Skoči na vsebino

Ducati (splošno+čvek)


hotschko

Priporočene objave

12 minutes ago, abcč said:

bom videl, kolk se bom upal to sam delat. Je pa verjetno treba ven vzet luči in odlepit izolacijsko obrobo, da potegneš vlago ven, ne bi šlo samo s fenom direkt na luč par minut pihat? nism še nič probal, sedaj samo ''zbiram'' ideje ?

Ce se bos lotil, naredil 1x in to ornk. Samo s fenom bos bolj falus resil. Itak pa, ce bos unicil luc, bos tako ali kupil drugo....! Jaz, ko sem delal zase pri GTjki (avto) sem za ziher kupil se en par luci.....

lp

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta steklo in parabola čista ne rabiš razdirat luči. V kolikor imaš problem samo z vlago odstrani luč, poberi žarnice proč, dovolj, če samo eno in daj nekam na toplo tako, da bo odprtina obrnjena navzgor, da gre vlaga lahko vn. Sicer je vprašanje kako je vlaga prišla v luč ampak lahko, da je bil zgolj slučaj in bo to dovol.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogosto vlaga v zarometu ni slucaj in se bo ta “slucaj” hitro ponovil. Nekje vrjetno slabo tesni....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih (še sedaj občasno na kakem kombiju) smo te probleme reševali po principu:

če pride not, naj gre še ven in zvrtali drobno luknjico v plastiko spodaj, da zadeva zadiha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še nič razdiral, ker me omejuje čas in bo to res 'projekt' za čez zimo. Imam pa občutek, da kar tako z običajnim 'feniranjem' ne bom odpravil problema. Če se bom odločil, da če uničim luč in bom pripravljen investirat v novo luč, pol bom zadevo razdrl do drobovja, pa tud če jo potem vržem v smeti. Preden se lotim problema, bi se rad posvetoval tudi s kakšnim 'domačim' mojstrom. Hvala za predloge!

Popravljeno . Popravil abcč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem prišel do dejstva, da se vlaga v lučeh (v špici na obeh straneh luči) nabere po tem, ko se mašina segreje oz. ko je motor vroč. Lahko vlago potem takoj odpravim s fenom oz. izgine naslednji dan. Torej bo očitno treba vzet ven (itak) ter dodatno zatesnit s silikonom...

Opazil sem tudi, da imam na displayu oz. LCD zaslonu en črn madež(na sredini v spodnjem delu), ko je motor prižgan (torej, ko je zaslon pod napetostjo). Podnevi je komaj kaj opazno, zvečer ob močneje osvetljenem zaslonu pa je ta madež izraziteje viden. Mogoče kdo ve, kaj bi to blo, je mogoče imel kako podobno izkušnjo s tem? Verjetno se to ne da odpravit, želje po novem zaslonu pa tudi nimam ?... Je pa motor zadnje čase bil bolj malo vožen pri prejšnjem lastniku, bolj al manj v hibernaciji... Sem šele kupil motor in sedaj odkrivam radosti in težave ?

Popravljeno . Popravil abcč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima kdo izkušnje z drsenjem sklopke na Monstru?

Problem je v tem, da ne znam določit ali drsi ali ne....zdi se pa mi da ja...malo...?‍♂️?

Obstaja kakšna finta oz. enostavna štih proba za preverbo? 

Vnaprej hvala za info!

Popravljeno . Popravil Sebulba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ali je pri menjavi jermenov potrebno zamenjati še kaj drugega razen jermene. Na kaj je potrebno biti pozoren. Sprešujem za monster s2r 1000 in koliko to stane.

lpB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,ali mi lahko kdo pomaga, kaksen je postopek, oziroma kaka je blokada na ducati monsterju 620 i.e.Sedaj je zablokiran na

25kw,rad bi ga pa postavil na tovarniske nastavitve.

lp,Ales

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, VR46 pravi:

Pozdravljeni,ali mi lahko kdo pomaga, kaksen je postopek, oziroma kaka je blokada na ducati monsterju 620 i.e.Sedaj je zablokiran na

25kw,rad bi ga pa postavil na tovarniske nastavitve.

lp,Ales

Bo kar tule prava tema za tako vprasanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Živjo,

je tu gor slučajno kdo, ki ima znižan sedež na Multistradi 1200/1260 Enduro za posoditi za sprobat, da vidim dejansko razliko...?

