Skoči na vsebino

Yamaha YBR 125


m!cho

Priporočene objave

Čistiti z MALO WD-40 (toliko da gre prejšnja umazana plast kettenspraya dol), mazati pa najbolje kar z Motulovim kettensprayom na vsakih 500km.

Glede Ketnspreja se strinjam, ker je tak da ga ne razmetava okol.... drgač se da pa tut za pucanje ketne se dobi spray...tut od motula...

s tem ketni ful podaljšaš life :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem predvideval da so drage. na netu ima en lepo šipco.

http://www_avto_net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1804164#

no sej verjetno so še lepše :)

se bom mogel navadit na upor vetra, ali pa kakšno rabljeno dobit.

zanima me zakaj v homologaciji pa v prometni pod država proizvajalka piše Kitajska. a mogoče YBRko tam sestavljajo, ker YAMAHA je japonska firma?

hvala

LP

sam take ne dat, kr pol zgleda ko poštarski moped :BUA:

js sm isku kj tazga, samo nisem najdu

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?ac...st&id=88067

original yamaha so pa takele:

http://www.yamaha-motor-europe.com/accesso...6;2$YBR125

Čistiti z MALO WD-40 (toliko da gre prejšnja umazana plast kettenspraya dol), mazati pa najbolje kar z Motulovim kettensprayom na vsakih 500km.

WD 40 požira o-ringe, zato naj nebi bil priporočljiv za ketne, samo js sm na biciklu ketno zmer z wd 40 špricu pa ni blo nč...to je bl dolgoročno škodljivo, samo čez dalj časa se pa ketna itak obrabi pa raztegne, tako da jo moraš itak zamenjat ;)

še ena stran, kjer sm najdu nekej zanimivih slikc pa tega:

http://www.ybr125.online.fr/news.php

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm ga v avtošoli vozil.. ni tak slab, sam sm mel pa čist slab filing gor zarad gum pa ciklistike.. nekak se mi je nevarn zdel, nevem zakaj :)

najprej sm ga lepo vozil, dokler ni inštruktor pizdil da grem prepočasi (pač sm ga malo šparal k je bil čist nov, prvič vožen), pol sm pa pač vsako prestavo do konca..oni že vedo kaj je prav :rolleyes:

jaz sn jo tudi vozo- in ne morn druga rečt kot jajca od jajce...malo prehitro sn gas obrno jo je kuj zalilo pa take...podn totaln

končne hitrosti še nisem imel priložnosti stestirat, ker si še nisem nabavil čelade, morem mal dinarčkov zbrati in se trenutno furam z čelado brez vizirja, ob tem vetru zadnje dni pa brez vizirja se je pa grozno pelat pri višjih hitrostih, tko da grem ponavadi tam do 85km/h. kar lepo povleče do 80. ko pa kupim boljšo čelado, pol bom pa vidu kok iztisne od sebe.

bom mogel verigo mal namazat ker je čist suha pa me zanima s čim vi to mažete, kakšni posebni spreji, olja? ker na 6ki sem od cajta do cajta namazal z eno mastjo pa je blo :)

jaz osebno ninjo mažem z domačo svinjsko mastjo in ocvirki...najprej jo seveda spučem z svinjsko scajnco, da fajn razžere to umazanijo, potem pa ko se lepo osuši, vzamem doma krigl ko ma mama svinjsko mast noter, pa lepo fajn na debelo namažem, tak da na začetku ko se pelem mi še malo meče gor po lufto, pa tak fajn diši zraun, da je res super...pa še priročno je, včasih ko sn lačn, pa nimam druga kot kos kruha, samo malo pomažem po ketni in že mam fajn malco... :lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to delajo vse te mašine zgleda.. če na začetku res takoj čist do konca gas obrneš zamori.. pomagalo bi če bi mal višji štandgas nastavu...pomoje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejkoo, še ena taka v resni temi pa letiš ! Jest nebom pucov za tabo.

sava, jest jo spucam s čopičem in petrolejom (Fingijova tehnika :) ) namažem pa z Motulovmu sprayam.Super,odlično :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejkoo, še ena taka v resni temi pa letiš ! Jest nebom pucov za tabo.

