Skoči na vsebino

MZ, ČZ, JAWA


simonsi

Priporočene objave

No evo, sem kupil že tretjega MZ-ja, prej sem imel TS-a 150 pa ETZ 250, sedaj imam pa TS 250/1.

Motor je konkretno zariban, rabim pa nekaj delov, če se komu še kaj valja doma se mogoče lahk kaj zmenimo.

Pa zanima me kak dober majster za brušenje cilindrov.

 

Hvala :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

Imam MZ 251, l. 1990. Ko se motor segreje, zacne pri cca 4500 obratih, ko dam gas, trokirat in pokat. Svecka je ok, sumim da je vzigalna tuljava (cinspula).

Motor sicer nima platin ampak elektroniko.

Ima kdo izkusnje?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Iščem kakšnega mojstra, ki bi mi naredil servis in pogledal menjalnik (iz 2 ven meče) na MZ ES 150, letnik 1976. Enostavno nimam časa za sam šraufat, motor pa je zdaj 4 leta stal.

Po možnosti relacija Celje - MB - Ptuj , pa da me ne bo stalo več kot nov :)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

zdravo,

ima kdo kak star bat od etz 250, da bi mi izmeril razdaljo od vrha bata do sornika in prav tako od spodnjega roba bata do sornika.

Obnavljam sicer rotax 247 stamo motor, ki ima podoben bat fi 69 in 3 obročke, ter 18 sornik, zdaj rabim samo še zgoraj omenjene mere.Bat z obročki in sornikom je sicer zelo poceni-25€ iz nemčije s poštnino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Nove Jawe narejene v indiji so super lepe. Malo sem preračunal v eur in stane komplet na indijsko cesto 2500eur :)

Jasno, da je celotna serija razprodana.

 

jawa-42-product-hero.thumb.jpg.dcc53de5ac0b2d37023842535a7027ff.jpgjawa-hero.thumb.jpg.d95bb581b8fc27299ec6b695624911cf.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAzprodana cela serija?

Meni ni uspelo točno ugotovito kolko je ₹ 1.79 Lakh v eur, če sem jaz prav zračunal je 2209€ :D

 

Za EU je očitno še vedno Jawa češka in ma tisti kitajko izlgedajoči motor, kot MASH in podobni

DMB_Jawa350OHC_Red-5607-hlavni.jpg

za primerjavo MASH

Scrambler_400_chrome_02.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Dr_Jakob said:

Naaajs

če bi jih prnas prodajali za 2200€, a kaj bi jih blo... skor sigurno bi vsak ta resn bajker meu eno za rezervo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, smasher pravi:

če bi jih prnas prodajali za 2200€, a kaj bi jih blo... skor sigurno bi vsak ta resn bajker meu eno za rezervo :D

Za ta dnar jo hrem tud na Czeschy iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Dr_Jakob said:

Za ta dnar jo hrem tud na Czeschy iskat.

ahh kje to je cena za indijsko, ki jo dela mehindra, češka je več ali manj isti jajc kot mash in je od 5 jurjev dalje. 

Tudi če pride tista retro indijska bo spet pet jurjev dalje cena, sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Bostjan L said:

Jaz bi jo šel kar v Indio kupit, hmmmm?

Trenutna cena za na Indijsko cesto.

1361766497_ScreenShot2019-01-24at19_44_08.png.b5d38d1830f4d93335a382afa488d171.png

 

866553424_ScreenShot2019-01-24at19_43_40.png.aa155c9183527851ae619fbd1fb5c094.png

163164832_ScreenShot2019-01-24at19_43_33.png.67fe471a9eac373242f6a0f353c71eae.png

47681361_ScreenShot2019-01-24at19_43_24.png.0051a8076cd025cea4eb6a0dbbdf28cf.png

90585340_ScreenShot2019-01-24at19_43_16.png.ddd9d634cdeed96643ee98b235d338fc.png

 

 

Zanimivo, ko sem jaz gledal ceno par dni nazaj je pisalo 176 0000 al neki tazga zato sem napisal 2200, še vedno smešna cena, zna bit da se je ne da izvozit. Vem da je nekdo poskušal to z Rojalom pa baje so neke cake. (kao da bi šel na izlet pa se nazaj pripeljal, pa ni bilo izvedljivo)

1 hour ago, Kugelschreiber said:

Prvo, a so indijci kupli znamko jawa? In drugo, v Indiji je se vedno dvoraktna? 

Neee 4 taktni, čisto novo zasnovana, seveda od Mehindre ki je sedaj večinski lastnik Jawe, zato pa sem na prejšnji strani tudi napopal da jawa eu pa še vedno neka bol krš jajca ponuja, upam da pride tale jawa v EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

tud tanova ti ne dela v redu.. :lol1:

https://www.jawa.eu/

piše, da 2 taktne dobavljajo samo v delih..kako bi si to sestavil pa registriral...? papirje iz 1978 dobiš zraven? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Je kdo tukej, ki je predelou analogni števec v digitalnega? V Yogi centru se da dobit nek senzor ki ga nekam montiraš in ti šteje pulze (montiraš še 2 magneta)? 

