Skoči na vsebino

Yamaha YBR 125


m!cho

Priporočene objave

jaz dajem 10w-40. motor ima 24 000 km brez problemov. Vedno sem delal sam servise. se veliko prihrani :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Po nekem čudnem spletu okoliščin sem tudi jaz postal lastnik tele Yamahce. Ker je to moj prvi mal bolj "resen" motor mam par vprašanj :)

Avto imam dizel in sem navajen vozit v zelo nizkih obratih, tale motorček morem pa skoz priganjat v kr precej visoke obrate, če želim, da bo sploh kam šou. A je to normalno...motorju to "paše"...al se naj kar spijaznim, da nekih pospeškov pač ne morem pričakovat in se vozim z njim čist na izi?:) Kako je kaj s hlajenjem? Se je komu že pregrel? Se lahko z njim peljem recimo čez Vršič ali na Magart?

Hvala za pomoč! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor gre solidno tudi pod nizkimi obrati. Zakaj solidno? Zato ker od te 4-taktne mašince ne moreš pričakovati boljših pospeškov. Je pač takšen mali potovalnih s še manjšo porabo :D Jaz se sicer na Vršič/Mangart nisem vozil, sem se pa vozil na Roglo, ki je prav tako visoko in ni bilo kakšnega pregretja, pa ga nisem šparal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo predvčeri sem nardila izpit za A2 (ni mi še 2 leti za čakat za neomejeno) :) . Jaz pa sem z yamaho ybr zaenkrat kar zadovoljna. Po obliki mi je proti ostalim 125kam zelo všeč (morda je od spredaj malo hecna drugač pa to spregledaš), kar se tiče tega da je ozka mi je tudi všeč sploh če si velik 172 in imaš 56kg :)). V glavnem k meni pristoji :) kakšnemu močnejšemu pa po mojem okusu najbolj ne :) razen motijo me te ozke gume in si jih bom najbrž tudi zamenjala. Tu na forumu sem brala da ste si zadi dali 110cm, kaj pa od spredi se lahko da večjo ? In koliko te to kaj stane....kaj pa homologacija? Kupila sem rableno 2009 letnik z samo 1500km za 1300eur kar se tiče cene se mi zdi da kar ugodno. Sedaj je še malce lena, ker je prejšnja lasnica ni matrala ... Vendar kljub temu se da z lahkoto hitro pospešit do 80/90km na uro z potnikom vred (90kg), brez da bi jo kaj treslo. V avtošoli sem skozi vozila nekega kawasakija 250ko 160kg,ki spominja na čopera...verjetno je bil že tako zjahan, kajti pri 70/80km na uro ga je že konkretno matralo in treslo, kar pri yamahi še ni bilo občutit... Zvok na začetku ma malce hecen, ko ga nekoliko našpanaš pa je zvok kar zadovoljiv. Z bolšim avspuhom pa je zvok tako ali tako super. Vozila se bom večinoma po mestu ter kdaj pa kdaj tudi izven mesta...občasno kakšna daljša fura izven naselja.. Na avtocesto ne grem, ker bi me verjetno razočarala končna pa tudi zaradi tega, ker ne mislim svoje glave izpostavljat slabim voznikom (no saj v mestu je stvar enaka, razlika je edino da najbrž ne greš rakom žvižgat)... Mislim da je za začetnika odličen motor sploh če prej nisi vozil niti skuterja pa še stroški so zelo mali. Vožnja je odlična, hrbet te ne matra pa še lahek je 125kg in ga z lahkoto obvladaš... Meni osebno je vreden tega denarja. Važno je da se lahko pelem izven naselja po normalni hitrosti in da te ne prehiteva vsak lolek, ko te še po možnosti pri prehitevanju rukne... c c c...

Se opravičujem če sem se preveč razpisala.... :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V homologacijskem listu bi morala imeti napisano katere pnevmatike lahko daš na motor oz. katere so homologirane za tvoj motor. Tiste dimenzije ki so napisane jih daš lahko brez problema gor. Zna bit pa problem pri feltnah (če podpirajo določeno širino oz. po domače povedano če pašejo gor).