sava, jest jo spucam s čopičem in petrolejom (Fingijova tehnika :) ) namažem pa z Motulovmu sprayam.Super,odlično :OK:

o sorry your majesty...in kaj sem takega slabega napisal...jaz sem samo povedal kaj jaz delam, in kaj mu priporočam, nevem kaj je to kaj slabega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejkoo, še ena taka v resni temi pa letiš ! Jest nebom pucov za tabo.

sava, jest jo spucam s čopičem in petrolejom (Fingijova tehnika :) ) namažem pa z Motulovmu sprayam.Super,odlično :OK:

bom jst FINGIja na šihtu vprašu o tej njegovi tehniki :naughty: drgač mi je pa frend pokazu en sprej od SHELLa, prav da je ful dobr za mazat ketno.

kaj bi mi brez takih kot je nejko, bi bil forum preveč monoton :lol:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ja vzamem dol, namočim v bencin za 10 min. dam katno nazaj na motor pa našpricam z valvoline sprejem za ketno. Spucam jo na vsakih 1500 km, namažem pa na 400. Res pa je, da je ketno brez tesnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, nova ketna pri tomosu, originalna pride manj kot en dobr sprej, tako da js sploh ne mažem oz čistim več, pač bom zdejle pri 7k km novo vzel :whistle: K je že bolj na koncu hehe. Zobniki pa kot novi :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ja vzamem dol, namočim v bencin za 10 min. dam katno nazaj na motor pa našpricam z valvoline sprejem za ketno. Spucam jo na vsakih 1500 km, namažem pa na 400. Res pa je, da je ketno brez tesnil.

v bencin je ni dobro dajat, če že, te v petrolej...drugač pa imate v lousiu prav lep paket od castrola, najprej za čiščenje verige, in potem za mazat, za mensezdi bogih 16 evrov...nevem kaj komplicirate z nekimi mastmi in ostalimi pizdarijami, če obstaja preverjena in vredu roba za te stvari...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede zalivanja oz. morenja:

sam pravga majstra za frgazer treba najdt pa se da te težave zmanjšat. zalije oz. zamori pa čis vsak motor, če ga ti ne vem...iz 1000 obratov do konca obrneš ročko .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede zalivanja oz. morenja:

sam pravga majstra za frgazer treba najdt pa se da te težave zmanjšat. zalije oz. zamori pa čis vsak motor, če ga ti ne vem...iz 1000 obratov do konca obrneš ročko .)

glej tak ko je toto ybr zalivalo ni nobenga motora ki ga sem do zaj vozo- jawe mi ni nikol zalilo, če nisem res ultra sunkovito ali do konca odprl, tu v avtošoli pa toto ybr, malo preveč nahitro da sn že odprl- čist isto ko sn to na jawi delo je že zamorila...sej vem da se to da popravit sicer, ampak vseeno dopizdla mi je ta ybr in bi jo menjal za burek magari...pa še nikakvi zvok je mela, jawa se je vsaj drla tak čagatorsko pa vse je ružlo pa vibriralo, tota ybr pa v glavnem drek od motora, niam kaj druga rečt... :D ...ybr pa honda cbr 125, sta največja dreka od motorja kar sem jih kdaj vozil, pa rečite kaj čete...večina ki je vozla ta dva bo se itak strinjalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pa sm uspela celo temo prebrat..

no, mene je začeu ta motorčk zanimat včeri, ker sm dubla eno dobro ponudbo(vsaj po mojem mnenju).

situacija je pa taka:

-glede izpita: nardila sem ga pred 2mi leti pa pou(pr 16ih letih), in si pač zarad finančnih zadev nisem kupla 125-ke. pol sm se pa že bližala 18mu letu in sm se tolažla s tem, da bi si kupila en fajn motorček, pa ga dala omejit na 25kW. tukaj pa me je zafrknla mami, ker si v 2eh letih ni vzela 5min časa, da bi šla podpisat na občino, tkoda sem izpit dvignla šele pred pou leta, in bom mela šele pr 20ih do 25kW. tkoda sm si rekla: al si zdej kupm 125 pa ga mam 2-3 leta, al pa počakam do 21 pa si kupm neki bl konkretnga.