Ima kdo izkušnje s tem ali je to bl larifari :D. 

 

Hvala 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam direkt izkušenj ker moj števec čaka že 2 leti v škatli. Delovanje je zelo preporsto, nekam na platišče, verjetno najboljše čim bližje pestu, pritrdiš magnet ij potem zadeva deluje podobno kot števci hitrosti za kolesa. Edno kar še nisem pogruntal je to da ima moj štebec samo 1 gumb, kako unesem dimenzijo kolesa, ker seveda navodil od kitajcev nisem dobil (pač roba za 15eur od kitajcev) 

Tako da tehnilogija kako to deluje ni nič novega, za obrate pa se ovije žička okoli kabla od svečke ali pa na signal od tuljave. 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, smasher said:

Nimam direkt izkušenj ker moj števec čaka že 2 leti v škatli. Delovanje je zelo preporsto, nekam na platišče, verjetno najboljše čim bližje pestu, pritrdiš magnet ij potem zadeva deluje podobno kot števci hitrosti za kolesa. Edno kar še nisem pogruntal je to da ima moj štebec samo 1 gumb, kako unesem dimenzijo kolesa, ker seveda navodil od kitajcev nisem dobil (pač roba za 15eur od kitajcev) 

Tako da tehnilogija kako to deluje ni nič novega, za obrate pa se ovije žička okoli kabla od svečke ali pa na signal od tuljave. 

Lp

  In zadeva je precej tocna... Tudi ce menjas zobnike, ipd, kaze precej tocno hitrost.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če prav predpostavljam si gledal števec Veloma in aktivni senzor, ( se mi zdo kar draga igrača kupaj pride cca 150 eur), zato je zadeva verjetno bolj točna kot stvari ki sem jih jaz gledal. O točnosti ne vem, malce odvisna od tvojih nastavitev, ker,kot sem napisal deluje na principu kot števci za kolo, noma veze s čim poganjaš motor, teoretično lahko daš to zadevo na bicikl, kaže vedno na podlagi obratov kolesa.

Jaz sem kupil tole zadevo ampak nisem še zmontiral  (LINK), in imaš na sliki prikazano vse, na kolo daš magnet in tisto hallefekt sondo na vilico da gre magnet mimo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

350 je bila oranžna

250 pa neka zelena ,ki je meni bila prov grda barva.

Sam pa sem imel 350 in ne bom pozabil,ko sem jo po ravnini nateral po ravnini pol ko je bila že ulafana mašina.

In mi je na sprednjem kolesu utrgalo fentilček. 

Ko sem začel zgubljati hitrost bolj me je treslo in začel sem skakat iz enga konca motorja na drugi konc,

in tako vse dokler nisem prišel z motorjem na drugo stran ceste,kjer sem se tudi ustavil.

  A če pomislim,da bi takrat nekdo se nasproti pripeljal bi lahko bilo hudo.

Tako,da sem še imel kar srečo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! 

Imam eno vprašanje in upam da bom dobil kakšen odgovor. 

Imam jawa 350 1988letnik in imam en problem. Sicer problem imam z prvim zagonom. Potrebujem nekje 4-5 minut, da motor zalaufa. Da, razložim, ko pritisnem motor vžge in takoj ugasne, spet pritisnem in vžge pa zakoj ugasne,... In se tako nadaljuje par minut. Ko ga desetič pritisnem zalaufa že 2s in potem ugasne,... Tako dolgo, da ko enkrat vžge in zalaufa normalno potem dela. Potem ga lahko 100x ugasnem in prižgem, pa bo na prvo vžgal. Če pa ponovim, po tem ko se čisto ohladi je pa spet isto in potrebujem nekaj časa da zalaufa. 

Kaj bi lahko bil problem? 

Je kdo že mel enak primer? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nimam pojma o jawi, kaj čik ti deluje pravilno? Malo zaduši uplinjač ko zakurblaš da potegne več goriva, če to pomaga, potem neki ne štuma s čokom. (ugibanje na podlagi avtomatika in skuterja edino kar sem vozil 2T) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Zero-10 said:

Pozdravljeni! 

Imam eno vprašanje in upam da bom dobil kakšen odgovor. 

Imam jawa 350 1988letnik in imam en problem. Sicer problem imam z prvim zagonom. Potrebujem nekje 4-5 minut, da motor zalaufa. Da, razložim, ko pritisnem motor vžge in takoj ugasne, spet pritisnem in vžge pa zakoj ugasne,... In se tako nadaljuje par minut. Ko ga desetič pritisnem zalaufa že 2s in potem ugasne,... Tako dolgo, da ko enkrat vžge in zalaufa normalno potem dela. Potem ga lahko 100x ugasnem in prižgem, pa bo na prvo vžgal. Če pa ponovim, po tem ko se čisto ohladi je pa spet isto in potrebujem nekaj časa da zalaufa. 

Kaj bi lahko bil problem? 

Je kdo že mel enak primer? 

Pri Jawi 350 so se rade premikale platine, kar je rezultiralo v opisanih težavah. Po ponovni nastavitvi in krepkem privijačenju le teh je bilo nekaj časa brez težav......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!