očal.

LP.

Kaj bi ti govoril, poglej... :yea1:

post-2154-1176661437_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena izmed opcij ti je tudi, da na zgornji rob vizirja nalepiš trak v višini nekaj centimetrov, da ti zakrije vsaj tisto tavisoko sonce.

Moj brat ima tako narejeno - se je potrudil z lepljenjem in sploh ne izgleda grozno. Je pa fajn in zdaj pod čelado skoraj da ne nosi več sončnih očal.

LP, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kakšnih športih očal ala "oukli" itak ne notr tlačit....

:topic:

a ti sploh veš kolk različnih modelov ma "oukli"...nekako se mi zdi da se ti niti sanja ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... očala zožujejo že tako zmanjšani zorni kot motorista ...

... predlagam čelade, ki imajo vgrajene sončne zaščite ... saj veste katere so to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... predlagam čelade, ki imajo vgrajene sončne zaščite ... saj veste katere so to ...

...mam S1 prav iz tega razloga. :grim Nosim korekcijska očala "oukli" in jih brez večjih težav spravim v čelado, je pa res, da večina sončnih zaradi ukrivljenosti ročk za v čelado ni primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... očala zožujejo že tako zmanjšani zorni kot motorista ...

... predlagam čelade, ki imajo vgrajene sončne zaščite ... saj veste katere so to ...

Ja, saj bi imel takšno, pa ni šla na glavo oz. ni dobro pasala :BUA:

Sem pa opazil, da ima poleg Schuberth S1 tudi HJC integralno čelado s sončnim vizirjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... očala zožujejo že tako zmanjšani zorni kot motorista ...

... predlagam čelade, ki imajo vgrajene sončne zaščite ... saj veste katere so to ...

verjemi.......

ne vedno. :grrr

pri meni konkretno, ga "povecujejo" (slepkoglistabrezspeglovpress) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... očala zožujejo že tako zmanjšani zorni kot motorista ...

... predlagam čelade, ki imajo vgrajene sončne zaščite ... saj veste katere so to ...

Avtomobilistom potemtakem tudi zmanjšujejo zorni kot :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj bi imel takšno, pa ni šla na glavo oz. ni dobro pasala :BUA:

Sem pa opazil, da ima poleg Schuberth S1 tudi HJC integralno čelado s sončnim vizirjem...

Tudi Caberg ima isto rešitev kot Schuberth in HJC. Mam iste težave - špegli z dioptrijo B)

Grem jutri v Graz glih s tem namenom, torej poiskat šlem, v katerega gredo špegli+zatemjen

notranji vizir. Bom poročal kako in kaj.

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!