Skoči na vsebino

Priporočene objave

Za letos načrtujem obisk Provanse, ki sem jo lani namenoma spustil, ko sem klatil po Franciji.

O podrobnostih še nisem razmišljal. Pravzaprav že imam načrt v glavi, samo moram še ruknit v Autoroute.

Osnovna ideja mi je iti dol čez Dolomite in Alpe, biti par dni v Provansi, potem pa po hitrem postopku domov po avtocesti (guma bi naj bila do takrat predvideno že za stran)

Naš način potovanja je ultra low-cost, kar pomeni v glavnem kuhanje na kuhalniku, spanje v šotorih (v kampu ali na črno, če se bo le dalo).

Dopust imam od 13.7. do 24.7. tako da bom poskusil izkoristiti ves ta čas. Kolega pa bo odrinil od tukaj 16.7. oz. mogoče že 15.7. popoldan.

Šla nas bo manjša skupinica in če kdo želi, se nam lahko pridruži.

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priporocam ti obisk grasse-a, svetovnega glavnega mesta parfumov in od tam dalje proti notranjosti po napoleonovi poti, s katero se je zacelo zandjih 100 dni njegovega vladanja pred izgonom na sv. heleno. ceste tam zgoraj - od cannes-a proti grasse-u se malce dvigne cesta, od grasse-a gor pa se cesta precej dvigne in prides na plato, kjer so ceste cudovite in okolica fantasticna. samo gumo ti mogoce zna pobrati, ce bos prevec naganjal domacine po ovinkih. :grim

kampov je tam okoli veliko, koliko so zasedeni julija ne vem. avgusta, ko sem bil jaz tam, je bilo vse kar polno. se pa najdejo taki placi - ob jezercu, za 20-30 sotorov, gostilnica zraven, da bi najraje tam ostal. nedalec je vecinoma zaselek ali vasica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš sprehajal po Avignonu, je na drugi strani mostu camp Bagatelle. 2 osebi, šotor, motor = €8.

Od San Rema do Genove je po stari cesti ob morju malo počasi....se vleče.

Kar se tiče gum, pa bodo hitro šle, ampak je v Torinu fabrika Pirelli.......

V Grasse pa vsekakor. Je še neka Cezanneova pot. Veter ful piha, tako da ti bo jasno, zakaj so impresionisti slikali listje na tak način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola matjazek!

Ko boš v Nimesu (ali Pont du Gardu) ti predlagam da naredite še nekaj kmjev naprej proti zahodu do Carcassoneja, krasen grad IMHO zares vreden obiska in ko boste v Draguignanu se zapeljite okoli Gorge du Verdon - čudovita soteska, na koncu pa še jezero (Lac du St. Croix); lahko narediš krog po večinoma nanovo asfaltiranih cestah (se bil 14 dni nazaj službeno z avtom in se mi je kar mešalo).

Kaj več ti bom najbrž znal povedati čez en mesec: 24 junija namreč startam po podobni poti kot vi, malce bolj znotraj vašega kroga - moj cilj pa so prelazi in soteske v francoskih Alpah kamor bom tako kot vi prispel (in se tudi vračal) preko Dolomitov in Švice :D

Lepe in varne kmjčke želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola matjazek!

proti zahodu do Carcassoneja, krasen grad IMHO zares vreden obiska in ko boste v Draguignanu se zapeljite okoli Gorge du Verdon - čudovita soteska, na koncu pa še jezero (Lac du St. Croix);

Kaj več ti bom najbrž znal povedati čez en mesec: 24 junija namreč startam po podobni poti kot vi, malce bolj znotraj vašega kroga - moj cilj pa so prelazi in soteske v francoskih Alpah kamor bom tako kot vi prispel (in se tudi vračal) preko Dolomitov in Švice :D

Lepe in varne kmjčke želim!

V Carcassoneju sem že bil. Je res luštna zadeva. Gorge du verdon je že vključen. Raje si bom vzel bolj na izi, ker mi bo to bolj dopust, kot nabiranje kilometrov. Francijo sem bolj kot ne prekolovratil z avtom lani, pustil pa sem Provansko, ki je precej blizu in jo lahko zvozim v 10-14 dnevih v miru. Pa da bo moja videla še plaže v St. Tropezu (ja, ja, sej vem...drugje so lepše, samo ni ga čez fensi :) )

Suzuki, kdaj pa se vrneš? OZ. Za kako dolgo greš? Veš da bom vesel še kakega napotka. Še posebej o zanimivih soteskah in prelazih...

