Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Sva mela v planu če se ne motm :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IgorKR: Pozabil si klasično Roglo, Areh, Ptujsko goro, cesto od Logarske do Črne... pa še se najde.

 

Sem že naveličan tega ... vsako sezono večkrat prevozim te zadeve, ko ne vem kam bi se zapeljal, te pa grem na Pesek, Areh ... malo po dravski dolini ..... itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probajte krog ob Slovenski meji

 

Zanimivo, že lani sem razmišljal o tem, da bi naredil res en krog ob meji, ampak nekako ni bilo časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breitner pridi v nedeljo na krog Ljubljana-Ivančna Gorica-Straža-Lašče-Kočevje-Mozelj-Stari Trg-Prilesje-Žaga-Fara-Osilnica-Velika planina-Loški Potok-Sodražica-Unec-Postojna-Planina-Ljubljana.........to je cca 300km pa še pot do lj dodaš........malca bo na Kolpi pri Madroniču(sveže postrvi) :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breitner pridi v nedeljo na krog Ljubljana-Ivančna Gorica-Straža-Lašče-Kočevje-Mozelj-Stari Trg-Prilesje-Žaga-Fara-Osilnica-Velika planina-Loški Potok-Sodražica-Unec-Postojna-Planina-Ljubljana.........to je cca 300km pa še pot do lj dodaš........malca bo na Kolpi pri Madroniču(sveže postrvi) :OK:

  :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer, dlakocepec. Tema je vsesplosna, sam se Romunijo cakamo, ane?

Zdi se mi, da se zdej se ne splaca it u domolite

post-1354-0-87241800-1395906888_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn bi pa res blo debato imet o vhzodni sloveniji... saj so kolko tolko pametne ceste.. sam... niso,,, ;D no.. čeprav je men osebno zlo lep krog po dravski dolini, pa po golici do lebnitza pa po AC nazaj vse do MB-ja,, ker slovenska cesta Pesnica- Šentilj je pa obup od obupa,,, kot da je bla včeraj vojna na cesti...

 

no Cartman... pa če bi mi lahk nehal delat lušte :D hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn bi pa res blo debato imet o vhzodni sloveniji... saj so kolko tolko pametne ceste.. sam... niso,,, ;D no.. čeprav je men osebno zlo lep krog po dravski dolini, pa po golici do lebnitza pa po AC nazaj vse do MB-ja,, ker slovenska cesta Pesnica- Šentilj je pa obup od obupa,,, kot da je bla včeraj vojna na cesti...

 

Zakaj pa bi moral v Šentilju prek in po AC do Maribora!?

Lahko bi recimo iz Leutschach-u zavil desno, ter mimogrede tankal za 1,29€/l in prečkal pri Juriju, ali pa produžiš po cesti 69 v Vogau, ter pred pumpo v smeri Špilfelda zaviješ levo, ter produžiš ali za Mureck/Trate ali pa še produžiš za austrijsko Radgono, ter nato v smeri Lenarta, Pernice čez breg do Malečnika .... itd.

 

Saj z leti boš spoznal okolico ..... :OK:

 

P.S.

Popolno smo zašli iz teme se mi zdi. :blush:

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem že dostikrat prakticiral do radgone :D ... finta mi je edino vedno ta, da nikoli nevem kam se peljem.. ... oz kje bom prišel do obračanja proti domu :D ....

ja pa res :D

 

NADALJEVANJE DOLOMITI

 

a še je vedno tak zaj.. glede hrane po dnevi? .... al so se že kaj porihtali ? :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

a še je vedno tak zaj.. glede hrane po dnevi? .... al so se že kaj porihtali ? :D

 

Kak to misliš? Če je težko kje kaj najt za jest?

 

Glej, na prelazih imaš več ali manj kakšno gostilnico, kjer ponujajo sigurno kaj na žlico. Sam tega nisem prakticiral, ker smo imeli zajterk v hotelu, med kruzanjem si pa nabaviš kakšno sadje in čokolado za energijo v kakšni trgovini.

