Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

@Slow Hvala! Sem mislu čez Timmelsjoch pass pa v Soelden, ampak vsaj zaenkrat še ni prevozen. Pot je trenutno res tko od oka in je treba še ugotovit katere prelaze se še da logično vključit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frenk,jaz bi prvi dan potegnil do livigna čez stelvio,drugi dan pa če si že v st.moritzu bi bilo škoda izpustit prelaz julier in albulo proti Innsbrucku pa bi šel čez prelaz ofen do jezera resia kjer je potopljen zvonik(če je jezero polno lepo za videt)naprej pa po kot si se ti zamislil.to sem jaz že parkrat prevozil in se da v 3dneh.

 

livigno.jpg

livigno 1.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja do Livigna se da komot priti junija, ko je dan dolg. Je pa tura lahko tudi 4 dni če je čas, kaj več vidiš, pa na prelaz Silvreto lahko skočiš še dodatno, saj je spotoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, amateur said:

Ja do Livigna se da komot priti junija, ko je dan dolg. Je pa tura lahko tudi 4 dni če je čas, kaj več vidiš, pa na prelaz Silvreto lahko skočiš še dodatno, saj je spotoma.

se men zdi, da ni tako zelo spotoma... 

Landeck je razcep, Silvreta doda krog 160km ~ 3h, če se nč ne ustavš. od Bludenz-a do odcepa za gerlos po avtocesti je omejitev več al mn 100 za 170km; plačaš pa dodatno tud tunel https://en.wikipedia.org/wiki/Arlberg_Road_Tunnel

se prav 'lahko skočiš' pomen, 'če imaš čas'

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 5. 2017 ob 14:13, Frenk 67 pravi:

V začetku junija planiram eno 3 dnevno furo v dolomite. Okvirno sem splaniru traso za cca 1200 km. V Dolomitih razen na smučanju še nisem bil, zato me zanimajo predlogi tistih, ki imate več izkušenja, kaj se splača vključit, kaj popravit traso, morda kje prespat itd.

Kranj_Passo+Tre+Croci_Falza.pdf

Polovica poti je za en dan, Grossglockner, Lienz, Cortina in eni trije prelazi v Dolomitih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 10. 2016 ob 16:38, NumLock pravi:

Da je v Dolomitih ooogromno prometa je res, ampak se mi vseeno zdi neumnost, da se stvar zapira samo zaradi kolesarjev, ki želijo vozit v naravi, tišini in brez merilcev ... too much. Zakaj potem ne prepovedo kolesarjem, da se recimo v mesecu avgustu sploh ne vozijo s kolesi po Dolomitih?! Zakaj smo uporabniki motornih vozil diskriminirani?
Popolnoma mi je pa razumljivo, da se cesta zapre v kolikor imajo kakšen kolesarski maraton, ker potem bi res malo smešno zgledalo vse skupaj, čeprav je letos potekal krožni maraton od Passo Tre Croci do Misurine, pa smo se vseeno lahko vozli z in med njimi. Verjetno ni bil nek resen maraton, temveč res samo za navadne kolesarske navdušence.

Jaz bi ravno tako rad užival v Dolomitih z lepo tekočo vožnjo po serpentinah, ne pa, da mi otežujejo stvar kolesarji, ki se vozijo vzporedno po štije in ko slišijo zvok motorja, se sploh ne trudijo umaknit, temveč s svojim butastim dejanjem nadaljujejo, tako, da jih sploh ne moreš prehitet, saj imaš non stop nasproti vozeče ... če bi se lepo peljali eden za drugim, ajde OK, ampak ne ...
Nimam nič proti kolesarjem, da ne bo pomote in pomislek na nestrpnost, ampak, naj bodo spoštljivi do drugih - hitrejših.
 


Ahh, ni panike, za teh 10x ne bodo propadli. Lastniki nastanitev v Dolomitih v zimski in poletni sezoni zaslužijo takšne vsote, da se teh deset dni sploh poznalo ne bo, plus tega pa, saj ne rabijo imet zaprto zato, se pač tisti dan gostje ne bodo vozili okrog, ampak bodo porabli več denarja v lokalnem kraju za hrano, pijačo in ostale aktivnosti na prostem. Morda pa si kakšen motorist izposodi celo kolo in se zapelje po bližnji okolici, kar zna bit tudi zelo zanimivo, tako, da to ne bo vplivalo na BDP .

 

 

 

 

Zadeve grejo v smer, ki jo zagovarja Alpska konvencija. Zmanjsanje prometa v Alpah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, RSTDRIVER pravi:

čas

Zato sem omenil 4 dni. Je dodaten ne prav mali ovinek, če si pa že tam in je vreme, pa velja razmislit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, vandrovec pravi:

Polovica poti je za en dan, Grossglockner, Lienz, Cortina in eni trije prelazi v Dolomitih...

Dejansko ne bo drzalo. Ce se gres izlet in ne dirkanje je polovica njegove poti za en dan zagotovo pretiravanje. 1000 km cez prelaze ni enako 1000 km po avtocesti; pa se 1000 km po avtocesti je dejansko prevec za normalno in relativno udobno motoriranje.

