Skoči na vsebino

MZ, ČZ, JAWA


simonsi

Priporočene objave

ČZ dondons dela tut verige, dobre in poceni

kros motorji ČZ so bili pa včasih, '50, '60, v samem svetovnem vrhu, še američanom se vzdihuje po njih URL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bil na primorskem štos, da se po češko Jawi reče;"Balanca kromovana, mašinca zaribana." :P Sem se pa dve leti vozil z Jawo 350 California. Pospeški zelo dobri. Končna 130-140km/h. Bremze-pozabi, jih skoraj ni. Kurbel in menjalnik na isti "taci". Z nogo si stisnil menjalnik proti bloku motorja, da si ga sprostil in se je zavrtel do položaja kurble. Ko (če) si uspešno zakurblal, si kurbel vrnil v položaj menjalnika. Z nekaj občutka si lahko brez sklopke porinil v prvo in z nogo držal menjalnik dol. Tako si motor držal pod sklopko. Potem si z nogo počasi spuščal menjalnik in stroj je speljal. Ker je bilo malo hoda si moral imeti full občutka. Vsekakor pa odlična finta za po špežo v trgovino, ker, če si imel v levi roki vrečko, si samo z desno lahko čisto normalno vozil, se ustavljal in speljeval. :yea2:

Še pomnite tovariši?

Ps: Enkrat po dveurnem porivanju ni hotela primit in smo jo za kazen priklopli na akumulator od fičota 12v (Jawa je imela 6v). Kreslna je takoj, samo armaturka je dobila dark dizajn :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem mela JAWO 350 Chopper...

nobenih problemov, vžgala takoj, na zborih sem pa bla itak glavna za ueber 40 populacijo :D

prodala enemu pubecu v Celjsko regijo... le kaj se zdaj dogaja z mojo Jawico??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo jest sem pa svojo Jawo iz razsutega takole zrihtal: B)

mrak2.jpg

Po me je ob živce spravla od stalnega šraubanja, tako da se jo moram zdaj znebit, preden čist popi***! (kupujem nekaj zaresnega :yea2: )

Je blo pa kar neki dela vanjo vloženga, tko da se mi jo mal škoda zdi :cry:

BTW: Kdor ne pozna Jawa motorjev: je precej predelana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo si zrihtal...glede na to, da si jo tako uštimal in vložil kar nekaj časa, dela in denarja v njo dvomim, da se ti splača prodajat, ker boš šel v lastno zgubo.....razen če ni sila oz. denarna stiska...jst bi imel tak motor doma, zame.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep jawasaki. :P :)

kaj je pa vse predelano (ne spoznam se na jawe)?? k ce ni prevec bi jo lahk spravu v originalno stanje, pridobil certifikat starodobnika, mel 90 posto skonto pri registraciji, mu dvignil vrednost, prispeval k ohranjanju zgodovine, itd... ..tud sam sem ze veckrat studiral da bi si enga starodobnika omislil, kr tak, za duso... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original: otis.jpg (sposojeno z neta)

Moja je bila tok sesuta da nisem imel kaj dost izbire kot da sem sam naredil: Tank, zadnjo streho, stranske pokrove, sedež iz steklo/karbon epoxy, dal delat nove krivine, auspuhi pa so od BMW (mislim da R65).

:angry: Naveličan sem pa zato, ker sem dal mašino narazen že 4x ( čist narazen) pa vse živo zamenu, pa me še kar zaj***!

Hudič češki :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mrki kako si lahko dal auspuhe od 4T BMW-ja na 2T Jawino mašino. Auspuhi za 2T motorje imajo skupnega z avspuhi za 4T motorje samo luknjo na začetku in na koncu, vse kar pa je vmes pa ni združljivo.

Auspuhi na 2T motorju imajo zelo velik vpliv na delovanje motorja, pri 4T pa so to samo finese.

Ne vem kakšne probleme imaš - mogoče pa je eden od vzrokov v auspuhih, vsekakor pa veliko izgubljaš na moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dušilci v teh auspuhih so bili čist požrti, zato sem naredil nove (po 2T načelih - skopiral sem načrte od original auspuhov) Sigurno niso tako učinkoviti kot izpuhi z resonančno posodo, slabši od original pa sigurno niso. Drugač pa mašina vleče čist v redu. Ostala sta mi samo dva problema: manjši (lev cilinder ne dela enakomerno) in večji (centralni ležaj motorne gredi izrabljen - ropot, ko se mašina ogreje - potrebna zamenjava celotne motorne gredi z ojnicami vred). Sej mam še eno mašino v razdrtem stanju ampak se mi pa res ne da več razmišljat kaj vse je možno in še enkrat komplet razdirat mašino pa ležaje ven vlečt pa......

Zdej se bom VOZU! V petek dobim nov stroj! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma te razumem, da imaš šravfanje že čez glavo. Jaz tudi več ne vem kliko krat sem že razstavil mojo 26 let staro Yamaho - letos enkrat pred kakšnim mesecem.

Čez zimo pa spet, ker mi je verjetno šlo tesnilo na motorni gredi in mi je posesalo olje iz menjalnika.

Edina stvar ki me še žene k vzdrževanju, so izredni pospeški ki nastopijo nad 5500rpm - kot da bi vklopil turbo - občutek je nepopisen, ko mašina zatuli, da ti kar dlake grejo pokonci. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole zgleda pa novi MZ .... ni slabo, sam cena je pa cist adijo...vec kot 10000 EUR

:o

B)

Mal prevec kicasto... :wacko:

post-4-1095408976.jpg

Popravljeno . Popravil roly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno se ne navdušujem nad starinami iz vzhoda ampak novi MZ mi je pa všeč, pri nakedu se pa vidi vsaj po čigavem receptu so delali - kar ne pomeni nič slabega. Ne trdim da je kopija, je bila pa Tuono vsaj vodilo ali orientir (ampak podobno stanje vlada v razredo 600SS ali 1000SS a ne?!)

LP bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno stanje lahko vlada pri vsakem novem motorju...če vzameš avspuhe pod sedeži...vsi rečejo da je to kopiranje drugih...vendar ne gre za to...gre za nov motor druge firme, ki ima avspuh pod sedežom...nič drugega, nobenega kopiranja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem mela JAWO 350 Chopper...

nobenih problemov, vžgala takoj, na zborih sem pa bla itak glavna za ueber 40 populacijo :D

prodala enemu pubecu v Celjsko regijo... le kaj se zdaj dogaja z mojo Jawico??? :?

Zdaj je bila ta Jawa na moto zboru v Dupleku.Glede na to ker je receno da je edina v Sloveniji sklepam da je bila tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: jaz sem bla tudi tam, sam sem prišla ponoči, tak da je ogledovanje motorjev odpadlo... Res škoda :cry:

Da se vrnem na temo... Motor je bil zame kot "začetnico" čisto OK. Je pa res da se mi je enkrat po dolgem hribu navzdol pregrelo olje za premze (mensezdi) in sem ostala brez sprednjih premz!!! Ročka je šla čisto v prazno!!! No, počakala sem 10 min in šla brez problemov dalje... take stvari te pač ne smejo motit če voziš Jawo ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!