Vnaprej hvala!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Če bi kdo želel uporabljati za Givi/Kappa kovček isti ključ kot za Ducati motor... zrihtamo! :)

Mora pa biti Givi/Kappa ključ novejšega tipa (črne barve) in kovinski del ključa motocikla tak ko je na spodnji sliki, da je predelava možna.

Ducati.jpg

Givi ključ.jpg

Ducati ključ.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še en update v povezavi s kovčki... če ima kdo original Ducati kovčke, ki pa se ne odpirajo s ključem od motocikla, ampak je za kovček poseben ključ, lahko predelamo na ključ motocikla. Več na ZS.

 

15.03.jpg

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V soboto sem se kot frišen ducatist udeležil enega od Ducati svetovnih srečanj,  We are Ducati  We Ride as One,  ki ga je pri nas organiziral Ducati klub SLO in AS, kot Ducati uradni uvoznik...malo druženja, pape in pupe, panoramska vožnja in trening varne vožnje......bilo je zanimivo :) častil pa so iz Borgo Panigaleja 👍

Ducati1.jpg.e7c7398d42bae92cc37ce6b18f1cfc53.jpg

https://sl-si.facebook.com/DUCATIKLUBSLOVENIJA/

To je nekako vse kar je vozno, ostalo je v delavnicah in se šraufa 😜 nekaj jih je še pri vlečnih službah 🤣 dopuščam še možnost, da je kakšen vozen pa lastniki niso vedeli 😉

Nekako sem od Honde nagnil k Ducatiju :)

20230506_104317.thumb.jpg.9549f88bcd034518bb7281b41b573af0.jpg

WeRideasOne.thumb.jpg.f4c51ff40d9be2e05579b24f0ea3ee63.jpg

Ducati5.thumb.jpg.1a05f163548a98e2c99bd12db7e6cc8c.jpg

Ducati2.thumb.jpg.18848b8fcaff625e71787c9328d369e0.jpg

Ducati3.thumb.jpg.18fc5f741200df27bd01919cfa2c3b4e.jpg

20230506_120430.thumb.jpg.5ef06fb807ee16a0b4abbd5a86cdca97.jpg

Ducati.png.730f3412d760618f3504fa39117ae5b4.png

20230506_121529.thumb.jpg.b41b2e6c685f2ad39a10a60b6a13c2c2.jpg

Popoldan pa družinsko do našega morja, na sladoled :)

S prepucavanjem, lastnika propelerja, če se bom lah z radijem pripeljal domov 🙃   ni problema prit domov imam 6XL asistenco 😉

20230506_165544.thumb.jpg.b3aae007a317f47981e58872976f2706.jpg

20230506_165528.thumb.jpg.c2ac8eef0e22c425d5dd15aa32f6a4c0.jpg

Na poti domov nas je v Zasavju dobilo močno neurje....... in res je gorelo kup lučk na Dučeju 😬....na srečo le tiste, ki morajo :) 

PS: radarski tempomat deluje odlično, kot pri avtu in lučke za mrtvi kot koristijo, kar je najbolj pomembno pelje se fenomenale 👍          vozil smo se dobro tudi brez vseh teh tehnoloških sladkorčkov, se pa dobrega hitro navadiš 🙃

Edino kar me jezi, zaradi fucking vremena nikakor ne morem narediti teh 1k km za na servis ☹️ da potem lah.....:)

Popravljeno . Popravil Luka66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!