Skoči na vsebino

Menjava lagerjev na glavni gredi?


Priporočene objave

Ja tisti srauf odskrnes pa ven potegnes,,,,,za kolo pa kak ti je,jas ko sem to delal nisem mel mize pa sn pusto kolo gor da nisem trebo lih lezat doli na tleh zraven blokov...drugace pa ce mas mizo vzami dol ja pa motor na mizo pa gremo:) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprasujes ka je treba dat dol d kurblvelo dol dobis? na kratko - VSE!! ce nimas service manuala al pa enga k je to ze delu (al pa mehanika), raj pel na servis, bos cenej pa z manj pozrtimi zivci skoz prsu!

Glede mojih iskusenj :

Pooblascen serviser mi je vedno servisiral z "mojim" zaupanjem.

Potem pa ugotovim, da je ta mehanik privil - dal "samo" tri vijake za motor od petih, vzel ven termostat hladilnika ... posledice so bile ne prevec katastrofalne "samo" ... zaribal motor - lezaj na glavni gredi se je stopil zaradi ...

Lahko pa bi mi motor padel dol, razletu bi se po cesti kot "motorist" in to zaradi URADNEGA SERVISERJA ???

Folk - ni vse "uradni " serviser

In potem mi "uradni " zastopnik za te motorje predlaga za mehanika, ki dela na "fus" in je zanesljiv

Pomislite mal - nasi mehaniki se namrec igrajo z NASIMI zivljenji

Pozdravcek

Popravljeno . Popravil HOMAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SCOOTFREAK.

Motor se nisem dol vzel,vzel sem dol pa glavo ror in se nekaj palstik,tako da cez slab teden je v fazi dol motor,dol magnet in akcija.

Nemorete pa vrjeti,ko sem valjce rihtal sem ga dal k MIKMEKANIKU da so mi zrihtal valcke,dal so mi notr rumene.

Zdej mico nima stem nic ker so mehaniki krivi,AMPAK ko sem dol potegnil variomat,se mi je v roki razletu in po pregledu sem vidu da ima pred variomatom 3 podlozke katere se takrat ko sem ga sam sraufu ne spomnim in pa variomat sploh ni mel tistega pokrova gor k drzi valcke notr v bistvi pokrov je,ni pa tistega pokrovcka k vseskupaj drzi zavijaceno z 3 sraufi,tudi sraufov ni,si morete misliti!!!!!!!!!!???????????????

Sploh nevem kako je to vse skupaj funkcijoniralo brez da se vseskupaj ni razpadlo.Ko bom sel pa na servis bojo rekl pa da se lazem in da sanjam.

To sem se sedaj spomnil k je glih uporabnik pred mano malo pojamral za nekakovost in ne sigurnost servisov in njihovega dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko g pa je to? ker rumena barva lih ne powe dosti:)

Ja pol nisi mel pokrova na variatoru....saj not se ne more razletet zarad tega ker pokrov drzi nad valjcki ena ''cev''.... pac razleti se ce nerodno ven vzames...:) pol so ti obroc zgubli tisti...zagnjavi jim malo za to ....drugac pa ni panike ruda:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne zgubili ce obroc ni bil niti prisraufan,tudi sraufov ni bilo.K bom sel k mikmekaniku se mi bodo pa smejal pa da se lazem in nevem kaj vse se.

Zdej me pa se matrajo te 3 podlozke,morm pregledat v nacrtu ce so podlozke al ne,direkt pred puso.Ampak ko sem odpiral sam,se mizdi da tega nisem videl.

Jest sem se vodo spustil iz glave ko sem jo odsraufal,zanima me pa kako nej tisto debelo cev odklopim iz gestela,ker ima nekaksno objemko katera zgleda da je bolj za 1x uporabo.Tista druga debela cev se pa se vedno glave drzi se mi zdi,zato sem pa glavo odsraufu in bo priklopljena na ceveh in gestelu.Pomoje da nisem nic slabga naredu,vsaj vseh cevi mi nebo treba dol dajat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da kje kupit ali pa doma naredit tisti kljuc za kontra silo ko odsraufujes matico na vetrnici pred variomatom,ker jest do delam tako da zobnike podlozis oziroma zablokiras,ampak to mi ni vsec zato da jih ne odlomim ali zvijem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obroc je bil gor? pa nezasraufan? po moje je to blokadana variomatu :) te za 1x uporabo so še pol uporabne....stisneš da se odpre,pol ko nazaj devas pa mores tudi lepo stisnit da se zaskoci....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ammm dobi se kljuc,prasaj ce ma kdo za posodit,jas ko sem to delal sem si sposodo na servisu :) Se pa da doma naredit po moje samo je prevec dela ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da kje kupit ali pa doma naredit tisti kljuc za kontra silo ko odsraufujes matico na vetrnici pred variomatom,ker jest do delam tako da zobnike podlozis oziroma zablokiras,ampak to mi ni vsec zato da jih ne odlomim ali zvijem

Ne obroca ni bilo,mogu bi pa bit in hkrati bi mogu bit tudi zasraufan.

