Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

Da bo imela še Golica svojo temo... ker mislim, da si jo definitivno zasluži... :worship:

Skratka: vse v zvezi z Golico, kdo gre tja, kako je bilo, kje so policaji, koga so ustavili, kdo je drsal, kdo ni, kje je nevarno, kje so zalivki... karkoli v zvezi z njo, objavljajte tukaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: zanimivo bi bilo prilimati kakšni zemljevid poti omenjene Golice oziroma, da bi tisti, ki nismo tako blizu vedeli kje naši motosvetovci brusijo kolena :yea1: in bi mogoče tudi nas kdaj pot zanesla proti Golici B)

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem v vednost, kje je Golica...

Prva slika je manj natančna, medtem ko druga pove nekaj več o Golici... Mimogrede: "počasni" del Golice je tisti z zahodne strani navzgor, kjer so hitrosti manjše, ovinki bolj zaprti, medtem ko je hitrejši del Golice od parkirišča dalje na vzhodno stran. Hitrosti so tu bistveno višje, zato pazite na radarje. Sploh pazite nase... ne pretiravajte...

post-53-1116362532_thumb.jpg

post-53-1116365137_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: GOLICA JE ZAKON :OK:

Zelo zanimivo se mi zdi , da je v Nemških revijah opisana ta cesta (Lavamund - Soboth - Ebiswald ...) kot ena najlepših oz najbolj obleganih cest vsaj kar se motoristov tiče. :?

Meni osebno je ta cesta prava #Amerika# :yea2: - Z Lavamundske strani najprej serpentinasti - lepo speljani ovinki do višine 1300 n/m - obvezen postanek na Park plazu na ovinku (Gregsova sličica - na levi strani)

potem pa neskončno dobri in hitrii ovinki vse do Ebisvalda - kjer te čakata dve možnosti :

1: da greš preko Radelj passa nazaj v SLO

2: da nadaljuješ pot proti Leutschach-u in ob enem obiščeš Route 69 -( Ime tudi izvira iz številke ceste , ki te popelje vse do tja.) - nadaljuješ pot proti mejnemu prehodu Jurij - Maribor .....

Edino mesto kje se lahko pričakujejo Policaji je tik pred Pumpo ( na desni strani , ko se spuščaš proti pumpi St Lorenz je ena lovska hišica ((tik ob cesti)) kjer se organi najraje skrivajo z Radar pištolo !!!!!!!!! :oops: ž

Do sedaj sem to pot prevozil že res ogromnokrat in edino mesto kjer so bili kdaj policaji je bilo to tu - pred pumpo.

Še ena stvar , ki bi jo rad omenil :BUA:

: da je cesta , ki pelje naprej malo bolj slaba - OGROMNO ZALIVK - betumen - in te zna marsikje kar dobro presenetiti , ko ti malo zapleše rit :kva2:

Drugače pa je to res raj za motoriste - obisk v lepem vremenu se vam bo sigurno zelo dobro obrestoval - če že ne pa boste sigurno srečali kakšnega "hitrejšega" motorista , ki si misli , da je nekje na dirkalni stezi in da vozi za boljši čas kroga ... B)

LP - upam , da se vidimo čim več krat :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj misli o Golici:

Asfalt drži zelo dobro, vendar pa je z leti vedno več tudi razpok in zalivkov. Ko sem se jaz prvič srečal z Golico 4 leta nazaj, je bil asfalt vidno boljši kot je danes, a kljub temu se da brez težav voziti (tu mislim predvsem "počasni" del Golice, ker je ta meni najbolj všeč). Cesta je zelo znana med motoristi, zaradi tega tudi policistom, ki so prisotni praktično 24 ur na dan, vendar največ na hitrem delu Golice. Jaz osebno dosedaj še nisem srečal policista na počasnem delu, na hitrem pa skoraj vedno vsaj eno patruljo. Na tej cesti letno umre precej motoristov (nisem čisto prepričan, če ta info drži 100%, a v enem letu je samo na tem odseku umrlo 5 motoristov). Zaradi tega je omejitev 70 km/h, ki velja samo za enosledna vozila - avtomobili lahko torej vozijo 100. Predlog: vozite raje na počasnem delu, prej ga seveda enkrat prepeljite počasneje, oglejte si uvoze cest, zapomnite si hiše, pazite na znake uvoz traktorjev, pazite na nekaj bolj zaprtih ovinkov (vsaj prvič), pozorni bodite na gostilno ob cesti (kjer hodijo pogosto ljudje čez na parking; tam je en super lep levi ovinek, a ne zalagajte preveč, da ne boste sredi ceste naleteli na kakšnega gospoda, ki gre čez po avto).

