Skoči na vsebino

Čelada + dioptrijska očala


cresh

Priporočene objave

Gospoda resitev je enostavna...

Preklopne celade omogocajo, da not porinete katera koli soncna ocala.

Odkar pa sem presel z N-100 na X-lite 601 pa imam (tako kot po moje pol slovenije) ocala 3M - plastika, ampak deluje. dovolj tenki in upogljivi, da pasejo v vsako celado. Kupil v Gama centru v BTCju, drugace pa jih imajo tudi v Louisu (za cca 1/2 cene)

Sem videl in probal ta očala - prednost je, da se dajo spravit v čelado, vendar izgledajo grooooozno :slap: , pa še ful prevelika so zame.

A pozna mogoče kdo kakšno znamko sončnih očal, ki bi imela ful tanek tisti del, ki ga zataknemo za ušesa. Ker ravno to je dobra lastnost 3M očal, da imajo zelo tanek ta stranski del, zato se jih da spravit v čelado.

Večina očal pa ima žal preširok stranski del :BUA:

Sem pa opazil, da jih imajo nekaj v Louisu - a kdo ve, kako je kaj s tistimi, so OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilistom potemtakem tudi zmanjšujejo zorni kot :hmm:

... nisi me razumel...

... motorist ima zmanjšan zorni kot že zaradi konstrukcije čelade ...

... očala ga samo dodatno povečajo za nekaj stopinj ...

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa sploh ne morm z očali vozt ... z avtom še gre na motorju mi pa tko čudn deluje d jih sploh nimam gor ... dioptrija minimalna zato jih pa nimam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa sploh ne morm z očali vozt ... z avtom še gre na motorju mi pa tko čudn deluje d jih sploh nimam gor ... dioptrija minimalna zato jih pa nimam ...

blagor teb...ko bi vsaj jaz lahko tko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pozna mogoče kdo kakšno znamko sončnih očal, ki bi imela ful tanek tisti del, ki ga zataknemo za ušesa.

Recimo znamka Julbo. Sončna očala prodajajo v 'hribovskih' trgovinah, so pa to športna očala z vsem, kar si opisal, da želiš imeti. Preverjeno :yes: , jih imam že nekaj let pod čelado.

Cene od dobrih 25 eur navzgor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah jaz mam zatemnjen vezir modeliziran in je čist cool. sonce me nč ne moti, luna pa res mal.

tudi pri meni je enako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah jaz mam zatemnjen vezir modeliziran in je čist cool. sonce me nč ne moti, luna pa res mal.

Kaj natanko naj bi pomenilo "modeliziran" ? Ostalo sem v glavnem zapopadel, se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj natanko naj bi pomenilo "modeliziran" ? Ostalo sem v glavnem zapopadel, se mi zdi.

... metaliziran Pepe ... metaliziran ... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zatemnjen vezir modeliziran ...

... metaliziran ... O:-)

Torej nekako takole: zatemnjen sultanov namestnik, prekrit s tanko plastjo kovine.

Ja, ta pa utegne biti resnično priročen in koristen pri vožnji z mopedom :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil da gre za prijetno ohlajenega vezirja (očitno ni topel :blush: ) ki ga občasno nosi luna. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pozna mogoče kdo kakšno znamko sončnih očal, ki bi imela ful tanek tisti del, ki ga zataknemo za ušesa. Ker ravno to je dobra lastnost 3M očal, da imajo zelo tanek ta stranski del, zato se jih da spravit v čelado.

Večina očal pa ima žal preširok stranski del :BUA:

imam očala BOLLE in so ob straneh zelo tanka da jih skoraj ne čutiš

edinko kar me je motilo je bila na koncu guma ki sem jo kar snel in je zdej se bolše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa motijo sončna očala...pa nima veze al so tanke pr strani al ne...temnega vezirja pa tudi ne bom šu ponj k sultanu, ker ni videt pol K nič že ko gre sonce mal za obzorje. razen če si tako pameten, da maš še navadnega s sabo. ma to bi že pomenilo, da bi ga podrsal, zlomil, pozabil itd...preveč dela za pamet :closedeyes:

tako, da bom vseeno pogledal za kakimi očali, sicer se jih da malo "predelat"...snameš plastiko na koncu dela k se zatakne za uho...manj tišči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Slučajno ve kdo kje v Slo. bi se dala dobiti očala ki ne prepuščajo zraka do očes(primer na sliki). V Louisu vem da jih imajo, vendar mislim da se mi samo zaradi očal ne splača tja rint.

lp

post-12474-1183653387.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm....men se pa je zgodila ena nesreča :(

