Skoči na vsebino

MZ, ČZ, JAWA


simonsi

Priporočene objave

Poznan je bil tudi zamik glavne gredi med obema ojnicama. Ko si nastavil pred vžig za en cilinder je drugi bil čisto mimo in obratno.

Lahko gre za tolerance med izvrtino cilindra in batom - raztezki toplo - hladno. Probaj s fenom (pištola na vroč zrak) ogreti cilinder in potem vžgati. Če bo kresnilo in delovalo, je to to. Sledi brušenje cilindrov in novi bati ali brušenje, nikasil, brušenje na obstoječe bate. 

Na YouTubu najdeš kar nekaj gradiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...
pred 19 minutami, silvester pravi:

hi,

lotil sem se obnavljanja svojega prvega motorja ČZ enduro.....če kdo mogoče ve za kakšne dele oz. za cel motor bi bil zelo hvaležen za info.

CZ-250-Enduro-Right-Side.jpg

puch-175-enduro-1974-moto.jpeg

tule bo pravo mesto za ČZ. Uporabi iskalnik mogoče je kdo celo obnavljal tale motor. Ou obstajajo tudi teme o obnovah odltimerjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živjo, 

Poskusili smo prižgati mz etz 250, pa smo ugotovili da ni iskre, pa zdaj ne vemo kje začeti z iskanjem problema (katero stvar najprej zamenjati). Kaj vi mislite??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nekdo500 pravi:

Živjo, 

Poskusili smo prižgati mz etz 250, pa smo ugotovili da ni iskre, pa zdaj ne vemo kje začeti z iskanjem problema (katero stvar najprej zamenjati). Kaj vi mislite??

tule bo prava tema za tako vprašanje. Obstaja pa tudi tema "sam svoj mehanik"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, 

 

Poskusili smo prižgati mz etz 250, pa smo ugotovili da ni iskre, pa zdaj ne vemo kje začeti z iskanjem problema (katero stvar najprej zamenjati). Kaj vi mislite??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

Akumulator?

Nima štarterja, samo kakor se spomnim, brez baterije ni iskre.

lp

Imamo akumulator prklucn, bomo zamenjali električno tuljavo, ker je že 35 let stara. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Rabil bi kupiti nov fergazer za ETZ 250 in sem našel enega ampak piše da je za ETZ 251. Ali kdo ve če bi tale pasal na mojo 250-ko.Screenshot_2023-04-07-07-14-33-245_com.android.chrome.thumb.jpg.aa9a83142a5851ab063e158d67f0c2d3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še slišal, da bi kdo hotel originalen vplinjač za MZ (mogoče kakšni starodobniki) , vsi ostali so kupovali Dellorto in podobne. Važen je premer in da je za 2 taktne.

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, franc pravi:

Nisem še slišal, da bi kdo hotel originalen vplinjač za MZ (mogoče kakšni starodobniki) , vsi ostali so kupovali Dellorto in podobne. Važen je premer in da je za 2 taktne.

lp

Mene samo skrbi da niso za 251 drugacne dimenzije fergazerja ceprav ko pogledam oba modela izgledajo fergazerju enaki.

 

Popravljeno . Popravil Nekdo500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se nisva razumela. Če hočeš originalni izgled in avtentičnost za kakšna srečanja starodobnikov, potem je smiselno najti original, ki pa so bili (po mojem spominu) zelo problematični, tudi tole na tvoji sliki je zelo verjetno "kitajc" in si boš z njim (zelo verjetno) nakopal kup težav. Če se ti gre za to, da se boš vozil in ti bo motor delal, poišči vplinjač kakšne bolj renomirane znamke.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

S "kompresorsko pištolo" , pa pazi v katero smer se vrti.

Čeprav, tole je proizvod "vzhodne inženirske miselnosti" in sem prepričan, da ima nek "sistem za fiksiranje" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

ali kdo ve zakaj sklopka ne deluje ko damo v 2.prestavo bi se mogel zobnik vrteti ko stisnem sklopko, ampak kot da ne deluje, čeprav je na ročki občutek kot da je use uredu. Ali premalo pritisne tisti del na sklopko in jo ne odpira dovolj in kako to nastaviti. Sklopko smo tudi odprli in spucali lamele tako da niso zlepljene.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!