Zvečer pa smo šli ponavadi ven kaj pojest. Spomnim se, da je bila pizza svinsko draga ... 17€, pa še napačni vrstni red imajo italjani, razen testa, testo je vedno spodaj

Tam pač pričakuješ, da so cene temu primerne. Saj ne rečem, verjetno se da bolj poceni tudi skozi prit, ampak potem je itak brez veze, če se pol užitkom odpoveš. Potem je bolje, da si doma (ne pravim za tebe, ampak na splošno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Čez "opoldne" ni hrane (kuhinja ne dela) .
lp

 

 

kako to misliš čez opoldne? po mojih izkušnjah je med 11.00 in 13.00 pausa pranzo

 

 tja od 15:00 do 19:00 pa se da bit lačen, ja. 

to sem že dostikrat prakticiral do radgone :D ... finta mi je edino vedno ta, da nikoli nevem kam se peljem.. ... oz kje bom prišel do obračanja proti domu :D ....

ja pa res :D

 

NADALJEVANJE DOLOMITI

 

a še je vedno tak zaj.. glede hrane po dnevi? .... al so se že kaj porihtali ? :D

 

 

ne niso, in ne bodo. Pri njih je pač tako. imaš pausa pranzo, okrog 12.00 ko strežejo malice/kosila,  in potem le redke gostilne kuhajo do večerje. 

 

S tem seveda ne mislim generičnih restavracij po nakupovalnih središčih, ampak navadne malomeščanske/podeželske trattorije. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem mislo ja ... če je hrana čez cel dan ali je samo od ure do ure v lokalnih gostilnicah... 

p.s. da nebojo naši gostinci brali kolko stane piza :D 

ja super .. .plan mam tam nekje od 15.7 do 30.7 enkrat vmes... odvisno od dopusta..  :smoke:  upam da nebo te največje gužve.. če ne probamo prestavit kak teden dva prej :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno se moje prehranjevalne navade ne ujemajo ravno z italijanskimi.

 

A si en tistih k pravi da taljani strežejo na pol kuhano pašto? :D

 

to sem mislo ja ... če je hrana čez cel dan ali je samo od ure do ure v lokalnih gostilnicah... 

p.s. da nebojo naši gostinci brali kolko stane piza :D

ja super .. .plan mam tam nekje od 15.7 do 30.7 enkrat vmes... odvisno od dopusta..  :smoke:  upam da nebo te največje gužve.. če ne probamo prestavit kak teden dva prej :D

 

 

Lahko naši berejo kolikor hočejo. Prodat je ne bodo mogli. Cena hrane v gostilnah se mi zdi ×2. V časih tolarja in lire pa se mi je zdel ×4

 

Kar se datumov tiče, dvakrat sm bil spakiran, pa je dvakrat zasnežilo, lani celo junija. Hočem reč, ne bodi preveč prepričan, da bo takrat vse po tvoje :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem mislo ja ... če je hrana čez cel dan ali je samo od ure do ure v lokalnih gostilnicah... 

p.s. da nebojo naši gostinci brali kolko stane piza :D

ja super .. .plan mam tam nekje od 15.7 do 30.7 enkrat vmes... odvisno od dopusta..  :smoke:  upam da nebo te največje gužve.. če ne probamo prestavit kak teden dva prej :D

Tud jaz lani konec junija doživel zimo v Canazeiu :OK:

Julij pa ne bi smel biti problem z nočitvijo, avgust je tisti ko italijani uletijo!

Uživaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa da ste pripravljeni delat ene 500 - 600 km/dan.   :bike:

Igor tule si pozabil napisat da jih je blo tolko ker se je šlo tja in nazaj v enem dnevu ;) Same fure po Dolomitih je blo seveda manj.

 

 

500-600km v dolomitih en dan? Pol boljše da doma ostaneš.

Zakaj že? Vsakemu pač paše nekaj drugega...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

500-600 km na dan v Dolomitih je kar tempo, če se skozi prelaze voziš v poletnih mesecih. Sva probala z Rookijem samo ne zdržiš dolgo. Max 2-3 dni ob predpostavki, da imaš kondicijo. 300-400 km je nek zmeren tempo, kjer imaš čas za spodobno vožnjo, kakšno pavzo za malico in zvečer, da si v miru najdeš prenočišče ter nekaj poješ in spiješ.

 

Ne priporočam Dolomitov v avgustu, ker je pol Italije gor. Čez dan se voziš v kolonah, zvečer težava najdit en soliden hotel za zmerno ceno.

 

S hrano nisva imela problemov samo je res, da nisva hodila na kosila. Zjutraj se naješ v hotelu, čez dan hidracija in kakšn prigrizek, zvečer pa potem večerja in zaslužen pir.

 

Kdaj se pa začne z Dolomiti spomladi? Da ni več snega in da so ceste normalno vozne za ST vožnjo.

Popravljeno . Popravil rkasteli
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!