Sem šou zadnič na furo pa sem dal očala na avto medtem ko sem si dajal čelado gor...no potem sem pa pozabu na moja očalca, še mal hodu okol, ko sem jih hotu dat gor pa jih ni blo nikjer. Pogledam na tla.... :headbang: :headbang: :headbang: ... samo še ostanki -> sem stopil na njih. Eh...bo treba nova dioptriska očala nabavt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno ve kdo kje v Slo. bi se dala dobiti očala ki ne prepuščajo zraka do očes(primer na sliki). V Louisu vem da jih imajo, vendar mislim da se mi samo zaradi očal ne splača tja rint.

lp

Poskusi v Drešinji vasi :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame osebno najboljša, sigurno pa trenutno najbolj preizkušena očala za ekstremne zadeve kot so šport, motorji, vojna :whistle: ... Wiley X :worship: .

Zadeva je preizkušena s strani ameriških enot, tako vojske kot marincev in tudi ostalih, je "prva vgradnja" skoraj vseh vojakov ki grejo v Irak in po svetu. Osebno imam že par let Wiley X XL-1, ki so uporabna za vse pogoje in razmere. Nosim jih pod motoristično čelado in popolnoma nič ne ovirajo, ker so okrog in okrog zaprta, nosim jih tudi z jet čelado, saj ne piha v oči. Za višje hitrosti se pač izbere kak drug model očal. Ne vem, če se dobijo tudi pri nas, po internetu se jih dobi pa brez problema. Kliknite na https://www.wileyx.com/MOTORCYCLE/ za motoristično ponudbo.

lp

Rudi

p.s.

Če je kdo z dioptrijo naj malo poklika po strani, se jih da naročit tudi z dioptrijo.

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame osebno najboljša, sigurno pa trenutno najbolj preizkušena očala za ekstremne zadeve kot so šport, motorji, vojna :whistle: ... Wiley X :worship: .

Zadeva je preizkušena s strani ameriških enot, tako vojske kot marincev in tudi ostalih, je "prva vgradnja" skoraj vseh vojakov ki grejo v Irak in po svetu. Osebno imam že par let Wiley X XL-1, ki so uporabna za vse pogoje in razmere. Nosim jih pod motoristično čelado in popolnoma nič ne ovirajo, ker so okrog in okrog zaprta, nosim jih tudi z jet čelado, saj ne piha v oči. Za višje hitrosti se pač izbere kak drug model očal. Ne vem, če se dobijo tudi pri nas, po internetu se jih dobi pa brez problema. Kliknite na https://www.wileyx.com/MOTORCYCLE/ za motoristično ponudbo.

lp

Rudi

p.s.

Če je kdo z dioptrijo naj malo poklika po strani, se jih da naročit tudi z dioptrijo.

zastopnik za slovenijo

http://www.wileyx.eu/pages/forhandlere.asp...;place=Slovenia

--

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa motijo sončna očala...pa nima veze al so tanke pr strani al ne...temnega vezirja pa tudi ne bom šu ponj k sultanu, ker ni videt pol K nič že ko gre sonce mal za obzorje. razen če si tako pameten, da maš še navadnega s sabo. ma to bi že pomenilo, da bi ga podrsal, zlomil, pozabil itd...preveč dela za pamet :closedeyes:

tako, da bom vseeno pogledal za kakimi očali, sicer se jih da malo "predelat"...snameš plastiko na koncu dela k se zatakne za uho...manj tišči.

Jaz sem si na svojo N101 na zgornji del vizirja nalepil okoli 3cm širok črn samolepilen trak zadeva se mi super obnese sploh ne potrebujem sončnoh očal prej je bil na čelado nameščen originalen zunanji sončni vizir to mi ni odgovarjalo ker je stalno vibriral pa še preveč širok je bil in mi je zakrival vidno polje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
ne bom zacenjal nove teme in bom kr tlele vprasal.

Zasledil sem celado Lazer Revolution. Ima kdo kake izkusnje s to celado? Ima kdo spoh izkusnje s celadami Lazer?

www.lazer.be/2001/02revolution.htm

Imam. Za očala je maska odlična. Dihalni sistem je speljan izven čelade in rosenja ni sploh. Prav tako je precej zračna in ima vgrajen vizir za sonce. Mogoče je malo težka (1800g).

Jaz sem imel to smolo, da sem enkrat preveč nasilno spulil masko in se mi je zlomil gumb za pritrditev maske. Moram nest popravit.

Sicer pa nameravam v bljižni prihodnosti uporabljati leče, ker so očala zoprna kar se zornega kota tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!