Zgoraj napisano seveda ne pomeni, da je polovico njegove zacrtane poti absolutno nemogoce prevoziti v enem dnevu. Tole je npr. manj kot polovica:

1.thumb.JPG.e381735d6cd81bbd8f445613b62e4a36.JPG

Pa bi se bilo vseeno nesmiselno siliti, saj gre vendarle za izlet, oglede, dostojno prehranjevanje, prijetno motoriranje,... nenazadnje tudi za varno voznjo in ne za neko mukotrpno voznjo od tocke A do tocke B z razlogom zgolj prevoziti razdaljo.

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je manj je več, če hočeš samo prefurati je ok, če si hočeš še kaj ogledati, vrži relacije na pol.

Recimo z gondolo se splača sem gor in če greš, gladko zgubiš 2-3 ure

69299_101668969902664_1137816_n.jpg.50a6d32328ffec9efa6ebf0b7c1fd0b9.jpg73707_101668053236089_2476836_n.jpg.0252ad54470f007dbaa16e4198061e49.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je kar dovolj vožnje dnevno. Prvi dan misliva štartati ob 5h zjutraj, da bo ostalo kaj časa za postanke in oglede, da ne bova samo odpeljala trase. Trasa bo pa taka kot je predlagal Toma, če se ne zgodi kaj nepričakovanega, če bo treba kaj krajšat pol pa najbrž preko Timmelsjocha v Soelden in naprej.  Sam še vreme morm naročit. :D

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce gres v zacetku junija bi sli mogoce skupaj prvi del poti,ker grem takrat enkrat spet v Minhen im mi je to ob poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Slowom in Tomo.

Jaz bi na pot dodala minimalno 8 prelazov :D Raje bi šla čez Forni kot pa Sappado (Mauria), dodala bi prelaze Sella, Pordoi, Fedaia in Giau. Nato bi šla na Bressanone (ali pa še raje čez prelaz Pennes), Giovo, Rombo, Resia na Umbrailpass. Če bi pa ostajal čas (zdaj še ni gužve in se da več prevoziti), bi dodala še Gavio, Fluelo, Julier, Albulo.

Še raje bi Gerlos, Nockalm in Grossglockner pustila za naslednji dnevni izlet.

Kar se spanja tiče - v Dolomitih motosvetovci spijo pri Gabrieli, ker je Slovenka :) Jaz lahko priporočam naslednji dve nastanitvi, ki žal nista najbolj poceni, drugega se žal 'iz glave' ne spomnem oz. ni vredno omembe :) 

Arabba

Silandro

 

Livigno je tudi fajn postojanka, benz 1€/l :D samo cariniki so včasih smotani; enkrat sva z mojim morala 5 kufrov in dve tank torbi komplet spraznit NA DEŽJU :cry: Če bi oni vedeli kaj vse smo že s kombijem prešvercali mimo njih... :slap:

prelazi Alto Adige (preveri na dnu strani še etape Gira :D )

prelazi CH

In ne pozabi dati v gps opozorila na stacionarne radarje, po novem jih je ogromno :(

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, luxsa pravi:

Ce gres v zacetku junija bi sli mogoce skupaj prvi del poti,ker grem takrat enkrat spet v Minhen im mi je to ob poti.

planiran štart je četrtek 8.6. on 5h zjutraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno za ta vikend grem spet gor,tako da ce ni odvec se lahko pridruzim za en kos poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, luxsa pravi:

Ravno za ta vikend grem spet gor,tako da ce ni odvec se lahko pridruzim za en kos poti.

Ni problem, se dogovorimo kak dan pred odhodom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Frenk 67 pravi:

Po moje je kar dovolj vožnje dnevno. Prvi dan misliva štartati ob 5h zjutraj, da bo ostalo kaj časa za postanke in oglede, da ne bova samo odpeljala trase. Trasa bo pa taka kot je predlagal Toma, če se ne zgodi kaj nepričakovanega, če bo treba kaj krajšat pol pa najbrž preko Timmelsjocha v Soelden in naprej.  Sam še vreme morm naročit. :D

Lansko leto smo bili na Timmelsjochu julija. Dan prej je snežilo in so bili robovi ceste še beli. Temperatura je bila 2 stopinji in še močno je pihalo. Vse podloge in dolge gate vzemi sabo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js grem v nedeljo na enodnevno. Če čte, se uhka dobimo na zadnjem Petrolu v Kranjski zgodi zjutri okrog 9h :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 5. 2017 ob 19:39, Tedybear pravi:

Zadeve grejo v smer, ki jo zagovarja Alpska konvencija. Zmanjsanje prometa v Alpah. 

@Tedybear ..... Keep Calm ..... se strinjam. Tudi mene moti, da je na vrhu taka gužva, da glava peče. Ljudje bi se pa z prevoznim sredstvom zapeljali do cilja in še naprej!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!