Skoči na vsebino

Ducati (splošno+čvek)


hotschko

Priporočene objave

govorim o tistih,ki so bili izmerjeni na preverjeni dyna2000 roli (seewald,graz.mu kaze ca.2-3 manj,kot ostalim in je nastelan).

faktorji,ki te meritve spodbijajo,da jih ne mores direktno 1:1 primerjati,so temperatura in vlaga zraka,kvaliteta bencina,gume in sekundarne verige in konec koncev sam clovek-merilec na roli.

moj GSF je bil merjen pri ca.24°C,vlaga 70-75%,995 mbar,z 91 ROZ.guma skoraj nova (kar je slabse),veriga v optimumu.

lahko recem,da ima med 117 in 123 rwhp,odvisno od zgoraj nastetih faktorjev.ze samo bencin (95 ROZ) "prinese" 2-3 konje.potem pa se mrzel zrak,visoki pritisk in stara guma in pokaze takoj vec rwhp.

bistvo je v temu,da ves v kaksnih razmerah je bil tvoj merjen in lahko pote primerjas z drugimi.zagotovo dobis pa dokaj "eksaktno" primerjavo sele,ko das na isto rolo,isto uro dva razlicna motorja pod istim clovekom.

best

Ice

Edited by - Ice on 11/06/2001 12:11:24

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

bistvo je v temu,da ves v kaksnih razmerah je bil tvoj merjen in lahko pote primerjas z drugimi.zagotovo dobis pa dokaj "eksaktno" primerjavo sele,ko das na isto rolo,isto uro dva razlicna motorja pod istim clovekom.

best

Ice

Edited by - Ice on 11/06/2001 12:11:24

ja ej to mi je popolnoma jasno, samo a ni dolocenih kakih kriterijev znotraj katerih bi morala meritev potekat (temperatura od...do, vlaga,...., ajde clovek je tezko but...)

sam ves kako smesno je pol ko se krega narod za dva al tri KM, v resnici pa je lahko +/- 10. vem za motorje ki naj bi meli npr. 140 KM pa jih majo realno manj kot 130.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, pa daj mi se kako ceno testiranja povej ker bi rad mojega za hec na rolo vrgel ce ni predrago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cene so od ATS 800.- do 1.500.-.odvisno kje.meni seewald to naredi zastonj,ker sem pri njemu ze nekaj denarja pustil.bom pa ga vprasal.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ufuranc

Novinec

Član od: ponedeljek, 10.02.2003 1:25

Objav: 14

Kraj: Ljubljana

Objavljeno: 24 feb 2003 00:34 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ducatiji so sranje ap se predragi, pomoje je to zadosten razlog.

Nazaj na vrh

Ice

Moderator

Član od: četrtek, 10.05.2001 11:19

Objav: 9618

Kraj: Graz

Objavljeno: 24 feb 2003 11:17 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

ufuranc je napisal:

Ducatiji so sranje ap se predragi, pomoje je to zadosten razlog.

1. to ni tema za oceno o motorjih in

2. ti si nekje na nivoju tvoje izjave.

3. imej se skrajno.

moje mnenje.

_________________

This is not a democracy.Enter at own risk.

Nazaj na vrh

hotschko

Car

Član od: četrtek, 07.06.2001 14:43

Objav: 2633

Kraj: Ljubljana - SLO

Objavljeno: 24 feb 2003 13:50 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

ufuranc je napisal:

Ducatiji so sranje ap se predragi, pomoje je to zadosten razlog.

Ufuranc,

ti si pa res eno pametno in posvečeno bitje, ki s tako kratko in enostavno izjavo zadaneš bistvo. Vsaj eno od obeh možganskih celic uporabi preden blekneš takle izloček v eter ....