Toliko zaenkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino mesto kje se lahko pričakujejo Policaji je tik pred Pumpo ( na desni strani , ko se spuščaš proti pumpi St Lorenz  je ena lovska hišica ((tik ob cesti)) kjer se organi najraje skrivajo z Radar pištolo !!!!!!!!!

Rahla opomba: policaji so lahko na večih koncih. Jaz sem jih videl poleg omenjenega še vsaj na treh. Pogost je tudi ob jezeru, pa nekaj ovinkov naprej od jezera, pa še kje (se ne spomnim točno, sem jih tam videl samo enkrat).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rahla opomba: policaji so lahko na večih koncih. Jaz sem jih videl poleg omenjenega še vsaj na treh. Pogost je tudi ob jezeru, pa nekaj ovinkov naprej od jezera, pa še kje (se ne spomnim točno, sem jih tam videl samo enkrat).

Vozim se gor že 10 let pa je tut na počasnem delu kr precej možnosti da stojijo. Srečal sem jih že na zelo nemogočih mestih, skrivanje v gozdu...

Prvič je absolutno treba it počas da vidiš mal kaj se dogaja pol pa še greš parkat gor dol. Osebno sm največkrat na počasnem delu ker je tahitri del zelooooooo hiter tko da je bolj nevarno in tam se tut kreši dogajajo.

Ja Lani so jo pa pokvarli z zalivkami tko da je treba kr pazit dokler ne spoznaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo imela še Golica svojo temo... ker mislim, da si jo definitivno zasluži...  :worship:

Skratka: vse v zvezi z Golico, kdo gre tja, kako je bilo, kje so policaji, koga so ustavili, kdo je drsal, kdo ni, kje je nevarno, kje so zalivki... karkoli v zvezi z njo, objavljajte tukaj...

Za začetek ena majhna sličica v spomin na njene lepote...  :yea2:

(foto by motoristek)

norc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Norc, šolan by Bladzo :)

Emmmm... imaš zelo prav, če rečeš, da je bladzo zelo dober učitelj (med najboljšimi), kateri je prenesel marsikatero znanje tudi name... :worship: ... drugače pa mi je vseeno največ prinesla moja od leta 1989 (takrat so me namreč uradno izšolali) dolga kariera motorista, treningi različnih (varnih) voženj, poligona in podobno... .) ... z veliko posluha od vseh, ki so dobri in sposobni na cesti in pisti... in imajo pamet, ne tiča/fuflje, v glavi... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golica! Brez besed...

Ponavad ob sončnih dneh pridem v mal poznejših popoldanskih urah. Recimo, da v petek nekje po 17uri se spet naslikam in odfuram 3x po dve seriji :naughty: mi glih rata z enim tankom odfurat celo pot.

aja, v soboto se tud naslikam, skratka čez vikend na Golici :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rahla opomba: policaji so lahko na večih koncih. Jaz sem jih videl poleg omenjenega še vsaj na treh. Pogost je tudi ob jezeru, pa nekaj ovinkov naprej od jezera, pa še kje (se ne spomnim točno, sem jih tam videl samo enkrat).

Pol pa policaji lovijo tele norce!!! :lol1:

...sobota mene mika :whistle:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečki, sam tak za intermezzo. Se zna kdaj za vami gnat tudi kaka Honda XX, bo pritiskal pa polagal kot neumen, sam da ne boste na vrhu presenečeni, ko vas bo prehitel in ustavil z napisom "STOP POLIZEI". Imajo Provido v njej vgrajeno. Pa tudi z belim mercedesom sem jih že videl, kako so se peljeli. Drugače pa sem jih jaz tudi videl na različnih mestih (sem pa plačal za pizdarijo pri pumpi na vrhu - zaustavil pa so me čisto v dolini pri rondoju v Eibisvaldu). Drugače pa vam priporočam, da zvozite celotno Route 69, ki se BTW konča v avstrijski Radgoni, nadaljuje pa po naši strani v smeri Maribora, ter nato nazaj proti Dravogradu. So pa lepi ovinki tudi,če v Gamlitzu zavijete desno v smeri mejnega prehoda Jurij (avstrijska vinska cesta z kmečkimi turizmi in dobrimi vini), pa tudi ovinki med Leutschachom in Gamlitzem niso slabi..... :OK: :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in imajo se GSF 600 in ST 1100 in R 1150 RT.

tudi dve laguni in en golf je ze bil viden v akciji.

zakaj take poostrene akcije ravno na tem odseku: v zadnjih 10tih letih se je smrtno ponesrecilo ca. 25 motoristov na golici. nisem cesto tam gor (so palicaji preveckart ze ob cesti) in sem na lastne oci videl 6 nesrec ali njihove posledice.

