Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Tole je dejanska slika, al je kej programja vmes, ker je ful lepa, zgleda ko v kaki igrci.

Hehe, to dost folka reče, tut men ko sem jim kazal slike. Res je lepo, pravi raj za motoriste. Sm bil tut jaz zdaj za vikend, super vreme, motoristov OGROMNO...mal preveč za moj okus, se ne da vseh pozdravt:))

se moj prispevek

post-18690-1245097372_thumb.jpg

lp Srecko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem najlepša hvala za vse, kar ste gor pripopali in napisali, zdaj samo upam, da bo prihodnji teden v praksi polno zaživelo :OK::OK::OK::OK::OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto,13.6 peljal kolege v dolomite.Čez korensko sedlo,Maria Lugau,na tre Cime in na Misurino na pivo.V Cortino,pa na Falzarego,Valparola,Gardena in k Gabrieli na vilija.V garaži je bilo 52 motorjev.

Drugi dan jo je četverica s Quommetom na čelu mahnila Čez Gardeno,Sello,Pordoi in Falzarego ter čez koroško na Dravograd in domov.Midva pa čez Gardeno,Karrerpass,Reschen paas (zvonik je na suhem,ker ga obnavljajo)v tirolsko in preko Timellsjocha in Jauffen passa zopet k Gabrieli. :naughty: :beer2:

V ponedeljek pa zopet čez Gardeno,Sello,Fedaia,Falzarego in počasi proti domu.

Lepo vreme in čudovitih 1340 km.

P.S.Spanje z zajtrkom 26 eur,pivo 3,5 eur.Na harleyu odpovedalo zadnje vzmetenje v Cortini,motor se je usedel na tla.Po odstranitvi sedeža in blatnika sva ga privzdignila in med nihajko ter okvir vstavila dva lesena kloca.Tako se je kolega srečno pripeljal v Portorož z smrekovimi amortizerji. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AndiGS zanima me kje si spal za to ceno--midva z ženo tudi greva v dolomite julija..

Poglej par strani nazaj, kjer je vse zapisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AndiGS zanima me kje si spal za to ceno--midva z ženo tudi greva v dolomite julija..

Tule:

http://www.garni-reutlingen.com/cene.html

Za tiste, ki si boste vzeli Corvaro oziroma okolico za center pa še ena dnevna routa, v kateri je zajetih kar precejšenj del centrlanih dolomitskih prelazov:

http://maps.google.com/maps?f=d&source....30188&z=10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule:

http://www.garni-reutlingen.com/cene.html

Za tiste, ki si boste vzeli Corvaro oziroma okolico za center pa še ena dnevna routa, v kateri je zajetih kar precejšenj del centrlanih dolomitskih prelazov:

http://maps.google.com/maps?f=d&source....30188&z=10

Gody majstore za googlemap in prelaze. Daj mi eno čimbolj zavito furo nared od mene do Livingna preko telvia seveda in nazaj če maš voljo. Jaz mam že nekaj zamišljeno, pa me zanima "drugo mnenje"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gody majstore za googlemap in prelaze. Daj mi eno čimbolj zavito furo nared od mene do Livingna preko telvia seveda in nazaj če maš voljo. Jaz mam že nekaj zamišljeno, pa me zanima "drugo mnenje"

He, he, to ti pa Lahko kar Mutika pošlje najino furo (malo krajša od tele, ker nisva šla čez Timelsjoch).

http://maps.google.com/maps?f=d&source...5.20752&z=8

Tole gre malo na silo v enem dnevu sfurat ...

Tale ma pa še malo bolj zaviti prvi italjianski del poti. Malo manj znani prelazi ...

http://maps.google.com/maps?f=d&source...5.20752&z=8

Za nazaj še pa dobiš.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, to ti pa Lahko kar Mutika pošlje najino furo (malo krajša od tele, ker nisva šla čez Timelsjoch).

http://maps.google.com/maps?f=d&source...5.20752&z=8

Tole gre malo na silo v enem dnevu sfurat ...

Tale ma pa še malo bolj zaviti prvi italjianski del poti. Malo manj znani prelazi ...

http://maps.google.com/maps?f=d&source...5.20752&z=8

Za nazaj še pa dobiš.

Da ne ostaneš tam, še routa za nazaj:

http://maps.google.com/maps?f=d&source...5.20752&z=8

Se že veselim potopisa :)

BTW: Saj na Garmina znaš to spravit a ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majstr vsa čast za tole, kako bi pa v Garmina spravu bi te pa vseeno prosu, vsaj kakšen namig....

Verjetno zgoraj opisano kaj pomaga. Sicer pa imaš naslednje možnosti:

1. Če Mapsource zna brati kml datoteko potem iz maps.google.com preneseš le to tako, da linku dodaš &output=kml

2. Preko GoogleEarth_a, tako da link vpišeš v Search polje

3. S programom gpsbabel, ki zna pretvarjati vse žive GPS formate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne ostaneš tam, še routa za nazaj:

http://maps.google.com/maps?f=d&source...5.20752&z=8

Se že veselim potopisa :)

BTW: Saj na Garmina znaš to spravit a ne ?

Hehe, bom pogledal. Super. Ja upam, da bom vsaj tolk slik nardil kot zadnjič (cca 380 :whistle: )

V garmina spravim tudi kartico, ki je malo večja od tegale koščka papirja, tako da ni problema :devil:

Jutri mal prečekiram. Danes sem hin, me je moja gonla po neki Orhidaliji tko, da mam plavalno kožco med prsti :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še enkrat.