_________________

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Nazaj na vrh

ufuranc

Novinec

Član od: ponedeljek, 10.02.2003 1:25

Objav: 14

Kraj: Ljubljana

Objavljeno: 25 feb 2003 01:30 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja ce je pa res. No pametnjakovic SpS je biu kok 40 jurjev mark R1 je bla neki cez 20 jurjev, pa mi povej kaj je tok posebnega na ducatijih. Zame so to jetra, pac sm svoje mnenje povedu. Ce pa jih vi zagovarjate ker ste lastniki ducatija je pa ze druga stvar. Me zanima ce zdrzi 40000 km brez problemov ga bi meu tud jst prec, sam fora je k ne zdrzi. Navor pa to je ze uredu sam se zgodba hitr konca. I PISS ON ITALY

_________________

So you bought a Busa and you think you`re Top Dog, WELL THINK AGAIN !!!

Nazaj na vrh

SBN

Član

Član od: nedelja, 17.02.2002 16:18

Objav: 339

Kraj: Rann an der Save

Objavljeno: 25 feb 2003 07:08 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

In priklical je nadse zle duhove

_________________

Takšen pač sem! Spremeniti me ne morete !

Nazaj na vrh

marijan

Vseved

Član od: četrtek, 20.09.2001 13:05

Objav: 1550

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 25 feb 2003 08:40 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

uforanc zdaj si pa pluno na krbit, prilil bencina na ogenj, skrij se v najmanjšo mišjo luknjo, kajti strašni ljudje prihajajo nad tebe-ljubitelji italijanskih motornih koles

_________________

lp marijan

Nazaj na vrh

RoadKill

Novinec

Član od: petek, 07.02.2003 10:48

Objav: 21

Objavljeno: 25 feb 2003 09:09 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Tole natolcevanje ima pa res direkt linijo z Duc uvoznikom

.... ah, upam da se bodo nekateri držali reka: "pametnejši odneha"

lp

_________________

RK

Nazaj na vrh

Ice

Moderator

Član od: četrtek, 10.05.2001 11:19

Objav: 9618

Kraj: Graz

Objavljeno: 25 feb 2003 09:43 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

ufuranc je napisal:

Ja ce je pa res. No pametnjakovic SpS je biu kok 40 jurjev mark R1 je bla neki cez 20 jurjev, pa mi povej kaj je tok posebnega na ducatijih. Zame so to jetra, pac sm svoje mnenje povedu. Ce pa jih vi zagovarjate ker ste lastniki ducatija je pa ze druga stvar. Me zanima ce zdrzi 40000 km brez problemov ga bi meu tud jst prec, sam fora je k ne zdrzi. Navor pa to je ze uredu sam se zgodba hitr konca. I PISS ON ITALY

s svojim mnenjem lahko delas kar hoces; se vidi,da samo ponavljas slisano od nekoga,kateremu se je ducati "vsral v zelodec".ali imas konkretne izkusnje z ducatiji,katere lahko delis tukaj z nami? ......in ne,ne vozim italijana.

BTW....... trenuten razplet debate NIMA NOBENE VEZE Z UVOZNIKOM za duc v slo.

_________________

This is not a democracy.Enter at own risk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konec marca bo 40k, do sedaj crknila ena sprednja in celo štiri zadnje žarnice :) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko je končno priznal, da vozi klump. :P

Štiri zadnje žarnice, olala, kaj takega se pri poštenih znamkah ne more pripetiti :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... saj ne da bi hotel zajebavat, al pa da so štiri žarnice nek strošek, sam a ni malo čudno, da na 10.000 km žarnca crkne? Men še ni, pa jih je tudi že skor 35.000. Malce je že prisotna taljanska natančnost, hm ccc? :lol: :D

Lp, onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konec marca bo 40k, do sedaj crknila ena sprednja in celo štiri zadnje žarnice :) ...

To je zgleda tovarniška napaka. Sem zadnjo tudi jaz že pri 5k menjal. :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če niso vibracije, je lahko vzrok prenizka napetost zaradi pregovorno odlično sestavljenih italjanskih konektorjev (al so celo nemški)? Za hec enkrat vzemi v roko voltmeter in pomeri napetost na zadnji luči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... saj ne da bi hotel zajebavat, al pa da so štiri žarnice nek strošek, sam a ni malo čudno, da na 10.000 km žarnca crkne? Men še ni, pa jih je tudi že skor 35.000. Malce je že prisotna taljanska natančnost, hm ccc? :lol: :D

