Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

pred 5 urami, tomash pravi:

V torek napadem Stelvio. Štartam iz Tolmina (MetalDays) na Stelvio in drug dan nazaj? Kakšen predlog poti? 

Mi smo prespali v Meranu, vzpon na Stelvio in dol na švicarsko stran. Predvsem napadi Stelvio zgodaj zjutraj, ker se kasneje vozi v koloni in ni užitka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, ftp said:

Danes ni bilo neke vročine...

 

DSCN04.thumb.JPG.366e7587abca09ecb052c52b3563378a.JPG

 

...še dobro da v hotelu kurijo.  :)

Na passo giau glih kul temperatura, da lahko pol v opremi lezes na oni breg po razgled.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/21/2018 at 11:52 PM, Igi Pop said:

Mi smo prespali v Meranu, vzpon na Stelvio in dol na švicarsko stran. Predvsem napadi Stelvio zgodaj zjutraj, ker se kasneje vozi v koloni in ni užitka.

Ali pa zvecer. Se je ze zgodilo da sva bila s kolegom na vrhu edina dva. Sicer konec junija, a vseeno.

DSC03083.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. dan Maribor-Solden 520km

Po Dravski dolini do Lienza, nato čez prelaz Staller (zanimiv), je semafor za v Italijo, ker je cesta preozka, brezplačen.

Nato Brunico in Passo Monte Giovo in Passo del Rombo (Timmelsjoch), slednjega je treba plačat, pač Jodlarji.

V Soldnu še možnost se zapeljati na ledenik, najvišja asfaltirana cesta v Alpah (seveda pokasirajo, dobiš pa nalepko :)

Sicer za izlet priporočam jodlarsko vinjeto, da se izogneš večjim mestom in da prezračiš, no ja, na AC je bila povsod omejitev 100kmh, zaradi emisij, pa hinavsko merjenje policajev pred delom na AC, kjer je na 60.

Sicer je praktično v vsaki večji vasi stacionarni radar (Avstrija).

dan1.thumb.jpg.b864da1de4ed54fe040dec594576b1d0.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

3. dan Livigno - Kammelstein 414km

Itak Bormio in Stelvio (brez gužve zjutraj) in nato Reschenpass, Innsbruch, Gerlos (najslabši od vseh in pokasirajo).

Si šel 3.dan čez Gavio. Kaj praviš, je kar opasan, ne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo prepeljal Gavio par let nazaj in me definitvno ne vlece nazaj in tudi nikoli vec nisem sel na ta prelaz ko sem bil v Dolomitih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, tomash pravi:

Si šel 3.dan čez Gavio. Kaj praviš, je kar opasan, ne? 

ne, nisem šel čez Gavio 3. dan (oziroma 2a), sem jo pa prej že 2x prevozil, ni tolko opasna iz juga gor (no, če bi bil čist frišn, bi bila kar "zanimiva"), bolj je škoda, ker je cesta slaba po vrhu

sem napisal, da sem ta dan "izpustil"

sicer pa lep prelaz Gavia, skoraj bolj slikovit od Stelvia

Sem pa hotel prvotno  iz Livigna skozi tunel (kasirajo) v Švico in na Ofen pass ter Umbrail in nato Stelvio, vendar je tunel do nadaljnjega zaprt...

https://www.livigno.eu/en/tunnel-munt-la-schera-landing

 

pred 9 minutami, vuk76 pravi:

Jaz sem jo prepeljal Gavio par let nazaj in me definitvno ne vlece nazaj in tudi nikoli vec nisem sel na ta prelaz ko sem bil v Dolomitih.