"parkrat" sem tudi obcudoval znanje helikopterskih pilotov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se splača, le po pameti dokler ceste ne spoznate, potem pa prvič počasi, da si ogledaš kje so, če so "polizei" :BUA: če pa jih ni pa 5x gas do konca, tankat in domov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

jaz sem tud bil v soboto gor in moram reč, da je cesta res super... :D

policaje sem pa videl pri pumpi so glih enga nekaj šraufali :fight2:

si bo treba v kratkem enkrat vzet čas pa celo B 69 odvozit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem se tam z avtom peljal in res je noro, kot opisujejo. Z avstrijskim policajem, si res ni za špilat :huh: :P

Ko bo lepo vreme se lahko zberemo v Velenju pa gremo mal gor povohat :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emmmm... imaš zelo prav, če rečeš, da je bladzo zelo dober učitelj (med najboljšimi), kateri je prenesel marsikatero znanje tudi name...  :worship: ... drugače pa mi je vseeno največ prinesla moja od leta 1989 (takrat so me namreč uradno izšolali) dolga kariera motorista, treningi različnih (varnih) voženj, poligona in podobno...  .) ... z veliko posluha od vseh, ki so dobri in sposobni na cesti in pisti... in imajo pamet, ne tiča/fuflje, v glavi...  :grim

:? če dobro pogledamo? ima Gregs glavo na beli črti, se pravi v primeru nasproti vozečega hitrejšega vozila :kva2: ,medtem ko je Bladzo :OK: pravilno na svojem pasu, čeprav prehiter "Norc" :nono:

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če dobro pogledamo? ima Gregs glavo na beli črti, se pravi v primeru nasproti vozečega hitrejšega vozila  ,medtem ko je Bladzo :OK:  pravilno na svojem pasu, čeprav prehiter "Norc" :

Mimogrede: Gregs je bil s polnim telesom na svojem pasu, čeprav kot (mesto slikanja) slike prikazuje drugače. Kot drugo, motor se da nagniti na koleno tudi pri nižjih hitrostih kot mogoče kdo meni, da jo moraš imeti. In tretjič, ne bi debatirali in moralizirali o tem, kako kdo vozi, ker tema Golica je namenjena drugim debatam. Lahko kdo odpre temo in potem tam parlamentiramo, kako kdo zna in ne zna položiti motor in koliko je bolj varen tisti, ki nima pojma in vozi kot turn ali kako je nevaren tisti, ki zna rokovati z motorjem in ga položi na koleno.

Motovilc, ni to namenjeno (samo) tebi, ampak vsem, ki kršijo predpise, obenem pa kažejo s prstom na druge, ker so "kao" še hujši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem se tam z avtom peljal in res je noro, kot opisujejo. Z avstrijskim policajem, si res ni za špilat :huh:  :P

Zakaj le? Itak so kazni v A. dosti nižje kot pri nas... Pa še točk ti ne dajo. :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva z Winsurfom odfurala rundo na Golici, policije nobene spljoh :eek: :eek: .

Obstajajo tudi lepe možnosti laserskih meritev na počasne, strmem delu:

Na vsaki serpentini za ograjo oz na izvozni coni serpentine, ter pred gostilno za polovici brega ko se pripelješ gor v levi ovinek, desno od ceste pa je stranska cesta. lepo trinožno stojalo, poštolj pa kabel do avta ki je za bregom da ga spljoh ne vidiš.

Videl sem včeraj tudi enih par RUMENIH zalivk (kač po naše ) :eek: :eek:

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je Golica že v projektu (Glej Najava dnevnih voženj)... :OK:

Okvirno naj bi bil tam okoli 14:00. Če bo kdo gor takrat, potem naj me pocuka za kombinezon (srebrna prasička... mislim, CBR 600F, brez oznak - razen tablice LJ) :yea2: Bo kdo tam gor takrat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!