O kmjčkih pa enako :)

Hvala vsem za ideje. Jih bom pametno porabil.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Grem za ene 10 dni, tko da bom 3 ali 4 julija že nazaj. Bom napisal semle kakšno poročilce ko se vrnem, mogoče tud slikco al pa dve :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Evo ga,

po vseh vaših in ostalih nasvetih sem izbral tole turo (če bo potreba, bom točki 18 in 19 izpustil).

AutoRoute je naračunal ~3400 km (+ obveznih 10 % dodatka), pri čemer je od Monaka ~1000 km do mene doma (kar lahko v skrajni sili tudi v enem dnevu)

Spodaj je priložena slikica, AutoRoute datoteke pa ne morem priložit (če kdo rabi, PM).

post-2433-1120417865_thumb.jpg

S kolegom grema 13.7. zjutraj in se vrneva 24.7. Če kdo želi, se nama lahko pridruži...

LP,

Matjaz

PS. Ze odstevamo...

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Čečo in Mačka v soboto pikirata na Azurno obalo in Provanso. Letom primerno najprej z avtom postavit dve baze za drugo leto. Če bo vse ok, predvsem pa nama všeč, drugo leto TAM MIDVA BITI IN GA ŽGATI TRI TEDNE S KRAVO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bila na Azurni obali, hribci nad njo in v Provansi. Nakupila dišav, pečvorkov in ... se šla odpočit in uživat v Toskano.

Nagradno vprašanje je zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila na Azurni obali, hribci nad njo in v Provansi. Nakupila dišav, pečvorkov in ... se šla odpočit in uživat v Toskano.

Nagradno vprašanje je zakaj.

Obletnica poroke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila na Azurni obali, hribci nad njo in v Provansi. Nakupila dišav, pečvorkov in ... se šla odpočit in uživat v Toskano.

Nagradno vprašanje je zakaj.

Pa ne, da bi vaju skrbelo za vajine riti ali bognedaj za tisto nekaj pleha?

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Route de la Lavande

Predlagam še ogled Rousilliona, sicer v provinci Luberon, vendar čudovita dolina, kjer koplejo okro. Zemeljski odtenki barve od bele, rumene, rdeče, vseh vrst rjave do črne. Pravi raj za fotografiranja.

Srečno Toncek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,

preguslal skoraj cel delovni teden, da ugotovim če je moje nezadovoljstvo s Francijo in Provanso kaj manjše. Odgovor je NE.

Začel bom z enostavno stvarjo. Vse, ki so bili v Provansi in jaz zanje vem, tudi na forumu sem konkretno spraševal, sem spraševal kaj konkretno je tako lepega v Provansi. Od vseh sem dobil precej izmikajoče se odgovore. Odpuščeno je zaljubljencem v gradove in kanjone ali samo ovinki loverje z motorjem.

Mene je in me še zanima pokrajina, mesteca, ljudje, njihove navade in kultura. Tudi hrana, jasno in pa zanimive ceste. S Francijo se je začelo zanimivo. Na prvi F mitnici žandarmerija s šmajserji (hudi FN modeli, če se ne motim) kot "Benvenue au France". Mačka se je začela neugodno presedati na zicu, jaz pa sem zaklenil avto od znotraj. In slednje nama je že po 30 km rešilo prtljago, dokumente, denar ... maybe tudi avto (OK, ta izzva), kajti sredi Nice so naju mirno hoteli ob 5 ih popoldne oropati v klasičnem stilu eden skoči pred vrata, ostali odpirajo vrata in prtljažnik. Policajev na vstopu v mesto seveda ni (in to se v Nici ve), ker paradirajo "Benvenue au France". Prideš do rezerviranega hotela z obljubljenim parkiriščem, ki je seveda zasedeno in C'est la Vie.

Za Nico je znano da se slabo je, ampak da je to res tako slabo niti ne moreš verjeti. Edino dobro kavo sem seveda zvotkal pri italijanskih lastnikih bara. Zaledje Azurne obale je OK. Zelo čedna zadeve je mestce Le Paul v Grassu pa obvezno v Le Fragonnard po dišave. Na Colle de Eze (nad Ezejem, ki ni nič posebnega) našel celo zelo lušten penzion hotel kot bazo za motor (sem si še mislil takrat).

Via Provansa. Če mene vprašate, Provansa je kot kakšno zaledje Istre (in poleti mora biti vrče kot satan). Tam lahko ugotovite kam gre velik del proračuna Evropske Unije- v boeufe (krave in bike). Nekaj priznam. Če imate vikend na slovenski obali ali njenem zaledju ali pa strao kmetijo, pojdite v Provanso s kamionom in tam nakupite vse za notranjo opremo. Ampak potem boste imeli Provanso recimo na Goričkem. Je se pa dobro.