-glede zdejšnga(prvega) motorja: mam skuterja od 14ga leta naprej in sm se vozila vsak dan, v vsakm vremenu(razn ko je biu sneg). padcev, takšnih in drugačnih, sm že neki čez dala, pa tut nasplošno so se izkušnje nabrale, vsaj kr se tiče skutrjev. mam jih čez glavo, pa čeprov se še zmer rada zapelm kšn krog, sam to ni to. tkoda bi po eni strani vseen nabavla 125 in vnesla mejčkn svežine, pa še v moto klub bi se loh učlanla :yea1:

-glede ponudbe: Yamaha YBR 125, 2006 letnik, 300-400 prevoženih km, modre barve, garažiran, nikoli paden, last starejšega možaka, k hod na pivo v brunarco kjer delam. on si je zdej nabavu 500ccm Kawasakija, naked, in se je odloču da bo 125ko prodou. tut ena par drugih motoristou mi je zagotovil, da je ta motorčk uredu, ker mal bl poznajo tega možaka kt jest, pa že js sm vidla da vredu dela z motorji. mora mi ga sam še prpelat pokazat pred vaške boyse, da si ga ogledam in mau sprobam.. reku je, da mi ga proda za 1200€.

zanimajo me vaša mnenja o ponudbi in nasploh o tem, a se mi splača kupt 125ko al ne.. sej ni nujn, da bom vaše nasvete upoštevala, ker je želja po drugmu motorju res močna, ampak bom razmisnla.. sam ne mi govort o Yamahinem izgledu, ker vem kakšen je in če bi mi biu ogaben vrjetn ne bi razmišlala o nakupu. ni mi pa spet ne vem kok všeč.. za 1 motor bo uredu. drugač je tut men Daelim Daystar lepši in sm ga mela enkrat že namen kupit, samo se je zataknil pr financah. un motorčk je biu res luštn pa fajn za pelat. pa o zmogljivostih in končni hitrosti mi tut ni treba govort, ker se zavedam da je le 125 kubična in da je 4t.

hvala že vnaprej,

mIJA

Popravljeno . Popravil mIJA26
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja to je pa čisto tvoja odločitev...če ne misliš bit 2 leti brez motorja kar v nakup, je pa to zelo ugodna ponudba, glede na kilometrino motorja in ohranjenost, če upoštevam tvoj opis

drugače pa te motorje imajo večinoma po avtošolah, se pravi da so kot nalašč za začetnike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja odkr delam v motorističnmu lokalu je še tok teži bit brez motorja.. sej te že kdo kšn krog zapele, sam to ni isto :closedeyes:

men se je tut zdela ugodna ponudba, pa dons sm mal gledala po netu, pa je en letnik 2005, ma skor 6000 prevoženih, pa je 1600€, pa še drug lastnik je.

zdej sam da mi ga prpele pa da sprobam, če mi sam motor odgovarja za pelat.. če se mi bo dobr pelat, ga bom pomoje kr uzela. itak se mi zdi bl pametn, da greš lepo po korakih, kr se tiče kubikaže, ne pa da najprej nč, pol si pa nabavš enga šestaka alpa tisočaka in ga gonš brez izkušn.. :BUA:

itak pa od 125 nemorm prčakovat nevemkakšnga izgleda in moči pa končne.. je le 125. to bo še pršlo :wub: zaenkrat mi je pomembn, da dobim en dobr ohranjen motor, da ne bom mela že kr takoj problemov z njemu, pa ne eno čist levo firmo, da nam mela problemov z rezervnimi deli, pa da je ugodna ponudba in da registracija pa poraba nista velke, ker morm še avto zravn vzdržv pa še skutrja zdej zaenkrat, pol pa še mobi račun, k je pa itak iz mesca v mesc večji :wacko: ne vem kako je to možn :hmm: :topic:

aja pa hvala za nasvet .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja odkr delam v motorističnmu lokalu je še tok teži bit brez motorja.. sej te že kdo kšn krog zapele, sam to ni isto :closedeyes:

men se je tut zdela ugodna ponudba, pa dons sm mal gledala po netu, pa je en letnik 2005, ma skor 6000 prevoženih, pa je 1600€, pa še drug lastnik je.

