Skoči na vsebino

Yamaha YBR 125


m!cho

Priporočene objave

Nekaj me še zanima. Gledal sem tehnične podatke in piše :

Prostornina rezervoarja: 12l

Rezerva : 3l

a to pomeni da ma 15 litrov(12 navadn ko pa pipco obrneš pa še + 3)? al da ma 9 litrov, ko pa pipco obrneš pa še 3?

malo sem zmeden

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me še zanima. Gledal sem tehnične podatke in piše :

Prostornina rezervoarja: 12l

Rezerva : 3l

a to pomeni da ma 15 litrov(12 navadn ko pa pipco obrneš pa še + 3)? al da ma 9 litrov, ko pa pipco obrneš pa še 3?

malo sem zmeden

LP

js bi reku da tank drzi 12l in od tega je 3l rezerva. za rezervo ti ni treba obračat pipice ampak ti samo posveti lučka na armaturi in takrat mas se cca 3L rezerve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi reku da tank drzi 12l in od tega je 3l rezerva. za rezervo ti ni treba obračat pipice ampak ti samo posveti lučka na armaturi in takrat mas se cca 3L rezerve.

aja zalaj pa je potem tista pipca tm na tanku ka tud piše rezerva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš pipco tudi za rezervo potem imaš ročo nastavljanje. Če je nimaš ti motor sam avtomatsko prešalta na rezervo. Zdaj lahko, da imaš polavtomatsko. Probaj se peljati in ko zasveti lučka se še naprej vozi ne, da bi dal na rezervo. Če ti motor ugasne imaš ročno, če ti ne pa avtomatsko oz. polavtomatsko. Probaj in poročaj. Itak sedaj kaže na lepše vreme in ne bo več problema sprazniti tank :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha super če sem prov razumev je zdej tkole: v tanku je 6 litrov. ko pokuriš to se prižge lučka in poj maš 3 litre ko pa še to pokuriš se pa motor vgasne in moraš ročno na rezervo prešaltat. 2 varjanta v tanku je 9 litrov. prižge se lučka ki ti pove da ročno prešaltaj na rezervo čene motor ugasne ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga bo bolj pravilna, saj imaš ročno šaltanje. Pač tank ima dve cevki ki vodita do cilindra. Ko pride level bencina do prve oz. mal nad prvo cevko ki je postavljena višje senzor zazna, da ni več tekočine in prižge se lučka. Takrat pač zavtiš ročko in odpre se pokrovček druge cevke, ki je postavljena nižje oz. na nanižji točki tanka(če se ne motim) in takrat začne teči bencin tam. Ko pa še tam zmanjka pa crkne :D Popravite me če se motim, ampak vedno sem imel tako predstavo kako to deluje.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ti, se pravi lučka je samo opozorilo da prešaltam :P

LP

Popravljeno . Popravil molotov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brejker, ti je kdaj profesorca od matematike rekla da skiciraš valj? kako je zgledu? js bi reku da je meu lukno not:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brejker, ti je kdaj profesorca od matematike rekla da skiciraš valj? kako je zgledu? js bi reku da je meu lukno not:whistle:

mi smo jih pa risal v obliki valja ( tista tvoja luknja je biu valj )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ti, se pravi lučka je samo opozorilo da prešaltam :P

LP

Ja. In ne kompliciraj preveč :) 12l drži tvoj tank...9 litrov je za vožnjo, 3 so pa rezerva. 9+3=12 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. In ne kompliciraj preveč :) 12l drži tvoj tank...9 litrov je za vožnjo, 3 so pa rezerva. 9+3=12 ;)

ja hvala ti, sej ljudje mi pravju da malo kompliciram :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

hey!

imam eno vprašanje. glede na to da ima tomos isti motor kot ybr a bi blo možno dk akrapoviča prou na yamaho ybr. pč mogoče bi blo treba mal krivino spremenita sam a mislte da bi šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hey!

imam eno vprašanje. glede na to da ima tomos isti motor kot ybr a bi blo možno dk akrapoviča prou na yamaho ybr. pč mogoče bi blo treba mal krivino spremenita sam a mislte da bi šlo?

ma use se da! če hočš daš lohka gor od r1ke sam homologacije neboš dubu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma use se da! če hočš daš lohka gor od r1ke sam homologacije neboš dubu

kok pa prbližn prdobiš na konjih z akrapovičem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok pa prbližn prdobiš na konjih z akrapovičem?

več kot 1,5ks ne pričakuj na mašini.

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok se pa to pozna na končni če ma zdej 7 kilovatov pa prbližn 100km/h na uro končno?

za tvoj motor nebi vedu. Če ma mogoče še kej lufta pr obratih boš kšn km/h pridubu. Jst na svoji r125 nism nč pridubu. Mogoče se mi pozna malenkost na pospešku al mam pa sam tak občutk ker mi trga bobnčke v ušesih :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tvoj motor nebi vedu. Če ma mogoče še kej lufta pr obratih boš kšn km/h pridubu. Jst na svoji r125 nism nč pridubu. Mogoče se mi pozna malenkost na pospešku al mam pa sam tak občutk ker mi trga bobnčke v ušesih :evilgrin:

to bi tud js :D da mi trga bobnčke :D hehe :D ej a maš kkšno slikco od akrapota pa tvoje r125ke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bi tud js :D da mi trga bobnčke :D hehe :D ej a maš kkšno slikco od akrapota pa tvoje r125ke :)

nimam akrapovica. Mam leovince ampak v moči ni razlike pr teh mlinčkih.

Sliko dobiš na pm ker to je tema o ybr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

fantje kašno olje kej dajete v svoje yamahce? zdele ma moja mal čez 7000km in bi jo blo treba pelat na redni servis, sam nvm a se splača, ker če je sam olje za zamenat, ga pa raj sam zamenam.

v navodilih so predpisana ta olja:

post-11173-0-25232600-1301691258_thumb.png

kva vi uporabljate?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš motor še v garanciji? (če maš rajše pel na uradni servis kot da sam menjaš ker v primeru okvare ti nič ne priznajo, če je pa nimaš pol pa kr veselo na delo :P )

Motul 5100 10w-40 dej not

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš motor še v garanciji? (če maš rajše pel na uradni servis kot da sam menjaš ker v primeru okvare ti nič ne priznajo, če je pa nimaš pol pa kr veselo na delo :P )

Motul 5100 10w-40 dej not

ni več v garanciji, tko da bom kr sam zamenu, sam nvm na prvem servisu (1000km) so dal notr 15w50, pa razmišlam da bi dal spet tega?! sej kok pa gre prbližn olja not? hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni več v garanciji, tko da bom kr sam zamenu, sam nvm na prvem servisu (1000km) so dal notr 15w50, pa razmišlam da bi dal spet tega?! sej kok pa gre prbližn olja not? hvala

LP

lohka daš tud 15w. Če je tista slika iz navodil za ybr pol ti piše da gre not 1liter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!