Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

pred eno uro, luxsa pravi:

Ce klecim na zdravem kolenu je kar ok. 😁

važn da zdrži do dolomitov (pa sex na enem kolenu) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zivjo, prvic bom sel v dolomite pa gledam vreme.. vsak drgace kaze 😑..  cortina dampezo bi šel u torek... Kaksna dobra stran za ta kraj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, bajkr88 pravi:

Zivjo, prvic bom sel v dolomite pa gledam vreme.. vsak drgace kaze 😑..  cortina dampezo bi šel u torek... Kaksna dobra stran za ta kraj? 

Te napovedi niso točne, tudi ne morejo biti. Za pretekli vikend so napovedali 40 in 70% verjetnost za padavine, tudi količinsko precej obilne. Na koncu je le občasno rahlo pršilo, kot iz megle. Ceste so bile povsem primerne za kolesarjenje in motociklizem, le vrhovi v oblačkih, s tem pa so odpadli vrhunski razgledi. Odpeljati se da, ni pa to to. Za prvič raje planiraj izlet na kakšen lep, jasen dan, sicer boš razočaran. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistih krajih je točno samo dež. Dan brez je bolj redek. Precej se preminja od doline do doline, kakor piha veter. Na tistih hribih se vlaga redno ustavi in spusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
pred 12 minutami, Kugelschreiber pravi:

2024 začnejo dolomite počas zapirat. Najprej pordoi, sella, campolongo in gardena. 

 

https://www.moto.it/news/i-passi-alpini-diventano-ztl-dal-2024-ecco-perche.html

 

 

Angl. verzije ni?

 

2023 bodo Dolomiti ocitno v igri  ceprav je bilo v planu do Mont Saint-Michel…..najboljs oboje…cez Dolomite tja, po juzni poti nazaj……

 

hvala,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijanščina mi gre bolj "tko" . Ampak kot razumem, zaenkrat ne bodo zapirali ampak omejevali. Spuščali bodo le toliko kolikor lahko parkira. Lahko boš rezerviral. Povečali bodo javni prevoz... Problem pa je verjetno v tem koliko bodo spuščali (lokalci bodo imeli prednost ker bla bla) in predvsem (kakor je razumeti iz komentarjev) koliko bodo kasirali.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noben nima rad omejitev, samo jaz jih se kar razumem. Mimo/čez dolomite se vozim tam vsaj ene 3 na leto, tja in nazaj. Cez centralne prelaze ne grem v sezoni nikoli več. Da se vozim v koloni turistov med avtobusi, prikolicami, avtodomi, napolnjenimi karavani, vmes pa skačejo in sekajo zafrustrirani motoristi in vozniki porshejev, hvala lepa.

Naval na dolomite je neverjeten, in edini način je omejitev osebnega prometa. Motoristi se pač sami izpostavljamo, poglej predvsem število onih ki pobirajo dušilce zvoka iz auspuhov. V Nemčiji sem tudi ze videl znake za prepoved vožnje motoristov v turistični sezoni, tako cez odseke v naravi, kot ozje centre mest. Vzrok je samo in edino hrup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, franc said:

Italijanščina mi gre bolj "tko" . Ampak kot razumem, zaenkrat ne bodo zapirali ampak omejevali. Spuščali bodo le toliko kolikor lahko parkira. Lahko boš rezerviral. Povečali bodo javni prevoz... Problem pa je verjetno v tem koliko bodo spuščali (lokalci bodo imeli prednost ker bla bla) in predvsem (kakor je razumeti iz komentarjev) koliko bodo kasirali.

lp

Ko bos v sredo mel idejo za vikend skoct spat v Arrabo in narest tri krogce, pac ne bos sel, oziroma, ce bo zaprta samo sela ronda, bos furo zelo natancno planiral. 
 

21 minutes ago, nejc74 said:

noben nima rad omejitev, samo jaz jih se kar razumem. Mimo/čez dolomite se vozim tam vsaj ene 3 na leto, tja in nazaj. Cez centralne prelaze ne grem v sezoni nikoli več. Da se vozim v koloni turistov med avtobusi, prikolicami, avtodomi, napolnjenimi karavani, vmes pa skačejo in sekajo zafrustrirani motoristi in vozniki porshejev, hvala lepa.

Naval na dolomite je neverjeten, in edini način je omejitev osebnega prometa. Motoristi se pač sami izpostavljamo, poglej predvsem število onih ki pobirajo dušilce zvoka iz auspuhov. V Nemčiji sem tudi ze videl znake za prepoved vožnje motoristov v turistični sezoni, tako cez odseke v naravi, kot ozje centre mest. Vzrok je samo in edino hrup.

Ja.  Kreteni pogosto zajebejo normalno vecino.  Ker, istinski, odvecn hrup veckrat slisim iz lamborginijev kot iz motorjev.  
 

 

 

Ne, HD ni motor. 🙄

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Ko bos v sredo mel idejo za vikend skoct spat v Arrabo in narest tri krogce, pac ne bos sel, oziroma, ce bo zaprta samo sela ronda, bos furo zelo natancno planiral. 

Ahh, jaz bolj malo planiram. Določim cilj, potem pa kakor nanese. Vse kar imajo v planu omejiti, sem že videl. Mogoče pa bom na račun tega videl še kaj drugega.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jaz sem spal pri Marilleni, lušen hotel, veliko gostov sprejme, vse ok, spijo pa še marsikje okrog. Itak je malo mestece. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Variante so si zelo podobne. So te pa kje bolj veseli, kot drugje. Ali pa vsaj pokažejo, da so te veseli.

Lastnica tega hotela naju je bila vesela. Tudi motorja sva imela v garaži.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ima kdo kakšno izkušnjo s tamkajšnjimi radarji? Sem dobil razglednico na kateri je kar lepa vsota, se da to kaj "zmutit" oziroma kako se sploh to plača, ker imajo malo nejasna navodila... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iman. Bogate. Se še vedno vlečejo. Zgodba pa predolga, da bi se mi dalo pisati.

Če si dobil obrazec, kjer zahtevajo podatke o vozniku (v primeru, da so v igri točke) jim ga raje pošlji, ker bo sicer še dražje. Razen, če jih imaš že toliko, da bi jih raje odkupil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 18. 4. 2023 ob 13:49, Kugelschreiber pravi:

.

... jah, do vznožja z mopedom ... čez prelaz in nazaj pa potem z avtobusom :kva2:😪😪😪

 

 

ps.

... torej letos pa vseeno "še" 👍 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne znam italijansko ampak prebral sem auto ne pa moto :) .

Pa ne vem ali to velja tudi za SS42 in SS39 (Mendelpass, Passo Tonale, ki so vendarle državne ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Darko3g pravi:

Ne znam italijansko ampak prebral sem auto ne pa moto :) .

Pa ne vem ali to velja tudi za SS42 in SS39 (Mendelpass, Passo Tonale, ki so vendarle državne ceste.

.

... tudi jaz sem pisanje zastopil v tej smeri :eek: ... pa si nisem hotel prehitro vzbujat lažnega upanja :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U stvari pišejo, da bodo vzpostavili dnevne kvote gleda na število prostih parkirišč. Bo treba mal bl vnaprej rezervirat. Pol pa tko pridejo električni avti pa bo spet vse lepo in čisto, ne bo hrupa, vonja po bencinu, sam rožice pa ptički. 🙄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!