No nadaljeval bom pa na sredini tedna al pa cez vikend k nimam nic cajta.

Upam da mi bo ratal.

Sej tisti srauf k motor na nosilcu drzi se pa samo odsraufa in ven potegne?Da ni se kaksnih pus in podobno zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaaaa tak je blo z variom:) malo narobe zastopo jas:) ja samo ven se potegne in je to to! Veliko srece te pri sraufanju,pa dobrodosle so kake slike poteka al pa ce gre kaj narobe, da pokazes kaj te matra :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj sem prebral za te semeringe kje se to lahko dobi moj je v papriki pa bi nujno rabo novega...sej ni vazno kje samo da je v slo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas ne vem zakaj je sploh ta tema ? razpravljate o nekih vseh mesanih problemih...

"kolk sraufov pa drzi motor skup....pa vrjetn je treba dat variomat dol"

:slap: :nono: :slap: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce komu ni vsec tema naj je ne bere ali pa naj si odpre svojo.HVALA ZA RAZUMEVANJE.

Scooterfreak: Motor bom sel dol vrzt danes al pa jutri pa bom malo porocal,morm jet prej se k Miku za tisti pokrov,vidm pa ze v naprej da ga nebom dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razdr sm ga,slo je kr enostavno,lagerja se drzita blajerce,zdej to je treba vrjetno segrevati in jih lepo zbiti dol,ne?

Kako pa semeringa ven dobim?Zbijem al kaj?

Pa se to me zanima,ko bom dal notr nova semeringa,kako nej potem segrevam na bloku plac za lager brez da zgem se semering?

Kaj naj dam lagerja nova na blajerco in vse skupaj notr ce bo ratal,ali naj lagerja dam v utore na bloku in nato blajerco notr?To bo sedaj malo telovadbe pomoje,upam da bodo sli lagerji normalno in na gred in v utore.A je to treba vse v susu naredit,recimo segrevanje in lagerje na blajerco nato hitro segrevanje se v utore na blokih in vseskupaj nabit skupaj,se prej pa namazati z tistim silikonom?

Zale vrstni red si bo treba mal zmislt.

Je pa en lager na strani varijatorja unicen ker ful poje in malo skrta.

102875757.jpg102875753.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa umetnost: lagerja dobi ven, kaj se drži gredi sprešaj dol, če pa je lager v bloku pa ga nekako nežno zbij ven ! semeringe samo vdariš ven nove pa na nežno not daš.... Lagerje moreš dat v blok, stem da blok segrevaš da lagerji KAO samo padejo not, z brenerjem ali sčem podobim da se blok kao razmehča! potem daš gred v en kos bloka in nato v drugi kos bloka in nežno stiskuješ skupaj! ko pa je že tolko skupaj da grejo šaufi not pa lepo počasi navzkrižno z šraufi zaškrneš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vredi fredi,bom vrjetno danes probal to urediti.Lagerji bodo v blok pomoje se sli,problem jih bo na gred lepo dobit.So pa trenutno lagerji se na gredi,vrjetno jih nebo tolk lahko dol dobiti.

Semering je ta kao rjave barve lager ne?To dam potem eno cev gor in jih zbijem ven?

102907667.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa jih grej(bloke) z nečim brenerjem ali čem malo, ja prešat jih boš mogo dat iz gredi! Ja to so semeringi ja,ja z nečim jih zbiješ vun,Saj lagerjev ne spravlaš na gred ampak jih samo v bloke daš pol pa gred not,in vkup stisneš :doze: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem ja,das v bloke,ampak bo pa treba tudi blajerco nato v lagerje v bloku dat,razn ce gre gred v lagerje full lazje kot lager v blok.

Pravis da bo treba presat lagerje dol iz gredi,a sam se to neda naredit?Mors strojno?

V bistvu vrjetno se da sam naredit ampak mors met enakomeren center ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nevem ce si tak mocn da bos sam to dol dobo pol ok :D ti sao lagerje daj not pol pa gred v en blok in samo skup daj, pač stiskat morš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Glej jest mam snemalec lagerjev,rocnega z 3 krempli,ampak krempelj bo tezko med blajerco in lagerjem prsu ker je samo 3 mm placa krempelj ma pa okol 5mm.

Glek zgornjo desno sliko.

Popravljeno . Popravil markob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nc,hvala za enkrat,morm pocakat na Ponedeljek da mi mehanik spresa lagerje dol,ker nemorem prit zraven k skoraj placa ni.Mehanik je pa reku,to bom jest z majzlom udaru pa bo slo,pol sem pa reku pa nebos unicu blajerce,pa rece ne ker jest udarm z obcutkom,sploh nevem kam lahko udari z obutkom ce ni placa,razen ce cez tiste lukne v blajerci,sam nemore ker je na drugi strani tudi lager.

No stvar je taka da zde3j totalno nic nimam za delat za v soboto in nedeljo,to me je vedno teplo,jest bi ga lahk ze danes al pa do jutri zrihtal,zdej morm pa do pojutrisnjem cakat.Kolkrat se mi je ze to zgodil,ej za popizdit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!