dejansko tole ni več v Dolomitih, ampak pač sem sem prilimal, ker se navezuje

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snecer said:

ne, nisem šel čez Gavio 3. dan (oziroma 2a), sem jo pa prej že 2x prevozil, ni tolko opasna iz juga gor (no, če bi bil čist frišn, bi bila kar "zanimiva"), bolj je škoda, ker je cesta slaba po vrhu

sem napisal, da sem ta dan "izpustil"

sicer pa lep prelaz Gavia, skoraj bolj slikovit od Stelvia

Sem pa hotel prvotno  iz Livigna skozi tunel (kasirajo) v Švico in na Ofen pass ter Umbrail in nato Stelvio, vendar je tunel do nadaljnjega zaprt...

https://www.livigno.eu/en/tunnel-munt-la-schera-landing

 

dejansko tole ni več v Dolomitih, ampak pač sem sem prilimal, ker se navezuje

He,he...glih kaksno leto sem mel izpit,ko sem sel prvic v  "Dolomite" in na Gavio.

Ja, tehnicno gledano res ni vec v Dolomitih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, tomash said:

Si šel 3.dan čez Gavio. Kaj praviš, je kar opasan, ne? 

Kolko vidim, je Gavio izpustil.. Zakaj mislis, da je opasen? Lani sem ga prevozil in je cist ql.. Malo zgrizene ceste na vrhu ampak ql.. Sicer je na juznem delu nekaj ozke ceste, ampak dobis bolj feeling, ko gledas dol v globino med voznjo.. ;)

Je pa nekako logicna pot med Bormio in Bolzano, cez Gavio in Tonale.. 

 

IMG_20170823_152223-03.jpeg

Edit: dokler sem sliko nasel in spisal je ze Snec odgovoril.. 

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Snecer said:

Sicer pa lep prelaz Gavia, skoraj bolj slikovit od Stelvia

Se čist strinjam.. Stelvio mi je itak bolj tak, no.. Tolko, da kljukico nardis.. So okoli lepsi in manj obljudeni prelazi.. 1x za zvozit, da je kljukica in to je to.. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

Se čist strinjam.. Stelvio mi je itak bolj tak, no.. Tolko, da kljukico nardis.. So okoli lepsi in manj obljudeni prelazi.. 1x za zvozit, da je kljukica in to je to.. :)

saj veš kak je Triglav pri nas :) pač tiste ozke škarpaste serpentine v nebroj in je to to...

švicarski prelazi pa so me presenetili, v nulo ceste s črtami (bolj ali manj), široke, urejeno, lepi razgledi

se pa počasi naveličaš tega... :) 

tale ruta, ki sem jo dal, morda primerna alternativa Dolomitom, da se ne drenjaš (čeprav je tudi tu gužva)

-----------------

promet pa...kaj naj rečem, bolj ali manj turisti in sami sanjači, če je omejitev 100, bo pelal 70 itd. in vozi svojo tekmo, ne j... s... kaj je zadaj, čeprav naredi kolono

muslićev je bilo nekaj, pa morda še bolj moteče, judje v svojih "dresih"... 

to je vse isto, ni čudno, da se tak lepo "doli" razumejo, samo v Evropo pa naj ne hodijo

pred 19 minutami, vuk76 pravi:

He,he...glih kaksno leto sem mel izpit,ko sem sel prvic v  "Dolomite" in na Gavio.

Ja, tehnicno gledano res ni vec v Dolomitih.

si mel še sveže znanje

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tunel Livigno bo odprt ze jutri 09.avgusta.

Stelvio je bolj kul od prelaza proti bormiu, ceprav tudi tam ne mores ravno divjat. Svica ima krasne prelaze, pogosto precej manj zaguzvane kot tisti v Dolomiti, samo problem je (kot ze zgoraj omenjeno) ker je cela dežela tak mali fašistični raj, kjer se ne odstopa od pravil in zakonov niti za mm, pa se za 2x slabso hrano in pijaco bos placal 3x vec kot v Italiji. Ceprav tile prazni alpski deli so precej boljsi kot sever dezele.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snecer said:

odvisno od ure

Ja. Pol ko je zacel dez padat so vsi spizdil, vkljucno z mano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!