Garni Reutlingen ,vasica Colfosco(2 km iz Corvare).

G.Andreas in Ga.Gabriela(govori slovensko).

GSM:0039 3395641 559

Tel:0039 0471 836 094

Motoristi so prisrčno dobrodošli.

Ko sem bil lani prvič tam,sem plačal 28 eur,sedaj mi računa 26 eur.

Če imajo vse zasedeno,ti poišče spanje pri sosedih,motor pa imaš pri njih v garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki mi ni jasno glede nalaganja mape iz google maps na garmina zumo 550. In sicer ko pritisneš tipko send bi morale biti tri možnosti email, car, GPS. No pri meni je samo opcija email :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ,koliko km realno lahko narediš v dolomitih dnevno , da nekaj vidiš, fotografiraš ,se naješ, spočiješ to zadnjico , ob kolki uri greste zjutraj na pot .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ,koliko km realno lahko narediš v dolomitih dnevno , da nekaj vidiš, fotografiraš ,se naješ, spočiješ to zadnjico , ob kolki uri greste zjutraj na pot .

Odvisno je od tega, koliko počivaš. Povprečne hitrosti so razmeroma majhne, po moje cca 50-60 km/h , tako da večina pravi da je cca 250-350 km/dan za dolomite kar pravo.

Torej, če maš trd zic in občutljivo zadnjico bo že 250 dosti, če si zagrizen kot Igor, jih pa 750 nardiš (in to s 125 :worship: )

Jaz bom tudi poskusil drugi teden nardit cca po 700-750 na dan (mam fajn zic in zadno plat ko leder), ker sem v časovni stiski, pa bi vseeno rad na Stelvio šel :whistle:

Bom poročal konec prihodnjega tedna če bo vse po sreči :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki mi ni jasno glede nalaganja mape iz google maps na garmina zumo 550. In sicer ko pritisneš tipko send bi morale biti tri možnosti email, car, GPS. No pri meni je samo opcija email :?

Sva že dva :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jaz bom tudi poskusil drugi teden nardit cca po 700-750 na dan (mam fajn zic in zadno plat ko leder), ker sem v časovni stiski, pa bi vseeno rad na Stelvio šel :whistle:

Bom poročal konec prihodnjega tedna če bo vse po sreči :evilgrin:

Če boš izbiral kolikor toliko gorske prelaze, bo to res zelo težko izvedljivo. Sploh več dni zapored.

Po moji pošteni oceni je za celodnevno furco, ergo po zajtrku, ki ga običajno strežejo ob 8h in do neke 20.ure, ko greš na pivo in pico, možno narediti okoli 500, največ 600km. Več le izjemno. In to z res malo postanki.

Povprečna hitrost 60km/h??? Težka. Tja do 50 je že zelo v redu.

Če boš drugi teden palamudil okoli Stelvia, se morebiti srečava. Če zagledam tvoj stroj, te pocukam za rokav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno je od tega, koliko počivaš. Povprečne hitrosti so razmeroma majhne, po moje cca 50-60 km/h , tako da večina pravi da je cca 250-350 km/dan za dolomite kar pravo.

Torej, če maš trd zic in občutljivo zadnjico bo že 250 dosti, če si zagrizen kot Igor, jih pa 750 nardiš (in to s 125 :worship: )

Jaz bom tudi poskusil drugi teden nardit cca po 700-750 na dan (mam fajn zic in zadno plat ko leder), ker sem v časovni stiski, pa bi vseeno rad na Stelvio šel :whistle:

Bom poročal konec prihodnjega tedna če bo vse po sreči :evilgrin:

Jao, saj vem, zic je fanj, zadna plat pa ni bla videt kot leder :whistle: , vseeno pa ti želim, da se ti vse uresniči in da boš maksimalno užival :OK: .

Mi bomo šli do Arrabe, potem pa tam do 350km dnevno oba dneva (če bosta zadnjici od kolegov zdržali) in četrti dan nazaj domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno je od tega, koliko počivaš. Povprečne hitrosti so razmeroma majhne, po moje cca 50-60 km/h , tako da večina pravi da je cca 250-350 km/dan za dolomite kar pravo.

Torej, če maš trd zic in občutljivo zadnjico bo že 250 dosti, če si zagrizen kot Igor, jih pa 750 nardiš (in to s 125 :worship: )

Jaz bom tudi poskusil drugi teden nardit cca po 700-750 na dan (mam fajn zic in zadno plat ko leder), ker sem v časovni stiski, pa bi vseeno rad na Stelvio šel :whistle:

Bom poročal konec prihodnjega tedna če bo vse po sreči :evilgrin:

50-60 km/h bruto (torej število km/številom vseh ur, vključno s postanki) je že kar težko doseči. Bolj 40-50 ali še manj.

Kar pomeni, da če si na poti cca 10 ur potem je to 400-500km/dan.

Sam ponavadi za po teh zavitih računam na 300-350 km/dan maksimalno, če ne si po dveh treh dneh preveč utrujen.

BTW: Če češ do Livigna prit v enem dnevu, potem spusti ven tale začetni prelaz (Paso del Canzon di Lanza) in/ali Timelsjoch(pso. Rombo). Pol gre ven brez problema. Sva šla z Mutiko lani in bla iz MB - Livigno po cca tej poti in prišla ob 20:00 kljub temu, da sva šla šele ob 11:00 od doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!