Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Varadero je imel probleme s pickup senzorjem ... kolegu se po menjavi to več ni dogajalo ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vem, če bi vam napisal kaj je bilo narobe.

No v glavnem. Motor deluje brez problemov.

Napaka je pa bila       Stikalo za prekinitev el.toka je bilo vklopljeno.

Ko sem kolegu to povedal, je rekel samo bumbar ha ha ha ha

Tako da hvala za odgovore

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Jetam pravi:

Saj ne vem, če bi vam napisal kaj je bilo narobe.

No v glavnem. Motor deluje brez problemov.

Napaka je pa bila       Stikalo za prekinitev el.toka je bilo vklopljeno.

Ko sem kolegu to povedal, je rekel samo bumbar ha ha ha ha

Tako da hvala za odgovore

sem ti takoj povedal, kaj je :) 

to samo na nekaterih pusti verglat, pri drugih prekinitev tokokorga nix štroma, samo lučke gledaš :) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Ker moja varica ne dela kot se šika (trokiranje ob konstantnem plinu, vibracije, itd.) sem se odlocil za sinhronizacijo uplinjacev in nato nastavitev "pilot screwa". Pa mi v manualih pise da mora bit razlika med prednjim in zadnjim cilindrom 20mmHg. Pa me zanima a je to pravilno ker ponavadi se sinhronizira na isto vrednost vakuma:hmm:gre se pa za l. 1999 prevozenih skoraj 30k.

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trik je v tem da se zadnji cilinder bol greje--->bol vroc zrak--->manj kisika. To so japonske finese, ce nastavis oba na isto vrednost bo tudi ok. Preveri se da ti kje ne vlece "fous lufta", razpokane prirobnice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga sinhroniziral da sta bila popolnoma enaka... Nobenih problemov z delovanjem. Vse super. Preglej še svečke... Vibrira pa vsaka od cca 4500 obratov naprej se fejst čutjo vibracije... Do 3000 pa itak neuporabna :D

Glede Pilot Screw-a jaz ga nebi tikal... 

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha hvala za odgovore. Sem nastimal na isto vrednost samo ni to to. Mozno da kje vlece zrak samo na gumah kjer pride na cilindre ga ne. Sem probal spricat z wdjem pa ni blo sprememb. Svecke so lepe. Rjave. Mi pa ob drzanju plina na recimo 3000 obratov zaganja 300+ in spet nazaj na 3000. Sem sumil pumpo pa dela. A je mozno da je zarad throttle position sensorja? Je nastavljen na 493ohmov kot po manualih. Pocas mi zmankuje idej.:dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tps premeri cez celo obmocje "gasa" pa se to ni 100% da je ok. Najbolse da si sposodis od koga delujoci tps in sprobas. Pumpo zmeri z manometrom+pretok+fuel filter. Preveri se vse kill swiche in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom najprej pregledal se termosenzor pa termostat k se mi tut med voznjo ne segreje pa lahko da to kaj heca. Drugace bom pa norocil nov tps pa da vidmo. Potem sledi pumpa....potem gremo pa dalje:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hello,

katere pnevmatike med spodaj navedenimi mi priporočate (sedaj sem imel Anakee 3 in jih več ne bom imel :)  ).

 

- Metzeler Tourance next,

- Micheline Anakee 2,

- Pirelli scorpion trail 2,

- Bridgestone Battlax adventure a41

 

Ne zdaj pisat znanstevnih razlag . Hvala

 

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 9. 2018 ob 22:12, gift pravi:

zelo so glasne, me zelo moti :dry:

Ja, resnično so svinjsko glasne. Daleč, daleč najglasnejše gume.

Zvozil Pireli in Metzeler po en komplet.  Skoraj ni neke razlike. Sedaj imam Pireli in zopet gredo gor Pireli. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tudi razmišljam med Pirelli in Metzeler. Nisem nikdar še kupil in vozil Pirelli, Metzeler sem in mi je bila guma Ok. Michelin Anakee 3 pa resnično poje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Tourance:IMG_7223.thumb.JPG.7e1531f42b51287918b8556281c13c1f.JPG

V gumi je bil pravilni tlak (2,8 bar).

In ni bila preobremenjena!

Na motorju je bila dobri dve leti!

Sedaj vozim  Mitas Terraforce-R in so v redu.

  • Všeč mi je 1
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Scottie pravi:

Svašta a jaz to prav vidim in so to razpoki v utorih ali kaj?

Ja. Samo na desni strani (gledano v smeri vožnje) so razpoke v žlebovih okoli cele gume.

Karkasa je razpokala po skoraj celi globini (vidijo se žice), tako, da je guma začela spuščati.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glede Metzelera lahko povem da jim pokajo karkase in tako pride do erozije že od leta 2001-2002 ,posledično guma spoka po celi površini in spremeni obliko. V gumo sem dal zračnico in videl kako je deformirana. Sedaj spadajo pod Pirelli vendar se ni nič spremenilo.Ni primerna za obremenitve in navor zadnjega kolesa ,sprednja pa trese ne glede na obtežitev. Ta guma mi je prinesla ogromno žalosti in duševnih bolečin ob izgubi drage osebe........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kolega je kupil varo sd01 z okvaro motorja. Motor so menjali. Sedaj mu kuri svečke na sprednjem cilindru. Svečko da novo, po nekaj minutah crkne. Svečka je črna. Kompresija ventili vse ok. Menjal vžigalno tuljavo...

20181107_161757.jpg

Popravljeno . Popravil alfa155
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri se po service manualu da imas pravo svecko. Vcasih kak "majster" vgradi napacne svecke in vsi ostali "majstri" za njim vgrajujejo isto napacno svecko mislec da je bila prava. Jaz zmeraj preverim po service manualu, sem imel ze vec primerom ko so imeli napacne svecke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!