Čestitke na izpitu, pa veliko varnih in srečnih kilometrov ti želim.

Bodi zelo zelo pozorna v mestih in drugod, predvidevaj nepredvidljivo - kakšna filozofska :P

(je veliko talentov na cestah ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadaj namontiral 110 (prej 90), spredaj pa 3.0 (prej 2.75). Po občutku boljše za peljat, na tehničnem nobenih primerov. Kupila si dober motorček ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja... loolekslo koliko pa sta te stali obe novi gumi, kje si kupil,kdo ti je namontiral in katere?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa leti ta bejštja od ybr ? :P

Jst sm za mojo varaderko šov do vulkanizerja pa mi je on naročil gume. Pol pa dobim čist original gume pola offroad pola road :headbang: . Naslednjič kupim prek neta gume raje...

Sam s tmi gumami se da it čist povsod kar se tiče offroad-a :) .

Mene je koštalo 228€ z vsem gumi in montaža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je možno (v primeru da kupim ybr 125) dat naredit masko, ali pa dati kakšno drugo luč in masko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi rad samo vetrno zaščito, si lahko omisliš kakšno "univerzalno" šipo, kot je npr Givi (Givi A 660 Windschutzscheibe) v luis-u za 80€.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še uspela prit do končne... sem prejšni teden nardila izpit pa čakam na vozniško!! :S pa ne za motor za(avto)..šele potem grem rihtat za motor... Ne vem kaj rabijo tak dolgo... leti pomoje enih 100/105 km/uro... eni pravijo da celo 114km/uro... na youtube so posnetki... sam pomoje takrat vožnja več ni prijetna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maske pa se da dobit... nekje sem brala pa zdaj ne vem kje točno... ena varjanta je tud taka šipa kot pravi franc... sem vidla v Louisu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume pa kr koštajo ja :) ... Samo glih tak morš vedet pomoje katere kupit? Jaz se ne spoznam na to :( ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

če kdo rabi, imam za prodati kovček Kappa z nosilno ploščo in nove še zapakirane Lucas zavorne ploščice in zadnje pakne....sem mislil menjati pa sem že prej prodal yamaho...dodatne informacije piši PM

 

post-11173-0-67555000-1376302187_thumb.jpg

 

 

post-11173-0-01329400-1376302219_thumb.jpg

 

 

P.S. v Louisu se dobijo poceni šipce kot je ta moja na slikci za 20€, so pa tudi še obarvane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

gledam da bi kupil to ybr 125  malo za vožnjo po vasi in okrog.....  so to drugače ok mašine? se kaj pregreje ker ni vodno hlajen? 40.000 km prevoženih  za tak motor je še za kupit  al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po vasi ti bo OK, malo boš pošraufal vsako tolko pa je. Taka mašina zdrži kot vse, lahko 100 000km lahko je pri 20 000fuč.

Teoretično je "izredno kompleksna tehnologija" kot pri malo boljši kosilnici tako da vsaj količina stvari ki se lahko pokvari je bolj majhna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Rogerg said:

ok, mogoce bom vzel, namest apn :)

definitivno boljše, moja SR (sicer malce starejša varjanta) , vse razštelano in razšraufnao, prišla iz obale do celja in nazaj, na teh tomos 2T, neki ne štima pa ne gre nikamor.

ps: če pa kaj fali pa ima alibaba vse kopirano 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Ob 16. 7. 2012 ob 11:12, LooLekSLO pravi:

Jaz sem zadaj namontiral 110 (prej 90), spredaj pa 3.0 (prej 2.75). Po občutku boljše za peljat, na tehničnem nobenih primerov. Kupila si dober motorček ;)

spredej si mel debelejse kot zad, ce prou razumm kaj si napisu ??, sam a nimeu iste gume spret in zad??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!