zdej sam da mi ga prpele pa da sprobam, če mi sam motor odgovarja za pelat.. če se mi bo dobr pelat, ga bom pomoje kr uzela. itak se mi zdi bl pametn, da greš lepo po korakih, kr se tiče kubikaže, ne pa da najprej nč, pol si pa nabavš enga šestaka alpa tisočaka in ga gonš brez izkušn.. :BUA:

itak pa od 125 nemorm prčakovat nevemkakšnga izgleda in moči pa končne.. je le 125. to bo še pršlo :wub: zaenkrat mi je pomembn, da dobim en dobr ohranjen motor, da ne bom mela že kr takoj problemov z njemu, pa ne eno čist levo firmo, da nam mela problemov z rezervnimi deli, pa da je ugodna ponudba in da registracija pa poraba nista velke, ker morm še avto zravn vzdržv pa še skutrja zdej zaenkrat, pol pa še mobi račun, k je pa itak iz mesca v mesc večji :wacko: ne vem kako je to možn :hmm: :topic:

aja pa hvala za nasvet .)

kelnarca torej :naughty: ...no glede motorja, jaz ti jawo dandy 125 prodam če češ, leti isto ko ybr, mašino ma isto ko ybr, edino zgleda malo bolj jebačko ko ybr, pa še skor noben nima tega motorja, tak da boš glavna na vasi...no, pa jaz ti jo dam za recimo 1000 evrov...je pa vse menjano (zobniki, veriga, zadnji amortizer, sprednji, disk ploščice, ...skratka vse razn mašine, pa še ene plastike v rumeni barvi ti dam zraven, ker drugač je rdeče barve)..ja pa še auspuh ma novi sn pozabo rečt...skratka generalno obnovljena... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kelnarca torej :naughty: ...no glede motorja, jaz ti jawo dandy 125 prodam če češ, leti isto ko ybr, mašino ma isto ko ybr, edino zgleda malo bolj jebačko ko ybr, pa še skor noben nima tega motorja, tak da boš glavna na vasi...no, pa jaz ti jo dam za recimo 1000 evrov...je pa vse menjano (zobniki, veriga, zadnji amortizer, sprednji, disk ploščice, ...skratka vse razn mašine, pa še ene plastike v rumeni barvi ti dam zraven, ker drugač je rdeče barve)..ja pa še auspuh ma novi sn pozabo rečt...skratka generalno obnovljena... :D

ja kelnarca sm (sam med vikendi) :rolleyes: amm.. ker letnik? kok km? ker lastnik? je biu kdaj padn? je garažiran? iz kje si? mau več povej o motorčku .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kelnarca sm (sam med vikendi) :rolleyes: amm.. ker letnik? kok km? ker lastnik? je biu kdaj padn? je garažiran? iz kje si? mau več povej o motorčku .)

letnik 98, prevoženih kilometrov neke čez 13 tisoč ampak števec namreč ne dela že nekaj let (ker se je bolj čagatorsko tak vozit, da ne gledam na tiste borne kilometre na uro) , tak da okol 25-30 tisoč... lastnik drugi, paden velikokrat- enkrat tudi prometna nesreča in totalka, vendar generalno obnovljen, registriran in vozen, o totalki ne duha ne sluha (no edino zanaša ga malo v levo hehe), drugače garažiran itak vedno, čez zimo tudi vozen občasno, tak da ulaufan ziher je hehe...sem pa iz maribora oz. 4,5 km jugazahodno od maribora...to je na kratko v glavnem vse, kupla ga verjetno itak ne boš, sem pa verjetno edini prodajalec ki ti je o motorju povedal čisto resnico... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejko frajer hehe :worship: Mija, kr kupi YBR, za punce pa za začetek bo čist dobr :whistle:

Kaj niso kelnerce tvoja sorta? Pol bi pa jim tak motor prodaju.. ti ti :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejko frajer hehe :worship: Mija, kr kupi YBR, za punce pa za začetek bo čist dobr :whistle:

Kaj niso kelnerce tvoja sorta? Pol bi pa jim tak motor prodaju.. ti ti :)

motor je samo varka če še nisi opazo... :D .)

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaja.. hec pa to :OK:

že če samo na ogled motorja pride, je moj namen dosežen...v živo bo lažje kontaktirat s kelnarco, kot tu prek foruma :D .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boga probaja xt125x baje. to je isti picikl ko tomos pa moj xt pa vsi yamahini mlinčki 125

xt je še najlepši od teh kar si naštel- leti itak noben nikamor- je pa vsaj oblikovno všečen- no tud tomos je, kar pa nikakor ne mormo rečt za ybr...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeš to pri nas je tak dnar važn. če kaj od pijače ostane pač za benz-takda je vreji če malo žere. pol za zavarovnaje te že neki skrampaš al pa lokalno trgvino malo ropneš. pa vreji je za do gostilne it ker je vodliv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!