Lp, onim

... taka žarnica stane 240 SIT ... crkuje pa na vseh motorjih z dovolj vibracijami na zadku ... s šlamparijo nima dosti veze, je pa res, da bi lahko za zadnjo luč popravili nosilec. Predvidevam, da je pri novejših motorjih to že urejeno, al pa ne ... :wink: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena žarnica ni ovira al pa dve al pa tri pa tut štiri ne!!!! :D :roll:

Ciao,by Pero

PS:sam da ste zadovolni z svojimi motorini!Btw kdaj se gremo kej skup furat??? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

----- otvoritev sezone ----- se morda že kaj vozite ? -----

Vceraj sem koncno malo zapeljal mojega ST-ja na ceste. Lepo vreme, motor je sedaj sicer umazan, .... ampak moral sem naredit otvoritev sezone. :=)) :lol:

Amak ceste so spozke, mastne od soli ali česar, ker se mi je kar nonstop dogajalo, da se mi je zanje kolo v prazno vrtelo pri sorazmerno nizkih obratih......ampak kaj naj rečem -> To je Ducati, ne pa Japonec 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

----- otvoritev sezone ----- se morda že kaj vozite ? -----

Vceraj sem koncno malo zapeljal mojega ST-ja na ceste. Lepo vreme, motor je sedaj sicer umazan, .... ampak moral sem naredit otvoritev sezone. :=)) :lol:

Amak ceste so spozke, mastne od soli ali česar, ker se mi je kar nonstop dogajalo, da se mi je zanje kolo v prazno vrtelo pri sorazmerno nizkih obratih......ampak kaj naj rečem -> To je Ducati, ne pa Japonec 8)

Navor :lol: :lol:

Previdno z desanko :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:shock: Meni pa še nič ni crknilo :?: :?: Niti bencina mi še ni zmanjkalo, še vedno s prvim tankom vozim! :twisted: :lol: :lol: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa razočaran, ker sem si skupaj z motorjem kupil original Ducati Performance vrečko za šraufe, saj mi je tako svetoval prodajalec, rekoč "Ti bo prišla prav na potovanjih daljših od 470km".

Ker je do sedaj še nisem napolnil, še več, sploh je nisem uporabil, strogo protestiram proti takšemu ravnanju in nategovanju kupcev s strani slovenskih prodajalcev Ducati-ja :( :wink: :D :D ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa razočaran, ker sem si skupaj z motorjem kupil original Ducati Performance vrečko za šraufe, saj mi je tako svetoval prodajalec, rekoč "Ti bo prišla prav na potovanjih daljših od 470km".

Ker je do sedaj še nisem napolnil, še več, sploh je nisem uporabil, strogo protestiram proti takšemu ravnanju in nategovanju kupcev s strani slovenskih prodajalcev Ducati-ja :( :wink: :D :D ...

Zakaj glih 470 km?

A to zato ker je 1/2 od 940 km.

940 pa ni bog ne ve zakaj. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roly,

ti si baje nekaj experimential s K&N filtri in čipi za el. vbrizg ??

Od kar imam odprte auspuhe, ne čujem več zvoka zračnega filtra.... moral bi malo odpret air box, filter menjat in dodat novi čip.

Se splača menjavat te stvari (pri skoraj novem motorju) ??

Lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roly,

ti si baje nekaj experimential s K&N filtri in čipi za el. vbrizg ??

Od kar imam odprte auspuhe, ne čujem več zvoka zračnega filtra.... moral bi malo odpret air box, filter menjat in dodat novi čip.

Se splača menjavat te stvari (pri skoraj novem motorju) ??

Lp Andrej

Finančno se ne splača, za dušo pa vsekakor sede 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Berem, spremljam debato in se muzam o legendarni kvaliteti izdelave Ducatijev. Ampak se mi zdi, da zadeve postajajo rahlo nevarne za tole tovarno in njihove uporabnike. Hec je, če ti odleti armatura z Multistrade, ni pa več hec, če ti na avtocesti razpade koplet nosilcev izpuha, sedala in akumulatorja na novem 999, kot se je to zgodilo testerjem angleške revije Bike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!