Kaj pa je tisto, kar me res odvrača od Francije? Neprijaznost in samozadostnost s primesmi rasizma njenih (prvotnih/avtohtonih??!!) prebivalcev. In verjemite mi, nisem bil edini, ki se je stalno oziral nazaj, ko je hodil po mestih. Tudi domačini to počno, če slišijo koga hoditi za njimi. Čudnih čudnih ljudi na ulici.

Razmišljal sem tudi, če so takšni vtisi tudi zaradi tega, ker sem nekje na novo. Odogovor je ne, ker sem marsikaj v zadnjih letih odkril na novo in nekatere stvari vzel za svoje, drugih pač ne (Sardinije na primer).

In končni test. Direkcion iz Provanse v Toskano. Ahhh, kakšno olajšanje na prvi kavi, ko te vljudno pozdravijo, se ti nasmejejo in ti z veseljem prinesejo samo kapučin. In ko prideš k svoji hotelirki nenapovedano in te celega pokušuje, greš v Pienzo na pečenega pujsa in te oštir prepričuje da nisi iz SLO ampak per siguro "naš", ker "tako dobro" znaš italijansko (v F ti ponuja nekaj čez zobe in ker tega nočeš, te pošlje v čreva, ampak Čečo to razume in mu še v bolj sočni francozoitalijanščini pove nazaj).

Mogoče ne sodi več v temo On the Road, ampak jaz mislim da so francozi od teh svojih naturaliziranih tujcev dobili točno tisto, kar so si s svojo ošabnostjo zaslužili. Ti asimilirani? ex tujci seveda nimajo več izbire kam, jaz pa pač.

Adieu France

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ceco, če tudi nisem zmagal z odgovorom na nagradno vprašanje, prav daleč nisem bil. Torej nisem edini, ki me je v Marsi... skrbelo za zdravje, mi je šlo na živce plačevanje v lokalih po hvrvaško(cene odvisno kdo plačuje) in .... Za zanimivost naj omenim en dogodek iz hitre restavracije na AC.

Ob postanku na avtocesti po dve do tri urni vožnji smo se iz avtobusa vsuli, saj veste, punce na WC, fantje pa v vrsto za kavo. Streže nas na videz prijetno mlado dekle, naveličano celega sveta, počasi,. Ko pride na vrsto en 65 - 70 letni možak pred mano, ji naroči dva kofetka(malo po italijansko, malo z rokami), se dekletu dobesedno scufa, se možaku besno zazre v oči in mu napol kriče pravi DOBER DAN (po fancosko), možak se ji zmedeno nasmehne in ji ponovi naročilo, ona pa njemu lekcijo iz bontona nazaj, tokrat še bolj ostro..... Postopek je trajal približno minuto(mučno, dolgo), dekle je svoje besede sikala skozi zobe, končalo pa se je tako, da smo ostali v vrsti čakajoči povedali možaku, da je cena kave 1,5 E + polomljen dober dan v francoščini. Ko smo to opravili, nas je postregla ob približno dveminutnem preklinjanju samosebi. Prav zanima me kaj vse bi nam dala v kavo.

Seveda Francije na sodim le po tem dogodku, so bile tudi lepe stvari, a okus ostane.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Cvetoo, javno te vabim na Čečotov kapučino k nama domov (nova espresso makina ima celo mlinček). Med kavami lahko izbiraš med Guatemala rain forest, Brazilian bourbon valley in Kenyan high mountain (mehiško še testiram in ni v ponudbi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saga o Franciji še ni čisto končana ... V enem izmed hotelov so mi še kartico "dodatno" obremenili. Merdoti ...

Upam, da se ti ne bo izkazalo, da so ti kartico izrabljali kot meni v Švici. No, za mene se je lepo končalo, tiste transakcije se niso izvedle. Še danes ne vem, kaj se je zgodilo, mi na Evrocardu Mastercardu niso nič razjasnili :hmm: Zaradi njihovih poslovnih koristi tudi nikdar ne bom izvedel .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francija tudi meni letos ni najbolje teknila, na poti iz Švice - Martiny malce čez mejo smo se vstavili v Col du Corbier, kjer so nas za skupinsko kosilo opeharili vsakega posebej za nekaj več kot 20ojrov, vsako malenkost pa računali še posebej, restavracija pa je bila podobna bolj kaki gostilni, sam beton pa ploščice izpred 30let, da vam raje ne začnem razlagat o sanitarijah, dobesedno vse bolj po Francosko, ampak cene vsaj hrane so bile nebesno visoke ...

lp Sinx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P :D ampak užitki pri vožnji po sanjskih cestah s prelepimi razgledi, prebolijo tudi kak udarec po denarnici ... :cry:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!